Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan teşekkürler 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akinbeslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

Öğrenmek istediğim bir konu vardı, yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2021 talihlilerindenim ve DS-260 formunu doldurup gönderdim , henuz KCC den mail gelmedi. Ancak bu süreçte pasaportumu yenilemem gerekti ve pasaport numaram değişmiş durumda. Bu durumda yapmam gerekenler nedir ?

Teşekkürler.

KCC'ye ulasip formunuzu yeniden actirmalisiniz. Degisikligi yapip geri gonderebilirsiniz.

Ayrica surecinizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov ... HAS NO ARCHIVAL CRIMINAL RECORD diye yaziyor, dogru belgeyi almissiniz. Dilerseniz iletiden kaldirabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akinbeslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Böyle bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım umarım yanlış olmamıştır.

2021 talihlilerindenim ve DS260 formunu doldurup gönderdim ancak geçtiğimiz günlerde pasaportumu değşitirmek zorunda kaldım. Bu durumda yapmam gereken birşey varmıdır? KCC ye bildirim yapmam vs. gerekiyormu acaba?

Teşekkürler.

DV sureci ve DS-260 formu icin yeni bir baslik olusturmaniza gerek yok. Evet, pasaport numarasi onemli oldugundan KCC'ye bildirin.

Daha dogru cevaplar almak icin imzaniza bilgilerinizi yazmalisiniz.

• Nihayet bugün evrak onayı geldi , bekleyen arkadaşlara sabır/şans diliyorum.

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkür ederim hocam. Bana fark etmez ama örnek olması adına isterseniz dursun size kalmış. Belki benim gibi bilmeyen başkaları görür diye.

• Merhaba. Şu anda öğrenci olduğum için Work/Education bölümünün Present kısmında öğrenci olduğumu ve okul bilgilerimi yazdım. Aynı bilgileri Previous kısmında da yazmalı mıyım?

Teşekkürler.

• @Muhtaradana @crazycells Merhaba, Sizlere bir soru sormak istiyorumm. Kanada donusum sirasinda pasaportumu kaybettim malesef, Konsolosluk vasitasiyla yeni pasaport cikartmak durumundayim. Tabiki yeni pasaportumun numarasi eskisi ile ayni olmayacak. Ben 2019da DV Lottery basvurumu yaparken pasaportum gecerliydi henuz 9 yili vardi. Elimde pasaportun bana ait oldugunu gosteren hem E-devlet, hem kendi arsivim icin sakladigim resimler ve hem de Kanada gocmen ofisinden aldigim (IRCC) onayli fotokopileri mevcut. Yeni pasaport cikarttigim taktirde, olasi 2021 yesilkart mulakatinda bu evraklari vermem ve yeni pasaportumu sunmamda herhangi bir sakinci var mi? cevabiniz beni cok mutlu edecek. Cok tesekkurler

• @ucakci tebrik ederim.dosya numaraniz kacdi?ben henuz bekleme modundayim(

• ⭐⭐

@Pelin-Yeloğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana @crazycells Merhaba, Sizlere bir soru sormak istiyorumm. Kanada donusum sirasinda pasaportumu kaybettim malesef, Konsolosluk vasitasiyla yeni pasaport cikartmak durumundayim. Tabiki yeni pasaportumun numarasi eskisi ile ayni olmayacak. Ben 2019da DV Lottery basvurumu yaparken pasaportum gecerliydi henuz 9 yili vardi. Elimde pasaportun bana ait oldugunu gosteren hem E-devlet, hem kendi arsivim icin sakladigim resimler ve hem de Kanada gocmen ofisinden aldigim (IRCC) onayli fotokopileri mevcut. Yeni pasaport cikarttigim taktirde, olasi 2021 yesilkart mulakatinda bu evraklari vermem ve yeni pasaportumu sunmamda herhangi bir sakinci var mi? cevabiniz beni cok mutlu edecek. Cok tesekkurler

Yeni pasaportunuzu geciktirmeden çıkartmanızda fayda var. Pasaportunuz gelince, ds260 formu açtırıp güncellersiniz ve KCC'ye değişiklik nedenini bildiren email gönderirsiniz. Mülakata da kaybolan pasaportun resimlerini, edevlet çıktısını vs götürürsünüz. Herhangi bir sorun olmaz.

• Yasaklı

Merhaba. Doğum belgemi yeminli tercümana ingilizce diline tercüme ettim. Orjinali rusça ve azericeydi. Noter onayına gerek yok değil mi ?

• ⭐⭐

Bülten açıklanmış. DV2021 Ekim EU Cut-off: 2500

• İlk bültenimiz yayınlanmış. Hakkımızda hayırlısı olsun

• Merhaba benim pasaport son kullanma tarihi 2021 nisanda bitiyor, bu tarihe yakın yeni pasaport çıkarttırıp mülakata bu pasaport ile mi girmeliyim yoksa yeni pasaportu çıkarttırıp KCC den dosya mı açtırıp yeni pasaport bilgilerini girmeliyim kafama takıldı daha önceki bir açıklamada ds260 formunu eski pasport ile doldurula bilir mülakata eski pasportun tarihi yeterli değil ise yeni pasaport ile gidilmeli şeklinde bir açıklama okumuştum teşekkürler.

• @ErayG Bultende turkiye icin yayinlanan 2874 tam olarak ne oluyor?

• ⭐⭐

@Cengstro, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ErayG Bultende turkiye icin yayinlanan 2874 tam olarak ne oluyor?
    Çekilişe başvururken eklenen aile bireyleri dahil toplam kazanan kişi sayısı.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bültende sonuçlar yayınlanmış türkiye 2874 kazanan sayısı (ailelerle birlikte) ile geçen seneye yakın bir rakamda ancak toplam sayı 132,404 olarak açıklanmış çok yüksek bir rakam bence. zaten korona ile yayınlanan kararname sonrası umudumuz azalmısken pasaport ile başvurulan bir senede 132 bin rakamı tamamen umutlarımı tüketti. Başka bahara artik bu sene bitti benim için.

• @Cengstro, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ErayG Bultende turkiye icin yayinlanan 2874 tam olarak ne oluyor?

Başvuru dokümanlarındaki verilere dayanarak Türkiye'de kazanan talihliler ve yanlarında götürmeyi planladıkları aile üyelerinin toplam sayısını kapsıyor.

• @goblis Evet, az once KCC ile konustum. Pasaport kaybetmenin dv kazanani icin bir olumsuzluk yaratmayacagini soylediler. Yeni pasaport cikarip guncelleyin hepsi bu dediler. Tesekkurlerrrr

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |