Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goodluck, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Ghost
    Miami’den direk ucus var. Soguk yok. Kiralar uygun. Guvenli bir bolge ve buyuk sayilabilecek bir sehir. Ama siz gene de bana bakmayin. Bana gore Florida harici her yer çöp 😀 Florida Forever 💪

Hocam biraz hurricane sezonundan bahsetseniz? Hayati ne kadar felç ediyor? Disaridan bakinca oldukça buyuk bir risk gibi. Her sene en az 10-15 gun evi ter etme riskinden bahaediyorum.

• @Archie teşekkür ederim. North Carolina'da bulunmuş biri olarak o saydığınız şehirleri öneriyorsunuz yani başlangıç olarak. Ne kadar bulundunuz peki yani bir miktardan kastınız 3-5 gün mü bir kaç hafta mı yoksa birkaç ay mı? Ayrıca Cary şehrini hangi sebepten ötürü beğendiniz acaba? Atıyorum doğal güzelliği mi trafiğin olmayışı mı insanların sıcak ve yardımsever oluşu mu sessiz sakin kendi halinde bir şehir olması mi gece hayatı mı vs. vs. biraz açar mısınız? Bilgiye ve önerilere birazcık açız da bu aralar ondan yani 😃

• ⭐⭐

@fiyakasiz-adam, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@goodluck, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Ghost
    Miami’den direk ucus var. Soguk yok. Kiralar uygun. Guvenli bir bolge ve buyuk sayilabilecek bir sehir. Ama siz gene de bana bakmayin. Bana gore Florida harici her yer çöp 😀 Florida Forever 💪

Hocam biraz hurricane sezonundan bahsetseniz? Hayati ne kadar felç ediyor? Disaridan bakinca oldukça buyuk bir risk gibi. Her sene en az 10-15 gun evi ter etme riskinden bahaediyorum.

Gülü seven dikenine katlanir. Son 5 senede sadece 1 kere kacmak zorunda kaldik. Ev icin endiselenmiyoruz cunku sigortamiz var. insana biraz da heyacan lazim. Tek duze nereye kadar 😀

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost

Gülü seven dikenine katlanir. Son 5 senede sadece 1 kere kacmak zorunda kaldik. Ev icin endiselenmiyoruz cunku sigortamiz var. insana biraz da heyacan lazim. Tek duze nereye kadar 😀

hayat Florida da yaşanır 😃

• @goodluck, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Ghost

😁 👍

• @Masda, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Arkadaşlar Hem Public Transportu Metrosu Hem güzel iklimi Hem güzel caddeleri olan şehir var mı ? Bu 3 nü kendisinde barındıran ?

Sarasota, Florida

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Masda, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Arkadaşlar Hem Public Transportu Metrosu Hem güzel iklimi Hem güzel caddeleri olan şehir var mı ? Bu 3 nü kendisinde barındıran ?

Sarasota, Florida

Çok Teşekkürler 🙂

• @Ghost Hocam ben 2007-2010 arasında toplam 4 yaz 4'er ay North Carolina Outer Banks'te kaldım öğrenciyken. Outerbanks eyaletin doğusu oluyor ve ince şerit şeklinde, haritada zoom yapsanız görebileceğiniz büyüklükte şehirlerden oluşan bir bölge. Ancak birkaç arkadaşımın okul işleri sebebiyle, araç alım satım işleri ve çevreyi görebilmek adına bahsettiğim şehirlerde bir kaç hafta bulundum.
    Şöyle ki, bana GC çıksa gideceğim yer olarak Cary'i seçmiştim. Gündelik iş imkanı mevcut, Raleigh gibi büyük bir şehir yakın, okul puanları inanılmaz ve kiralar uygun. Hatta yerleşmek için bir ev kompleksi olan Cary Pines Apartments'ı da başlangıç olarak seçmiştim.

Doğal güzellik açısından oldukça güzel. Yani Türkiye'de gördüğümüz ormanlar 360 p ise oradaki yeşillikler 4k gibi 🙂 New York, SF, Miami gibi şehirlerde yaşamak gibi bir gayeniz yoksa, sakin sessiz bir yerde işimize gücümüze bakalım diyorsanız bence uygun bir memleket. Bir kaç olumsuz olay yaşamadım da değil ancak bu olaylar heryerde olabilecek şeyler.

Gündelik işler için craigslist'ten bakabilirsiniz. Oldukça fazla cook, line cook, pizza, vb. işler var. Bu tarz işler bence başlangıç için güzel işlerdir. Yeme içme bedava, mutfakta çalışmak. Çalışanlarla yapılacak muhabbetler ingilizcenin gelişmesine akıcı olmasına fayda sağlar hem de çalışma disiplini hakkında bilgi verir diye düşünüyorum.

Raleigh Durham Üçgeni olarak adlandırılan bir research triangle var. Böyle bir isim vermişler. Eyaletin en önemli değerlerinden biri North Carolina State University. Bu bölgede mühendislik, mimarlık, bankacılık gibi işler de bulunabilir. En güzel kısmı ise iklimidir. Doğu'ya (Outer Banks, Currituck) gitmedikçe fırtınadan etkilenmezsiniz, ılık-sıcak bir iklim olur. Milyonluk şehirlere yakın olursunuz (Charlotte, gibi)

Nedense forumdaki dostlar hep texas, NY, florida gibi duyulmuş bilinmiş yerleri istiyor ancak NC de oldukça iyi bir alternatiftir. 3 saate Virginia Beach, 2 saate Wilmington veya Myrtal Beache gidilebilir.

• @Archie çok teşekkür ederiz değerli bilgiler için. Biz de nedense North Carolina'da kaldık bir şey var bizi çeken ama anlamış değiliz 😄. Eşim de ben de yüksek tekstil mühendisleriyiz. GC çıktığının ertesi gününde acaba ABD'de nerelerde tekstil fabrikaları var vs diye araştırırken keşfettik NC'yi (sanki gider gitmez tekstil fabrikalarında çalışabilecekmişiz gibi 😬). Sonra baktık ki California'da da var New Hampshire'da da. Yani hemen hemen her eyalette irili ufaklı tekstil fabrikaları mevcut. Sonra eşime "bak sadece NC'de yok bir çok yerde var o yüzden sadece NC'ye odaklanmamıza gerek yok başka yerlere de bakalım" desemde bir türlü NC'den kopamadık. Sonra baktık kiralar uygun, eyalet fena değil, şehirler normal, eğitim fena değil vs. derken ısındık eyalete. Şimdi sıra geldi şehir/bölge seçimine ama yine de acaba başka eyaletlere de baksak mı vs. demedik değil. Biz sadece iki kriter baktık ilk olarak uygun yaşam (ucuz kira vs) + güvenli yaşam. NYC, SF, Miami gibi bir gayemiz şuanlık yok. Daha temkinli ve sağlam adımlarla girelim istiyoruz ABD'ye. Bakalım yine NC standartlarında bir eyalet bulursak da değerlendiririz. Virginia'ya bakıyoduk iki gündür. Araştırıp değerlendireceğiz bakalım. Tekrar teşekkür ederiz tüm bilgiler için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ghost tereciye tere satmak gibi olmasın sadece araştırınca bunları buldum. Virginia tekstil inanılmaz geçmişi olan bir sektörmüş. Aşağıdaki youtuber amerikaya ilk geldiğinden beri virginia da yaşıyor. Yeni 10 gün oldu floridaya taşındı sana yardımcı olabilir. Diğer linkler de şehir hakkında bilgi veren siteler.

https://www.thomasnet.com/virginia/textiles-84881002-1.html
    https://www.homesnacks.net/these-are-the-10-best-places-to-live-in-virginia-125156/
    https://www.niche.com/places-to-live/search/best-places-to-live/s/virginia/
    https://www.niche.com/places-to-live/search/best-places-for-families/s/virginia/
    https://www.niche.com/places-to-live/c/fairfax-county-va/
    https://www.niche.com/places-to-live/norfolk-va/

• @ayvalik10 estağfrullah. Evet, biz de araştırınca fark ettik tekstil sektörünün Virginia, North ve South Carolina'da çok fazla iş imkanı olan bir sektör olduğunu. Verdiğiniz linkleri de inceleyeceğiz. Teşekkür ederiz 🙂

• Şu aralar Kanadaya merakımdan dolayı kuzey şehirlerini araştırıyorum. Buffalo, Detroit, Bellingham gibi Kanadaya çok yakın olan şehirler var. Bellinghamden Vancouvera bir saatlik yol var. Detroitden keza Kanadaya köprü var. Bu şehirlere taşınmak bir taşla iki kuş vurmak gibi geliyor bana. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda ?

• O sehirlere tasinmanin avantaji nedir?

• @Masda washington dc

• @hasbelkader, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

O sehirlere tasinmanin avantaji nedir?

Kanadaya yakın olmaları ... başka avantajlarını bilmiyorum 🙂

• @Masda Kanada da ne ilginizi cekti ki merak ettim yani bence abd kanada benzer ulkeler

• Arkadasim Vancouver da yasiyor. Aci ama gercek arada bir sınır olmasina ragmen Abd-Kanada o kadar birbirine benzemiyor diyor. Kanada daha sosyal devlet. insanlari daha egitimli ve kibar diyor. Eger amerikada yasiyorsan Acikcasi Kanada sınırına yakın olmak yada uzak olmak cok birsey degistirmiyor. Sadece gezmeye gitmek icin avantajı olabilir. O da su aralar zor zira sınırlar kapali. Diger turlu sosyal ve ekonomik bakimdan cok olumlu etkilenmiyor.

• @Mansfield1, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Masda Kanada da ne ilginizi cekti ki merak ettim yani bence abd kanada benzer ulkeler

Doğası ... ve genel olarak Amerikaya nazaran daha bi kaliteli duruyor sanki ...

• @Masda, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Mansfield1, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Masda Kanada da ne ilginizi cekti ki merak ettim yani bence abd kanada benzer ulkeler

Doğası mı? Tamam yeşillik, sıcak değil filan ama kış çok uzun ve sert değil mi? 😁 Şuan çalıştığım firmanın ofise chicago ve cincinnati'de var, çıkarsa green card sırf çok fazla kar kış çekemem diye cincinnati'yi seçeceğim. 🙂

• @ihavedreamed, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Masda, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

@Mansfield1, içinde söyledi: Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi

Doğası mı? Tamam yeşillik, sıcak değil filan ama kış çok uzun ve sert değil mi? 😁 Şuan çalıştığım firmanın ofise chicago ve cincinnati'de var, çıkarsa green card sırf çok fazla kar kış çekemem diye cincinnati'yi seçeceğim. 🙂

Ben de sıcak seviyorum ondan dolayı vaz geçtim şu an )) kısmet olursa üç tane şehir arasında seçim yapacağım: Denver , Austin , Atlanta 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |