Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@wyomingist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, telefon numaramı yazarken; 0090536XXXXXXX şeklinde yazdım doğru mudur?
    Sayın @crazycells in hazırlamış olduğu dosyada bulunmuyordu,kişiye özgü de olabilir bilemedim;
    -Son 5 yılda başka bir e-mail adresi kullandınız mı?
    -Son 5yılda başka bir telefon kullandınız mı?
    Soruları da vardı.
    Bu sosyal medya hesaplarında youtube ve google için gmail hs belirtiyoruz?
    Tesekkürler

Evet, dogrudur. Bu sekilde sosyal medya hesaplarinizi verebilirsiniz...

Son kisma ekledim bu bilgileri, bu yil farkli bir bolume eklemisler sorulari sanirim... Bir ara dokumanda degisiklik yaparim...

Bu arada sanirim international numaralar icin +90... olarak baslamaniz daha dogru, daha once foruma sayin @Sharm bu durumu aktarmisti.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells in hazırlamış olduğu dosyada bulunmuyordu,kişiye özgü de olabilir bilemedim;
    Soruları da vardı.
    Tesekkürler

Son kisma ekledim bu bilgileri, bu yil farkli bir bolume eklemisler sorulari sanirim... Bir ara dokumanda degisiklik yaparim...

Bu arada sanirim international numaralar icin +90... olarak baslamaniz daha dogru, daha once foruma sayin @Sharm bu durumu aktarmisti.

Aslında alışkanlık gereği 00 ile yazdım ben. Malum Dünyanın birçok ulkesinde olduğu gibi Türkiye’den çıkışlar 00 üzerinden oluyor. Ama şimdi baktım da ABD’de 011 üzerinden çıkış yapılıyormuş. Kuzey Amerika’daki ülkeler icin durum bu.

Acaba değiştirmeye gerekecek bi’ durum mu?

• Selamlar. Kcc nasıl bir algoritmayla evrakları istiyor? Excel tablosunda aralarda boşluk var tarih farklılıkları var? bir anlam ifade ediyor mu?

• @kubierto aslında sıralı sistemde istiyor, fakat belli bir süre ds260 formunu açtıranlara (re-submit) evrak talep e-mailini gönderdi,bu arkadaşlarımızın bazıları evraklarını gönderince onay e-mailinide aldı, ama şu anda ds260 formunu açtıranlara evrak talep isteği gönderilmesi durmuş gibi gözüküyor, yani normal case numarası küçükten büyüğe evrak talep isteği gönderme işlemine geri dönmüşler, dv2020 içinde bir dönem bu şekilde süreç ilerlemişti sonra bu işlem kesilip normal düzene tekrar geri döndüler

Eğer farklı bir durum yaşayan olursa bilgi verirse seviniriz

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

F1 başvurumda ben ds160 ta (f1 için ) kendi şahıs şirketimi ve önceki çalıştığım iki kurumsal firmaları yazmıştım ve bu iki çalıştığım kurumda çalıştığım yıllar 10 yıldan daha önceki yıllardı.Şahıs şirketimde 1 yıldan daha az açık kaldı ve ondan sonra da sgk kaydım da 2017’de 4 aylık bir çalışmam oldu.Yani kısaca son 10 yılda bu kısa süreli sgk lı olarak çalışmam dışında çalışmam yok ailevi sağlık sorunlarından dolayı.
    -Bu bilgileri nasıl girmeliyim?

Sadece bu isi yazmaniz yeterli olur o halde... Telaslanacak bir durum yok 🙂

Sayın @crazycells teşekkür ederim.Telaşlanmak değil de bilemediğimden:)
    Keza ülkede kimse msleğini yapmıyor,ben de aslında yerbilimleri okudum ama mesleği yap(a)mayanlardanım.Mühendisim iddaasında da değilim;)Gsm-telekom tarafında çalıştım uzun yıllar.ıÇalıştığım şirketleri ve bu arada 'iç mimari' ye yönelik işler de yaptım onları da yazarım.

• Sayın @crazycells ,
    Formun, Previous U.S. Travel Information bölümünde,
    -Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security? F1 vizesi ile 11 ay kaldım Usa'da.Bu 'Alien Registration Number' çözemedim,farklı vize sahiplerine mi veriliyor bilemedim,HAYIR dedim?
    -Visa Number ,bu pasaporttaki başında 1 harf ve 7 rakamdan oluşan kırmızı mühürlü numaramı dır? Yanlış mı okuyorum diye baktım bu harf 'E' vize F1 diye F olabilir mi diye düşündüm:)
    1-Have any of your U.S. visas ever been lost or stolen?
    2-Have any of your U.S. visas ever been cancelled or revoked?
    3-Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

1-vizeyi niye kaybedeyim;HAYIR dedim.
    2-vizem iptal olmadı:HAYIR dedim
    3-Red almadım HAYIR dedim

çok tesekkurler

• @Rec teşekkürler

• Herkese tekrar merhaba,bayramdan sonra TEB'de hesap açtırmak istiyoruz.Green Card için tek çocuklu aile için ne kadar olması gerek,bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ayrı konu başlığı varsa oraya da yazabilirim 🍀

• @BelmaSarvan Merhabalar, bildiğim kadarıyla 10k + (kişi sayısı *5k) şeklinde hesap yapılabilir. Yani sizin durumunuzda siz hariç 2 kişi ise 20k yapıyor.
    Bir de küçük bir önerim var, ben de forumda yeniyim ama mesajinizda art niyetiniz olmasa bile banka adı logo vs kullanmak reklam gibi görünüyor, belki hoş karşılanmayabilir,, Forum kurucuları daha iyi bilir tabii. Başarılar..

• Arkadaşlar merhaba.Ben DV2021 galibiyim,Azerbaycan vatandaşıyım ve İstanbulda yaşıyorum.Adli Sicil kaydı belgesini e-devletten indirip scan belgesi olarak göndersem olur mu? Yoksa mutlaka belgenin kendisini Kaymakamlıktan alıp scan yapıp göndermem mi lazım?

• Merhaba, DS260’ta Work,Education,Training bölümünde ; Üniversite bilgilerini girdikten sonra Lise bilgilerini de forma giriyor muyuz? Keza öğrenimi bitirilen eğitim kurumları sayısını 2 olarak belirttim.
    Tesekkurler

• Herkese merhabalar. Ben de bu yıl Green Card kazandım ve şu an DS260 Formu'nu gönderme aşamasındayım. Aklıma takılan bazı şeyleri danışmak istedim.

1. Green Card çıkmasının ardından kız arkadaşımla evlendik ancak kendisi henüz kimlik ve pasaportunu değiştirmedi. Bu şekilde formu gönderip mülakattan önce yeni pasaportu bildirebilir miyiz ?
    2. Lottery'ye katılırken yazdığım e-posta adresime erişim sağlayamıyorum. DS260 formuna güncel e-posta adresimi yazacağım. KCC evrak isterken bu e-postalardan hangisine göderimde bulunur ? Ayrıca bir e-posta göndererek bunu kendilerine bildirmeli miyim ?

• @wyomingist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, DS260’ta Work,Education,Training bölümünde ; Üniversite bilgilerini girdikten sonra Lise bilgilerini de forma giriyor muyuz? Keza öğrenimi bitirilen eğitim kurumları sayısını 2 olarak belirttim.
    Tesekkurler

Evetvlise bilgilerini de girmeniz gerekli.

• @Rauf e-devletten pdf olarak aldığınız arşiv kayıtlı polis belgesini herhangi bir tarama işlemi yapmadan pdf olarak gönderiyorsunuz

• Herkese Merhabalar;

Benim sizlerden bir bilgi desteğine ihtiyacım var. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Eşim, DV2021 kurasını kazandı ve DV260 formununu dolduruyoruz. Maalesef çok da geciktik bu konuda.

Eşim Ekim 2019'da baş vurduğunda henüz evli değildik ve Aralık 2019'da evlendik. Bu yüzden formun ilk sayfasında kendisi ile ilgili bilgileri girerken şu anki aldığı soyadını mı yazacağız? Yoksa başvuru esnasındaki kızlık soyadı ile mi ilerleyeceğiz? O ilk sayfada bu bilgiler kısmında bildiğiniz üzere kullandığı ad vb. alanlar da mevcut ama hangisine ne yazacağım anlayamadım.

Bir diğer sorumumuz ise şu an ikimizin de pasoportunu yenilemek gerekiyor ama halen geçerli fakat mülakata çağırılırsak geçmiş olacak ve eşimin pasoportunda da ismi yine kızlık soyadı ile yazılı. Bu yüzden zaman kaybetmemek için şu an ki pasaportlarımızın bilgisinş yazsak ve pasaportları da hemen yenilesek sorun çıkar mı? KCC merkezine taranacak olan belgelere eski ve yenilenmiş pasaportları taratıp göndersek uygun olur mu?

Desteklerinizi rica ederim arkadaşlar. Teşekkürler

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Soruları da vardı.
    Tesekkürler

Ben 00905xxxxxx şeklinde girmiştim DS260 ta ve evrak talep mailide aldım ama bu bir sorun oluşturur mu?

• SELAM ,
    ben yazı karakterine takıldım:

1. önce bilgisayar ayarlarından klavye ayarını ABD (ENGLISH )yaptım .

2)form dodururken İSTANBUL yazmak için "CAPSLOCK" kapalıyken klavyeden küçük karakter "ı" basınca , form satırında büyük I çıkması gerekirken , büyük "İ" görüyorum . Büyük "İ" ingilizce bir karakter olmamasına rağmen forum bunu kabul ediyor .

1. ayarlardan turkçe klavyeyi açıp "ISTANBUL" yazdığımda, buyuk "I" ingilizce bir karakter olduğu halde HATA veriyor , form kabul etmiyor.

aslında hangisi doğru ? nasıl ilerlemeliyiz ?

• slm arkadaşlar evlilik cüzdanının pdf ve okuma yönünde taranıp açılması hakkında bilgisi olan varmı? taratıp pff çevirebildim fakat sayfanın açılıp okuma şekli kitap gb sağdan sola açılmasını yapamadım nasıl yapabilirim hangi programla

• @Yucehan ilk önce size daha doğru ve net cevaplar verilmesi için ⬇

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

Sorularınıza gelirsek şu amda ds260 formunu doldurmak için çok acele etmeyin,evraklarınızı yeniledikten sonrada ds260 formunu doldurabilirsiniz

"Bu yüzden formun ilk sayfasında kendisi ile ilgili bilgileri girerken şu anki aldığı soyadını mı yazacağız?"

Evet eşiniz evlendikten sonraki soyadı ile ds260 formunu dolduracak

"Bir diğer sorumumuz ise şu an ikimizin de pasoportunu yenilemek gerekiyor ama halen geçerli fakat mülakata çağırılırsak geçmiş olacak ve eşimin pasoportunda da ismi yine kızlık soyadı ile yazılı. Bu yüzden zaman kaybetmemek için şu an ki pasaportlarımızın bilgisinş yazsak ve pasaportları da hemen yenilesek sorun çıkar mı? KCC merkezine taranacak olan belgelere eski ve yenilenmiş pasaportları taratıp göndersek uygun olur mu?"

Şu anda eşiniz için yeni bir pasaport başvurusu yapın, bu pasaport gelince ds 260 formunu doldurursunuz(yalnız eşinizin dv Lottery çekilişine başvururken kullandığı pasaportu saklamayı unutmayın, bu pasaport mülakatta işinize yarayacak)

" KCC merkezine taranacak olan belgelere eski ve yenilenmiş pasaportları taratıp göndersek uygun olur mu?"

Kcc sizden evraklarınızı talep ettiğinde güncel ve dv Lottery çekilişine başvururken kullandığınız pasaportunuzun taranmış halini gönderin, yalnız kcc dv 2021 talihlileri için dv Lottery çekilişine başvururken kullandığınız pasaportunuzu neden değiştirdiğinize dair küçük bir açıklama talep ediyor sanırım, bu açıklamanın örneği aşağıdaki iletide var, evraklarınızı kcc ye gönderirken buna benzer bir açıklamayı e-mail içeriğine yazarak gönderin lütfen ⬇

DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/153355

Bu konuda bu başlığım iletisinde sayın @crazycells açıklama yapmış isterseniz bu iletiyi tekrar okuyabilirsiniz ⬇

"Önemli not: Eger ana basvuru sahibinin su anki pasaportu cekilise basvuru sirasinda bilgilerini verdigi pasaporttan farkliysa, o pasaportun da taranmis halini KCC'ye gondermelisiniz. Ayrica neden bu pasaportu kullanmadiginiza dair bir not da eklemelisiniz (word belgesi olarak hazirlayip pdf'e cevirebilirsiniz)."

• @leo Nasıl yaptığınız önemli değil save yaptıktan sonra eğer sistem hata vermiyorsa doğru yapmışsınızdır, save yaptıktan sonra büyük İ olarak görünen kısmı tekrar kontrol edin büyük ihtimalle I olarak göreceksiniz

Eğer içim rahat olsun diyorsanız isterseniz formu tamamen büyük harflerle doldurun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |