Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@rodin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells EO'dan önce (22 Nisan) mülakat tarihi alanların konsolosluklar açıldıktan sonra tekrar çağırılma ihtimalleri var mıdır?

fakat vize basmak mumkun degil kararname yururlukte oldukca, o nedenle tekrar cagiracaklarini sanmiyorum maalesef.

Tüm kapılar kapandı gibi ... Teşekkürler..

• Tüm kapılar kapanmadı...Biraz sabredelim bence 🥺

• Ben gerçekten süreçten çok yoruldum ve son gelişmelerde hepiniz gibi oldukça üzüldüm. Ama içimde kararmayan ve sönmeyen bir umut var. Duan edin dostlar...

• @esbay79, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Tüm kapılar kapanmadı...Biraz sabredelim bence 🥺

Sabretmekten yorulduk :((

• @Semihmete @Semihmete Ne kadar karara etkisi olmasa da yine avukatlar sizin dediyiniz hakimler karar cikarirken bu imzalara etkisiz kalmazlar.Yokdan iyidir

• @esbay79 Edelim 1 yildan fazladir sabr ediyoruz.Yine ederiz.Yokdan var eden Allah Inshallah nasib eder hepimize.

• Kimse sormadi ben sorayim, zamani geri alip virusu meydana gelmeden engellesek mulakatlara kaldigimiz yerden devam edebilir miyiz?

Forum, adminleri, yardımcı olan tum arkadaslar. Hakkınızı helal edin, sonsuz tesekkurler. Sayin crayzcell size de biyle bir ortami sagladiginiz icin tesekkur ederim.

Kalan arkadaslar uzulmesin, uretelim, calisalim, firsatlar ulkesi bizim ulkemiz olsun.

• ⭐⭐⭐

@esbay79 inşallah olur ya karşı çıkılır falan bişeyler değişir 🙏🏼 sizin numaradakilerden vize alan olmuşmuydu covidden önce

• DV2020 sürecinde iyi bir belgesel filmi için gerekli her şey yaşanmış.

• @ahsenaydgdu Bilmşyorum ben yurtdışında yaşıyorum..6 nisanda mülakatım vardı arayıp iptal ettiler😔

• @crazycells sıfırdan mülakata çağıracaklarını sanmıyorum mu demek istediniz?

Mülakata katılmış, vize ücretini ödemiş. sağlık raporu bekleyen sonucu gelen ama EO sürecinden dolayı vize basılmayan açıldığı tarihte çağırabileceğini düşünüyorum. Sizce?

• ⭐⭐

aslında vizesi basılıp sağlık raporu süresi geçenlere, vize yenilemeden yalnızca sağlık raporu güncelleme hakkı vermeliler. teknik olarak çok da zor olmasa gerek.

• @hope34 Güzel hayal 😊

• şahsi fikrim, bu süreç çok olağanüstü olduğu için 30 Eylülden sonra haklarımızın devam edeceği yönünde. zaten 30 eylül kuralı da bu kadar olağanüstü kararlar yürürlükten geçerken mecburi kırılacaktır. devletlerin sene başında planladığı finansmanla şuanki durumun arasında dağlar kadar fark var. yeni küçülme rakamları açıklandı ve negatif yönde. bence 30 eylül de bu olağanüstü durumdan nasibini alır. ülkeye dolar girişi ve ülkedeki sirkülasyonu neredeyse her ülkede önemli olduğu gibi usa'de de çok önemli.dediğim gibi şahsi fikrim.

• @ece123 Ben de olumlu fikirlerimi yazmak istiyorum. Ya da olmasını beklediğim 🙂

Simdi bu kota 2020 senesi icin acildigina gore, bu demektir ki 2020 sene icin immigrant visa mevcut. Bunu geriye donuk olarak issue etmeleri mümkündur yani. Ayrıca bir çok yerde (.gov adresli) Diversity visa ile Immigrant visa ayrı tutuluyor çünkü Diversity visa tam olarak sponsorlu immigrant visa degil bir programdır. DV ile gelenler görüşmede ülkeye mali yuk olmayacaklarını ispat ederler. Finansal açıdan yeterli parayı gösterirler. Dusuncem su ki, gorusmelere devam ederlerse, mali açıdan gercekten çok saglam adaylara green card verirler diye düşünüyorum.

Fingers crossed !!

Ben 2012 talihlisiyim, 2020'de kardeşime cikti..

• @ece123 Heryıl çekiliş yapılıyor ! Neden uzatılsın ? Boş hayal kurmaya gerek yok bence...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells sıfırdan mülakata çağıracaklarını sanmıyorum mu demek istediniz?

Mülakata katılmış, vize ücretini ödemiş. sağlık raporu bekleyen sonucu gelen ama EO sürecinden dolayı vize basılmayan açıldığı tarihte çağırabileceğini düşünüyorum. Sizce?

Bilemiyorum maalesef, benim gorusum cok olumlu degil bu konuda. Vizenin ustundeki basim tarihi 24 Haziran'dan sonra olacak. Konsolos vize verse bile, CBP gorevlisi ABD'ye almayabilir... Bilginize...

Eger ABD'ye alinmama ihtimalini yuksek gorurse, konsolos vize basmamayi tercih edecektir diye dusunuyorum. Su an kapali olduklari icin goruslerini de bilemiyoruz maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ece123 Ben de olumlu fikirlerimi yazmak istiyorum. Ya da olmasını beklediğim 🙂

Simdi bu kota 2020 senesi icin acildigina gore, bu demektir ki 2020 sene icin immigrant visa mevcut. Bunu geriye donuk olarak issue etmeleri mümkündur yani. Ayrıca bir çok yerde (.gov adresli) Diversity visa ile Immigrant visa ayrı tutuluyor çünkü Diversity visa tam olarak sponsorlu immigrant visa degil bir programdır. DV ile gelenler görüşmede ülkeye mali yuk olmayacaklarını ispat ederler. Finansal açıdan yeterli parayı gösterirler. Dusuncem su ki, gorusmelere devam ederlerse, mali açıdan gercekten çok saglam adaylara green card verirler diye düşünüyorum.

Fingers crossed !!

Ben 2012 talihlisiyim, 2020'de kardeşime cikti..

Su an yururlukte olan kararname vize verilmesini engelliyor maalesef. Sadece DV degil, tum gocmen vizeleri engelliyor, sadece birkac grup kisiye ayricalik tanimislar...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• En son 22 haziranda yayinlanan EO'nun Termination yani bitis basliginda asagidaki bilgi geciyor:
    " Within 30 days of June 24, 2020, and every 60 days thereafter while this proclamation is in effect, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend any modifications as may be necessary."
    Yani 24 Temmuz, 24 Eylul ve 24 Kasim'da Homeland Security gerekli gorurse degisiklik onerebilir. Termination maddesinde oldugumuz icin bu degisikligi iptal olarak yorumluyorum.
    Ayni zamanda pek cok sektorden firmalardan tepki geldigini ve davalar acildigini da biliyoruz.
    Eger virus etkisi azalirsa, issizlik rakamlari eski seviyelere (%5 alti) duserse, uzerine birde davalar ve ozel sektorden gelen baski devam ederse Trump yonetimi bu ustteki maddeyi, EO'yu erken bitirmek icin bir bahane olarak kullanabilir.
    O yuzden sahsi fikrim yaklasik yuzde 50 ihtimalle bu EO 24 Temmuz tarihinde yayindan kalkabilir ve zaten current olmus butun dosya numaralari islemlerine devam edecektir.

• Umut dünyasına mesaj; DV-2020 bitti, kimse bu kararı özellikle bu dönemde iptal edemez. 2021’ler dua edin Trump seçilmesi yoksa sizin süreçte sallantıda.
    Sende bir rüyadan ibaretmişsin Amerika 🌕

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |