Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Sn. @crazycells haftaya 2 haftalığına D.C de olacağım. Umarım bir sonraki ABD ye gelişimde (Şubat gibi) kendisi orada olmaz. 🙂

🤞 fingers crossed... bekliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gm1991, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@crazycells Biraz açabilir misiniz? Özellikle dv2020 kısmı için.

Teşekkürler

Pandemi basinda KCC tum numaralari aktif etmisti. Bunun gercekten iyi niyetle yapilip yapilmadigi konusundaki yorumlardan bahsediyorum...

Bunu ilk gun KCC hazir olan herkesin vize alabilmesi icin tum numaralari aktif etti diye yorumlamistik, ama ayni zamanda hemen oncesinde ve sonrasinda kararnamelerle vize alimlari da yasaklandi... Bir ihtimal en basindan beri bu "disardan iyi gorunelim, icerden nasil olsa insanlarin vize almasini engelleriz" tarzi bir hareket idi... Yani yasakci gorunmemek icin artik herkese vize verebiliriz anlamini tasiyan "current" geldi, ama bir yandan da hickimseye vize vermemek icin kararnameler cikti...

Normalde guvenilir kurumlar buralar, ama Trump'in ve adamlarinin sahip oldugu firsatcilik ve piskinlik tum kurumlari lekeliyor maalesef...

• Dün açıklanan visa bulletinde 132 bin sayısını görünce şoka uğradım. O yüzden buraya yazmadım. Trump, pandemi ve seçim dönemine denk gelmemiz tam bir talihsizlik. 2018 dönemindeki sayılarla çok benzerlik olduğu için buna ek olarak ban dolayısı ile kaybedilen zaman ve pandemi yüzünden yavaşlayacak görüşme hızından dolayı 20 binlere zor sıra gelecek gibi duruyor maalesef. Bundan sonrası için planları GC hiç çıkmamış gibi yapmak gerek.

• Bu ileti silindi!

• Bu 132000 toplam aileler ile birlikte olan sayıyı ifade ediyor demi yanlış anlamadıysam.

• @nakrekan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Bu 132000 toplam aileler ile birlikte olan sayıyı ifade ediyor demi yanlış anlamadıysam.

Evet , aile bireyleri ile birlikte.

• @crazycells Reyiz cevaplar için çok teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Masda, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Rec, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

1. EU en yüksek dosy

Bende topladım Avrupa'da seçilenlerin sayısını 45.002 buldum 🙂
    Bu sayı tüm aile ile beraber olan sayı değil mi ?
    45.000 seçileni tüm aile ortalamasını 1,5 alırsak Avrupa'dan boşluksuz seçilen sayıyı buluruz yani 45.000/1,5= 30.000 kişi
    EU en yüksek CN 40.000 ise yaklaşık 8-10 bin boşluk var diyebilir miyiz @crazycells ?

Not:Sadece mantık yürüttüm net bilgim yok.

En son EU için yabancı forumlarda 50k var diyorlardı .Sayın @arnblt @Rec bu konuda yeteri kadar bilgi edinmeden bir az erken fikir yürüttüm , genel olarak hatalı bir yorum yapmışım. Kusura bakmayın. Ben de 45 k nın aile ile beraber olup olmadığını net olarak bilmiyorum. Sayın @crazycells bu konuyu bir az açarsa çok güzel olur.

Ben forum cizelgesine guveniyorum 🙂 pek cok kisinin 39.000'lerde durmasi sans degil kanimca, 40.000'ler bence de bu yil EU icin en yuksek sayi... http://bit.ly/2V0zMOz

BritSimon, bir yerde "en yüksek 50k gördüm" gibi deyince böyle bir case numarası kesin var gibi algılandı. Ama sayın @crazycells 'e katılıyorum ben de. Hem bizim çizelgede, hem de Rus arkadaşların çizelgesinde 39000'den daha üstü yok. O yüzden en yüksek EU39... ile serinin tamamlandığını düşünüyorum.

• @Sono Ruslar Hangi forumu kullaniyor

• ⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Sono Ruslar Hangi forumu kullaniyor

Hangi forumu kullandıklarını bilmiyorum ama Sheets’deki dokümanlarının linkini asagi bırakıyorum:

• @Kuthun, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Dün açıklanan visa bulletinde 132 bin sayısını görünce şoka uğradım. O yüzden buraya yazmadım. Trump, pandemi ve seçim dönemine denk gelmemiz tam bir talihsizlik. 2018 dönemindeki sayılarla çok benzerlik olduğu için buna ek olarak ban dolayısı ile kaybedilen zaman ve pandemi yüzünden yavaşlayacak görüşme hızından dolayı 20 binlere zor sıra gelecek gibi duruyor maalesef. Bundan sonrası için planları GC hiç çıkmamış gibi yapmak gerek.

@Kuthun Bende aynı düşüncedeyim. Bunca olumsuzluğun olduğu bir senede, 132 bin sayısı büyük hayal kırıklığı oldu.

• ⭐⭐

Dün BritSimonın Avrupa için hazırladığı videoya bir göz gezdirdim. Bir detay dikkatimi çekti. Dedi ki; pasaport kuralından dolayı mülakatlarda elenecekler olacaktır (sahte pasaport numarası verip de kazananlar). Avrupa için bu durum pek yoktur ama Afrika'da yoğun olduğunu düşünüyorum dedi.
    Bu sene pasaport kuralı için ilk olacak. Ben, sahte pasaport numarası verip de kazananların "has not been selected" sayfasını görerek boşlukları oluşturduğunu düşünüyordum. Ama videoyu izledikten sonra acaba seçilip mülakatta mı elenecekler diye düşünmeye başladım. Eğer mülakatta eleme gibi bir düşünceleri varsa bu durumu hesaba katarak 132bin kişi seçmiş olabilirler. Bu sene Afrika bölgesinden seçilen çok Avrupa'dan az. Ülke kotaları, sahte pasaportlar derken aslında seçilen sayısının 70-80bin civarı olduğunu düşünürsek bu kadar erken ümitsizliğe kapılmanın bir anlamı kalmaz.
    Pasaport olayı ile ilgili net bilgimiz var mı? Ben biraz bakındım da net bir şey bulamadım. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

rduğunu düşünüyordum. Ama videoyu izledikten sonra acaba seçilip mülakatta mı elenecekler diye düşünmeye başladım. Eğer mülakatta eleme gibi bir düşünceleri varsa bu durum

forumda bir arkadaş vardı bi geldi hemen geri kayboldu sahte pasaportla başvurup kazanmış nasıl bu işin içinden çıkarım tarzında bir soru sormuştu. (belki başka yerde de görmüş olabilirim bu arkadaşı ama eminim bu durumdan )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

rduğunu düşünüyordum. Ama videoyu izledikten sonra acaba seçilip mülakatta mı elenecekler diye düşünmeye başladım. Eğer mülakatta eleme gibi bir düşünceleri varsa bu durum

forumda bir arkadaş vardı bi geldi hemen geri kayboldu sahte pasaportla başvurup kazanmış nasıl bu işin içinden çıkarım tarzında bir soru sormuştu. (belki başka yerde de görmüş olabilirim bu arkadaşı ama eminim bu durumdan )

facebook grubundaydi sanirim dediginiz kisi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Dün BritSimonın Avrupa için hazırladığı videoya bir göz gezdirdim. Bir detay dikkatimi çekti. Dedi ki; pasaport kuralından dolayı mülakatlarda elenecekler olacaktır (sahte pasaport numarası verip de kazananlar). Avrupa için bu durum pek yoktur ama Afrika'da yoğun olduğunu düşünüyorum dedi.
    Bu sene pasaport kuralı için ilk olacak. Ben, sahte pasaport numarası verip de kazananların "has not been selected" sayfasını görerek boşlukları oluşturduğunu düşünüyordum. Ama videoyu izledikten sonra acaba seçilip mülakatta mı elenecekler diye düşünmeye başladım. Eğer mülakatta eleme gibi bir düşünceleri varsa bu durumu hesaba katarak 132bin kişi seçmiş olabilirler. Bu sene Afrika bölgesinden seçilen çok Avrupa'dan az. Ülke kotaları, sahte pasaportlar derken aslında seçilen sayısının 70-80bin civarı olduğunu düşünürsek bu kadar erken ümitsizliğe kapılmanın bir anlamı kalmaz.
    Pasaport olayı ile ilgili net bilgimiz var mı? Ben biraz bakındım da net bir şey bulamadım. @crazycells

Mumkundur... Boyle dosyalarin ben de Afrika ve Asya'da daha cok oldugunu dusunuyorum, fakat vize alamayacak 80.000 kisinin sahte pasaport bilgisiyle basvuru yaptigini pek sanmiyorum...

• @EzgiLera zaten sahte pasaport numarası verenler evrak mailin de pasaportun sayfasını gonderemeyecegi için zaten mülakata bile takilamayacak diye düşünüyorum.

• Burada asıl belirleyici; seçilenlerin yüzde kaçının sürece devam edeceği olacaktır. Ülke kotasına takılan kişileri çıkarttığımızda geriye kalanların en fazla yüzde 50 sinin sürece devam etmesi benim gibi yüksek numaraların şansını arttıracaktır diye düşünüyorum.

Genelde sürece devam etme yüzde 60 civarında olduğundan yüzde 10 luk bir kayıp pandemi ve Amerika’da ki durumlar göz önüne alındığında mümkün görülebilir.

Zaten en başından itibaren beklemek üzerine kurulan bu sistemde yine beklemede olacağız. 30k üstü için Ağustos ve Eylül bizim ayımız olacak :). Umudum bu yönde.

• Yabancı forumda Arnavutlu 33k birisi ile konuşuyordum. Ben EU için gördüğüm en yüksek rakam 39k deyince, EU 50k dosya numaralı arkadaşının olduğunu söyledi. Eğer yalan söylemiyorsa yüksek dosya numaralı arkadaşlar için olumlu bir haber.

• ⭐⭐⭐

Yabancı forumda Arnavutlu 33k birisi ile konuşuyordum. Ben EU için gördüğüm en yüksek rakam 39k deyince, EU 50k dosya numaralı arkadaşının olduğunu söyledi. Eğer yalan söylemiyorsa yüksek dosya numaralı arkadaşlar için olumlu bir haber.

Cok ilginc ama bu. Türkiye’den ya da Rusya’dan 39000’den sonra birinin bulunmamasına ragmen 50k’ya kadar CN bulunmasi bana olası gelmiyor.

• @Sono, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Yabancı forumda Arnavutlu 33k birisi ile konuşuyordum. Ben EU için gördüğüm en yüksek rakam 39k deyince, EU 50k dosya numaralı arkadaşının olduğunu söyledi. Eğer yalan söylemiyorsa yüksek dosya numaralı arkadaşlar için olumlu bir haber.

Cok ilginc ama bu. Türkiye’den ya da Rusya’dan 39000’den sonra birinin bulunmamasına ragmen 50k’ya kadar CN bulunmasi bana olası gelmiyor.

Adama özelden yemin ettirecem şimdi ))

Benzer Başlıklar

• 333
  • 933
  • 388
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |