Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @nfs741 DV2020ler arasında vize tarihini geçirenler için olumlu bir şeyler ola bilir .

• Eger ki olurda bir federal yargic bu kararname icin yurutmeyi durdurma karari alsa bile, konsolosluklar acilip mulakatlar baslamadigi surece hicbir islem yapilamaz. Yani Trump bu durumda bile konsolosluklarin acilmasini geciktirerek yine istedigini yapabilir.

• Demokratlar Kasim'da secimi alsalar bile, yeni baskan Ocak ortasinda gorevi devralacak. Yani su andaki kararname icin teknik olarak birsey yapamazlar.

• @rodin hocam sizin durumu anlayamadım ben sıra numarası on binlerde olupda gidememek büyük talihsizlik bu zamana kadar.vize görüşmesine gitmis miydiniz?biz hiç heveslenmeyelim bu durumda.:(

• maddi ve manevi herşleyi ayarladim orda iş bile ayarladım gel bu olsun. Nasipde olmayınca herşey yalan

• Büyük ihtimal konsolosluklar kısa süre içinde açılacak. Kanada’daki Amerika Konsolosluğu iş ilanları çıkmaya başladı bu hafta itibariyle.

• @kokyay Bazı Asya ülkelerinde yeniden çalışmaya başlamışlar.

• @waldeinsamkeit biz evraklarımızı yaklaşık 2 ay kadar geç göndermiştik.. Normalde şubatta mülakata girmemiz gerekiyordu Nisan1'e kaydı... 😞

• Arkadaşlar, özellikle 2021 talihlisi arkadaşlar, endişeleriniz bizimle bir değil, sadece "paylaşıyoruz" tüm endişelerimizi. Fakat sizlerin önünde her şeye BOL BOL yetecek kadar süre var, lütfen panik yapmayın, rica ediyorum.

2020 talihsizleri olarak şu anda çok köşeye sıkışmış durumdayız ve buradan bir çıkar yol arıyoruz. Rica ederiz en azından Eylül'e kadaar 2020 durumlarına kanalize olabilir miyiz? Bu bir bencillik değil, süre aleyhimize işlediği için önceliklendirme ricası. "iyi tamam da napalım yani olan oldu size?" diyorsanız da, çözüm önerisi can simidi olarak şu https://petitions.whitehouse.gov/petition/postpone-dv-lottery-2020-program-duration-immigration-ban Petition'ı olabildiğince kişiye yaymamıza yardım edin lütfen! Forumda o kadar çok youtuber abimiz ablamız var ki, bir ucundan tutmalarını tüm kalbimle rica ediyorum...

• @heroinchains bize olanin onlara olmayacagininda bir kaniti yok. Suanki cabamiz sizinde onunuzu acacak. Kesinlikle haklisiniz anlayisli olmanizi rica ediyoruz. Hala 5 tane durumu ap olan ya da vizesini alip ulkeye giris yapamayan case e ihtiyacimiz var. Guvenmiyorum diyip caselerini paylasmayan arkadaşlarıma da bir sozum var. Boyle firsat gecmisken ele hicbir sey yapmayip oturup hayirlisini beklemektense ben elimden geleni yaptim dersiniz. Sonra vah tuh diye uzulmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc ve @heroinchains
    şahsen endişelerinizi o kadar iyi anlıyor ve üzülüyorum ki anlatamam. çünkü bu sizlerinde bahsettiği gibi silsile halinde devam edebilecek bir sürünceme. eğer sizler bu hakkınızı kaybederseniz (ki umarım olmaz) bizlerinde bunu yaşama olasılığımız inanılmaz yüksek. özellikle ve acil tarafından sizlerin süreçleri sorunsuz bitmeli ve vizelerinizi alıp ilk girişlerinizi yapmalısınız. aksi taktirde ölçüsü bozulan kantar, gün gelir bizi de tartar..

şahsen elimden geldiğinde eş, dost, sosyal medya, ekşi sözlük her nerede yapabiliyorsam desteğimizi vermeye çalıştık devam da ediyoruz.

şansınız / şansımız bol olsun. ümidinizi de hiç kaybetmeyin. yalnız değilsiniz..

• @salih2825 inşallah 👏👏👏

• abd yi dava etme konusunda avukat remzi kulen video çekmiş, bu sorudan evvelde vizesini alıp 6 ay içinde abd ye girmeyenler ne olacak sorusuna yani yeniden vize verecekler mi bu kişilere sorusuna da yanıt vermiş.

• ABD deki avukatlar biraz sorunlu. Cinayetten yargılanana beraat sözü bile verebiliyor. Yeter ki avukat ücreti verin sizi uzaya bile gönderir. Bana ilginc gelen şey avukatın kalabalik gruptan yüklü para kaldırmak istemesi oldu. Yani herkesin derdi ayri ayri sizi nasil bir kefeye koyup hepinize vize yolu açacak merak ettim. 20 kisi demek 20 ayri savunma demek. Kısaca size vaad edilen şey tam olarak şu mu, Başkan kararname çıkarsa bile 15 20 kişi toplu halde avukata gidecek sonra o avukat mahkemede sunum yapacak, sonrada hakim diyecek ki trump ı suçlu buldum göçmenleri mülakata alalım, tam olarak bu mudur şimdi

• @jamel86 kim para istemis? Istenen ornek case sayisi 20. 20 kisiyi drgil hepimizi temsil ediyorlar

• Merhaba,

Mandamus case yi yöneten avukat, daha önce dvlottery ile ABD ye giden ve gittikten sonra ekonomi, bilim alanlarında ülkeye katkı sağlamış olan kişileri arıyor. Bu kişileri davasında örnek olarak gösterip kararın yanlış olduğunu, iptal edilmesi gerektiğini belirtecek. Bu şekilde tanıdıklarınız var ise ve bu avukata iletebilirseniz kararın iptal edilmesi adına işe yarayabilir.

• şuana kadar 10,875 kişi imzalamış, fakat 24 Temmuz'a kadar 89,125 daha ihtiyaç var

• KCC evrak isteyip evrak onaylaması devam ediyor, sizce iyi bir haber mi ? Bu konuda heveslenmeli miyiz yoksa bunun hiç bir anlamı yok mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkduzum merhaba. abd'de kurumlar arası işleyişler bizdekinden farklı olduğu için sürecin bir şekilde devam etmesi zaten normal. KKC'nin evrak talebinde bulunması elbette ki güzel bir durum ancak son karar mercii onlar olmadığı için net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değil.

güzel olan kısım, 2021 talihlileri için sürecin devam ettiği ve KCC'nin üzerine düşeni yapması. bu şekilde devam etmeleri 2021 talihlileri için çok güzel bir haber elbette. umarım konsolosluklar da belirtilen tarihte (1 ocak 2021) açılır ve hem 2020 hem de 2021 talihlileri için güzel haberler gelmeye devam eder.

umudumuzu kaybetmeden beklemeye devam etmek sanırım yapabileceğimiz en iyi ve mantıklı şey.

bol şans

• Açılacak dava ile ilgili elimizde bir tarih var mı net olarak ?

Benzer Başlıklar

• 4
  • 445
  • 20
  • 29
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |