Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melis-Avcılar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Amerika’da J1 ile bulunuyorum. Görüşmeyi Türkiye’de yapacaktım ama Trump kararından sonra burada yapmaya karar verdim. Sormak istediğim soru;

-DS formumu Türkiye olarak doldurdum. Çünkü AOS için başvuru farklı şekilde yapılıyor ve ds formuna gerek yokmuş. Eğer numaram Ocak ayına kadar current olmaZsa görüşmeyi Ds formumda belirttiğim gibi Türkiye’den yapabilir miyim?

• Eğer AOS sürecine girmiş olsam bile görüşmeyi karar değiştirip Türkiye’de yapabilir miyim?

Teşekkürler

Dosya numaraniz nedir?

Bilgilerinizi imzaniza girmelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi geceler 2021EU lu forumdaşlarım. Paylaştığım linkte ve ilgili satırda kaydınızı yapmanızı öneriyorum. Her sey gönlünüzce olsun.

Su linki paylasip koyulastirabilirsiniz: https://bit.ly/3csLtWZ

• @crazycells 1 haftalık gezi amaçlı turistik ziyaret sebebiyle Ukrayna'ya gitmiştim.

• @serol başvuru yaptığınızda ki pasaportunuzun geçerlilik süresi varsa onu girebilirsiniz. Geçerlilik süresi bitmiş ise o pasaportu da saklayın, KCC evrak talebinde o pasaportu da isteyecektir.

• Merhaba,

Yeni üyeyim, defalarca başvuru sonrası bu sene nihayet bana da çıktı. Excel dosyasına kendimi ekledim. Herkese bol sanş dilerim.

DS-260 doldururken kafama takılan bir kaç durum var. Formu doldurmayı bitirdim ama kapatmadım henüz.

1- İş ile alakalı kısımda şu anda çalıştığım iş yerini doldurdum. Öncekileri çalıştığım yerleri de doldurdum ama sonradan fark ettim. "Previously employed" kısmında son 10 yılı soruyor. Şu anda çalıştığım yerde 12inci senemdeyim. Önceki çalıştığım yerleri sileyim mi? Fazla bilgi sorun olur mu?

2- "Have you ever served in the military" kısmını 2000lerin başında yaptığım 6 aylık kısa dönem jandarma erliği için şöyle doldurdum:

Branch of Service: GENDARMERIE GENERAL COMMAND
    Rank/Position: PRIVATE
    Military Specialty: NONE

Sizce doğru mudur?

3- "Do you have any specialized skills or training, including firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience? Explain Skills or Training" kısmını evet işaretleyip açıklamaya

I WAS GIVEN ONLY A SINGLE DAY OF TRAINING WITH TURKISH ARMED FORCES PRIMARY SERVICE RIFLE HK G3 DURING MY COMPULSORY MILITARY SERVICE

yazdım. Gerçeği bu. Kısa dönemleri bir kereliğine poligona götürüp bir şeyler öğretirmiş gibi yapıyorlardı. Fazla mı detaylı olmuş? Sizce uygun mudur?

Teşekkürler.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@breezyguy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

sorun degil, mulakat gunu bilgileri verebilirsiniz, konsolos gerekli gorurse duzeltme yapar.

@crazycells yanlış bilgi sonucu elenme gibi bir durum söz konusu olur mu ? KCC den düzeltme talep etsek bunun bize olumsuz bir tarafı olabilir mi ?

Evet, sevgili @crazycells , insanların elenmelerine sebep olacak tavsiyeler mi veriyorsun? Açıkla bakalım 🙂

@breezyguy Endişeli olmanızı anlıyoruz, ancak bu forumda sizlere olumsuzluğa yol açacak tavsiyelerde bulunmuyoruz. O nedenle sorunuza yanıt aldıktan sonra tekrar sormanıza gerek yok. 🙂

Aynen sayin @knnrn , bazi sorular biraz kirici 💔

🙂
    @crazycells Yanlış anlasildiysak affola. Verdiginiz bilgiler paha biçilmez. Bu durumu yeni üye olmamiza ve bu surece cok hakim olmamamiza verin lutfen. Cevaplar icin tesekkurler.

• Herkese hayırlı işler..

• Yeşilkart forum yöneticileri ve kıdemli yorumcuları ,gösterdikleri ilgi ve alaka için gerçekten de Teşekkürü hak ediyorlar. Allah onlardan razı olsun..

• @crazycells Merhaba hocam size yine bir sorum var lütfen yardımcı olun. Az önce Azerbaycan'dan sicil belgesi getirmek için aracı kurumla konuştum. Dedim ki orjinal azerbaycandaki sicil belgesi olsun bir de apostilli ingilizce dilinde tercümesi olsun. Doğru söylemiş miyim ? Eğer yanlış dediysem arayıp değiştirebilirim.

Yani anladığım kadarıyla ingilizce diline çevirip onu apostilli yapacaklar. Orjinal belge ise azerbaycan dilinde olacak apostilli olmayacak sanırım. Azerbaycanın imzası kaşesi olacak sadece.

• merhabalar, bugün ds260 formunu imzalarken kızımın (4.5 yaşında) formunda Case Number seçeceğinin dışında doğum tarihi seçeceği vardı. Burada kızımın doğum tarihini mi girmem gerekli yoksa asıl kazanan kişinin mi doğum tarihini girmem gerekli?

• @AydinD submit ederken sadece case number ile pasaport numarasını soruyordu bizimkinde.

• @islek kızımın pasaportunu henüz çıkartmadığımız için mi bu soruyu soruyor acaba?

• @AydinD pasaport olmadığı için olabilir, belki forumda bu durumda olup submit eden arkadaşlar vardır. Onların yorumlarını bekleyin isterseniz.

• Merhaba,

Talep edilen evrakları tarayıp gönderirken herhangi bir formatta olması gerekiyor mu?.. Henüz evrak talebi gelmedi ama öncesinde bilgim olması açısından öğrenmek isterim.

• ⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

1- İş ile alakalı kısımda şu anda çalıştığım iş yerini doldurdum. Öncekileri çalıştığım yerleri de doldurdum ama sonradan fark ettim. "Previously employed" kısmında son 10 yılı soruyor. Şu anda çalıştığım yerde 12inci senemdeyim. Önceki çalıştığım yerleri sileyim mi? Fazla bilgi sorun olur mu?

1. sorunuzla ilgili olarak, askerlikteki tek günlük silah eğitimi kapsamındaki olanı kimsenin yazdığını görmedim. Gerek var mı merak ettim.

• ds 260 formundaki adres doldururken
    örneğin A adresinde started living here : 10.03.2014 to date : 20.07.2017
    B adresini yazarken started living here kısmına 07.2017 mi yazılacak
    08.2017 mi yazılacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Yeni üyeyim, defalarca başvuru sonrası bu sene nihayet bana da çıktı. Excel dosyasına kendimi ekledim. Herkese bol sanş dilerim.

DS-260 doldururken kafama takılan bir kaç durum var. Formu doldurmayı bitirdim ama kapatmadım henüz.

2- "Have you ever served in the military" kısmını 2000lerin başında yaptığım 6 aylık kısa dönem jandarma erliği için şöyle doldurdum:

Branch of Service: GENDARMERIE GENERAL COMMAND
    Rank/Position: PRIVATE
    Military Specialty: NONE

Sizce doğru mudur?

3- "Do you have any specialized skills or training, including firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience? Explain Skills or Training" kısmını evet işaretleyip açıklamaya

I WAS GIVEN ONLY A SINGLE DAY OF TRAINING WITH TURKISH ARMED FORCES PRIMARY SERVICE RIFLE HK G3 DURING MY COMPULSORY MILITARY SERVICE

yazdım. Gerçeği bu. Kısa dönemleri bir kereliğine poligona götürüp bir şeyler öğretirmiş gibi yapıyorlardı. Fazla mı detaylı olmuş? Sizce uygun mudur?

Teşekkürler.

1. 10 yıldan öncesini yazmaya gerek yok. Ama kariyerinizde önemli bir iş olduğunu düşünüyorsanız yazmakta da sakınca yok.
    2. Doğru
    3. Soruda "specialized skills" şeklinde sorulduğu için Hayır yanıtı vermekte sakınca yok. Siz sadece temel eğitim aldınız, herhangi bir özel eğitim verilmedi diye düşünüyorum. Ancak bu şekilde bilgi vermek de sorun olmaz. Şahsen ben de askerlikteki eğitimi düşünerek Evet yanıtı verip buna benzer bir açıklama yazmıştım.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@orchuns, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Talep edilen evrakları tarayıp gönderirken herhangi bir formatta olması gerekiyor mu?.. Henüz evrak talebi gelmedi ama öncesinde bilgim olması açısından öğrenmek isterim.

Mülakat Deneyimleri konusunun ilk mesajını okumayı unutmayın:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mso, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ds 260 formundaki adres doldururken
    örneğin A adresinde started living here : 10.03.2014 to date : 20.07.2017
    B adresini yazarken started living here kısmına 07.2017 mi yazılacak
    08.2017 mi yazılacak

21 Temmuz yazabilirsiniz.

• Merhabalar formu doldurdum ama yazıcım olmadığı için yazdırıp sonra da sign edemedim. Daha önce yazdığımda email seçeneği var demişlerdi ama ben son sayfaya geldim göremedim. Acaba ben mi göremiyorum email seçeneğini.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |