Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,daha önce Work and Travel programıyla ABD'de iki yaz dönemi bulundum.Program sonrası her iki yaz dönemi için de vergi iadesi başvurularını yaptım.Fakat Federal'de her iki dönemde de borçlu durumdaydım ve bu ödemeleri gercekleştirmedim.Ortalama 400 dolar gibi bir miktarda borcum, bu durum mülakatta ya da ABD'ye giriş yapma sırasında bir problem yaratır mı acaba ? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@Kursaduo Mülakata Ankara’da girecekseniz evraklarınız Türkçe ya da İngilizce olabilir. Türkçe olanları tercüme ettirmenize gerek yok. Barkodlu e-devlet evraklarını doğrudan kullanabilirsiniz.
    Bol şans.

• Cevaplar için teşekkürler. Bir çok soruya konu içerisinden cevaplarımı aldım.

1- 5 gün önce gelen KCC mailine gerekli evrakları göndermek için zaman sınırı var mıdır ? 1 hafta 1 ay v.b..

2- Belgelerin isimlerini değiştirmemiz gerekiyor, benim isim soy isimde bir sürü Türkçe karakter mevcut.

Kürşad Işıklılar, dosya adlarına şu şekilde mi yazmam gerekiyor? (xxx _Kursad_Isiklilar_Passport.pdf )

3- İlk sorumun amacına hizmet eden sorum şu,

KCC mailine ne kadar geç cevap verebilirim sorusunun sorulma amacı, Kız arkadaşımın da bu durumdan yararlanmasını istiyorum evliliği yıldırım nikahı yapıp KCC mailine ona göre cevap verirsek kabul görür mü ? evlilik belgesini gönderirim falan.. (7. senesinde olan bir ilişki yanlış anlaşılmasın).. Şimdi böyle yaparsam yanlış anlaşılır mıyım adamlara karşı ? Çünkü ben vizeyi aldıktan sonra onu oraya getirmenin süreci çok daha yıpratıcı ve uzun bir sürecin başlangıcı olacak.. bir veya iki sene gibi bir şey okuduğumu hatırlıyorum.

4 Telegram kanalına girmeye calıstım bağlantı eski dedi günceli alabilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Akdoğan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Evet kisi veya kisilerin kaydi kutuge uygundur.

Aldiginiz belgede " X kisisinin arsiv kaydi yoktur" diye bir ifade var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kursaduo, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

İkinci kez yazıyorsam kusura bakmayın, Yazdığım yazıyı göremediğimden tekrar yazıyorum,

KCC DV'den gelen mail'e evrakları göndermeden evvel

Doğum belgesi Formul A İngilizce değil
    Adli sicil belgesi ingilizce değil

Bunları Türkçe gönderebilir miyim yoksa Yeminli tercumana çevirtip mi göndermek zorundayım. Konsolosluk yeminli istiyor ama KCC DV 'ye de göndermek zorunda mıyım yeminli şekilde ?

Ayrica formul A degil, "vukuatli nufus kayit ornegi" isteniyor, bilginize...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roninn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,daha önce Work and Travel programıyla ABD'de iki yaz dönemi bulundum.Program sonrası her iki yaz dönemi için de vergi iadesi başvurularını yaptım.Fakat Federal'de her iki dönemde de borçlu durumdaydım ve bu ödemeleri gercekleştirmedim.Ortalama 400 dolar gibi bir miktarda borcum, bu durum mülakatta ya da ABD'ye giriş yapma sırasında bir problem yaratır mı acaba ? Teşekkürler.

Problem olabilir.

IRS ile iletisime gecip borcunuzu en yakin zamanda kapatmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,daha önce Work and Travel programıyla ABD'de iki yaz dönemi bulundum.Program sonrası her iki yaz dönemi için de vergi iadesi başvurularını yaptım.Fakat Federal'de her iki dönemde de borçlu durumdaydım ve bu ödemeleri gercekleştirmedim.Ortalama 400 dolar gibi bir miktarda borcum, bu durum mülakatta ya da ABD'ye giriş yapma sırasında bir problem yaratır mı acaba ? Teşekkürler.

Problem olabilir.

@crazycells merhaba. bu konuda (IRS ile iletişime geçme) resmi siteden account oluşturma dışında mail/telefon ile işlem yapılabiliyor mu acaba? uzun zaman önce WAT yaptığım için herhangi bir vergi borcu vs bi' şey olduğunu kontrol etmek istiyorum. (resmi siteden ne yazık ki account oluşturamadım)

• @Kursaduo, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Cevaplar için teşekkürler. Bir çok soruya konu içerisinden cevaplarımı aldım.

1- 5 gün önce gelen KCC mailine gerekli evrakları göndermek için zaman sınırı var mıdır ? 1 hafta 1 ay v.b..

2- Belgelerin isimlerini değiştirmemiz gerekiyor, benim isim soy isimde bir sürü Türkçe karakter mevcut.

Kürşad Işıklılar, dosya adlarına şu şekilde mi yazmam gerekiyor? (xxx _Kursad_Isiklilar_Passport.pdf )

3- İlk sorumun amacına hizmet eden sorum şu,

KCC mailine ne kadar geç cevap verebilirim sorusunun sorulma amacı, Kız arkadaşımın da bu durumdan yararlanmasını istiyorum evliliği yıldırım nikahı yapıp KCC mailine ona göre cevap verirsek kabul görür mü ? evlilik belgesini gönderirim falan.. (7. senesinde olan bir ilişki yanlış anlaşılmasın).. Şimdi böyle yaparsam yanlış anlaşılır mıyım adamlara karşı ? Çünkü ben vizeyi aldıktan sonra onu oraya getirmenin süreci çok daha yıpratıcı ve uzun bir sürecin başlangıcı olacak.. bir veya iki sene gibi bir şey okuduğumu hatırlıyorum.

4 Telegram kanalına girmeye calıstım bağlantı eski dedi günceli alabilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Problem olabilir.

@crazycells merhaba. bu konuda (IRS ile iletişime geçme) resmi siteden account oluşturma dışında mail/telefon ile işlem yapılabiliyor mu acaba? uzun zaman önce WAT yaptığım için herhangi bir vergi borcu vs bi' şey olduğunu kontrol etmek istiyorum. (resmi siteden ne yazık ki account oluşturamadım)

Maalesef ben de emin degilim. Telefon ile iletisime girebiliyor olmaniz lazim ama telefonda biraz beklemeniz gerekebilir.

• MERHABALAR BU GECE İNŞALLAH BELGELERİMİ GÖNDERECEĞİM FAKAT HERHANGİ BİR AKSAKLIK YAŞANMAMASI İÇİN KAFAMDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ADINA BİRKAÇ SORUM OLACAK:

-Mailde gönderemediğiniz evrakları neden göndermediğinizi açıklayın yazıyor, evli olmadığım ya da mahkeme kaydım olmadığı için KCC'nin istediği bazı belgeleri gönderemediğimden ötürü "evli olmadığım için evlilik belgesini göndermedim" veya "herhangi bir mahkeme kaydım olmadığı için göndermedim" diyerek açıklama yapmaya gerek var mı? yoksa olan belgeleri eksiksiz göndermek yeterli midir?

-Pasaportun kimlik gibi olan yerinin sadece ön tarafının mı fotoğrafını göndereceğiz yoksa önlü arkalı mı?

-Fotoğrafını çektiğim pasaport .jpg bağlantılı bir sorun olur mu?

-Vukuatlı nüfus kayıt örneğini ya da arşiv kayıtlı adli sicil kaydını e-devletten istediğimde belgenin hiçbir yerinde bu belgenin "Vukuatlı" olduğu ya da "arşiv kayıtlı" olduğu yazmıyor. Bu normal mi?

-E devlette bu belgeyi neden almak istiyorsunuz kısmına *Kurum Talebi *Kurum İbraz *Kişi Talebi seçeneklerinden hangisini seçeceğiz? Konsolosluk yazmamız halinde sorun olur mu konsolosluğa gitmeyeceği KCC'ye gideceği için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

MERHABALAR BU GECE İNŞALLAH BELGELERİMİ GÖNDERECEĞİM FAKAT HERHANGİ BİR AKSAKLIK YAŞANMAMASI İÇİN KAFAMDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ADINA BİRKAÇ SORUM OLACAK:

-Mailde gönderemediğiniz evrakları neden göndermediğinizi açıklayın yazıyor, evli olmadığım ya da mahkeme kaydım olmadığı için KCC'nin istediği bazı belgeleri gönderemediğimden ötürü "evli olmadığım için evlilik belgesini göndermedim" veya "herhangi bir mahkeme kaydım olmadığı için göndermedim" diyerek açıklama yapmaya gerek var mı? yoksa olan belgeleri eksiksiz göndermek yeterli midir?

-Pasaportun kimlik gibi olan yerinin sadece ön tarafının mı fotoğrafını göndereceğiz yoksa önlü arkalı mı?

-Fotoğrafını çektiğim pasaport .jpg bağlantılı bir sorun olur mu?

-Vukuatlı nüfus kayıt örneğini ya da arşiv kayıtlı adli sicil kaydını e-devletten istediğimde belgenin hiçbir yerinde bu belgenin "Vukuatlı" olduğu ya da "arşiv kayıtlı" olduğu yazmıyor. Bu normal mi?

-E devlette bu belgeyi neden almak istiyorsunuz kısmına *Kurum Talebi *Kurum İbraz *Kişi Talebi seçeneklerinden hangisini seçeceğiz? Konsolosluk yazmamız halinde sorun olur mu konsolosluğa gitmeyeceği KCC'ye gideceği için?

1. Sadece gondermeniz gereken ama gondermediginiz belgeleri aciklamaniz yeterli.

2. Bilgi olan tum sayfalari gonderebilirsiniz, onlu-arkali derken tam olarak ne demek istediginizi anlayamadim maalesef.

3. sorun olmaz, jpg ve pdf kabul ediyorlardi...

4. eger nufus kaydinda evlenme/bosanma/dogum tarihleri gibi bilgiler varsa vukuatlidir 🙂 eger adli sicil kaydinda "bu kisinin arsiv kaydi yoktur" gibi bir cumle varsa, arsiv kayitlidir...

5. Bu cevabin hicbir onemi yok.

• @crazycells birkac konuda yardimci olabilir misiniz?

1. Gorusmeye moskovada ki USA konsoloslugundan girecegim, nufus kaydi ve adli sicil belgelerini edevletten aldim ve turkce. Bunlari ingilziceye cevirtmem gerekir mi?
    2. Daha baska arkadaslarda benzer problem yasamis. Irak tan adli sicil kaydi almam gerekiyor fakat konsolosluk vermiyor (sitede irak konsoloskugundan alinmasi gerektigi yaziyor). Bu durum sikinti olur mu? (gunlerdir kafamda bu soru var acikcasi ne yapmam gerektigini bilmiyorum)
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orcun-Yigit, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells birkac konuda yardimci olabilir misiniz?

1. Gorusmeye moskovada ki USA konsoloslugundan girecegim, nufus kaydi ve adli sicil belgelerini edevletten aldim ve turkce. Bunlari ingilziceye cevirtmem gerekir mi?
    2. Daha baska arkadaslarda benzer problem yasamis. Irak tan adli sicil kaydi almam gerekiyor fakat konsolosluk vermiyor (sitede irak konsoloskugundan alinmasi gerektigi yaziyor). Bu durum sikinti olur mu? (gunlerdir kafamda bu soru var acikcasi ne yapmam gerektigini bilmiyorum)
    1. Evet, belgelerin dili ya Ingilizce ya da mulakata gireceginiz ulkenin resmi dilinde olmali... O nedenle Turkiye'den alinan belgeleri Ingilizce'ye cevirmeniz gerekiyor.

2. Eger almaya calistiysaniz ama alamadiysaniz o durumda sorun olmaz, yazismalari konsolosluga gostermeniz yeterli olur. Sormadiklari surece KCC'ye bu durumdan bahsetmeye gerek yok.

• Merhaba kcc için evraklarımı göndereceğim ama dosya isimlendirme konusunda kararsız kaldım örneğin ismim İsmail bunu ne şekilde yazmalıyım pdf dosylarının üzerine ? Ismail şeklindemi yada daha doğru olmasım için ISMAIL diyemi yazmalıyım büyük harflerle?

• ⭐⭐⭐

@miguldu, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba kcc için evraklarımı göndereceğim ama dosya isimlendirme konusunda kararsız kaldım örneğin ismim İsmail bunu ne şekilde yazmalıyım pdf dosylarının üzerine ? Ismail şeklindemi yada daha doğru olmasım için ISMAIL diyemi yazmalıyım büyük harflerle?

Merhaba,

Ismail şeklinde yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

Mülakat deneyimlerini okudum ancak net bir kanaate varamayınca sizlere danışmak istedim.

Örneğin mülakat esnasında "şu tarihte ABD'ye gidip yerleşeceğim" diyip, o döneme kadar Türkiye'deki sabit gelir kaynaklarımızı ek olarak göstermek (örneğin maaş gibi) fayda sağlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Mülakat deneyimlerini okudum ancak net bir kanaate varamayınca sizlere danışmak istedim.

Örneğin mülakat esnasında "şu tarihte ABD'ye gidip yerleşeceğim" diyip, o döneme kadar Türkiye'deki sabit gelir kaynaklarımızı ek olarak göstermek (örneğin maaş gibi) fayda sağlar mı?

Konsolosun gözüyle düşünün, green card alınca ABD'ye yerleşeceksiniz ve o nedenle maaşınızın bir önemi kalmayacak. Ama kira geliri, kar payı, faiz geliri gibi şeyler taşınma sonrası da kalacağı için bir ihtimal yararı olabilir. Temelde en çok önemsedikleri nakit birikim veya hızlıca nakite dönebilen ev, araba gibi şeyler.

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Konsolosun gözüyle düşünün, green card alınca ABD'ye yerleşeceksiniz ve o nedenle maaşınızın bir önemi kalmayacak. Ama kira geliri, kar payı, faiz geliri gibi şeyler taşınma sonrası da kalacağı için bir ihtimal yararı olabilir. Temelde en çok önemsedikleri nakit birikim veya hızlıca nakite dönebilen ev, araba gibi şeyler.

Evet haklısınız. Çok teşekkürler 🙂

• @crazycells bence ben tam izah edemedim, tam olarak şunu soruyorum, DS260 formunu submit ettim bitirdim. Şunu merak ediyorum tam olarak, başvurun gerçekleşti diye görebileceğim bir yer var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bence ben tam izah edemedim, tam olarak şunu soruyorum, DS260 formunu submit ettim bitirdim. Şunu merak ediyorum tam olarak, başvurun gerçekleşti diye görebileceğim bir yer var mı ?

Eger "submit" tusuna bastiysaniz formu gondermissiniz demektir.

CEAC'tan kendi hesabiniza girip review kismini inceleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

64

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |