Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan 28'inde onay maili gelmiş nedense spam'a düşmüş anlamadım, imzayı güncelledim.

• @gucarslan Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35 sevindim 🙂 sonrası için de bol şans..

• @local1907, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Benden istenen belgeleri gonderdim. Kanada polis departmani kisinin kendisine veriyor yada akredeite olan firmalar araciligi ile sorgulama yapabiliyorlar. KCCDV email atip durumumu sordum. Sonrasinda onay emaili geldi. Eger KCCDV baska bir email atarsa araci bir kurum kullanip belge almaya calisacagim.

KCC geri donus yapti ama herhangi bir aciklama olmadi yani bilindik mevzulari yazmis. Kanada ve/veya Toronto gecmisi olan kisiler toronto polis departmanindan online basvuru yapabiliyor ama belge kanada da bir adrese gonderilecektir yaziyor. Kanada turistik girislere kapali, polis depertmani sahsi basvuru kabul etmiyor.

• Selamlar,

DS-260 formunu kendim ve ailem icin doldurudum fakat sign and submit edemiyorum. Case number kisminin yanina kirmizi ok koyuyor. ve ilerlemiyor. Bir oneriniz olur mu

• @Salih-Abamor case number basında 0 olmadan denerseniz olacaktır.

• Arkadaşlar kritik bir sorum olacak. Maalsef geçen sene dv 2021'e başvururken yeni fotoğraf kullanmam gerektiğini bilmiyordum. Ve eski foto(sanırım bir önceki başvuruda kullandığım foto ile aynıydı) ile başvurdum ama seçildim. Bu ileriki süreçlerde bir sıkıntıya sebep olur mu? Daha önce bu şekilde vize başvurusu reddedilen biri olmuş mu?

• @local1907 merhaba bende ingilterede yasadım 8 ay ama hiç yazmamıştım forma kimsede bişey sormadı.. Bence hiç karıstırmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@local1907, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Benden istenen belgeleri gonderdim. Kanada polis departmani kisinin kendisine veriyor yada akredeite olan firmalar araciligi ile sorgulama yapabiliyorlar. KCCDV email atip durumumu sordum. Sonrasinda onay emaili geldi. Eger KCCDV baska bir email atarsa araci bir kurum kullanip belge almaya calisacagim.

Konsolosluk araciligi ile alamiyor musunuz?

• @Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar kritik bir sorum olacak. Maalsef geçen sene dv 2021'e başvururken yeni fotoğraf kullanmam gerektiğini bilmiyordum. Ve eski foto(sanırım bir önceki başvuruda kullandığım foto ile aynıydı) ile başvurdum ama seçildim. Bu ileriki süreçlerde bir sıkıntıya sebep olur mu? Daha önce bu şekilde vize başvurusu reddedilen biri olmuş mu?

Sistem, kazananları seçerken zaten fotoğraf kurallarına aykırı olanları en başta eliyor. Her yıl milyonlarca kişinin başvurduğu ve en az 12 yıldır devam eden kurada eski yeni fotoğrafı aynı olup olmadığını konsolosun kontrol edeceğini sanmıyorum, bunu sistem otomatik yapıyor. seçildiğinize göre konsolosun geçmişe dönüp sen bu fotoğrafı kullanmışsın diyeceklerini sanmıyorum. İçinizi rahat tutun. @crazycells doğru mu düşünüyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar

Dün gelen evrak talebi doğrultusunda belgelerimi tamamlamaya çalışıyorum.
    Belgeler hakkında iki sorum olacak;
    1- Edevletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneğini "kişi" olarak mı seçmeliyiz yoksa "aile" olarak mı?
    2- Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı sabıkası olanlarda kayıtlı olarak mı çıkıyor? Bir başka deyişle sabıkası olan kişilerde arşiv kayıtsız ile aynı belge mi çıkıyor?
    Sabıkası olan kişilere edevlet doğrudan ingilizce metin vermiyor en yakın adliye sarayına müracaat etmelisiniz diye uyarı çıkıyor. Bu durumda İngilizceye tercüme ettirmem gereken sadece mahkeme kayıtları mı? yoksa mahkeme kayıtları + arşiv kayıtlı sabıka kaydını da yeminli tercümana tercüme ettirmeli miyim?

Teşekkürler.

Ayni dediginiz gibi...

Eger sabika kaydi varsa zaten e-devletten alamiyorsunuz. Bu durumda adliyeden arsiv kayitli adli sicil kaydini Turkce alip gonderebilirsiniz.

Ilgili mahkeme kayitlarini ise (ozellikle suclu bulunduysaniz veya ceza aldiysaniz) ingilizceye cevirip hem orijinalini hem de cevirisini gonderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@industrialengineer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar herkese merhaba foruma yeni üye oldum. DV 2021 talihlilerindenim CN 32k. Bir konu hakkında Bilgi almak istiyorum da. DS 260 formunu doldurdum. Gece 23:45 itibariyle submit ettim. Bunun dışında herhangi birşey yapmam gerekli mi? Bir de DV2021 talihlileri için bir whatsapp grubu varsa dahil olabilir miyim?

Asamalar icin ilk iletiyi okuyabilirsiniz.

Grup icin sayin @gucarslan 'a ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@industrialengineer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar herkese merhaba foruma yeni üye oldum. DV 2021 talihlilerindenim CN 32k. Bir konu hakkında Bilgi almak istiyorum da. DS 260 formunu doldurdum. Gece 23:45 itibariyle submit ettim. Bunun dışında herhangi birşey yapmam gerekli mi? Bir de DV2021 talihlileri için bir whatsapp grubu varsa dahil olabilir miyim?

merhaba, formunuzu submit ettikten sonra tek yapmanız gereken beklemek. dv2021 telegram grubu icin de benimle iletişime geçebilirsiniz.

telegram: gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar kritik bir sorum olacak. Maalsef geçen sene dv 2021'e başvururken yeni fotoğraf kullanmam gerektiğini bilmiyordum. Ve eski foto(sanırım bir önceki başvuruda kullandığım foto ile aynıydı) ile başvurdum ama seçildim. Bu ileriki süreçlerde bir sıkıntıya sebep olur mu? Daha önce bu şekilde vize başvurusu reddedilen biri olmuş mu?

Eger kendi fotografinizi kullandiysaniz ve fotograftan taninabiliyorsaniz sorun olmamasi lazim.

Henuz bu konuda konsoloslugun sert davrandigini gormedik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sistem, kazananları seçerken zaten fotoğraf kurallarına aykırı olanları en başta eliyor. Her yıl milyonlarca kişinin başvurduğu ve en az 12 yıldır devam eden kurada eski yeni fotoğrafı aynı olup olmadığını konsolosun kontrol edeceğini sanmıyorum, bunu sistem otomatik yapıyor. seçildiğinize göre konsolosun geçmişe dönüp sen bu fotoğrafı kullanmışsın diyeceklerini sanmıyorum. İçinizi rahat tutun. @crazycells doğru mu düşünüyorum?

Standart bir insan fotografi kullanildigi surece sistemin bunu eleyecegini pek sanmiyorum. Fotograf konusundaki yanlisliklarda bugune kadar konsolosluk cok hosgorulu davrandi.

Ama tabii ki kurallara uyup yeni bir fotograf kullanmak en dogrusu. Evde bu fotografi cekip yuklemek oldukca kolay bir is...

• Başvuruda yüklediğim fotoğrafı güncelleyebiliyor muyum? Eğer öyleyse nasıl?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Başvuruda yüklediğim fotoğrafı güncelleyebiliyor muyum? Eğer öyleyse nasıl?

Hayir, ilk basvurudaki hicbir bilgi degistirilemiyor.

• Merhaba,
    DS 260 formunda Work/Education/Training kısmında yer alan “Have you traveled to any countries/regions within the last five years?” sorusuna iş/eğitim amaçlı yapılan seyahatlerin sorulduğunu varsayarak hayır cevabı verdim. Sonradan şüphe ettim. Turistik amaçlı seyahatleri soruyor olabilirler mi? Eğer öyleyse düzeltmek için KCC’ye mail atmam gerekir mi?

• Merhaba greencard la Amerika'ya gidip hemen bir amerikaliyla evlenirsek greencard statümuz ne oluyor?
    Vatandaşlık süreci hangisine göre ilerliyor ?
    Eğer evlenip bosanilirsa greencard hakkının geçerliliği sürüyor mu ?
    Teşekkürler

• @Sono Telegram grubuna nasil katilabiliriz?

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 36
  • 3
  • 332
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |