Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono Formu actırmak avantaj mı bu durumda 😃

• @Onur37 Öncelikle tebrikler. Umarım süreci en sağlıklı şekilde tamamlayıp US’e gidebilirsiniz.

Ben formu açtırmak ile konunun direkt alakalı olduğunu sanmıyorum. Biz de ilk 5 gün içinde DS260 formunu doldurmuş ve bir hatadan dolayı da açtırmıştık. Fakat herhangi bir evrak talep maili henüz gelmedi. Zaten 36binlerde olduğumuz için bekliyoruz. Muhtemelen size önümüzdeki günlerde gelecektir. Case Number ne olursa olsun en önemli etken burada.

• ⭐⭐⭐

@Onur37, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono Formu actırmak avantaj mı bu durumda 😃

Evrak mail talebinin erken gelmesi avantaj degil. Mülakat süreci dosya numarasına göre ilerleyecek. Yani su anda evrak mail talebi gelmiş yüksek dosya numaralı arkadaşlardan daha önce mülakata gireceksiniz.

• Merhaba ,
    Green kart benim adıma çıktı, eşimin önceki evliliğine ait boşanma evrağını formlara eklemem gerekiyor mu eğer öyle is vukuatlı nüfüs örneğindeki veriler yeterlimi KCC için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

selamlar herkese, ds260 formuna aile bireyi ekleteceğim. kccden evrak onayı geldikten sonra bile bu işlemi yaptırtabiliyor muyum?

Yaptirabilirsiniz, ama yeniden evrak gondermeniz gerekir.

Yeni evlilik mi yapacaksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam.
    geçmiş iş tecrübeleri kısmında :

1. benim çalıştığım şirketin merkezi istanbul , adreside istanbulda , ancak ben fiilen 2 yıl Suudiarabistanda çalıştım. İstanbuldaki şiket merkezine hiç gitmedim. ssk dökümünde adres istanbul merkez görünüyor. şirket adını yazdım, adres yerine sudiarabistandaki proje adresini mi yazmalıyım yoksa istanbuldaki şirketin merkez adresini mi?

cevap için şimdiden teşekkürler

Suudi Arabistan olarak yazin.

• Arkadaşlar DS 260 formunda eski tarihceli ikametgahlarımızı e devletteki bilgilere göre mi dolduralım ? Çünkü olmayan bilgiler de var ya da geç beyanlarim olmuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@furkan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben ds 260 formunu 07.06.2020 de yolladım onay maili geldi case number ım da 9xxx ama belgeleri isteyen mail gelmedi ilk sayfadaki dv 2021 talihlileri exel tablosunu takip ediyorum çok daha yüksek case numberlara evrakları isteyen mail gitmiş ama hiçbir 8 -9 binller mail geldiğini belirtmemiş acaba sadece bana mı gelmedi yoksa başka bir olay mı var benim kaçırdığım bir nokta falan yardımcı olabilecek varmı çok teşekkür ederim

Formu tekrardan açtıran arkadaşların dosya numaraları kaç olursa olsun evrak talebi maili geldiği için öyle bir durum var. Formu açtırmamış olup, evrak talebi alan arkadaşların numaraları henüz 1000-2000 arasında.

Oyle bir gozleminiz olduysa aklima soyle bir aciklama geliyor...

Formda degisiklik yapan kisilerin vizeyi alabilmek icin "yanlis bilgi" verebilecegini dusunuyorlar. Insanlar ilk formu gonderdiklerinde cok bilgili olmuyor, fakat sureci ogrenip vizeye uygun olmadigini anlayan kisiler vize alabilmek icin formu actirip yaniltici veya yanlis bilgiler verebilirler. Boyle bir durumu onceden tespit edebilmek icin bilgilerinde degisiklik yapan kisilerden evraklari hizlica istiyor olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkan44 sadece beklemelisiniz, endiselenecek bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkür ederim
    Kurumun adını İngilizce değil de İspanyolca yazmış olmamda problem yok değil mi? 🙂 Mülakatta herhangi bir detay isterlerse verebilecek bir belgem var zaten.

Sorun degil 🙂 yalan bilgi vermediginiz surece korkmanizi gerektiren bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,
    Green kart benim adıma çıktı, eşimin önceki evliliğine ait boşanma evrağını formlara eklemem gerekiyor mu eğer öyle is vukuatlı nüfüs örneğindeki veriler yeterlimi KCC için.

Bunun yeterli olup olmayacagina karar verecek kisi dosyanizi inceleyen konsolos olacak. KCC sadece onundeki talimatlara gore evraklari tasnif ediyor, travel.state adresinde vukuatli nufus kayit orneginin yeterli olabilecegi cumle arasinda gectigi icin KCC'ye gore de yeterli gelebilir, ama yeterli olmayabilir de. Bu durumda KCC size geri donus yapar. Oyle ya da boyle benim tavsiyem belgelerinizi tam ve dogru sekilde KCC'ye gondermeniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar DS 260 formunda eski tarihceli ikametgahlarımızı e devletteki bilgilere göre mi dolduralım ? Çünkü olmayan bilgiler de var ya da geç beyanlarim olmuş.

gercek adres ve tarih bilgilerine gore doldurun.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Formda degisiklik yapan kisilerin vizeyi alabilmek icin "yanlis bilgi" verebilecegini dusunuyorlar. Insanlar ilk formu gonderdiklerinde cok bilgili olmuyor, fakat sureci ogrenip vizeye uygun olmadigini anlayan kisiler vize alabilmek icin formu actirip yaniltici veya yanlis bilgiler verebilirler. Boyle bir durumu onceden tespit edebilmek icin bilgilerinde degisiklik yapan kisilerden evraklari hizlica istiyor olabilirler.

Bahsettiğiniz ihtimal olabilir haklısınız. Çünkü evet, birkaç istisna dışında hep bulundukları slottan daha önce talep geldi arkadaşların çoğuna. Biz de formu açtırmış olmalarına bağladık bu durumu. Çünkü bu arkadaşların tek ortak noktası formu açtırmış olmalarıydı. Hatta bazı arkadaşlarımızda formu yeniden gönderdikleri aynı gün evrak talebi durumları oluştu. Sheets'de detaylarıyla yazıyor bu tarihler.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@furkan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben ds 260 formunu 07.06.2020 de yolladım onay maili geldi case number ım da 9xxx ama belgeleri isteyen mail gelmedi ilk sayfadaki dv 2021 talihlileri exel tablosunu takip ediyorum çok daha yüksek case numberlara evrakları isteyen mail gitmiş ama hiçbir 8 -9 binller mail geldiğini belirtmemiş acaba sadece bana mı gelmedi yoksa başka bir olay mı var benim kaçırdığım bir nokta falan yardımcı olabilecek varmı çok teşekkür ederim

Formu tekrardan açtıran arkadaşların dosya numaraları kaç olursa olsun evrak talebi maili geldiği için öyle bir durum var. Formu açtırmamış olup, evrak talebi alan arkadaşların numaraları henüz 1000-2000 arasında.

Oyle bir gozleminiz olduysa aklima soyle bir aciklama geliyor...

Benim de aklima soyle birsey geldi.

Normalde butun basvuru dosyalarini dosya numarasina gore sirayla acip inceledikten, isleme koyduktan sonra, bir sonraki "evrak isteme" asamasina geciyorlar. Dosyasinda degisiklik talep edenlerin dosyasini bu talep dogrultusunda acip, hem degisikligi yapiyor olabilir, hem de dosya numarasi ne olursa olsun hazir acmisken hizlica goz atip sonraki asamaya gecmek icin gerekli olan islemi de bitiriyor olabilirler--1 tasla 2 kus vurmak icin:)

• @özlemkaya Teşekkür ederim. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock siz yine de verimlilik konusunda cok umutlu olmayin. KCC'nin neticede bir devlet dairesi oldugunu unutmayalim 🙂

Bizim forumdaki amacimiz mumkun oldugu kadar kisiye vize aldirmak; fakat ayni seyi KCC icin soyleyemeyiz 🙂

• @Sono Teşekkürler . Hakkımızda hayırlısı olsun.

@hardrock siz yine de verimlilik konusunda cok umutlu olmayin. KCC'nin neticede bir devlet dairesi oldugunu unutmayalim 🙂

Bizim forumdaki amacimiz mumkun oldugu kadar kisiye vize aldirmak; fakat ayni seyi KCC icin soyleyemeyiz 🙂

KCC'nin amacinin ayni sey olmadigi konusunda hemfikirim--ozellikle calisanlarin cogu Cumhuriyet'cilerin kalesi Kentucky'dense:)

indeed.comdan KCC çalışanlarının reviewlarını okuduktan sonra aynısını düşünüyorum )))

• @crazycells evet 1 ay icinde evleneceğim hayırlısı ile, işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte (eşimin pasaport ve kimlik işlemleri) max. 40-45 güne kadar evrakları duzenlemek icin mail atacağım. sanırım 33binden evrak istenene kadar biz re-open maili atmış oluruz. ama prosedürü ögrenmek istedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |