Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @ayvalik10 o da olur:)

• @breezyguy 32XXX sonlarındayım. Şansımız ne olur bilmiyorum. Tek umudum kakarın kalkması biran önce. https://www.aila.org/advo-media/press-releases/2020/administration-expands-ban-on-legal-immigration

• @Berk-Şendil Yöntem doğru ama hesaplama yanlış. Hesabı bence şöyle yapmalısınız. 12 ay da 55 K içinden ortalama 28 K'ya yetişiyorsa 9 ayda 55 K içinden kaça yetişir. Bu hesaba göre de ortalama 21 K civarı oluyor. En en iyi ihtimal 22-23'e çıkabilir.

• @BekleBeniLA 28k hangi senenin current olunan kisi rakami? bir kac yil haric genelde 55k da current olmuyor mu?

• @Berk-Şendil Bizim şu an nicelik değil nitelik açısından bakmamız lazım. Şöyle ki tüm rakamların current olması henüz tüm talihlilerin vize mulakatı alması anlamı taşımıyor:
    "Even though your Case number is current doesn’t mean that you will get an appointment straight away. You might have to wait for the next month or even two or three months on top of that. Another factor that affects the scheduling is when the KCC receives your actual green card application. The later you submit the online form, the more the interview date can be postponed."
    Current olanların bazılarına 2 hafta sonra bazılarına 2 ay sonra bazılarına 3 ay sonra vize mulakatı veriliyor. Case numberleri büyük olanlar current olsa bile vize mulakatına çağrılmaya biliyorlar. Kaldı ki bu yazdıklarım normal yıllara ait. Şu yıl ki süreci değerlenirirsek 20k dan yüksekler curr olsa bile vize mulakatına zaman yetmeye bilir.

• @crazycells @Muhtaradana Selamlar, DV 2020 serüveni bizim için bitti mi yani şimdi? Sene sonuna kadar EO ları uzattı. eeeee mali yıl 30.09.2020 de bitiyor ve bu tarihten sonra DV vizesi alamıyorduk.. Yani anlıyorumki bizlerin süreçleri başlamadan bitti sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells @Muhtaradana Selamlar, DV 2020 serüveni bizim için bitti mi yani şimdi? Sene sonuna kadar EO ları uzattı. eeeee mali yıl 30.09.2020 de bitiyor ve bu tarihten sonra DV vizesi alamıyorduk.. Yani anlıyorumki bizlerin süreçleri başlamadan bitti sanırım?

şuan malesef öyle 😞

• @Berk-Şendil, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@EzgiLera ben söyle bir hesap yaptim kendimce ne kadar dogru bilemiyorum. Bilgi eklemek isteyen olursa yazabilir. 12 ayda 55.000 kisi current oluyor ise ocaktan itibaren normale dondugunu varsayarsak 9 ayda asagi yukari kac kisiye verilir diye 🙂 Boyle hesaplayinca 41 binlere kadar current olunabilir gibime geliyor. Cok mu hayalperestim yoksa bilemiyorum.. (55.000÷12 ay =4583 kisi # 4583 x 9 ay = 41binler)

Böyle bir orantı kuramazsınız :)) current sayılarına bakın. Mesela bizim dönemde şubat ayında 10k current oldu. Yani 5 ayda ulaştığımız current sayısı bu... Ocakta her şey yolunda gider ve randevular verilmeye başlanırsa -ki umarım bizimki gibi olmaz hepiniz gidersiniz- seneye mayısta 10k bandında randevu verilebilir... Yani öyle doğrusal bir artış yok.. Zaten süreci çekilmez kılan da bu bekleyiş ve her ay hangi sayıların current olacağını beklemek 😕

• Umuyorum ki ocak ayında tekrar bir uzatma gelmez. Yoksa DV2020'nin sıkıntıya girmesi gibi DV2021 de sıkıntıya girebilir gibi duruyor. Bu senaryolarla ilgili yazılıp çizilenlere bakıyorum da en iyisi ocak ayını beklemek ve mülakatlara başlamalarını ummak.

• ⭐⭐

@rodin sizin cn 10k görünüyor. Neden yetişmedi vizeniz?

• @goblis biz evraklarımızı geç gönderdik..

• @rodin meraktan soruyorum ds 260 formunu hemen gonderdik hatta 24 saat gecmemisti. Bu nasil bir avantaj saglayabiliyor? 33binlerde olmama ragmen evragi once gondermek bana avantaj saglatabilir mi?

• @Berk-Şendil numaraniz current olmadigi surece bir avantaji yok,hatta current oldugunda bile yok

• @ayvalik10 mülakatlar 12 ay yanlış bilgi veriyorsunuz. 1 ekim-30 eylül.

• DV Lottery | Lawsuit against the ban to be filed

• ⭐⭐

@rodin ekstra üzüldüm sizin adınıza. umarım bir şekilde mahkeme, yeniden değerlendirme vs bir şekilde tekrar başlar mülakatlar da siz dahil tüm bekleyenler alır vizelerini.

bol şans..

• DV2020 de verilecek vizeler tamamlanmadığı için uzama gibi bir durum olabilir mi acaba? Yani daha önceden böyle bir şey yaşanmamıştır muhtemelen ama öncelikli olan vizelerin tamamen tüketilmesi mi yoksa döngünün eylülde bitmesi mi?

• @ogzkaann uzama durumu oluşmaz. 2020 kazananları sadece 2020 senesinde degerlendirilir. o da iptal oldu zaten.

• ⭐⭐

Benim anlatmaya çalıştığım şey ya anlaşılmamış ya yanlış anlaşılmış. Daha basit sorayım.
    KCC sürece devam ediyor. Yani evraklar istenmeye ve numaralar current olmaya devam edecek ama mülakat yapılmayacak.
    Ocak ayında konsolosluklar mülakat vermeye başladığında, eğer verimli ve güzel bir planlama yapıp mülakat tarihi verirlerse, current olan tüm numaralar mülakata girer.
    Belki ilk birkaç ay yoğunluk ve yığılma olabilir ama tüm numaralar current olmadan kcc mevcut current olan numaralarla mülakatları yapabilirse 2021 sürecinde geç kalınan hiçbir şey olmaz ve totale baktığımızda süreç olması gerektiği gibi devam eder.
    Bahsettiğim olay 12 ayda şu kadar vize o zaman 9 ayda bu kadar vize değil. Süreç 12 ay, mülakatlar 9 ay. Ama bu mülakatlar yetişmeyecek anlamına gelmiyor.

• Ben 39 binlerin başındayım o zamanümidi keseyim...

Benzer Başlıklar

• 3
  • 13
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |