Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerika'da gocmenlik ile ilgilenen veya DV2019 talihlisi olup sadece forumu takip eden arkadaslar hemen asagidan facebook grubumuza da katilabilirler. Havalar musait olunca, Turkiye'de forum bulusmalarimiza kaldigimiz yerden devam edecegiz:

Bulusma etkinlikleri facebook sayfasi uzerinden duyuruluyor.

• @crazycells gerçekten çok değerli bilgiler paylaşıyorsunuz. Rehberliğiniz sayesinde birçok kişi, belki de çok sancılı geçecek bir süreci rahatça atlatacak. Sonsuz teşekkürler...

• Merhaba arkadaşlar ds260 formunu doldurdum şuanda başka yapmam gereken bir olay varmı ve ek olarak takip etmem gereken yer varmı

• Da260 formunu doldurduktan ve sumbit ettikten sonra suanda yapmanız gereken başka birşey yok kazanan tüm arkadaşları kutlarım bu arada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ds260 formunu doldurdum şuanda başka yapmam gereken bir olay varmı ve ek olarak takip etmem gereken yer varmı

Bu konuyu ve DV2019 mulakat deneyimleri konusunu okuyup surece asina olmak disinda yapilacak bir sey yok. Sadece bekleyeceksiniz.

• @crazycells kusura bakmayın hocam çok soru soruyorum bekleme olarak ne kadar bir süre bekleyeceğiz sıranın bize geldiğini vs nasıl anlayacağız e-imza bölümünde benim case noyu kabul etmedi 2019EU0002**** 2019EU2**0*
    şeklinde girdim kabul etti sıfırları silerek bir sorun olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu arada genel bir duyuru da yapmis olayim, ne yapacagini bilmeyen arkadaslar biraz telasli ve gerek facebook gerekse buradan mesajla ulasiyorlar. Su an icin tek yapmaniz gereken surece asina olmak. Onumuzdeki bir hafta boyunca hicbir sey yapmaniza gerek yok. Surecin baslamasina 5 aylik bir sure var. O nedenle hizli hareket edip yanlislar yapmayin. Sadece forumdaki konulari okuyup surece kendinizi asina edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells kusura bakmayın hocam çok soru soruyorum bekleme olarak ne kadar bir süre bekleyeceğiz sıranın bize geldiğini vs nasıl anlayacağız e-imza bölümünde benim case noyu kabul etmedi 2019EU0002**** 2019EU2**0*
    şeklinde girdim kabul etti sıfırları silerek bir sorun olur mu

sakin olun sayin @hakanakin , bunlar zaten temel sorular ve hepsi hakkinda forumdaki konularda bilgiler mevcut 🙂 DV2019 icin surec Ekim ayinda baslayacak, o nedenle Eylul ayina kadar yapacak bir sey yok 🙂 sadece bekleyeceksiniz ve konulari okuyacaksiniz.

case numararinizi soyle yazin:
    2019EU000012345 yerine 2019EU12345

• yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. bende ilk senesine kazanan ve ne yapacağına daha karar veremeyen gruptayım.

şuan ailemiz 3 kişi ve kasım ayında 4 kişi olacağız inşallah. işlerimizden ve doğumdan dolayı temelli yerleşimi en az 2 yıl sonra planlayabiliyoruz.

tecrübeli arkadaşlara sorum; ülkemiz standartlarında kıt kanaat geçinen bir aileyiz. 4 kişi için 2 yıl boyunca gir-çık yapmak çok maliyetli ve uğraşlı görünüyor. sadece ilk etapta kendim için kayıt yaptırıp gitsem 2 sene sonunda ailemi kayıt ettirsem sizce daha mı mantıklı olur? temelli gitme niyetiyle ailemi kayıt ettirirken zorluk yaşar mıyım? Bir yerde aile kaydı 2-3 yıl sürer gibi bir şey gördüm bu doğru mudur?

Bu arada case no: 2019EU22XX küsür forumlarda takip ettiğim kadarıyla iyi görünüyor.

• @crazycells teşekkürler hocam 22 yaşındayım ve yazılım okuyorum hedefim yurt dışında okulumu devam ettirmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. bende ilk senesine kazanan ve ne yapacağına daha karar veremeyen gruptayım.

şuan ailemiz 3 kişi ve kasım ayında 4 kişi olacağız inşallah. işlerimizden ve doğumdan dolayı temelli yerleşimi en az 2 yıl sonra planlayabiliyoruz.

tecrübeli arkadaşlara sorum; ülkemiz standartlarında kıt kanaat geçinen bir aileyiz. 4 kişi için 2 yıl boyunca gir-çık yapmak çok maliyetli ve uğraşlı görünüyor. sadece ilk etapta kendim için kayıt yaptırıp gitsem 2 sene sonunda ailemi kayıt ettirsem sizce daha mı mantıklı olur? temelli gitme niyetiyle ailemi kayıt ettirirken zorluk yaşar mıyım? Bir yerde aile kaydı 2-3 yıl sürer gibi bir şey gördüm bu doğru mudur?

Bu arada case no: 2019EU22XX küsür forumlarda takip ettiğim kadarıyla iyi görünüyor.

Tebrikler! Bundan yaklasik 1 yil sonra mulakat tarihi alacaksiniz demektir. Bu surecte ABD'de yasama hazirlik yapabilirsiniz. Kesinlikle butun aile uyeleri su an sizinle vize alsinlar. Maalesef daha sonra es ve cocuk icin Green Card cikartmak hem cok masrafli hem de dediginiz gibi yillarca suren surecler. Bu konuda ayrintili bilgi icin su sayfayi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak/

Ilk giristen sonra eger esiniz ve cocuklariniz uzun sure kalmayacaklarsa ABD'nin disinda 2 yila kadar kalabilmek icin re-entry permit alabilirler. Boylece 2 yil gecmeden geri donus yaptiklarinda kapida sorun yasamazlar.
    re-entry permit icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler hocam kusura bakmayın biraz heyecan yaptım 22 yaşındayım ve yazılım okuyorum hedefim yurt dışında okulumu devam ettirmek. Böyle bir fırsat gelince insan yerinde duramıyor 🙂

Tekrardan tebrikler! Forumun su bolgesine de ugrayin o halde 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/category/8/bilişim-teknolojileri

Ayrica transfer ogrenci olacaksaniz su konuya da goz atabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/359/amerika-da-transfer-öğrenci-olmak

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. bende ilk senesine kazanan ve ne yapacağına daha karar veremeyen gruptayım.

Tebrikler! Bundan yaklasik 1 yil sonra mulakat tarihi alacaksiniz demektir. Bu surecte ABD'de yasama hazirlik yapabilirsiniz. Kesinlikle butun aile uyeleri su an sizinle vize alsinlar. Maalesef daha sonra es ve cocuk icin Green Card cikartmak hem cok masrafli hem de dediginiz gibi yillarca suren surecler. Bu konuda ayrintili bilgi icin su sayfayi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak/

Ilk giristen sonra eger esiniz ve cocuklariniz uzun sure kalmayacaklarsa ABD'nin disinda 2 yila kadar kalabilmek icin re-entry permit alabilirler. Boylece 2 yil gecmeden geri donus yaptiklarinda kapida sorun yasamazlar.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

cevabınız için teşekkürler. yanlış mı hesaplıyorum bilmiyorum şuan için vize işlemleri ve temelli yerleşmeyecek olduğumuz için gidiş dönüş uçak biletleri, orada belli süre konaklama maliyeti ve 4 kişi için re-entry permit bedeli gözümü korkutuyor açıkcası. 40-50 bin lirayı bulur diye öngörüyorum. bu arada yeni doğan 4-5 aylık bebek içinde tüm işlemler geçerli mi? (muayene,harc,re-entry vs.)

Diğer yandan sadece ben gidersem ilk maliyetim 4'te 1 düşüyor. Temelli gitme zamanımıza kadarda birikim için zamanım olmuş olur. Ama şu Family Sponsored Green Card gözümü korkutuyor uğraşlı dediniz. Masraflı kısmı ise 3 kişi gidiş-geliş yapmaktan ve re-entry çıkarmaktan daha çok değildir diye tahmin ediyorum.

Bu yıl kazananların şansına dolar rekor kırdı..

• Merhaba, bir sorum olacak:
    Excel'de 2018EU00035XXX olan kişi mülakat tarihi için Aralık 2017 yazmiş.
    Bültende ise 2018EU00035XXX için henüz dosya numarası yayınlanmamiş gözüküyor.
    Bu kişi mülakatı Aralık ayında yapmiş olsa bile greencard onayı için hala bekliyor mu demek oluyor?
    Ben konuyu son iki gündür idrak etmeye calisiyorum, saçma bir soru olduysa kusura bakmayın nolur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelin-ozis DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, bir sorum olacak:
    Excel'de 2018EU00035XXX olan kişi mülakat tarihi için Aralık 2017 yazmiş.
    Bültende ise 2018EU00035XXX için henüz dosya numarası yayınlanmamiş gözüküyor.
    Bu kişi mülakatı Aralık ayında yapmiş olsa bile greencard onayı için hala bekliyor mu demek oluyor?
    Ben konuyu son iki gündür idrak etmeye calisiyorum, saçma bir soru olduysa kusura bakmayın nolur 🙂

Su an bir daha kontrol edin isterseniz, sorumsuz bir arkadas cizelgeyi dagitip tekrar eski haline dondurmemis. Su an duzelmis olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

cevabınız için teşekkürler. yanlış mı hesaplıyorum bilmiyorum şuan için vize işlemleri ve temelli yerleşmeyecek olduğumuz için gidiş dönüş uçak biletleri, orada belli süre konaklama maliyeti ve 4 kişi için re-entry permit bedeli gözümü korkutuyor açıkcası. 40-50 bin lirayı bulur diye öngörüyorum. bu arada yeni doğan 4-5 aylık bebek içinde tüm işlemler geçerli mi? (muayene,harc,re-entry vs.)

Diğer yandan sadece ben gidersem ilk maliyetim 4'te 1 düşüyor. Temelli gitme zamanımıza kadarda birikim için zamanım olmuş olur. Ama şu Family Sponsored Green Card gözümü korkutuyor uğraşlı dediniz. Masraflı kısmı ise 3 kişi gidiş-geliş yapmaktan ve re-entry çıkarmaktan daha çok değildir diye tahmin ediyorum.

Bu yıl kazananların şansına dolar rekor kırdı..

Bu sizin vermeniz gereken bir karar 🙂
    Diversity Visa mulakatlarina bakip aldanmayin, hicbir yol bu kadar kisa ve kolay degil. Family Sponsored vizeler NVC'den gecer ve NVC'ye gondereceginiz butun belgeler ingilizce olmalidir. Ayrica o konudaki siralamalar su an icin gecerli. Birkac yil sonra sure azalabilir de artabilir de (genelde artiyor). DV diger vizelere kiyasla almasi en rahat ve en masrafsiz vize.

Teorik olarak cocuklariniz icin de re-entry permit almalisiniz ama pratikte bunu yapmaniza gerek yok. Anne ve babayla girerken zaten onlarin ABD disinda cok kalmis olmalari dert olmuyor. Bir de siz 5 yil sonra vatandas olurken cocuklariniz da otomatik vatandas oluyor.

Ben yerinizde olsam family sponsored vizeleri dusunmeden DV ile devam ederdim, ama tabii ki secim size kalmis.

• @crazycells 40. satırdaki Hayel nickinden aşağısı mülakat tarihi 04.12.2018 olarak iniyor gözüküyor bende hala.

• tarihlerde karışıklıklar olmuş. bizim mülakat tarihimiz 4 ekim gözüküyordu ben şimdi düzelttim 3 nisan olarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelin-ozis DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells 40. satırdaki Hayel nickinden aşağısı mülakat tarihi 04.12.2018 olarak iniyor gözüküyor bende hala.

@damladav DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tarihlerde karışıklıklar olmuş. bizim mülakat tarihimiz 4 ekim gözüküyordu ben şimdi düzelttim 3 nisan olarak.

simdi duzelmis olmasi lazim @Pelin-Ozis

sayin @damladav bilgilerinizi bir daha kontrol eder misiniz acaba?

• Merhabalar.Yakın bir arkadaşım DV2019 talihlisi.Yaklaşık 4 ay önce Tr den eşinin işi dolayısıyla ayrıldı.Case Numarası 4000 lerde.Vize görüşme yeri Tr Ankara.Acaba şu anda bulunduğu Avrupa ülkesi olarak görüşme yerini değiştirebilir mi? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |