Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• ⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Trump başından beri "Canada modeli" benzeri bir sistemden yanaydı... Şu an bunun altyapısını oluşturmak için tüm kozlarını kullanıyor. DV lottery tarih olabilir...

Birçok kişi bunu söylüyor ancak, eğer ki Trump nitelikli ise bu kadar önem veriyorsa, son kararnameye teknoloji firmalarında çalışan insanlara verilen calisma vizelerini de kapsama aldı?

Ben Trump’in direkt olarak Diversity VISA’ya karşı olduğunu pek düşünmüyorum. Seçim öncesi süreci yönetmek için hamle olduğu görüsündeyim.

• Bundan önceki başkanlarının adlarını unuttum abdnin. Ama şimdikinin adını asla unutamam. trmp bende tarih yazdı resmen. Katılanlar buraya?:)

• Sıralı liste:)

• ⭐⭐⭐⭐

@rodin trump göçmen vize hakkında konuştukça sizlerin aklını sadece ve sadece lottery geliyor niyeyse hocam her yerde bağırarak söylüyoruz bidaha söyleyeyim zaten var bu herkesin diline pelesenk olmuş "canada modeli" canlı örneği ben şuan eb3 kategorisinden vize almaya çalışıyorum ( henüz yolun başında olsamda) 1. TOEFL dan gittiğin eyalete göre değişen bir puan alman lazım minimum 74 tü en son en yüksek isteyende 86 2. Akrekreditasyon yapmam lazım sonrasında 1 sınava girerek bu işin minimum becerilerini ispatlamam gerek en son olarakta eyaletin RN sınavına girip geçmem gerek Türkiye deki hemşireliği orada yapabilmem için. Amerika her yıl ortalama 1 milyona yakın green card veriyor farklı farklı yollarla bunun sadece 50 bin i lottery. lottery i değiştirme işide hiç mi hiç kolay olmayan birşey ayrıca daha bir yığın etken var.

• @Rhonster, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@rodin trump göçmen vize hakkında konuştukça sizlerin aklını sadece ve sadece lottery geliyor niyeyse hocam her yerde bağırarak söylüyoruz bidaha söyleyeyim zaten var bu herkesin diline pelesenk olmuş "canada modeli" canlı örneği ben şuan eb3 kategorisinden vize almaya çalışıyorum ( henüz yolun başında olsamda) 1. TOEFL dan gittiğin eyalete göre değişen bir puan alman lazım minimum 74 tü en son en yüksek isteyende 86 2. Akrekreditasyon yapmam lazım sonrasında 1 sınava girerek bu işin minimum becerilerini ispatlamam gerek en son olarakta eyaletin RN sınavına girip geçmem gerek Türkiye deki hemşireliği orada yapabilmem için. Amerika her yıl ortalama 1 milyona yakın green card veriyor farklı farklı yollarla bunun sadece 50 bin i lottery. lottery i değiştirme işide hiç mi hiç kolay olmayan birşey ayrıca daha bir yığın etken var.

Aklımıza sadece lottery geliyor çünkü bu kategoriden başvuru yaptık ve Trump'ın loto ile göçmen almak istemediğini biliyoruz. Bağırarak heryerde anlatmaya çalıştığınız şeyin bizim konumuzla ilgisi olmadığından anlaşılmıyor olabilirsiniz. Elbette türlü türlü göçmen alım biçimleri var bunu biliyoruz zaten.

• @Sono, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@rodin, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Trump başından beri "Canada modeli" benzeri bir sistemden yanaydı... Şu an bunun altyapısını oluşturmak için tüm kozlarını kullanıyor. DV lottery tarih olabilir...

Birçok kişi bunu söylüyor ancak, eğer ki Trump nitelikli ise bu kadar önem veriyorsa, son kararnameye teknoloji firmalarında çalışan insanlara verilen calisma vizelerini de kapsama aldı?

Ben Trump’in direkt olarak Diversity VISA’ya karşı olduğunu pek düşünmüyorum. Seçim öncesi süreci yönetmek için hamle olduğu görüsündeyim.

Ben Trump'ın söylemlerinde zaten tutarlılık aramıyorum, tipik iş adamı-politikacı. Daha önce bir konuşmasında lottery ile ilgili bu doğrultuda söylemleri oldu, o konuşmayı bulursam eklerim buraya..

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Aklımıza sadece lottery geliyor çünkü bu kategoriden başvuru yaptık ve Trump'ın loto ile göçmen almak istemediğini biliyoruz. Bağırarak heryerde anlatmaya çalıştığınız şeyin bizim konumuzla ilgisi olmadığından anlaşılmıyor olabilirsiniz. Elbette türlü türlü göçmen alım biçimleri var bunu biliyoruz zaten.

öyleyse lottery i kaldıramayacağını da bilmeniz gerek. Amerika da güçler ayrılığı var birine başkan bakıyorken birine senato ve millet vekilleri bakıyor diğerine ise mahkemeler. lottery nin kaldırılabilmesi için bu 3 organında ortak paydada buluşması gerek. Trump daha kendi partisini buna ikna edemezken endişeleriniz yersiz bu yüzden anlatıyorum bunları.

• ⭐⭐

Nacizane bende bir fikir belirteyim. ABD den eşim ve oğlum yeni geldi. Yaşadığımız yer Virginia. DC ye 15 20 mil uzaklıkta. Oralar hiç öyle televizyonların gösterdiği gibi değil. Zaten yayın yapan kişilere biraz detaylı sorular sorulunca onlarda bu tür bilgiler veriyor. Son günlerde Ali Çınar adında bir şahıs sürekli yayın yapıyordu. Ahmet Hakan'ın programına çıkıyordu. Adam NY den tahliye uçağıyla geldi. İşlerimi halledip hemen döneceğim diyordu ABD'ye. Dilenme işi her yerde var. Başlarda marketlere insanlar çok yüklendi. Ama şimdi tedarikte hiç bir sorun yaşamıyor bir çok ülke.
    Evet gösteriler oluyor mu oluyor. Covid var mı var. Ama ne Avrupa'da nede ABD de bizim taktığımız kadar kafaya takılmıyor gibi geliyor bana.
    ABD de COVID için günlük test 400 bin civarında. Bizde 40 bin. Bir istatistikçi olarak bakınca iki ülkeyi karşılaştırmak bilimsel olarak mümkün değil.
    Zaten teorik olarak bu kadar çok vakası olan bir ülke, 2.nci dalgadan en az etkilenecek ülkedir.
    Daha yeni yayınlanan bir talimat var. NewYork'a bazı eyalaetlerden gelen kişilere 14 gün karantina uygulanacak. Şaka gibi geliyor ama gerçek. Çünkü 2.nci dalgadan en az etkilenecek yer NY. Bizim ülkemizde de durum aynı. Seyahat yasağı kalktı.Önceden hiç bir sıkıntı yaşamayan illerde vaka artışı görüldü.
    Sözün özü bu yasakların Corona ile artık bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Adam kendi vatandaşına şirin görünmek için dışarıdan işçi almak istemiyor. İç piyasayı canlandırmak istiyor. İşsizlik 40 milyona çıktı deniyor. Bu da son derece komik bir olay. Virginia da işiömi kaybettim diyene haftalık 400-600 Dolar arası yardım yapılıyor.
    İşe başlayana da belli bir süre haftalık 450 Dolar destek veriliyor. Adamlar bu paralar için işsizlik sigortasına başvuruyor.
    Neyse,
    Allah başta ülkemizi sonrada tüm dünyayı salgın hastalıklardan korusun.

• @Rhonster forumdaşım (Değerli:)) Güzel şeyler yazmışsınız. Geçtiğimiz günlerde bir video izlemiştim. Anlatıcının anlatımını beğenmiştim. Bu arkadasın videosunun altına Yorum yapma gereği duydum. Dedimki; "İnşallah Miami senin olur.Texası bana bırak." Heralde dedim, trump bu yorumu okudu da o yüzden vizeleri askıya aldı:) Dedim Hepsi benim yüzümden..

• ⭐⭐

@crazycells 1. Federal mahkeme kararı durduracak mı? 2. Durdurmak için bir adım attı mı? 3. Öyle bir adım attığı zaman süreç en yakın ne zaman başlayabilir sizce?

• @crazycells
    Selamlar, hocam Türkiye'de hekim olarak çalışıyorum, bu EO'dan otomatik olarak muaf mıyım veya muaf olmak için yapabileceğim ne var sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredr, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells
    Selamlar, hocam Türkiye'de hekim olarak çalışıyorum, bu EO'dan otomatik olarak muaf mıyım veya muaf olmak için yapabileceğim ne var sizce?

Otomatik olarak muaf değilsiniz. Ancak ilgili bakanlıklar gerekli başvuruları yaparsa muaf olabiliyorsunuz. Bunun için de bir iş teklifi almış olmanız gerekir diye düşünüyorum.

(i) The Secretary of State, the Secretary of Labor, and the Secretary of Homeland Security shall establish standards to define categories of aliens covered by section 3(b)(iv) of this proclamation, including those that: are critical to the defense, law enforcement, diplomacy, or national security of the United States; are involved with the provision of medical care to individuals who have contracted COVID-19 and are currently hospitalized; are involved with the provision of medical research at United States facilities to help the United States combat COVID-19; or are necessary to facilitate the immediate and continued economic recovery of the United States. The Secretary of State and the Secretary of Homeland Security shall exercise the authority under section 3(b)(iv) of this proclamation and section 2(b)(iv) of Proclamation 10014 to exempt alien children who would as a result of the suspension in section 2 of this proclamation or the suspension in section 1 of Proclamation 10014 age out of eligibility for a visa.

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-aliens-present-risk-u-s-labor-market-following-coronavirus-outbreak/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredr, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells

Muaf olmak icin bir hastanede ya da saglik kurulusunda is bulmaniz gerekiyor, kendileri de size sponsor olacaklar ve COVID icin calisacaginizi dile getirecekler... Fakat bu is yeri sponsorlugunda bahsettigimiz yol H1B vize kategorisi...

DV kategorisinde, konsoloslukta mulakat asamasina gelene kadar mesleginiz bilinmedigi icin konsolos da bu durumu degerlendiremeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells 1. Federal mahkeme kararı durduracak mı? 2. Durdurmak için bir adım attı mı? 3. Öyle bir adım attığı zaman süreç en yakın ne zaman başlayabilir sizce?

Mahkemeler otomatik olarak boyle kararlar almaz. Once dava acilmasi lazim, sureci AILA'dan takip edebilirsiniz, maalesef hukuki sureclere cok asina degilim o nedenle bir zaman cizelgesi veremem...

https://twitter.com/AILANational

Yasak icin ekonomik iyilesme one surulmustu, lakin kalifiye iscileri ulkeden uzaklastirarak ekonomiye olumsuz katkisi olacagini soyleyen analizler yayimlanmaya baslamis, bunu da mahkemede kullanacaklardir.

• 2 Temmuz'da ABD'deki Haziran ayi issizlik rakamlari aciklanacak. Bakalim Nisan ve Mayis aylarina gore bir dusus var mi, yoksa durum ayni mi? Burada aciklanacak rakamlar hem ikinci stimulus checklerinin akibetinde onemli rol oynayacak hemde Trump'in kararnamesindeki issizlik ile ilgili tespitler icin bir cesit zemin olusturacak.

• @crazycells Bizi bu günlere getiren şey dünyanın ve Amerikanın ilk kez karşılaştığı pandemi sonuçta. Pandemi yüzünden bu görülmemiş kararlar alınıyor. Peki bu kararları aldıran pandemi sizce de bu süreçte (30 Eylül meselesinde) yeni çözümler doğurmaz mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells Bizi bu günlere getiren şey dünyanın ve Amerikanın ilk kez karşılaştığı pandemi sonuçta. Pandemi yüzünden bu görülmemiş kararlar alınıyor. Peki bu kararları aldıran pandemi sizce de bu süreçte (30 Eylül meselesinde) yeni çözümler doğurmaz mı ?

Mali yani finansal yil 30 Eylul'de bitiyor ve 1 Ekim'de yeni mali yil basliyor... Butun kanunlar ve butceler buna gore yapiliyor. Bunun oynatilmasi bence cok dusuk bir ihtimal. Bu yonde bir beklentiniz bence olmasin...

Zaten once kararnamenin durdurulmasi lazim, yoksa sizin dediginiz durumda bile vizeler hala verilemeyecek.

• Sürekli işssizlik ve Covid konusundaki gelişmeleri takip ederek bu durumun ne zaman sonlanacağını umut etmeniz çok mantıklı değil. Bunlar olayın sadece bahanesi, seçim dönemi geçene kadar olumlu bir gelişme beklemeyin bence. Trump tabanından oy almak için yapıyor bunları olayın işssizlik ya da corona ile alakası yok. Tekrar seçilirse neler olacak göreceğiz; seçilemezse herhalde her şey eskisine döner diye tahmin ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

158

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |