Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sosın, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhaba, sponsor işlemlerini mülakata gitmeden önce mi halletmek gerekiyor? bunun için ne kadar süremiz var acaba? ben bu senenin talihlisiyim ama henüz evrak maili almadım. bir de evlilik düşünüyorum sponsor olacak kişi hem bana hem de eşime sponsor olabilir mi yoksa ikimize farklı kişiler mi bulmalıyız? yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Hayır sponsor olarak farklı kişiler bulmanız gerekmiyor ikinizin sponsoru ortak olabilir.
    Evliğinizi mülakatınızdan önce yapmanızı öneririm bende aynı süreci yaşadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sosın, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhaba, sponsor işlemlerini mülakata gitmeden önce mi halletmek gerekiyor? bunun için ne kadar süremiz var acaba? ben bu senenin talihlisiyim ama henüz evrak maili almadım. bir de evlilik düşünüyorum sponsor olacak kişi hem bana hem de eşime sponsor olabilir mi yoksa ikimize farklı kişiler mi bulmalıyız? yanıtınız için şimdiden

Tum aileye sponsor olmasi gerekiyor, eger sponsor gerekiyorsa ve mulakata kadar bu islemleri halletmeseniz o durumda mulakatta vize alamazsiniz. Evraklar tamamlanana kadar dosyaniz onaylanmaz.

• @crazycells o halde bir an önce nikah kıyıp sponsor işlemlerini halletmem gerekiyor. çok teşekkür ederim yanıt için.

• @Caghan yanıtınız için teşekkür ederim. peki bu süreçte bir danışmalık şirketi ile devam etmemi önerir misiniz? siz nasıl bir yol izlediniz? benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

• @Sosın, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@Caghan yanıtınız için teşekkür ederim. peki bu süreçte bir danışmalık şirketi ile devam etmemi önerir misiniz? siz nasıl bir yol izlediniz? benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

GC talihlisi olduğum anca bende bir danışmanla görüşüp hemen anlaşmıştım ama kendi edindiğim tecrübelerden söylebilirimki bu forumda yazanlar kadar çoğu danışmanın bilgisi yok belkide ben doğru kişiyle çalışmıyordum bilemiyorum 🙂

DS-260 formunuzu doldurmadan önce evlenebiliyorsanız dahada hızlı akar her şey sizin için 🙂

@Caghan yanıtınız için teşekkür ederim. peki bu süreçte bir danışmalık şirketi ile devam etmemi önerir misiniz? siz nasıl bir yol izlediniz? benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Evlilik konuları için şu başlığı inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• @Caghan teşekkür ederim. Ben ds-260 formunu doldurdum maalesef. ekim gibi nikah kıyıp bildirmem gerekiyor.

@Caghan teşekkür ederim. Ben ds-260 formunu doldurdum maalesef. ekim gibi nikah kıyıp bildirmem gerekiyor.

KCC'ye mail gönderdikten 2-3 gün sonra açılıyor hemen formunuz evet.

• @crazycells burdan sorularını sorabilirsin demiştiniz 🙂 saatlerdir çok araştırma yaptım çok okudum sizi boğmamak için, ve bu aşağıdakilere kadar indirgedim sorularımı 🙂 Şimdiye kadarki süreçte en zor bu aşamaymış onu da anladım.

1- Bana ve kızıma Sponsor olan Permanent Resident eşimin 2019 vergi formundaki yıllık kazancı yeterli değil. Ancak 2020 de yeni işe girdi ve bu yeni işindeki yıllık kazancı karşılıyor. Bunu belgelemek için son maaş bordrolarını ve iş yerinden alacağımız bir yazı ekliyor olacağız, değil mi?

2- 2019 income ını yazarken 1040 vergi formundaki "Adjusted Gross Income" ı baz alacağız, "GROSS RECEIPTS OR SALES" tutarını değil diye düşünüyorum, ama emin olamadım.

2- Ben hem Principal immigrant ım, hem house member olarak kendimi de ekleyip, henüz amerika da gelirim olmamasına ragmen TR deki banka naktimi ve assetlerimi yazabiliyorum değil mi? Bunu yaptığımda kızımla gideceğim için sanırım I-864A da doldurmam gerekiyor olacak. Doğru mu anlamışım?

3- Ben TR deki varolan işimle Amerikaya gittiğimde bağım kopmayacak, aynı işimi yapmaya devam ediyor olacağım işim online bazlı olduğu için. Bunu nasıl belgelemeli ve hangi formda bu gelirimizi de belirtmeliyim, I864 deki toplam hane gelirinde mi?

4- Hane halkı kişi sayısını hesaplarken, kendimi zaten sponsored immigrant olarak saydığım için, spouse kısmına “0” yazacağım doğru anlamışım diye umuyorum.

• @labelle merhaba ben de eşimle aynı durumdayız , süreciniz nasıl devam ediyor?

• @ayşeömer merhaba aynı durumdayı eşimle, süreciniz ne şekilde ilerledi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells burdan sorularını sorabilirsin demiştiniz 🙂 saatlerdir çok araştırma yaptım çok okudum sizi boğmamak için, ve bu aşağıdakilere kadar indirgedim sorularımı 🙂 Şimdiye kadarki süreçte en zor bu aşamaymış onu da anladım.

1- Bana ve kızıma Sponsor olan Permanent Resident eşimin 2019 vergi formundaki yıllık kazancı yeterli değil. Ancak 2020 de yeni işe girdi ve bu yeni işindeki yıllık kazancı karşılıyor. Bunu belgelemek için son maaş bordrolarını ve iş yerinden alacağımız bir yazı ekliyor olacağız, değil mi?

2- 2019 income ını yazarken 1040 vergi formundaki "Adjusted Gross Income" ı baz alacağız, "GROSS RECEIPTS OR SALES" tutarını değil diye düşünüyorum, ama emin olamadım.

2- Ben hem Principal immigrant ım, hem house member olarak kendimi de ekleyip, henüz amerika da gelirim olmamasına ragmen TR deki banka naktimi ve assetlerimi yazabiliyorum değil mi? Bunu yaptığımda kızımla gideceğim için sanırım I-864A da doldurmam gerekiyor olacak. Doğru mu anlamışım?

3- Ben TR deki varolan işimle Amerikaya gittiğimde bağım kopmayacak, aynı işimi yapmaya devam ediyor olacağım işim online bazlı olduğu için. Bunu nasıl belgelemeli ve hangi formda bu gelirimizi de belirtmeliyim, I864 deki toplam hane gelirinde mi?

4- Hane halkı kişi sayısını hesaplarken, kendimi zaten sponsored immigrant olarak saydığım için, spouse kısmına “0” yazacağım doğru anlamışım diye umuyorum.

1. Ekleyin, umarim yeterli olur 🙂 Buna konsolos karar verecek... En guncel vergi bildirimlerini degerlendiriyorlar genelde, ama is yerinden alinacak employment and salary verification letter gibi bir belge yardimci olacaktir diye dusunuyorum ben de...

2. Evet, Adjusted Gross Income'a bakin.

3. Hayir, bunu sponsor hazirlamali. Eger sponsor ile ayni evde yasamiyorsaniz o durumda bu belgeyi sizin hazirlamaniza gerek yok. Siz bunlari isterseniz gosterebilirsiniz ama sponsorun geliri tek basina yeterli olmali, yoksa kabul gormeyecektir.

4. ve 5. Esiniz mi size sponsor oluyor? Yoksa baska biri mi?

• @crazycells teşekkür ederim vaktin için. o zaman joint sponsor ekliyoruz, başka çare görünmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells teşekkür ederim vaktin için. o zaman joint sponsor ekliyoruz, başka çare görünmüyor.

Evet, geliri tum aile icin yeterli olan bir sponsor bulmaniz iyi olur.

Eger bu konuda tereddut varsa konsolosluga bu sekilde de gidebilirsiniz, eger konsolos maddi durumunuzu ve belgeleri yeterli bulmazsa size sponsor bulmak icin ek sure verebilir; ama tabii islemler uzamasin ve tek seferde her sey bitsin diyorsaniz onceden hazirlik yapmak en dogrusu olur...

• @crazycells Selam, Petitioner in yeterli olmayan I-864 ünü submit edip, joint sponsorunki için randevu tarihine kadar vaktimiz oluyor mu? Yoksa petitioner ın income ı yeterli olmayacağı için zaten randevu tarihi belirlenmiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Selam, Petitioner in yeterli olmayan I-864 ünü submit edip, joint sponsorunki için randevu tarihine kadar vaktimiz oluyor mu? Yoksa petitioner ın income ı yeterli olmayacağı için zaten randevu tarihi belirlenmiyor mu?

Eger dosyada baska mal ve mulk varsa o durumda NVC dosyayi konsolosluga gonderiyor, cunku kollektif bir sekilde degerlendirip konsolosun hala vize vermesi mumkun; ama eger belgelerde eksik varsa ve bu sekilde onaylanmayacagi kesinse o durumda NVC sizden belgeleri yuklemenizi istiyor.

• @Caghan teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba. Siz bir dizi soru sormak istiyorum. Bu cevaplar birçok kişiye yardımcı olacağını düşünüyorum. Önce kendi durumumu anlatayım; henüz herhangibir Green Card başvurusu yapmadık. Kuzenim 2021 talihlisi kendisi ve eşi Mayıs 2021 de gitmeyi planlıyorlar. Kuzenimin eşi doktor işi hazır gider gitmez çalışmaya başlayacak. Bu kapsamda;

1. Ben ve eşim Green Card(GC) almak için kuzenimin 1 yılı doldurması zorunlu mu ya da en erken ne zaman başvuru yapabiliriz?
    2. Bu işlemler için Avukat gerekli mi? Gerekli ise kişi başı yaklaşık ne kadar ödeniyor?
    3. Türkiye den mi başvurmalı yoksa ABD den de başvursak olur mu?
    4. Bana ve eşime kuzenim sponsor olarak gidince, ben ne zaman başkasına sponsor olabilirim?
    5. Benim ve eşimin GC alma işlemleri ne kadar sürer?
    6. Başvuru işlemleri için para ödemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa ne kadar?
    7. Sponsor olan kişi ile aynı eyalette oturmak zorunda miyiz?
    8. Bizim yani GC alacak kişilerin banka hesaplarında para olmak zorunda mı? Zorundaysa kişi başı ne kadar gerekli?

Cevaplarınız ve bundan önceki bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhaba. Siz bir dizi soru sormak istiyorum. Bu cevaplar birçok kişiye yardımcı olacağını düşünüyorum. Önce kendi durumumu anlatayım; henüz herhangibir Green Card başvurusu yapmadık. Kuzenim 2021 talihlisi kendisi ve eşi Mayıs 2021 de gitmeyi planlıyorlar. Kuzenimin eşi doktor işi hazır gider gitmez çalışmaya başlayacak. Bu kapsamda;

1. Ben ve eşim Green Card(GC) almak için kuzenimin 1 yılı doldurması zorunlu mu ya da en erken ne zaman başvuru yapabiliriz?
    2. Bu işlemler için Avukat gerekli mi? Gerekli ise kişi başı yaklaşık ne kadar ödeniyor?
    4. Bana ve eşime kuzenim sponsor olarak gidince, ben ne zaman başkasına sponsor olabilirim?
    8. Bizim yani GC alacak kişilerin banka hesaplarında para olmak zorunda mı? Zorundaysa kişi başı ne kadar gerekli?

Siz hangi kategoriden Green Card'a basvuru yapacaksiniz?

E2 mi su anki plan?

Maalesef kuzenler uzerinden gocmenlik basvurusu yapamiyorsunuz. Kuzeniniz size mali olarak sponsor olabilir eger GC sahibiyse, fakat bir de vize sponsoru gerekiyor islemlerinizi baslatmak icin. Maalesef kuzeniniz size vize sponsoru olamaz, boyle bir kategori yok. Normalde vize sponsoru olan kisi ayni zamanda mali sponsor da oluyor, fakat vize sponsorunun maddi durumu yeterli degilse o durumda baska bir mali sponsor kullanmaniz mumkun.

Eger ABD vatandasiysaniz;

icin Aile Sponsorlugu yoluyla Green Card alabilirsiniz.
    .
    Eger Green Card sahibiyseniz;

Su konunun ilk iletisini inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@denizci10, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Siz hangi kategoriden Green Card'a basvuru yapacaksiniz?

E2 mi su anki plan?

Maalesef kuzenler uzerinden gocmenlik basvurusu yapamiyorsunuz. Kuzeniniz size mali olarak sponsor olabilir eger GC sahibiyse, fakat bir de vize sponsoru gerekiyor islemlerinizi baslatmak icin. Maalesef kuzeniniz size vize sponsoru olamaz, boyle bir kategori yok. Normalde vize sponsoru olan kisi ayni zamanda mali sponsor da oluyor, fakat vize sponsorunun maddi durumu yeterli degilse o durumda baska bir mali sponsor kullanmaniz mumkun.

Eger ABD vatandasiysaniz;

.
    Eger Green Card sahibiyseniz;

Su konunun ilk iletisini inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Teşekkür ederim cevabınız için. Ben bu başlıktaki mesajların hepsini okudum. Bazılarında "arkadaşım bana sponsor olacak" falan yazmış olunca ben de başvurabilirim sandım. Peki kuzenim veya GC sahibi herhangi biri benim GC almam için bana nasıl yardımcı olabilir? Hangi şartları sağlaması lazım? Bu kısmı anlayamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |