Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi şifre neydi? 😂😂

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi şifre neydi? 😂😂

En güçlüsü

@1w2e3r4 🙂

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Amerikalilarda gordugum olaylardan birisi ya leasing ile araba kiralayip, her 3 yilda bir sifir arac kullanmak yada sifir arac satin alip, taksitler bitinceye kadar 5 veya 6 yil kullanip, tekrar baska bir sifir arac almak ve eskisini bu arada trade yapmak. Yani tipik bir Amerikalinin arac taksidi hic bitmez!

Sanirim ben tipik bi Amerikali olmusum. Bir kere kapildim taksitle araba alma isine. 5 yilda ucuncu arabayi degistirdim. Fatura gibi odemeye alistigim icin cok koymuyor. 😄 Semavi Florida varken Houston a yerlesti yapacak bisey yok. Umarim bu son olacak. Bu arabanin taksitlerini bitirecegim.

• @goodluck, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Amerikalilarda gordugum olaylardan birisi ya leasing ile araba kiralayip, her 3 yilda bir sifir arac kullanmak yada sifir arac satin alip, taksitler bitinceye kadar 5 veya 6 yil kullanip, tekrar baska bir sifir arac almak ve eskisini bu arada trade yapmak. Yani tipik bir Amerikalinin arac taksidi hic bitmez!

Sanirim ben tipik bi Amerikali olmusum. Bir kere kapildim taksitle araba alma isine. 5 yilda ucuncu arabayi degistirdim. Fatura gibi odemeye alistigim icin cok koymuyor. 😄 Semavi Florida varken Houston a yerlesti yapacak bisey yok. Umarim bu son olacak. Bu arabanin taksitlerini bitirecegim.

Ne bileyim buradan basladik bir kere 🙂

• @aliarmgn 2005 model, 3.0i, manuel, gri renk düşünürseniz görüşebiliriz. Clean title araç, 83000 milde, title mevcut ve bana ait bir araç.

• @caglarcan, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@aliarmgn 2005 model, 3.0i, manuel, gri renk düşünürseniz görüşebiliriz. Clean title araç, 83000 milde, title mevcut ve bana ait bir araç.

hocam cok uzaksiniz ama arabayi satinca mesaj atarim duruma gore;tesekkurler ilginiz icin.

• @aliarmgn, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi hazir seni bulmusken abi arabayi satarsam z4 alayim diyorum 2007 civari keyif icin hic denk geldi mi sikintili bir aracmidir bilgin var mi?

İc trim plastik parçaları biraz yıpranmış olabiliyor...

Valve cover bmwlerin klasik sorunu... Arada bir değiştirmek gerekir 🙂

Temizini alırsanız öyle çok dertli araçlar değil. Bende crossfire vardi, BMW crossfire a göre daha iyi bir oturuş pozisyonu sağlıyor 1.90 olan benim gibi uzunlara...

Tente işi şans... Genelde çalışanını bulmak kolay olmuyor. Manuel kolay açılırsa dert etmemek lazım eski arabalarda. Mesela Volvo c70te metal tavan olduğu için manuel açmak pratikte imkansıza yakın kullanım için...

• Yeşil kart için hayal kurmaya devam ederken nette denk geldi bekli birileri için fikir verir.
    En Çok ve En Ucuz Otomobil (The Most and Least Expensive Cars to Maintain)

• Guvenmiyorum bu tarz arastirmalara...

2020 yilinda aciklanan diger bir arastirmada BMW ariza orani cok cok dusuk... Toyota ise buick ve hyundai (genesisin) gerisinde mesela...

Haberde ise ilgi cekici konu ABD de yasayan insanlarin %10luk kazancini araba ve ulasima harcadigi orani... Yani buranin gercegi...

• Ustaların ve bu işi yapanların bilgilerinin üzerine ilave bilgi almak ve gerçek kullanıcı yorumu okumak isterseniz KBB den güzeli yok, ilgili aracı modeli, yılı seçip, nereleri arıza vermiş veya almak riskli mi bakılabilir. Z4’de ben ne kronik sorun okuduysam çıktı, ama büyük problemler değil. Üst elle açılıp kapanıyor şu anda, serviste yaptıranların sıfırlayanlarıki yeniden bozuluyor 🙂 çünkü üstünü açan ufak bir motorun olduğu yere yağmur suyu birikiyor, bu da zamanla parçaya zarar veriyor vs çok detaya girmeyeyim. sn @semavi de teyit edecektir , yeni full elektronik araçlar daha bozulmaya meğilli. Z4 gibi görece eski teknoloji, mekanik ve atmosferik araçlarda genel kritik parçaları kontrol ettirince sorun yaşatmaz. Ben hala bu paraya bu kadar keyifli bir araca nasıl binebildiğime hayret ediyorum.

• @caglarcan ben de hazir bekarken boyle bir arabaya bineyim diye spor araba bakiyorum.Kararliyim elimde patlasa bile alicam bi tane 🙂 m3 e92-z4-c63 amg en az 10 yasinda olacak arabalar ama o keyfi tecrube etmek istiyorum.Nasip 🙂

• Soft topların en büyük artısı elle acilabilmesi...

Ben geçen c70 sattım bedavaya... Üstünü yapamadık vakit bulup...

Adam 3 gün sonra tekerlek kilidini için aradı, önce teşekkür etti araba için. 4 saat mesafeden gelmişti çünkü... Dedim üstüde halledersen süper olur ...

Yaptım ki zaten dedi...

Nasıl zoruma gitti anlatamam 🙂

• @aliarmgn kesinlikle ertelemeyin, ben evliyim ama eş corona’dan dolayı kaldı Tr’de ondan apaçiliğe devam ediyorum. 🙂 elde patlaması imkansız, bu tarz araçların fanları çok fazla var, zaten gelirlere göre ucuz olduğu için alıp geçiyorlar. Listeye s2000 de ekleyin, 15-16 ya bulunur, m3 e92 de olur ancak onda motor ve manuel değilse smg arıza yapabiliyor. S2000 kaya gibi, ayrıca değer kaybı hiç olmaz. Ben de satıp, s2000 denk gelirse tadına bakıcam

• s2000 motoru ovguyu hakediyor ama cok bombos bir araba ya 🙂 Stock halde dogru durust yol tutmaz, durmaz... Ama modifiyede onu cok acik, sevilmesinin nedenide bu zaten... Cok pahaliya gidiyor ikinci elde... Tam bir kucuk altin dunyanin hemen her yerinde... Saygi duyulasi bir arac...

Bana gore z4-Crossfire- s2000- Mx5 uclemesinden mx5in kullanimi en oyuncak hissi veren, en butunleyici olani olsada, oda bombos bir arac, ki oyle olmali, roadster zaten.... Ama tipim degiller 🙂

Bir arkadasimda s2000 ve rx8 vardi. O soylemisti.,.. Abi rx8i biraz daha hizlandirmak, s2000binide biraz daha yolda tutabilmek icin para harciyorum demisti 🙂

Ben Mercedes CL, bmw 6 serisi, vs daha donanimli ve buyuk araclari seviyorum... Ses sistemi ustunde olsun, hazir donanimi olsun vs vs 🙂 Eskiden Japon ve biraz daha ruh sahibi cadde araclarina merakliydim... ah ah neler vermezdim MPS Sti vs icin 🙂

Sonra bir volvo c70t5 aldim... Sonra da yaslanmaya basladik sanirim 🙂

Belki benim oglanlar biraz daha buyurse basit ve eski bir japon toplariz beraber onlarla...

Neyse... Araba sohbeti iyidir... Stresi alir 🙂

• @caglarcan ilk s2000 bakmıştım da aralarında en pahalı o var diye eledim direk 🙂

• @semavi @aliarmgn mk1 audi TT quatro Fiyat performans ve yakıt bakımından işi gücü bırakın atleti telefonu satın alın :))(sözüm meclisten dışarı)

• @Erkangeziyor siz neden hala amerika değilsiniz??sorabilirmiyim

• @mahmutenis, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi @aliarmgn mk1 audi TT quatro Fiyat performans ve yakıt bakımından işi gücü bırakın atleti telefonu satın alın :))(sözüm meclisten dışarı)

Geçen gün manuel vardı bir tane Quattro... Teklifte verdim hatta. Lakin garajıma koyacağım bir araç değil. Ben burada boy vs gereği büyük araç bakıyorum...

Crossfire aldigimda keyifli idi... Hatta kaza yaptım perte çıktı. Sonra 3-4 defa daha al sat için aldım. Seviyorum böyle özel modelleri.

Mesela a8L falanda bakıyorum 🙂 benim kriterler biraz karışık...

• @semavi Şöyle eskilerden 2002-03 cl veya sl 55 amg olsa sırf keyif için en sevdiğim kasaları mercedesin, hatta bir slr 🙂

• @ata_ksk, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Şöyle eskilerden 2002-03 cl veya sl 55 amg olsa sırf keyif için en sevdiğim kasaları mercedesin, hatta bir slr 🙂

Suan deli gibi 2003 sonrasi cl600 ariyorum v12... Ama bulamiyorum... Hedefimdeki ilk araba...

Ev icinde lincoln Navigator L 4x4.... Bende Normal navigator var, cok cok memnunum... Belki kamp karavan vs yapariz diye 4ceker olsun istiyorum. Birde kopegimiz var, Long olanida olsa iyi olur 🙂

Sorun su ki Texasta satilan SUVlarin cogu iki ceker.... 4 ceker bulmak zor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |