Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ÇİFT VATANDAŞLIĞI VE ÇİFT PASAPORTU OLANLAR EVRAKLARI DS260 FORMUNDA BİRİNCİL OLARAK DOLDURDUĞU BİLGİLER ÜZERİNDEN Mİ HAZIRLAYACAK? Teşekkür ederim

• Merhabalar, sayın @crazycells .
    Hocam tezsiz yuksek lisans mezuniyet tarihini yanlis yazdigimi(hem gunu yanlis yazip hem de mezuniyeti 7 ay sonrasini yazmisim) fark ettim az önce. dosya numaram buyuk oldugu icin dosyayi yeniden actirmak istemiyorum.
    Bu hata sorun oluşturur mu ?
    Şayet mulakata çağrılırsam bu tür bilgi yanlişliklarini ya da eksiklikleri mulakat gunu duzelttirirsem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat39039, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba formu gönderdim fakat sonra dan fark ettim ki bi kaç yerde yanlış yapmışım ne tür bir problem ile karşılaşırım ?

Ne tür bir hata yaptığınıza göre değişir. Adınızı yanlış yazdıysanız, evliyken bekar yazdıysanız, çocuklarınızı forma eklemediyseniz büyük sıkıntı yaşarsınız.

• Ara ara okuyorum insanların sorduğu şeyleri vs.ben mi fazla rahatım yoksa insanlar mı çok pimpirikli anlamadım.sosyal medyada şuana kadar bir sürü yerde hesap acmisligim var mesela onları tek tek girmeye kalksam form kilitlenir. Yani bir iki yanlış girilen bilgiden kcc nin size herhangi bir olumsuz yanıt vereceğini zannetmiyorum.belgeleri her şekilde isteyecekler ne inşallah bir sekilde.su covid sürecine takilmassak.onemli olan vize görüşmesi arkadaşlar rahat olun çok ciddi bir hata yapmadikca da orada da bir sorun çıkmayacak rahat olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cyya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, sayın @crazycells .
    Hocam tezsiz yuksek lisans mezuniyet tarihini yanlis yazdigimi(hem gunu yanlis yazip hem de mezuniyeti 7 ay sonrasini yazmisim) fark ettim az önce. dosya numaram buyuk oldugu icin dosyayi yeniden actirmak istemiyorum.
    Bu hata sorun oluşturur mu ?
    Şayet mulakata çağrılırsam bu tür bilgi yanlişliklarini ya da eksiklikleri mulakat gunu duzelttirirsem olur mu?

Hemen düzeltilmesi gereken bir hata değil. Görüşme günü bilgileri güncelleyebilirsiniz.

• @knnrn
    Teşekkürler .
    Şayet dedigim gibi mulakata girebilirsem ki bu çok iyimser bir ihtimal gelişmelerden göründüğü kadarıyla o zaman 2-3 eksik ve yanlisligi düzelttireceğim.
    Çok sağolun ,Tekrar teşekkürler.

• @Ossene hocam düz bir matematik ile dv2018 verilerini kullanarak yapıldığını belirttim zaten

• @waldeinsamkeit katılıyorum size 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Bu sosyal medya sorusuyla ilgili aklıma bir şey geldi. Son 5 sene içerisinde Reddit'te bir hesap açmıştım, ara ara okumak için Reddit'e girdiğimde hesaba giriş yapıyorum; ama içerik üretimi konusunda herhangi bir faaliyetim yok. Ayrıca birkaç ay önce de Tandem'de hesap açmıştım, dil konusunda yereller ile pratik yapmak için. Burada avatar olarak kendi fotoğrafım mevcut. Yine Youtube'da herhangi bir kanalım yok ama Google hesabına bağlı giriş yaptığımda YouTube'da bir hesap açılıyor. Ekşi Sözlük yazarlığım mevcut ve burada içerik de üretiyorum.

Ben o soruya aktif olarak kişisel olarak kullandığım, içerik de ürettiğim Linkedin, Twitter, Instagram ve Facebook'u yazmıştım.

DS260'ı göndermiştim. Sizce Reddit, Tandem, YouTube veya Ekşi Sözlük için formu açtırayım mı? Özellikle de Reddit için. Hani ekşi'nin ABD'de bir karşılığı olmayabilir ama Reddit, ABD için önemli bir mecra.

Su an icin boyle kalabilir, eger ek idari islem gerekirse o durumda bu guncellemeleri yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba formu gönderdim fakat sonra dan fark ettim ki bi kaç yerde yanlış yapmışım ne tür bir problem ile karşılaşırım ?

yanlisligin nerede olduguna gore cevap degisir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ÇİFT VATANDAŞLIĞI VE ÇİFT PASAPORTU OLANLAR EVRAKLARI DS260 FORMUNDA BİRİNCİL OLARAK DOLDURDUĞU BİLGİLER ÜZERİNDEN Mİ HAZIRLAYACAK? Teşekkür ederim

forumda buyuk harf kullanmadan yazin.

Dediginiz sekilde hazirlayabilirsiniz.

• @knnrn hocam hata meslek ile ilgili duties kısmına görevim yerine görevimi açıkladım uzun bir şekilde
    [url=https://hizliresim.com/q9zhPw][img]https://i.hizliresim.com

Şu şekil de hata yaptım gibi hissediyorum aydınlatırsanız sevinirim

Duties kısmına yaptığım açıklama alt alt a sıralanmış böyle mi olması gerekiyor yoksa o kısım a açıklama yerin e kısa bir şey mi yazmam gerekiyordu ?

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Bu sosyal medya sorusuyla ilgili aklıma bir şey geldi. Son 5 sene içerisinde Reddit'te bir hesap açmıştım, ara ara okumak için Reddit'e girdiğimde hesaba giriş yapıyorum; ama içerik üretimi konusunda herhangi bir faaliyetim yok. Ayrıca birkaç ay önce de Tandem'de hesap açmıştım, dil konusunda yereller ile pratik yapmak için. Burada avatar olarak kendi fotoğrafım mevcut. Yine Youtube'da herhangi bir kanalım yok ama Google hesabına bağlı giriş yaptığımda YouTube'da bir hesap açılıyor. Ekşi Sözlük yazarlığım mevcut ve burada içerik de üretiyorum.

Ben o soruya aktif olarak kişisel olarak kullandığım, içerik de ürettiğim Linkedin, Twitter, Instagram ve Facebook'u yazmıştım.

DS260'ı göndermiştim. Sizce Reddit, Tandem, YouTube veya Ekşi Sözlük için formu açtırayım mı? Özellikle de Reddit için. Hani ekşi'nin ABD'de bir karşılığı olmayabilir ama Reddit, ABD için önemli bir mecra.

Su an icin boyle kalabilir, eger ek idari islem gerekirse o durumda bu guncellemeleri yapabilirsiniz.

Böyle bir durumda DS-5535 ile ilgili sosyal medya hesaplarını beyan edeceğiz diye anlıyorum. Değil mi?

Bu konuyla ilgili BritSimon'ın soru cevaplarını karıştırırken, türkiyeden bir arkadaşımızın önce üniversite, sonra da lise bilgilerini girdiğini söylediğini ve DS260'ı açtırayım mı diye sorduğunu; Brit'in de "açtır" diye cevap verdiğini gördüm.

Ben de tıpkı adres formunda olduğu gibi en yakın mezuniyetimden, en eski mezuniyetime doğru yazdım. Form özetinde şöyle gözüküyor:

Name of Institution (1): Üniversite 2
    Name of Institution (2): Üniversite 1
    Name of Institution (3): Lise

Bu yazımda bir problem var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Böyle bir durumda DS-5535 ile ilgili sosyal medya hesaplarını beyan edeceğiz diye anlıyorum. Değil mi?

Bu konuyla ilgili BritSimon'ın soru cevaplarını karıştırırken, türkiyeden bir arkadaşımızın önce üniversite, sonra da lise bilgilerini girdiğini söylemiş ve DS260'ı açtırayım mı diye sormuş; Brit de "açtır" demiş.

Ben de tıpkı adres formunda olduğu gibi en yakın mezuniyetimden, en eski mezuniyetime doğru yazdım. Form özetinde şöyle gözüküyor:

Name of Institution (1): Üniversite 2
    Name of Institution (2): Üniversite 1
    Name of Institution (3): Lise

Bu yazımda bir problem var mı?

Bu sekilde kalabilir, sorun olmaz.

Evet, eger belgeyi isterlerse daha ayrintili bilgi verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn hocam hata meslek ile ilgili duties kısmına görevim yerine görevimi açıkladım uzun bir şekilde
    [url=https://hizliresim.com/q9zhPw][img]https://i.hizliresim.com

Şu şekil de hata yaptım gibi hissediyorum aydınlatırsanız sevinirim

Duties kısmına yaptığım açıklama alt alt a sıralanmış böyle mi olması gerekiyor yoksa o kısım a açıklama yerin e kısa bir şey mi yazmam gerekiyordu ?

Bence bir sorun yok, bu sekilde kalabilir. Dogru yazmissiniz, cumlelerden ne is yaptiginiz anlasiliyor bence.

• @crazycells dikkat ederim. Teşekkürler. Bilmiyordum.

• Arkadaşlar Merhaba,
    2021 talihlisiyim, Ds-260 formunu 9 Haziran'da gönderdim, bir süre sonra 'Anne Kızlık Soyadı' kısmını yanlış yazdığımı farkettim, ilk başta önemsemedim, olası mülakatta düzeltirim diyerek. Ama güvenlik soruşturması gibi işlemlerde lazım olabileceği fikrini duydum Telegram grubundaki arkadaşlardan. Tecribesi bilgisi olan var mı ? Formu tekrar açtırmalı mıyım? Açtırsam olası mülakat tarihini öteler mi ? Case: 31xxx

• @gleeson, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar Merhaba,
    2021 talihlisiyim, Ds-260 formunu 9 Haziran'da gönderdim, bir süre sonra 'Anne Kızlık Soyadı' kısmını yanlış yazdığımı farkettim, ilk başta önemsemedim, olası mülakatta düzeltirim diyerek. Ama güvenlik soruşturması gibi işlemlerde lazım olabileceği fikrini duydum Telegram grubundaki arkadaşlardan. Tecribesi bilgisi olan var mı ? Formu tekrar açtırmalı mıyım? Açtırsam olası mülakat tarihini öteler mi ? Case: 31xxx

Edit: Yanlış bilgi olmaması adına "unlock request" maili attım.

• @crazycells Reyiz , bir tek Reddit kullanıyorum DS260a onu yazmıştım ama şu an Amerika siyasetini takip etmek amaçlı Twitter hesabı açmak istiyorum. Sıkıntı olur mu ?

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Reyiz , bir tek Reddit kullanıyorum DS260a onu yazmıştım ama şu an Amerika siyasetini takip etmek amaçlı Twitter hesabı açmak istiyorum. Sıkıntı olur mu ?

Bosuna acmayin, Reis yakinda hepsini kapattiriyor. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |