Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sonay-Doğan-Şimşek telefonunuza indirdiğiniz office lens uygulamasını kullanarak çok rahat evraklarınızı taramalarını yapabilirsiniz, bu uygulamanın nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız youtube "evrak talep" yazıp ilk çıkan videoyu izleyebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@wyomingist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, telefon numaramı yazarken; 0090536XXXXXXX şeklinde yazdım doğru mudur?
    Sayın @crazycells in hazırlamış olduğu dosyada bulunmuyordu,kişiye özgü de olabilir bilemedim;
    -Son 5 yılda başka bir e-mail adresi kullandınız mı?
    -Son 5yılda başka bir telefon kullandınız mı?
    Soruları da vardı.
    Bu sosyal medya hesaplarında youtube ve google için gmail hs belirtiyoruz?
    Tesekkürler

Evet, dogrudur. Bu sekilde sosyal medya hesaplarinizi verebilirsiniz...

Son kisma ekledim bu bilgileri, bu yil farkli bir bolume eklemisler sorulari sanirim... Bir ara dokumanda degisiklik yaparim...

Bu arada sanirim international numaralar icin +90... olarak baslamaniz daha dogru, daha once foruma sayin @Sharm bu durumu aktarmisti.

Aslında alışkanlık gereği 00 ile yazdım ben. Malum Dünyanın birçok ulkesinde olduğu gibi Türkiye’den çıkışlar 00 üzerinden oluyor. Ama şimdi baktım da ABD’de 011 üzerinden çıkış yapılıyormuş. Kuzey Amerika’daki ülkeler icin durum bu.

Acaba değiştirmeye gerekecek bi’ durum mu?

Degistirmeye gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells ,
    Formun, Previous U.S. Travel Information bölümünde,
    -Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security? F1 vizesi ile 11 ay kaldım Usa'da.Bu 'Alien Registration Number' çözemedim,farklı vize sahiplerine mi veriliyor bilemedim,HAYIR dedim?
    -Visa Number ,bu pasaporttaki başında 1 harf ve 7 rakamdan oluşan kırmızı mühürlü numaramı dır? Yanlış mı okuyorum diye baktım bu harf 'E' vize F1 diye F olabilir mi diye düşündüm:)
    1-Have any of your U.S. visas ever been lost or stolen?
    2-Have any of your U.S. visas ever been cancelled or revoked?
    3-Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

1-vizeyi niye kaybedeyim;HAYIR dedim.
    2-vizem iptal olmadı:HAYIR dedim
    3-Red almadım HAYIR dedim

çok tesekkurler

• Hayir deyin.
    • Dogrudur, kirmizi yazilan numara...

Digerleri de dogru...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese tekrar merhaba,bayramdan sonra TEB'de hesap açtırmak istiyoruz.Green Card için tek çocuklu aile için ne kadar olması gerek,bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ayrı konu başlığı varsa oraya da yazabilirim 🍀

Vize icin yeni bir hesap acmaniza gerek yok, var olan hesaplarinizi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahsen-Keser, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@BelmaSarvan Merhabalar, bildiğim kadarıyla 10k + (kişi sayısı *5k) şeklinde hesap yapılabilir. Yani sizin durumunuzda siz hariç 2 kişi ise 20k yapıyor.
    Bir de küçük bir önerim var, ben de forumda yeniyim ama mesajinizda art niyetiniz olmasa bile banka adı logo vs kullanmak reklam gibi görünüyor, belki hoş karşılanmayabilir,, Forum kurucuları daha iyi bilir tabii. Başarılar..

Sanirim sayin @BelmaSarvan ABD-Turkiye arasi para aktarma islerinin kolayligi nedeniyle bu bankayi secti... Ilgili konuda bahsediliyor cunku:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/70/abd-türkiye-arası-para-transferleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CÜNEYT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar. Ben de bu yıl Green Card kazandım ve şu an DS260 Formu'nu gönderme aşamasındayım. Aklıma takılan bazı şeyleri danışmak istedim.

1. Green Card çıkmasının ardından kız arkadaşımla evlendik ancak kendisi henüz kimlik ve pasaportunu değiştirmedi. Bu şekilde formu gönderip mülakattan önce yeni pasaportu bildirebilir miyiz ?
    2. Lottery'ye katılırken yazdığım e-posta adresime erişim sağlayamıyorum. DS260 formuna güncel e-posta adresimi yazacağım. KCC evrak isterken bu e-postalardan hangisine göderimde bulunur ? Ayrıca bir e-posta göndererek bunu kendilerine bildirmeli miyim ?
    1. Bildirebilirsiniz ama yeni pasaportu hemen cikartacaksaniz pasaportu cikarttiktan sonra gonderip bir daha bu tur islemlerle ugrasmamaniz en dogrusu olur.

2. Cekilise basvuru yaptiginizda verdiginiz email adresine gonderiyor, KCC ile iletisime gecip iletisim email adresinizi degistirmelerini talep etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yucehan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhabalar;

Benim sizlerden bir bilgi desteğine ihtiyacım var. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Eşim, DV2021 kurasını kazandı ve DV260 formununu dolduruyoruz. Maalesef çok da geciktik bu konuda.

Eşim Ekim 2019'da baş vurduğunda henüz evli değildik ve Aralık 2019'da evlendik. Bu yüzden formun ilk sayfasında kendisi ile ilgili bilgileri girerken şu anki aldığı soyadını mı yazacağız? Yoksa başvuru esnasındaki kızlık soyadı ile mi ilerleyeceğiz? O ilk sayfada bu bilgiler kısmında bildiğiniz üzere kullandığı ad vb. alanlar da mevcut ama hangisine ne yazacağım anlayamadım.

Bir diğer sorumumuz ise şu an ikimizin de pasoportunu yenilemek gerekiyor ama halen geçerli fakat mülakata çağırılırsak geçmiş olacak ve eşimin pasoportunda da ismi yine kızlık soyadı ile yazılı. Bu yüzden zaman kaybetmemek için şu an ki pasaportlarımızın bilgisinş yazsak ve pasaportları da hemen yenilesek sorun çıkar mı? KCC merkezine taranacak olan belgelere eski ve yenilenmiş pasaportları taratıp göndersek uygun olur mu?

Desteklerinizi rica ederim arkadaşlar. Teşekkürler

Henuz bir gecikme yok, dolayisiyla telasa gerek yok...

Dosya numaranizi imzaniza tasimayi da unutmayin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Su anki en guncel ve en resmi bilgilerle formu doldurmaniz en iyisi olur. Zaten mulakata gotureceginiz belgelerde de bu bilgiler yer aliyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells in hazırlamış olduğu dosyada bulunmuyordu,kişiye özgü de olabilir bilemedim;
    Soruları da vardı.
    Tesekkürler

Son kisma ekledim bu bilgileri, bu yil farkli bir bolume eklemisler sorulari sanirim... Bir ara dokumanda degisiklik yaparim...

Bu arada sanirim international numaralar icin +90... olarak baslamaniz daha dogru, daha once foruma sayin @Sharm bu durumu aktarmisti.

Ben 00905xxxxxx şeklinde girmiştim DS260 ta ve evrak talep mailide aldım ama bu bir sorun oluşturur mu?

Sorun olmaz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sonay-Doğan-Şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

slm arkadaşlar evlilik cüzdanının pdf ve okuma yönünde taranıp açılması hakkında bilgisi olan varmı? taratıp pff çevirebildim fakat sayfanın açılıp okuma şekli kitap gb sağdan sola açılmasını yapamadım nasıl yapabilirim hangi programla

Sayfa siralarini degistirmekten mi bahsediyorsunuz acaba? Eger bunu yapmak istiyorsaniz Adobe Acrobat vb. bir program da kullanabilirsiniz...

• ⭐⭐

@leo

adınızın kendi alfabenizle yazımı dışındaki tüm sorularda, I için (örn ISTANBUL, IGDIR)

• küçük harf, Türkçe klavye, Türkçe i harfi kullandım. Kendisi büyük I'ya çevirdi ve hata vermedi.
  • ⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@leo

adınızın kendi alfabenizle yazımı dışındaki tüm sorularda, I için (örn ISTANBUL, IGDIR)

• küçük harf, Türkçe klavye, Türkçe i harfi kullandım. Kendisi büyük I'ya çevirdi ve hata vermedi.

Bu durum kullanılan tarayıcı ve işletim sistemiyle Fe bağlantılı. Örneğin ben OSX üzerinde Safari kullandım, Türkçe klavye, caps açık I harfi ile yazdım. Caps kapalı olduğunda yanlışlıkla İ’ye bastığım durumlarda hata aldım.

@Muhtaradana ’nin dediği gibi sistem kayıt ettiği sürece hangisi oluyorsa doğru o.

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Soruları da vardı.
    Tesekkürler

Aslında alışkanlık gereği 00 ile yazdım ben. Malum Dünyanın birçok ulkesinde olduğu gibi Türkiye’den çıkışlar 00 üzerinden oluyor. Ama şimdi baktım da ABD’de 011 üzerinden çıkış yapılıyormuş. Kuzey Amerika’daki ülkeler icin durum bu.

Acaba değiştirmeye gerekecek bi’ durum mu?

Kişisel bilgileri girerken 00 ile girdigim numarayı +90 olarak düzelttim.Fakar iş ile ilgli bölümde aynı şekilde yazmamı kabul etmedi yine 0090 şeklinde girdiğimde kabul etti.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@okuyanus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Öncelikle herkes merhaba, arkadaşlar! Bu platformun açılmasında emeği geçenlere sonsuz saygılarımı sunarım. Mahsuru yoksa, size bir soru sormak istiyorum. DV-260 formunu doldururken 16 yaşımızdan günümüze kadar olan adresleri girmemiz isteniyor. Bu bilgi bizden daha sonra, mesela Ankara Konsolosluğu'nda belge olarak istenecek midir? Neden? Çünkü e-devlet üzerinden yaptığım araştırmada ve bulunduğum ildeki nüfus müdürlüğü, TUİK ile yaptığım telefon görüşmelerinde 2007 öncesi tarihçeli yerleşim yeri bilgileri rapor olarak sunulamıyor. Buradan 2007 öncesi yaşadığım yerleri resmi olarak belgelendiremeyeceğimi anladım. Bu durumda forma ne yazmalıyım? Eğer tarihçeli yerleşim yeri bilgileri daha sonra resmi olarak istenmeyecek ise sorun yok. Forma doğrudan beyan ederim fakat değilse, sorun olabilir. İkinci sorum ise üniversite okuduğum ve askerlik yaptığım yıllarda ailemle kaldığım şehirden ayrılıp Ankara'ya gittim fakat ikametgahımı Ankara olarak aktarmadım. Dolayısıyla formda üniversite ve askerlik boyunca kaldığım adresleri yazacak mıyım? Yoksa sadece ailemle kaldığım adres mi belirtilecek? Gene Erasmus programlarıyla 1 yıldan kısa adresler de verilecek mi? Saygılarımla,

Sorularinizi bu baslik altinda sormalisiniz. Yeni baslik olusturmayin.

Adres konusunda belge istenmeyecek, bu konunun ve mulakat deneyimleri konusunun ilk iletilerini okursaniz istenen belgeleri daha net anlayabilirsiniz.

Gercek adresleriniz ne ise onlari yazmaniz yeterli. Cok kisa sureli kaldiginiz yerleri yazmaniza gerek yok (birkac ay veya alti), ama 6 ay veya ustuyse bence yazin...

Sayın @crazycells önerisiyle ben de 8’aylık Marmaris askerlik dönemini de adres kaydına yazayım.

• @leo formu dolduran arkadaşlar zaten cevap vermiş ama bilgisayarınızda klavyeden karakter karmaşası yaşıyorsanız, (belki uygulamalar arasında default dil seçimine dönüyordur) google translatorın dijital klavye özelliğini kullanabilirsiniz. istediğiniz dili seçin ve sağ alt köşedeki klavye ikonuna tıklayın, istediğinizi bu klavye ile yazın daha sonra kopyala/yapıştır yapabilirsiniz. kolay gelsin!
    Screenshot_20200726-121548340_1.jpg

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim.Sadece çekincem e-devletten olan belgeyi KCCnin kabul edip etmeyeceği.Çünki belgede pasaport numarası değil kimlik numarası yazılıyır.

• @Muhtaradana Harikasınız çok teşekkürler destekleriniz ve net bilgiler için. Açıkçası bizim sıra numaramız 28XXX küsur ve iki ay üzerinden geçtiği için geç kaldık telaşı yaşadık. Yarın zaten pasaport yenileme işlemi gerçekleştireceğiz. Gelince formu sizlerin klavuzladığı şekilde tamamlarız. Sağ olun.

• @crazycells Destekleriniz için çok teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana çok teşekkür ederim.Sadece çekincem e-devletten olan belgeyi KCCnin kabul edip etmeyeceği.Çünki belgede pasaport numarası değil kimlik numarası yazılıyır.

Kabul ediyorlar, su basliktaki ilk iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/139346

• @crazycells Çok teşekkür ederim.

• Merhaba ds260 formunu doldurup yolladım ama ingilizcem zayıf iş bilgileriyle alakalı kısmı şuan ki işime ve amerikada çalışmak istediğim iş koluna business şeklinde giriş yaptım. İş geliştirme uzmanı olarak çalışıyorum. Amerikada da bu alanda çalışmak istiyorum. Bu girişi nasıl düzeltebilir yada düzelmeli miyim ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |