DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cre3d yok hocam aylar sürmez , karamsar olmayın bu kadar yakında mail gelir size ya da nvc ye siz kendiniz sorun dosyam sizde mi

• @k1abc sorun olmaz. Merak etmeyin

• Bu ileti silindi!

• @mertem441, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız .Önceden turist vizesinden red almak nişanlı vizesini etkiler mi ?

Hayır bir problem olmax

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@cre3d yok hocam aylar sürmez , karamsar olmayın bu kadar yakında mail gelir size ya da nvc ye siz kendiniz sorun dosyam sizde mi

hocam son olarak sormak istediğim şey bizim ank ile başlayan numaramız mevcut ama welcome letter dedikleri belgeler mail ile bize ulaşmadı nvc sitesinden durumu kontrol etmek istediğimde case number hatalı diyor bunun sebebi ne olabilir

• @cre3d ank numaranız var ise , caec üstünden kontrol ediliyordu yanlış hatırlamıyorsam, ank numaranız size verildiyse endişe etmenize gerek yok bugün yarın elçilikten mail gelir

• Arkadaslar merhaba. AOS doldurmaya basladim fakat benden A-number istiyor. Herhangi bi yerde bulamadim. her seyin kaydini tuttum ama bu surecte bulamamam imkansiz gibi. Benim A-number sahibi olmama ihtimalim var mi?

• @spenb Bu nişanlıya posta ile gönderilen Noa2 I-797 kağıdında isminizin üzerinde bir A- ile başlayan numara var. Acaba onu mu söylüyorsunuz? Ben de çok bilmiyorum 😅

• @spenb diğer arkadaşın dediği gibi i797 formunun sağ üst köşede yazar. Alien number

• @ob16222 noa 1 ve noa 2 ikisi de elimde. A ile baslayan herhangi bir numara veya sag ustte bi numara yok. hala arastiriyorum 🙂

• @spenb hocam sağ üst köşede bir yerde beneficiary number diye bişey yazar A ile başlar olmaması imkansız 🙂 iyi bakın

• merhaba nisanin ilk haftasi amerikaya giris yapip 20 gun sonrasi evlendim. mayis 11de green card surecimizi baslattik. yeni gelen bilgilere gore bu surec icin de kanit (evlilik , dugun fotograflari vs) gerekiyormus , avukat oyle soyledi. Biz ilk once surec isledigi icin resmi nikahimizi yaptik. kutlama falan yapmadik. Ekonomik olarak iyi bir donemimizde yapmayi planliyoruz. Dolayisiyla elimizde nikah fotomuz var sadece. Amerikaya k1 ile gelip de dugunsuz fotosuz kanitsiz sekilde green card ve vatandaslik alan var mi? Dugun yapmak zorunlu mu mesela? Sosyal guvenlik numarasi nasil aliniyor ve ayrica evlendikten sonra oturum hakkim nedir yani green carda basvurmamis olsaydik sure islemeye devam mi edecekti? Buraya k1 ile gelip evlenmeyenler, hatta sadece evlenip yillarca green carda basvurmayanlar varmis avukat dedi ben de anlamadim nasil oluyor da hala ulkede kalabiliyorlar?

• @Joshua-Vanberg

1- Bizim de sadece nikah fotomuz vardi bir de aile ici ufak bir yemek , dugun fotosu olacak diye bir mecburiyet yok tercih meselesi avukatiniz yanlis bilgi vermis olmasi tabi ki kanitlari guclendirir ama olmamasi olumsuz bir durum degil endise etmeyin. En kotu durumda online olan kart surecinde sizi mulakata davet ederler daha kotusu olmaz.
    2- Vatandaslik kismi icin simdiden dusunmeyin o asamaya daha cok var 🙂
    3- SSN ofisine gidip basvurmaniz lazim ama onun icin calisma iznizinin veya green kartinizin gelmesi lazim. Daha oncesinde olmuyor alanlar var ama fikrim yok nasil aldiklarina dair.
    4-Green card a basvuru yapmadan ulkede istediginiz kadar kalabilirsiniz ama ulkeden cikamazsiniz ( kagit ustunde ) baska ulkeye gitmek istediginizde kimse sizi tutmaz ama Amerikaya bir daha giremezseniz k1 vizesi tek girisli bir vize turu. Green card a basvurmadan da calisma izni alamazsaniz kisacasi green card a basvurmadan hic bisey yapamazsaniz.
    5- Evlenmeden en fazla 90 gun kalabilirsiniz ulkede ondan sonra yasal statunuz bitiyor ve illegal duruma dusuyorsunuz pek yasamak istemeyeceginiz bir surec. Evlendikten sonra oturum hakkiniz baslamiyor oturum hakkiniz green card a basvurdugunuz gun itibari dikkate alinarak baslar kart elinize gectiginde de resmi olarak PR olmus olursunuz.

Son olarak diger insanlarin ne yaptigini bosverin bilgi kirliligi cok fazla avukatinizin neden sizinle bu bilgileri paylastiginida anlamadim acikcasi

• @ob16222 bende bir yorum ekleyeyim SSN ben Amerika’ya giriş yaptıktan iki gün sonra başvuru yaptım ve SSN verdiler. Yani nikah olmadan önce. Belki eyalete göre değişiklik gösterebilir gidip başvurmasında fayda var.

• @tncymz dedigim gibi hocam alanlar var nasil oluyor fikrim yok belki ofisteki insanlarin keyfine baglidir ben gittigim de calisma iznini al gel demislerdi 😃

• @spenb Mektupta sağ üst köşede 3 satır var Beneficiary A ......
    Soyisim İsim
    yazması lazım

• Abd giriş yaptıktan sonra çalışma iznini direk albiliyor muyuz

• @Doğuş-Yavuz başvuru yaptığımız günden tam 1 ay sonra aldım ben.

• !!!!!''ANK'' numaram geldi ve şu anda dava ''İN TRANSİT'' ancak randevu alamıyorum ne yapmam gerekli (genelde in transit te randevu alan insanlar gördüm 🙂

• @tncymz Sizlerin süreci kaç ay sürdü amerikaya giriş sürecine kadar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |