Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• $400 iyi bence 600 çok oluyordu. $1200 check bu sefer bence $1500 e cıkartılmalı 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONROZR, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Trump 400 dolar olarak onayladı

Onayladi demeyelim de, executive order olarak cikartmis 🙂 Yani Kongre'nin bir yasasi degil bu...

Oysaki isteksiz davranan kendi partisi olan Cumhuriyetcilerdi 🙂 ilginc olmus... Bu tur seylerin yasa olarak gecmesi gerekiyor diye dusunuyordum, gerci Trump'in su an derdi halka sempatik gorunmek sanirim...

Demokratlar da Trump'in yaptiginin dogru olmadigini belirtmis...

Afterward, Mnuchin announced that he and Meadows would recommend that Trump move forward with the executive orders, even though Democrats said the president lacks the legal authority to take unilateral action and that he doesn’t have enough money in the federal budget to accomplish his goals.

• @crazycells attığı tweette kendi yolumuza bakıcaz demişti. bunu kastetmiş anlaşılan. ben tarih göremedim ne zamana kadar uzattı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kundekari, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@crazycells attığı tweette kendi yolumuza bakıcaz demişti. bunu kastetmiş anlaşılan. ben tarih göremedim ne zamana kadar uzattı acaba?

ben de forumda yazilanlari gorunce baktim... cok ayrintili bilgi sahibi degilim, fakat yukaridaki haberden ozetleyip suraya aktariyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/post/155871

• @ONROZR bence gayet güzel bir rakam olmus.. Bilgilendirme için teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar işsizlik maaşı alırken Türkiye’ye 1 ay gidince ne yapmamız gerekiyor maaşın kesilmemesi için veya ülke dışındayken maaşı almamız sorun olur mu net bir cevap bulamadım edd sitesinde ?

• @nurullah önceki iletilere bakın aynı soru soruldu yurtdışındayken claim yapmamalısınız yurtdışındayken işsizlik maaşı almanız yasak.

• @nurullah Claim yapma, geldiğinde devam edersin. Geçmişe donuk zaten veriyorlar. Bırak kendi haline, geldiğinde bakarsın duruma göre.

• ⭐⭐

Omzumu sakatladim ve Florida unemployment maasina basvurmak istiyorum ne yapmam lazim bana yol gosterecek kimse var mi?

• @HockeyUmpire2 Her eyaletin konuyla ilgili bir kurumu oluyor. Texas icin Texas Work Comission (TWC) ve basvuru online yapiliyor. Basvuru sonucu da eposta ile bildiriliyor. Ek evrak isterlerse yine online upload ediliyor. Telefon gorusmesi de isteyebilirler. Issizlik maasinin turleri var, basvuruda onlar belirleniyor. Genelde haftalik (Texas haftalik hesaplayip 2 haftalik olrak oduyor) hesaplaniyor. Odeme icin debit kart verebiliyorlar, tercihe gore banka hesabina da cikartabiliyorlar (cek gonderildigi/verildigi de oluyormus). Her hafta (veya iki haftada bir) talep formu doldurmak gerekiyor. Bu formda is arayip aramadiginiz, okula baslayip baslamadiginiz, ek gelir elde edip etmediginiz, part time calisip calismadiginiz, is teklifi alip kacini geri cevirdiginiz gibi sorular var. Eger calismiyorsaniz hepsine negatif cevap verin. 100$ da olsa ek gelirle kazanirsaniz issiz maasi dusecektir veya kesilir.
    Verecekleri tutar eyaletin belirledigi degerlerle ve sizin onceden aldiginizi belirttiginiz (proof isterler) maas ile belirleniyor. Max belirli bir degeri var. Sure genelde maksimum 6 ay oluyor.
    Fikir vermesi icin TWC online sayfasi: https://www.twc.texas.gov/

• ⭐⭐

@caglaror tesekkur ederim abicim umarim FL den de birileri vardir.

• Trump’ın dediği 400$ yatmamış ne zaman eklenecek?

• @Erbatur TWC resmi sayfasinda henuz degerlendiriyoruz demis. Trump bahsettigi 300$'i daha once gonderdigi yardimlara mahsup etmeye calisiyor sanirim. Eyaletlerin birkisminda 100$ da oldugunu sanmiyorum.
    TWC login sayfasindaki aciklama metni:

TWC is experiencing an exceptionally high volume of clients. To help manage online access, with immediate effect, TWC will limit access to online payment requests based on the day listed in the submission instructions. Filing days are assigned from Sunday to Wednesday. All users can submit their payment request online from Thursday to Saturday. This restriction does not apply to people who file a new unemployment claim.
    If TWC asked you to submit information regarding your unemployment insurance (UI) claim, such as proof of ID, a Work Search Log, or other documentation, you can submit your documents online with our UI Submission Upload portal.
    As of July 25, 2020, the $600 Federal Pandemic Unemployment Compensation has ended. You will not be receiving the extra $600 in any benefit payments requested for any weeks ending after July 25, 2020. TWC cannot extend these payments and this cannot be appealed.
    The Texas Workforce Commission is reviewing President Donald Trump's executiveorder on the Lost Wages Assistance Program regarding the $400 supplemental unemployment benefit payment. When we have additional information, we will update our systems and website. Please continue to submit your payment requestevery two weeks.
    If you have questions about your Unemployment Insurance (UI) Claim, please read your Unemployment Benefits Handbook Unemployment Benefits handbook,before contacting the Texas Workforce Commission(TWC).
    If you have already applied for benefits, DO NOT APPLY again. TWC will determine your eligibility for any pandemic claim and reach out to you if we need more information. If you have not requested payment on your existing claim, select Payment Request from the Quick Links menu and submit your request on your designated filing day. If you need unemployment information, visit twc.texas.gov/jobseekers/unemployment-benefits. Thank you for your patience.
    TWC pays benefits by U.S. Bank's ReliaCard (debit card), or by direct deposit into your personal checking or savings account. Unless you sign up for direct deposit, you will receive your benefits on the ReliaCard. If you signed up for direct deposit on a prior claim, TWC will use the checking or savings account information you previously provided. NOTIFY TWC IMMEDIATELY if your checking or savings account information has changed since your prior claim. If you don't your benefit payment(s) may be delayed.

• @HockeyUmpire2 https://www.myfloridacfo.com/division/wc/Employee/default.htm

Soru-cevap sayfası yardımcı olabilir sanırım.
    Geçmiş olsun.

• @caglaror Ben California için sormuştum.

• ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 geçmiş olsun Esin. Umarım bir önemli bir sıkıntı yoktur.

• @Erbatur CA Trump'in eo suna ilk hadi len diyenlerden maalesef. Ama Trump taraftari olan eyaletlerde de durum farkli degil.

• Baskan Trump'in duyurdugu 300$+100$ issizlik maasi destegi (Lost Wages Assistance Program) programina ilk kabul veren eyaletlere para gonderilmis.

• @caglaror Texas da programi kabul etmis. Gecerlilik tarihi 1 Agustos ile biten haftadan baslayacak. Boylece geriye donuk odeme yapilacak.
    (GreggAbbot.JPG

• Cumhuriyetci valiler aksiyon aliyo. demokratlarda tik yok. stratejileri yanlis bence. secimde pahaliya mal olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |