Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar iyi günler kolay gelsin,

Öncelikle eğer ben bu konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şimdi benim Amerika ile merak ettiğim ve sorusunun cevabını bir türlü bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Amerika'da ilk Los Angeles'da 1 araba ve Los Angeles ehliyeti aldığımızı varsayalım, ama daha sonra siz bir nedenlerden dolayı Neveda'ya taşınmanız gerekti. Ama arabanızın plakası CALIFORNIA ama siz onu Neveda yapmak zorundasınız, bu nasıl olacak?

2- Ehliyet daha önceden Los Angeles'te alındığı için nasıl Neveda ehliyetine dönüştürülecek? Neveda'da Yazılı ve Direksiyon sınavına tekrar mı girmek gerekir? Bu sorunun cevabını bilip cevaplayan herkese teşekkür ederim 🙂

• Cali den nasıl aldıysanız bu kez nevada eyaletinde başvuru yapacaksınız ehliyetiniz ve plakanız registration vs değişecek. Tekrar sınava tabii tutulacağınızı sanmıyorum her eyaletin kuralları farklı olduğu için bi ihtimal tekrar sınava sokabilirler .

Özet olarak how to change driver license/title/registration/plates/tags in nevada google enter.Genelde 30-60 günlük bir period oluyor değiştirmenizi bekledikleri,o sırada evrakları vs hazırlarsınız zaten . Legal presence yok ise(bildiğim kadariyla cali bakmaksızın ehliyet veriyor) ve nevada bunu istiyor ise bunları yapamazsınız haliyle cali ehliyet/plakasıyla devam ediceksiniz mecbur ,cezasına bakın kabul edilebilr mi büyük problemler yaratıyor mu ona göre hareket edersiniz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsmail-Babalık Hayır, tekrar sınava falan girmeden sadece CA ehliyetinizi DMV'ye götürüp NV ehliyeti için başvuru yapacaksınız. ABD'nin başka herhangi bir eyaletine gitseniz de süreç aynı şekilde olacak.
    Aracınızı da yine benzer şekilde DMV'ye gidip kayıt ettireceksiniz ve NV plakası alacaksınız. Ayrıntılı bilgi için NV DMV sayfasına bakmalısınız.

• @knnrn Ben CA dan TX a geldim. Ilgili baslikta anlattim. Firsat bulunca linki eklerim. 1 gun icinde ehliyeti yenileyip registry ve plakayi NV yapabilirsiniz. Randevu sistemi bazi yerlerde kati. Ama TX da randevusuz gelip siradan girebildik.
    CA DMV ye aracinizin registry si NV olunca mutlaka bildirin. Para cezasina kadar gidiyor. Eski plaka sizde kaliyor.

• @caglaror Komsu eyaletlerde sigorta isi ortak sistem olabiliyor onu sigarta acentesine sormalisiniz. Plaka icin de 90gun gibi sureler var. Yeni ehliyet icin goz testi ve fotograf yenileniyor. Adres ispati isteniyor. TX icin registry 190$ ehliyet 20$ idi sanirim.

• Bilgiler için teşekkür ederim ben Amerika'da yaşamıyorum ama sadece Amerika ile ilgili bilmediğim tek konu bu idi yardımlarınız için teşekkür ederim sağ olun herkesin geçmiş kurban bayramı mübarek olsun

• @İsmail-Babalık, içinde söyledi: Amerika'da Şehir değişimi ile ilgili 2 soru

Merhaba arkadaşlar iyi günler kolay gelsin,

Öncelikle eğer ben bu konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şimdi benim Amerika ile merak ettiğim ve sorusunun cevabını bir türlü bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Amerika'da ilk Los Angeles'da 1 araba ve Los Angeles ehliyeti aldığımızı varsayalım, ama daha sonra siz bir nedenlerden dolayı Neveda'ya taşınmanız gerekti. Ama arabanızın plakası CALIFORNIA ama siz onu Neveda yapmak zorundasınız, bu nasıl olacak?

2- Ehliyet daha önceden Los Angeles'te alındığı için nasıl Neveda ehliyetine dönüştürülecek? Neveda'da Yazılı ve Direksiyon sınavına tekrar mı girmek gerekir? Bu sorunun cevabını bilip cevaplayan herkese teşekkür ederim 🙂

nevadanin dmv olaylarini arastirin coronodan dolayi sknti olabilir bende texasa geldim plakayi halletmem 7-8 gun aldi, burada plaka dmvden olmuyor. ehliyet olayi daha skntili ekim araliga randevu veriyorlar randevusuzda almiyor. nevada da ayni ise simdiden randevu felan alin sonra sknti olabilir.

• @caglaror Evet tam konunun uzerine, daha once gonderdigim evrak ulasmamis olmali ki yeniden eyaletten ciktigima dair yazi gondermem gerekiyor. Penalty kitlemisler bir de. Bu basliga evrakin goruntulerini koyarim. Bu sefer yine gonderecegim ama takipli gondermek gerekiyor bence.
    Online bir form yok maalesef, gonderdikleri ceza uyarisi kagidinin uzerine elle yazip, tarih ve imza ile gonderiyorsunuz. Baya 1800'lerden kalma bir teknik.
    Bazi sistemler daha komik. Online uyelik var ama uyelik iptalinde in-person gidip form doldurmaniz isteniyor. Islerine boyle geliyor sanirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |