Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn eğer girişte stamp basıldıysa pasaportunuza yazmanızı tavsiye ederim. sonuçta bunu öğrenebilirler ve eksik bilgi vermiş olmamanız önemli. doğru olan neyse onu yazın derim.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn eğer girişte stamp basıldıysa pasaportunuza yazmanızı tavsiye ederim. sonuçta bunu öğrenebilirler ve eksik bilgi vermiş olmamanız önemli. doğru olan neyse onu yazın derim.

2016 yılında Hongkonga gitmiştim Çinden günü birlik. Hongkongu seçiyorum ama Hongkong BNO ve Hongkong Sar diye iki ayrı seçenek çıkıyor ve ne anlama geldiğini ve hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum o yüzden yazmasam sorum olurmu diye sormuştum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn tavsiyem yazmanız yönünde. çünkü günübirlik dahi olsa o ülkeye giriş yaptınız. bu sonucu değiştirmiyor ne yazık ki. eksik bilgi vermemek önemli, ki cn'niz oldukça düşük. hemen evrak talebi + onayı gelecektir size.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn tavsiyem yazmanız yönünde. çünkü günübirlik dahi olsa o ülkeye giriş yaptınız. bu sonucu değiştirmiyor ne yazık ki. eksik bilgi vermemek önemli, ki cn'niz oldukça düşük. hemen evrak talebi + onayı gelecektir size.

Haklısınız teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

2016 yılında Hongkonga gitmiştim Çinden günü birlik. Hongkongu seçiyorum ama Hongkong BNO ve Hongkong Sar diye iki ayrı seçenek çıkıyor ve ne anlama geldiğini ve hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum o yüzden yazmasam sorum olurmu diye sormuştum

İnternette baktım. İkisi arasındaki fark şu:

BNO: British National Overseas Visa
    SAR: Hong Kong Special Administrative Region

• @Semih128 @gucarslan @Masda

benim merak ettiğim bir şey var daha geçen sene kasım ayında askerdeyken oldum ben tetanoz falan ama belge falan vermediler. illa 20$ bayılacak mıyım 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret merhaba, şahsen ben de oldum ve e-nabız sisteminde de görünmekte. ama nasip olur da doktor randevusuna gidersek eğer sanırım kararı onlar veriyor. geçen senelerdeki tecrübeler ne yazık ki bu yönde. sanırım orada biraz firmanın ticari kaygıları devreye giriyor 🙂 şahsen süreç o raddeye gelirse hiç acımam veririm 20$, yeter ki oraya kadar gelsin..

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

British National Overseas Visa

Aslında herhangi bir vize alarak gitmedim hizmet (gri) pasaportuyla gitmiştim. o halde SAR'ı seçmem daha doğru olur sanırım.

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Aslında herhangi bir vize alarak gitmedim hizmet (gri) pasaportuyla gitmiştim. o halde SAR'ı seçmem daha doğru olur sanırım.

Damgada ne yazıyor? Pasaporta vurulan damgada?

• Dosya Numarası: 2021EU17XXX
    DS-260 Gönderimi: 02/07/2020
    KCC Evrak Isteği:
    KCC Evrak Onayı:
    Sağlık Muayenesi:
    Vize Mulakatı:
    Vize Onayı:
    Pasaport Teslimi:
    ABD ye ilk giriş:

• Merhaba,

formun en sonunda
    "E-Sign and Certification" sayfasına kadar gelince , en altta "Sign and Submit Application" çıkıyor.
    sorum şu :

1. biz 2 kişiyiz. Benim için formu dodurup bu basamağa kadar geldik, "Submit" edersem benim formum kitleniyor mu? kitlendikten sonra EŞİMİN formunu nasıl dolduracağım?
    2. aşağıda "REVIEW--SAVE--CONFIRMATION" basamakları var, burdan "SAVE" yapıp dönüp başa eşimin formunu mu doldurmalıyım?
    3. Eşimin formunuda bu noktaya kadar getirdikten sonra , Submit etmede önceliği kime vermeliyim?
      yardımınızı bekliyorum.
  • ⭐⭐

@leo
    CN altındaki formlar ayrı ayrı submit ediliyor. Submit ettiğiniz form Completed'a dönüşüyor. Completed formlar görüntülenebilir ama KCC unlock etmeden değiştirilemez. Tüm formları Save ederek tamamlayıp, peşpeşe Submit etmenizi öneririm. Farklı zamanlarda da Submit edebilirsiniz ama asıl talihlinin formu Submit edilmeden evrak istenmeyecektir.

Not: Save edilmiş formları Submit etmeden önce son kez üzerinden geçin. Bazı sorulara verilen cevaplar Save sonrası görünmeyebiliyor, bunları cevaplayıp submit edersiniz.

• Merhaba Hocamlar,

Aslında bu sorum biraz da içimi rahatlatmak amacıyla. Haziran 11 de DS260 formunu doldurduğum halde halen kcc den mail almadım. Forumda SABIRLA beklemem belirtilmiş olsa da acaba o süreyi geçtim mi? Bir şekilde bir yerlere başvurmam gerekir mi? Excelden takip ediyorum, benim durumumda olan arkadaşlar var, belki güncelleme yapmamışlardır diye soruyorum biraz da. Şimdiden bana zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

• ⭐⭐⭐

@TAMURA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Hocamlar,

Aslında bu sorum biraz da içimi rahatlatmak amacıyla. Haziran 11 de DS260 formunu doldurduğum halde halen kcc den mail almadım. Forumda SABIRLA beklemem belirtilmiş olsa da acaba o süreyi geçtim mi? Bir şekilde bir yerlere başvurmam gerekir mi? Excelden takip ediyorum, benim durumumda olan arkadaşlar var, belki güncelleme yapmamışlardır diye soruyorum biraz da. Şimdiden bana zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Henüz 1000-2000 arasında dolaşıyor normal akışta. Eğer ki formu açtırdıysanız, size daha erken gelebiliyor. Ama biliyorsunuz pek önerilmiyor deneyimli arkadaşlar tarafından.

7000-8000'lere ulaşması muhtemelen ağustos - eylül gibi olacak. Benim beklentim bu yönde.

• @Sono Teşşekkürler Hocam,

KCC belge taleplerinin dosya sırasına göre olduğunu bilmiyordum. O zaman beklemeye devam edeceğiz. Tekrar teşekkür ediyorum.

• @TAMURA @Sono Şimdi excel faylı yeniden inceledim. Dün sıra numarası 10k ve 11k olan iki arkadaşımıza evrak isteği gelmiş .Burayı okuyorlarsa her ikisni de tebrik ederim 🙂 ve her ikisi de formu geçen ayın 10u yollamış. Sıra numarası daha küçük ve formu bu arkadaşlarla aynı gün ve ya daha erken yollayanlar ise hala istek maili almamış. Enteresan. Ama @Sono nun da dediği gibi ağustos ve ya eylül ayında yoluna girecek diye düşünüyorum ben de. Ve yakında case number sıralamasına göre çalışmaya başlayacaklarına umud ediyorum 🙂

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Damgada ne yazıyor? Pasaporta vurulan damgada?

Hocam hizmet pasaportu oldugu icin geri verdim elimde yok malesef pasaport

• @Masda Insallah hocam, umutla bekliyoruz artık.

• @TAMURA Dosya numarasına göre geliyorsa 23xxx lerde bi arkadaş vardı ona nasıl bu kadar kısa sürede geldi oda aklıma takılmıyor değil 😃 Herşeyin hayırlısı diyelim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Pusat profilinizden bu bilgileri imzaniza tasiyabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |