Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goblis Evet defalarca izledim. Bende sadece PASAPORT'u seçtiğimde pasaportun hangi ülkeye ait olduğu, başvuru tarihi ve son geçerlilik tarihini istiyordu. Bu arada formu gönderdiğim tarih 07.08.2020

• @goblis Docuent ID İstemiyor.

• Bu 2021 kazananları ne akdar şanssız, bu sene olmayan şey kalmadı, umarım gidebilirler ABD ye

• ⭐⭐⭐

@DORUK, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis Docuent ID İstemiyor.

Acaba formda değişiklik olmuş olabilir mi? @goblis

Bu arada sizden normalde ilk bölümde pasaport no istemedi, ama imzalarken pasaport no istedi. Siz de yazdınız ama bu sefer de pasaport numaraları uyuşmuyor diye hata aldınız, degil mi? @DORUK

• @Sono Evet aynen öyle oldu pasaport seçeneğini DİĞER SEYAHAT BELGESİ olarak değiştirince doğum tarihi ile doğrulayıp gönderdim.

• @archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hasankarakaya şahsen ben 10 yıllık pasaportu alıp gideceğim. eski pasaportumda yanımda olacak. neden böyle yapacağım onuda açıklayayım. eğer eski pasaport ile gidersem eğer bu pasaportun 8 aydan daha az zamanı kalmış biz size vize basamayız diyip yeni pasaportla gelmemi isteyecek konsolosluk. tamda o anda yanımda yeni pasaport olursa tamam o zaman yanımda 10 yıllık pasaport var buyrun buna basın vize diyip onu vereceğim. yani vize almak için iki kural var birincisi ds 260 formunda kullandığımız pasaport ile konsolosluğa gidilmesi ikincisi 8 aylık süresi olması. benim senaryoda her iki şartta sağlanıyor

Sanırım bilinçli hata/yanlış olmadığı sürece sizin senaryo da, KCC ye iletmek de, konsolosluğa önceden bilgi vermek de sorun olmayacak. Bir de yeşil pasaport için max. 5 yıl süre veriliyor, bu yüzden erken yenilemiş olmak da pasaportun faydalı süresinden harcamış olacak bu yüzden sürecin akışına bağlı olarak bitime yakın yenileme yapıp bilgilendirmeyi önceden ve ya mülakat sırasında konsolosluğa yapmayı planlıyorum.

• ⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Acaba formda değişiklik mi oldu ki? @goblis

Bu arada sizden normalde ilk bölümde pasaport no istemedi, ama imzalarken pasaport no istedi. Siz de yazdınız ama bu sefer de pasaport numaraları uyuşmuyor diye hata aldınız, degil mi?

Bende videodaki gibi geldi. İlk sayfalardaki Document ID'ye girdiğim pasaport no'yu son sayfaya da girdim. Ve son sayfada sadece CN uyarısı aldım. Onda da CN'deki 0ları silerek tamamladım. Açıkçası sizde neden DocumentID görünmedi bilemiyorum, yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?
    Belki benzer durumda olan başka arkadaş vardır ya da @crazycells yorumlayabilir.

• @goblis Kesinlikle eminim Document ID istemedi, sadece pasaportun başvuru tarihi ve son kullanım tarihini istedi. o sebeple pasaport seçeneğini değiştirdim. imza bölümünde CASE numarasındaki 0 ları silerek sorun ortadan kalktı, aynısını pasaport numarasını için yapmam imkansızdı çünkü pasaport numaramda 0 yok. (=

• @goblis Pasaport ile ilişiği olan tek sayfa burası '' https://imgyukle.com/i/uRDQvp '' ve burada ID numarası sormadı. Eksik bilgi girişi olsaydı bir sonraki sayfaya geçişime sistem izin vermezdi diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla daha önce kimse bu durumu yaşamamış, bundan sonra DS-260 formu dolduran arkadaşlara Document ID sorulacakmı bakmak lazım. Benim endişem bununla ilgili sorun yaşarmıyım? sonuç olarak farklı seyahat belgesi seçip oradaki bilgimle formu onayladım, imzaladım ve gönderdim. Bilgi paylaşıldıkça artar arkadaşlar hepinize ilginiz için teşekkürl ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Farkli bir web browser'dan deneyin, bir de oradaki seceneklerin hepsine teker teker tiklayip geri alin. Bazen web browser'dan kaynakli olarak bazi sorular gorunmuyor...

Dosya numaraniz nedir? Imzanizi duzenleyin isterseniz...

• @crazycells Bütün Alternatifleri denedim. Document ID Seçeneği Yok. Sadece pasaportun hangi ülkeye ait olduğu, başvuru tarihi ve bittiği sürenin bilgilerini istiyor. DS-260 fordumda bir değişikliğemi gidildi acaba bu tamamen kendi yorumum. Aklıma şöyle birşey geliyor; KCC evrak istediğinde pasaportların görselini zaten gönderiyoruz orada en güncel bilgiler görülüyor, KCC kendi iş yükünü hafifletmek için böyle bir düzenlemeye gitmiş olabilirmi? Benim DS-260 formunu gönderdiğim tarihten sonra yollayacak arkadaslar aynı şeyle karşılaşasaklarmı bakmak lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bütün Alternatifleri denedim. Document ID Seçeneği Yok. Sadece pasaportun hangi ülkeye ait olduğu, başvuru tarihi ve bittiği sürenin bilgilerini istiyor. DS-260 fordumda bir değişikliğemi gidildi acaba bu tamamen kendi yorumum. Aklıma şöyle birşey geliyor; KCC evrak istediğinde pasaportların görselini zaten gönderiyoruz orada en güncel bilgiler görülüyor, KCC kendi iş yükünü hafifletmek için böyle bir düzenlemeye gitmiş olabilirmi? Benim DS-260 formunu gönderdiğim tarihten sonra yollayacak arkadaslar aynı şeyle karşılaşasaklarmı bakmak lazım.

Dosya numaraniz biraz buyukmus, o nedenle sonraya birakmaya gerek yok. Simdiden KCC ile yazisin isterseniz ve durumu anlatin. Gerekirse pasaportun ilgili sayfasinin kopyasini gonderin ve kendilerinin bunu forma eklemelerini rica edin.

• @crazycells KCC'ye bu durumu anlatmak için bir yazım formatı varmı?

• @goblis teşekkürler düzelttim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells KCC'ye bu durumu anlatmak için bir yazım formatı varmı?

ad, soyad, dogum tarihi ve dosya numarasini tam ve dogru yazmaniz disinda bir sarti yok.

Oncesinde buraya emailin turkcesini ve ingilizcesini aktarabilirsiniz, eger yanlislik varsa duzeltebiliriz...

• Selamlar, saygılar. Geçtiğimiz 21 yılın, çıktığı takdirde gitmemin önünde hiçbir engel bulunmayan 13'ünde, nasılsa çıkmaz rahatlığıyla (genelde bahtlı bir insan değilimdir), DV çekilişlerine katıldım. Tam da beklediğim gibi, Amerika'da öğrenci olduğum 3 yıl süresince de, memlekete geri gelip, Amerika'ya dönmek için yanıp tutuştuğum yıllar boyunca da, yakınından dahi geçemedim. İş hayatından, ekonomik konjonktürden ve büyük şehirden nasibimi alarak, İstanbul'daki tüm varlığımı nakte çevirip, güneyde, sakin, sessiz, müstakil bir yere taşınmaya karar verdiğim yıl, 38 bin küsuruncu sıradan çıkacağı tuttu (Nasıl bir yılda çıktığını, kaçıncı sıradan çıktığını, aslında çıkmış sayılıp sayılamayacağını takdirlerinize bırakıyorum). Planlarımla, (genelde pek de var olmayan) "talih"imin arasında kaldım. Geçmiş yılların Excel dosyalarına bakıyorum. Hadi 2020 çok bahtsız bir yıldı; onu hiç saymıyorum. 2019 kazananı olup, vizesini en son alan 29 binlerde. 2018 kazananı olup, vizesini en son alan 25 binlerde. 2017 kazananı olup, vizesini en son alan 30 binlerde. Üstelik, bu listelerde, 30 binden sonra numara da yok. Günümüz koşullarında olmadığımızı, her şeyin "normal" olduğunu ve "talihli"nin hiçbir eksiğinin bulunmadığını varsayarsak, çekilişi 38 bin küsuruncu sıradan kazanan bir "talihli"nin, mülakat sırası gelip, 30 Eylül 2021'e kadar vizesini cebine koyabilmesi gerçekçi olarak mümkün müdür; bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? Ben de ona göre kendime bir yol çizeyim. Teşekkürler, saygılar.

• @crazycells
    Case Number: 2021EU00XXXXX
    Principal Applicant Name: XXXXXXXX XXXXXXX
    Date of birth: XX.XX.XXXX
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability: TURKEY

Valuable staff of the Kentucky Consular Center; I want to change the travel documents part of the DS-260 form I filled out on XX.XX.XXXX to 'PASSPORT'.
    My Document Number (for Passport) UXXXXXXX

(For the passport)
    Application date: XX.XX.XXXX
    (For the passport)
    Validity Date:
    XX.XX.XXXX

When I entered my passport number in the sign and send section of the DS-260 form, I encountered a CN problem, so I changed the document type to "Other travel document", verified it with my date of birth and sent the DS-260 form. I am sending you this email and trying to follow the instructions to avoid problems with my document. Thank you for your attention.

Böyle Birşey uygun olurmu acaba. sayın @crazycells
    eğer uygunsa e-mailin konusuna ne yazmalıyım?

• ⭐⭐

@DORUK
    Ben olsam öncelikle sadece formu açtırma emaili gönderirdim. Form açıldıktan sonra, farklı pc&brwser vs hala documentid gelmiyorsa ikinci bir email ile destek isterdim. Tabi tercih sizin.

Form açtırmak için CN , ad soyad, doğum tarihi gibi bilgiler girdikten sonra.

"Please unlock my DS260 form(s) as I need to make some corrections."

gibi birşey yazabilirsiniz

• @goblis Yukarıda yazdığım gibi gönderdim. Gelen Cevabıda Formda paylaşacağım.

• @kingocali 7 ay önce korona gibi bir virüsün çıkacağını ve dünyayı bu kadar etkileyeceğini hiç birimiz ön göremedik zaten mümkün değil böyle bir şeyi ön görmek. Baktığında case number'ın oldukça yüksek ama neden ümitsiz olasın ki ? Neticede binlerce başvuru arasından 38 binlerde de olsa sana çıkmış bu şans 🙂 Ne olursa olsun olumlu yaklaş. Sıranın gelip gelmemesini kimse ön göremez ve bence plan yapıyorsan çift taraflı yap. Belki ön göremediğin bir şey olacak ve Türkiye'de kaldığına daha çok sevineceksin ( ya da tam tersi ) . Kaderci olmamak lazım ama neticede herkes kısmetini yaşıyor. Dediğim gibi sonucu ne olursa olsun üzülme hala şansın devam ediyor. Umarım gidersin demiyorum umarım senin için iyi olan olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |