Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teknik olarak, vizesini alip da 6 ay icerisinde giris yapamayanlarin durumlari da zora girdi. 6 ay sonunda vize gecersiz oluyor ve yeni vize almalari gerekiyor. Bu durumda, kesin emin degilim ama malesef yeni vize basilmasi mumkun olmayacak gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greennkml, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ne oldu şimdi işlemler bitti mi? Vize görüşmeleri yapılan vize alıp gitmeyenler de etkilenecek mi?

Gecerli vizeniz varsa hala kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

malesef yeni vize basilmasi mumkun olmayacak gibi.

bana da oyle geliyor ne yazik ki... Teorik olarak konsolosluk DV icin yeni vize veremeyecek, dolayisiyla halihazirda gecerli vizesi olan arkadaslar en yakin zamanda ABD'ye giris yapip, sureleri gecirmemeli.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@MySea, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

malesef yeni vize basilmasi mumkun olmayacak gibi.

bana da oyle geliyor ne yazik ki... Teorik olarak konsolosluk DV icin yeni vize veremeyecek, dolayisiyla halihazirda gecerli vizesi olan arkadaslar en yakin zamanda ABD'ye giris yapip, sureleri gecirmemeli.

@crazycells kesinlikle haklısınız. Vizesi onaylanan arkadaşların bir şekilde vede bir an önce Abd ye giriş yapmaları ve kart basım işlemini sürece sokmaları lazım. Mevcut hakların alınması ve mahkeme süreçleri sıkıntısı ile karşı karşıya kalabilirler. Baskan bu konuda fors major yada mücbir sebep koşulunu kullanarak hukuki olarak bu işten sıyrılabilir. İşin fizibilitesi yapılmış ve senaryo hazırlanmış gözüküyor.

• Yüzdük yüzdük kuyruğuna gelemeden boğulduk özgürlükler ülkesi amerikada haklarım hukukların on numara beş yıldız olduğu amerikada hangisine yanayım bilemedim

• Kisacasi DV2020 defteride kapatıldı. Herkes başka yol arasın...Ya da burada çekilmez hayatı yaşamaya devam...

• Bu iş bitmiş görünüyor.Hayırlısı

• Açıklama metninin linkini paylaşabilir misiniz ?

• Bir geleceğimi buradaki siyasetçi yedi, bir geleceğimi ise oradaki siyasetçi. Hepimize geçmiş olsun, keşke hiç kazanmasaydık.

• @Arpacian Aga be (((

• @Arpacian kesinlikle bencede keşke hiç cikmasaydi

• Şimdi askıyamı alındı iptal mi edildi? Eğer süreç askıya alınmışsa 30 eylül geçerli değil diye düşünüyorum.

• Paylaşılan linkte https://www.amerikaninsesi.com/a/trump-gecici-calisma-vizelerini-askiya-aliyor-/5473054.html

Daimi çalışma iznini askıya alan emrin süresi de uzatılıyor

Başkan Trump, geçen Nisan ayında imzaladığı ve ABD’de daimi oturma ve çalışma izni olarak bilinen Yeşil Kart (Green Card) verilmesini geçici olarak askıya alan başkanlık emrinin süresini de uzatıyor. ABD’li yetkiliye göre, bu sayede Amerikalılar için yaklaşık 50 bin istihdam imkanının önünün açılması bekleniyor.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trump yönetiminden üst düzey yetkili, çalışma vizelerinin de askıya alınmasıyla ABD’liler için toplamda 525 bin istihdam imkanı sağlanacağını söyledi.

Yetkili ayrıca, Çalışma Bakanı Eugene Scalia’nın da bakanlığın yetkisini kullanarak H-1B vize programının suistimal edilip edilmediğini belirlemek üzere inceleme başlatacağını kaydetti.

geçici olarak askıya alındı diye belirtilmiş. Tarih vs yok . Çok umutlandık , korona süreci başladı bırakmadık ama üstteki arkadaşın belirttiği gibi , keşke hiç kazanıp heyecanlanmasaydık . Süreç gerçekten çok yıprattı . Hayallerini tek tek gerçekleştiren birisi olarak önümdeki bu taşı nasıl kaldıracağım bilemiyorum. Şu an moral bozukluğundan başka birşey değil. umarım askıya alma kısa sürer eylüle yetişiriz yada konsoloslukları açıp vize onayı verip giriş süremizi uzatırlar.

Birde başkalarının hakkını yemeyeyim diyip dv2021 e başvurmamak yaptığım en büyük salaklık galiba

edit. ekşide paylaşmışlar. Yıl sonuna kadar denmiş.

• Yıkıldım.. Başka bir tarifi yok..🥺

• ⚠⚠️Arkadaşlar sizlerinde sosyal medyadan takip ettiğiniz üzere Amerikan göçmenler birliği avukatları bu EO kararına karşı bir dava açıyorlar.
    Bizlerde aşağıdaki dilekçe ile bu davaya destek vermek istiyoruz takdiriniz ne kadar çok dilekçe katılım bir o kadar ilgi çekiyor ilgili örnek metin aşağıdaki gibidir.
    ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Bu ortak metini AILA dava direktörü Jesse Bless in [email protected] e-mail hesabına @strawb3rryx7 beyin hazırladığı aşağıdaki metni gönderebiliriz

Subject: About Suspension of Executive Order Case

Dear jesse

I am one of the DV lottery winners of 2020. Our time is very limited. As you know, all of the processes are ending on Sept 30, 2020. So, this order denies to visa issuance and continuing the required actions. Also, our case numbers are ACTIVE and indicated as CURRENT since three visa bulletin announces. But, we still could not get an interview date.

I am interested in your case about to suspend Trump’s latest order. Can you share details about the case?

Full Name: ….
    Nationality: Turkish
    Country: Turkey

Best Regards,
    Full Name

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @merilon Bu soru bu süreçteki en can alıcı soru. 30 eylül meselesi insanların süreçten umudunu kesmesine veya planlama yapmasına neden olacak. Bunun net cevabı lazım mesela bana. Bitti mi devam mı ?

• @crazycells Teşekkürler.

• Arkadaşlar benim bildiğim daha önceki Us deneyimlerime dayanarak, süreci komple askıya alması fiscal year i askıya alması demektir.30 Eylül'ün şu anda bir kisitlayiciligi bulunmuyor bence çünkü şöyle olabilir dv 2021 i baslatir.2020yi de separate eder yasayı değiştirmez bile.Zaten şu süreçte gerçekten gitmekte bir risk Sorun şu olacak bu süreç 30 eylüle kadar gidecek.zatrn Kasım seçimleri var

• Sonuçta 30 Eylül'de net cevabı alacağız.hayirlisi ne ise o olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |