Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bilgiler için teşekkür ederiz sayın @turcouz

Ayrıca 3 temmuzda aşağıdaki iletilerde Charles Kuck davası ile ilgili gelişmeleri paylaştığımız günden sonra bazı yeni gelişmeler oldu, şöyle ki
    ⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/151827

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/151829

10 Temmuzda açılması düşünülen dava, sanırım avukatda savunması yapılacak kişilerin e-mailleri olmadığı için ve 10 temmuz günü haberdar olduğumuz pro bono agreement fee sözleşmesinin katılımcılar tarafından imzalanması gerek görülmesinden ve savunmanın tam hazır olmamasından dolayı biraz ileri bir tarihe sarktı

İlk önce 10 Temmuzda Charles Kuck bey kendisine hikayesini bir aracıyla gönderen kişilerden e-mail adresini talep etti, grupça yardımlaşarak bu katılımcıların e-mail adreslerini topladık⬇

20200714_081010.jpg

Bu e-mailleri ulaştırdıktan sonra katılımcılar tarafından pro bono agreement fee sözleşmelerinin imzalanması gerektiğine dair bildirim aldık sözleşme örneğine buradan ➡Dv Litigation Engagement Letter.pdf ⬅️ ve şu iletiden ulaşabilirsiniz
    https://yesilkartforum.com/forum/post/153294

20200714_081250.jpg

Son gelişmeler bu şekilde arkadaşlar, yeni bilgiler olursa anlık olarak forumda paylaşılacak

• Charles Kuck davası için bu gün ıslak imzalı dava sözleşmeleri mail yoluyla ulaştırılıyor, bende biraz evvel pdf formatta gönderdim , bilgisayarımı kapadım topu onlara attım bekliyorum. Hepimiz için güzel haberlerle gelirler inşallah 😊

• Şimdi Charles Kuck davası için belki dahil olmak isteyenler hikayelerini atmak isteyenler olabilir diye aşağıdaki formatı paylaşmak istiyoruz, sadece Level 1-2-3 kategorisinde olanlar gönderebilirse seviniriz

Level 1 (elinde vizesi olup pandemiden dolayı vize süresinde ilk girişini yapamayıp vize süresi geçmiş kişiler)

Level 2 (mülalatını yapmış ama sağlık raporu, ap gibi sebelerle vizesi basılamayıp, executive orderdan etkilenen kişiler)

Level 3 (mülakat tarihi alan ama iptal olanlarla, evrak onayı alna kişiler)

Avukat beyin ifadesiyle ⬇

Level 1: Those with an actual immigrant visa stamp.

Level 2 :those interview but told that would not be getting the stamp because of the proclamation; and

Level 3, those who completed all the work at the NVC and were told that they were just waiting on the interview.

Taslak e-mail ⬇

I added all required information below about to be a part of your DV litigation.

Case Number:

Principal Applicant Full Legal Name:
    (asıl talihlinin isim soyismi)

Principal Applicant Date of birth :ay/gün/yıl

Derivates Apllicant:(asıl talihlinin eşi ve çocukları)

Spouse name (enter “None” if single): x

Number of children (Enter 0 if none): x

List children’s names:

Region: Europe

Address:(İkamet ettiğiniz açık adresiniz)

Zip Code: (posta kodunuz)

E-mail: devamlı kullandığınız bir e-mail adresiniz

Phone number : +90

Country of chargeability: Turkey

Country where you live today: Turkey

Have you receive the ready for scheduling email? (YES/NO): x

Were you previously scheduled for interview but it got cancelled? (YES/NO): x

Number of times have you entered the lottery including this time?: x

Comments:Hikayenizin ingilizcesi

Best regards,

ve en son tekrardan asıl talihlinin isim soyisimi

e-mailin içeriğine sözleşmeyide eklerseniz tüm talepleri yerine getirmiş olursunuz, fatklo bir bilgi talep edilirse avukat beyin ekibinden hemen dönüş alabiliyorsunuz

+pro bono sözleşmesinin imzalanmış hali

bu taslağı E-mail konu kısmına

DV2020 Immigration Ban - Plaintiff (Level 1-2veya 3) yazıp [email protected] veya [email protected] mail adreslerine iletebilirsiniz

Burada imzalanacak sözleşmeyi bulabilirsiniz ⬇

Dv Litigation Engagement Letter.pdf

Yukarıdaki boşluğa asıl talihlinin isim soyisminizi, en alttaki boşluğa günün tarihini 14 July 2020 ve en altada İsim soyisim ve imzanızı ekleyerek gönderebilirsiniz

• Trump beyefendi son olarak öğrencilere uyguladığı yasak kararını geri çekti. Yasak Trump tarafından açıklandıktan çok kısa süre sonra Amerika'daki bazı büyük üniversiteler ve kurumlar, bu kararın adil olmadığını düşünerek anında yasağı durdurma davası açtılar. Davadan daha bir sonuç çıkmadan beyefendi kararı geri aldığını bildirdi.
    Bu durumdan anladığımız işin içinde para mevzuu olunca Amerikan başkanı olsa da fark etmiyor, sorunlar hemen düzeltiliyor.
    DV2020 özelinde bu gelişmelerden çıkarılabilecek tek kazancımızın, Trump'ın kararlarının mutlak, doğru, adil ve geri döndürülemez olmadığının bir kez daha tazelenmesi oldu. Ayrıca halen tutarlı ve tarafsız olduğuna inandığımız Amerikan Adalet Sistemi savunucuları ve görev yüklenicilerin gözünde, bizim davamızın da haklı bir dava olduğunun perçinlenmesi olarak düşünüyor ve umut ediyorum. Bu şekildeki yeni emsal kararlar dolaylı yoldan işimize yarıyor. Bütün bu gözle bile görünen adaletsizlikten sonra eğer mahkeme DV2020 lehine bir karar vermezse, Amerika geri dönülmez şekilde yozlaşmış ülkeler arasına katılmış demektir. Bizlerin de aksi bir karar halinde rotalarını sayısı gitgide azalan daha güzel ülkelere döndürmesi elzem olacaktır.

• trump geri adım atmak zorunda kalacak bu aralar saçma sapan şekilde çok uzattı bu konulardaki tavrını. sanki başka dert kalamdı öğrenciler, sığınmacılar, dv kazananları vs. herkesi hedefe koydu.

• @turcouz Ailem göçmen olmasından kaynaklı, Yunanistan doğumlu annem adina Avrupa Birliği vatandaşlığı için hazirligimi yapacağım. 30 Eylül'ü bekliyorum. Benim nedzimde son şansı ABD'nin. Benim için bir gençlik macerasi olsun istiyordum. Olursa ekime kadar... giderim.

• @mkonca Yunanistan o kadar kolay vatandaşlık vermiyor malesef , hele ki son Ayasofya durumları Akdeniz'de ki baskinligimiz vs. TV kanallarinda Türklere ateş puskuruyorlar... Umarım ABD işi olur ve hepimiz greencard imizi alırız. Yabancılara en açık ülke ABD dir.
    Bizimde evimiz malımız mulkumuz var ancak zar zor vize ile uğraşarak gidip geliyoruz. ABD vatandaşlığı alınca rahat rahat giderim diye düşünüyorum.

• Sevgili @Muhtaradana level 3 evrak onayı alan gruba giriyorum. Öyle can alıcı bir hikayem yok. ABD ye gidip sirket kurup tr de yaptığım gibi e ticaret yapmayi düşünüyorum(tr de şu an küçük çaplı devam ediyor) . Davada ne kadar çok dosya olursa o kadar iyi olarak mı bakiliyor yoksa çok iyi hikaye mi isteniyor. Ona göre doldurup gonderebilirim fikrini almak istedim selamlar.

• Sayın @turcouz daha önce hiç usa bulundunuz mu?

• @ata_ksk yani herkesin tabi göndermesine gerek yok özellikle asıl talihli almış ama eşi alamamış, yada pandemiden dolayı bir çok defa uçuşu iptal olan gitmeye çalışıp gidemeyen ve vize süresi biten bir çok talihlinin çok sağlam hikayelerini el birliğiyle avukata ulaşmasını sağladık, evrak onayı almış veya dosyası konsolosluklarda olup mülakatı iptal olan arkadaşlarımızda bir çok hikaye gönderdi,yani demek istediğim bir çok mağduriyetin anlatıldığı hikayeler ulaştırılmış durumda, karar herkes için çıkacağı için illa herkesin gönderme şartı yok, bir kaç güne dava dosyası hazırlanır ve mahkemeye gerekli başvurular yapılır diye umuyoruz

• @Muhtaradana Sadece Türkiye 'den hikayeler mi var acaba Charles Kuck beyin davasında?

• @Muhtaradana tamamdır , teşekkürler 🙂

• @hadiharmandar yok hayır neredeyse tüm dünyadan diyebilirim

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@hadiharmandar yok hayır neredeyse tüm dünyadan diyebilirim

Butun o hikayeleri doldurup, cok kalin bir dava dosyasi hazirlamazlar umarim. Yargic onlari tek tek okuyuncaya kadar bir karar vermeyebilir.

• @takvimcas Evet, iki kez bulundum, 6 ay ve 1 yıllık J1 programlarıyla, 2008 ve 2009 yıllarında.

• 22 Hazirandaki Executive order kararları imzalandıktan sonra zaman içerisinde bazı kısımları düzeltiledi bazı kısımları ise değiştirildi ilk önce 30 hazirandaki aşağıdaki küçük değişiklikten yapılmıştı⬇

Sonrasında ise 7 Temmuzda travel.state.gov üzerinden aşağıdaki açıklama paylaşılmıştı

"Daha önce 23 Nisan'da geçerli olan ve Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmeden önce vizenin süresi dolmuş olan DV-2020 programı için vize verildiyseniz, daha fazla bilgi için lütfen vizenizin verildiği Elçilik veya Konsolosluk ile iletişime geçin" ⬇

Şu anda ise Executive Orderda çok büyük sayılabilecek bir muafiyet getiren bir güncelleme haberi travel.state.gov adresinden paylaşıldı

Detaylar⬇

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/exceptions-to-p-p-10014-10052-suspending-entry-of-immigrants-non-immigrants-presenting-risk-to-us-labor-market-during-economic-recovery.html

Buradaki yeni getirilen muafiyetlerde

1-applicants who are subject to aging out of their current immigrant visa classification before the relevant P.P.s expire or within two weeks thereafter

(burada yaşlanmaya tabi olan vize kısıtlamalarından anladığım bazı göçmen vize başvurularında 21 yaş sınırı var, başvuru sahibi eğer 21 yaşı geçerse başka bir vize kategorisinde değerlendiriliyor, bu mağduriyeti gidermek için bu güncellemeyle birlikte başvuran kişi 31 Aralıktan önce veya bu süreden 2 hafta sonra eğer yaşlanıyor ve başvurduğu vize kategorisinden çıkıyorsa bu Executive order kararlarından muaf tutuluyor (aslında bu Ailanın Nisan orderına karşı çıkarken kullandığı ana itiraz noktasıydı,bana bu güncellemeler ile mahkeme tarafından executive order kararlarının durdurulmasına karşı önlem almaya çalışıyorlar gibi geldi)

2-certain H and J visa applicants who are traveling to work in support of a critical U.S. foreign policy objective (such as COVID-19 response) and/or traveling at the request of the U.S. government

Buradada sanırım covid gibi Abd menfaatlerine mücadele edilecek kritik H ve J sınıfı vizelerine başvuranlara bir muafiyet getiriliyor

3- spouses and children of certain visa class holders, such as H, J, and L visa holders who are already excepted from, or not subject to, P.P. 10052.

The Department of State will continue to issue H, L, and J visas to otherwise qualified derivative applicants who are otherwise currently excepted or where the principal applicant is currently in the United States.

Bence güncellemedeki en can alıcı nokta burası, H, J ve L vize sahibi kişilerin eş ve çocuklarını mevcut Executive order kararlarından muaf tutuyor, ki bu tür aile parçalanmaları haberlere konu oldu bir çok ulusal haber ajansı bu tür haberleri geçti

Güncellemenin en son kısmında DV2020 talihlileri içinde bir paylaşım var, yukarıdaki 3 güncellemede bazı sorulara net cevaplar verilmezken en büyük belirsizlik sanırım bu son kısımda, travel.state.gov çok net bir açıklama yapmamış

Applicants for immigrant visas covered by the proclamation, including ​Diversity Visa 2020 (DV-2020) applicants, who have not been issued an immigrant visa as of April 23 are subject to the proclamation's restrictions unless eligible for an exception.  No valid visas will be revoked under this proclamation.

Bu son kısımda mesala covidle mücadele edecek sağlık personeli Nisan bildirisinde kapsam dışıydı ama ne Rusyadan nede Türkiye'den dv talihlisi sağlık personelinin bu kısıtlamalar içinde sayılamayacağını konsolosluklar arkadaşlara bildirdi, bu güncellemeyle istisnalar içindeki dv talihlilerinin başvurularını kabul etmeleri lazım diye yorumladım

Ayrıca son cümlede Dv talihlileri için söylenen " Bu bildiri kapsamında hiçbir geçerli vize iptal edilmeyecektir" ifadesi sağlık raporu bitenleri kapsıyormu bunlar hep akıllarda soru işareti @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Sayın @crazycells bugün birkaç avukat tarafından sadece DV Lottery üzerine ortak bir dava açıldı ve davanın detayları davada yer alan bir avukat tarafından twitter üzerinden paylaşıldı. Çok fazla tweet olduğundan burdan paylaşmak görüntü kirliliği yapabilir diye düşündüm ve paylaşmak istemedim, bunun yerine ilgili avukatlardan biri olan Greg Siskind'in twitter adresini link olarak aşağıda paylaşacağım. Sizden ricam, avukat tarafından atılan tweetlerini okuyup yorumlayabilir misiniz? Avukatın Twitter'da belirtiği noktaları hesaba katınca sizce davanın başarılı olma ihtimali var mıdır? Yoksa bu sebepler kararı durdurmak için yeterli değil midir? Biliyorum ki siz bir avukat veya hukuk profesörü değilsiniz fakat DV çekilişi alanında yıllardır hiçbir beklentiniz olmadan emek veren ve bu konuda oldukça fazla tecrübesi olan birisi olarak yorumlarınız bizim için çok önemli, şimdiden ben kendi adıma çok teşekkür ederim.

Avukatın Twitter Adresi: https://twitter.com/gsiskind

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells bugün birkaç avukat tarafından sadece DV Lottery üzerine ortak bir dava açıldı ve davanın detayları davada yer alan bir avukat tarafından twitter üzerinden paylaşıldı. Çok fazla tweet olduğundan burdan paylaşmak görüntü kirliliği yapabilir diye düşündüm ve paylaşmak istemedim, bunun yerine ilgili avukatlardan biri olan Greg Siskind'in twitter adresini link olarak aşağıda paylaşacağım. Sizden ricam, avukat tarafından atılan tweetlerini okuyup yorumlayabilir misiniz? Avukatın Twitter'da belirtiği noktaları hesaba katınca sizce davanın başarılı olma ihtimali var mıdır? Yoksa bu sebepler kararı durdurmak için yeterli değil midir? Biliyorum ki siz bir avukat veya hukuk profesörü değilsiniz fakat DV çekilişi alanında yıllardır hiçbir beklentiniz olmadan emek veren ve bu konuda oldukça fazla tecrübesi olan birisi olarak yorumlarınız bizim için çok önemli, şimdiden ben kendi adıma çok teşekkür ederim.

Avukatın Twitter Adresi: https://twitter.com/gsiskind

Trump konusundaki argumanlara katiliyorum, ama maalesef DOS hakkindakiler cok guclu degil.

Trump, aciklama yapmadan ekonomiyi bahane ederek bu programi durdurmaya calisiyor, burada her DV ile gelen kisinin ekonomiye yuk olacagi faraziyesi var, ki bu yanlis bir faraziye. Anladigim kadariyla kendilerinde de guclu ornekler var, bazi kisilerin isveren olacagini gosterebilmeleri elimizi guclendirecektir. Benzer ve daha onemli durum H1B ve L vizeleri icin de gecerli, zaten bu vizeler de ABD vatandaslari tarafindan doldurulamayan pozisyonlara veriliyordu. Eger, Trump varsayiminin dogru oldugunu dusunuyorsa, bunu daha net ve ayrintili sekilde aciklamali.

DOS'un kapali oldugu icin islem yapmamasi ise maalesef coronavirus pandemisi ve fiziksel mesafe kurallari nedeniyle kolayca bertaraf edilebilecek bir arguman kanimca.

Baskanin EO cikartma gucu oldugu surece bu savasi sonucta Trump kazanacaktir, neticede mahkemelerin baskan X konusunda kararname hazirlayamaz diye bir karar cikarmalari dogru olmaz. Dolayisiyla her seferinde yasanabilecek bu gecikmeler DV surecini olumsuz etkileyecektir. Supreme Court'a kendisinin atadigi son 2 kisi zaten Trump'a kesinlikle karsi gelmeyecektir... Ama bence bizim icin onemli olan ve benim umutlu oldugum konu, davaya atanan hakimin gecici sureli olsa da bu kararnamenin yurutmesini durdurma ihtimali... (gecici olmasinin nedeni, yuksek mahkemenin bu karari 5'e 4 oyla bozma ihtimalinin yuksekligi)... Simdiki hakim, buna kanaat getirebilecek birisi, o nedenle boyle bir durumda en azindan DV2020'de sirasi gelmis belli sayida kisiye daha vize verilme sansi olacak... (umudum bu yonde)

Ama bu isin kesin cozumune Trump'tan Kasim ayinda kurtuldugumuzda kavusacagiz maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |