Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @marvin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Altta yorumlarda diversity ne olur diyenlere onlar da kapsamda falan yazmıs ama bakalım artık goreceğiz bir iki güne

ya en çok şu hintlilere gıcık oluyorum, bütün vizeleri kötüye kullanıp abd ye kapak atan(vize ihlali değil en baştan kötüye kullanım) bunu sahte şirketlerle, sahte iş teklifleriyle yapan bunlar en çok ağlayanlarda bunlar. h1b vizelerinin altına bakıyorum hepsi ağlıyor. yine söylüyorum bence green cardlılara ilişmeyecek. zaten yeni EO için söylenen doğruysa 31 aralık 2020 ye kadar geçerli olacakmış. green cardlıları kapsıyor olursa 2021 kazananlarınıda etkileyecek. bu kadar aklını yitirmemiştir diye düşünüyorum.

• "Trump, konuya ilişkin olarak “Yarın ya da öbür gün vizeler konusunda bir açıklama yapacağız” dedi.

Trump, “Yeni getirilecek kısıtlamaların dışında kalanlar olacak mı?” şeklindeki bir soruya da “Çok az sayıda” yanıtını verdi.

Trump, “Çok uzun zamandır ülkemize gelen ve önemli işler konusunda ihtiyaç duyulan insanlar var ama bunların sayıları son derece az. Bu konuda da belki bir zaman kısıtlaması getiririz” şeklinde konuştu."

• @DustyBlue Eyvah 😂

• Aşırı büyük kapsamlı bi kısıtlama gelmesi mahkemeden dönme ihtimalini yükseltir bence bu kararın

• @DustyBlue iste o cok sayida olan kisim biziz

• Arkadaşlar. Bugün İlkay zaman ve Öğmen hukuk canlı yayınını izledim. Hiç de güzel olmayan şeylerden bahsettiler. İzlemenizi tavsiye ederim. Yanlış yorum yapmak istemem ama GC kazananlara sanki vizeleri vermeyip hakları boşa gidecekmiş gbi bir şey anladım. 2021 kazananları için. Eylüle kadar ertelenmesi ve doğal olarak vizeleri alamadıkları için haklarının biteceğinden bahsettiler. Umarım olmaz öyle bir şey.

• @mkonca muhtemelen sağlık personelinden bahsediyor.

• @crazycells Sadece askerlik durumum değişti, 2 hafta önce tecilim bitti. Bunun dışında bir değişiklik yok. Ama sanırım Türk vatandaşları için askerlik belgesi zorunlu olmadığından dolayı bu durum bir sıkıntı oluşturmaz ve eski belgeleri tekrardan gönderebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdayasin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Sadece askerlik durumum değişti, 2 hafta önce tecilim bitti. Bunun dışında bir değişiklik yok. Ama sanırım Türk vatandaşları için askerlik belgesi zorunlu olmadığından dolayı bu durum bir sıkıntı oluşturmaz ve eski belgeleri tekrardan gönderebilirim.

Bu durumda onemli degil, eskileri gonderebilirsiniz.

• Selam Arkadaşlar
    Ben, Şubat'ta göçmen vizemi aldım. Green Card Talihlisiyim. 29 Temmuz da vizenin süresi bitiyor. Temmuz da ABD' ye giriş-çıkış yapmayı planlıyorum. 3.Adres değiştirecegim havaalanında mi degistireyim, yoksa bu sitede Ar11 diye form var o formu mu doldurayim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar
    Ben, Şubat'ta göçmen vizemi aldım. Green Card Talihlisiyim. 29 Temmuz da vizenin süresi bitiyor. Temmuz da ABD' ye giriş-çıkış yapmayı planlıyorum. 3.Adres değiştirecegim havaalanında mi degistireyim, yoksa bu sitede Ar11 diye form var o formu mu doldurayim?

Hepsini yapmaniz en iyisi olur... girerken adres degisikligini CBP'ye belirtin, sonra USCIS sitesinden degisikligi yapin, ayrica birkac gun sonra USCIS call center'i arayip adres degisikliginin yapildigina emin olun.Bu sekilde Green Card'in istediginiz adrese gelme ihtimalini oldukca arttirmis olursunuz...

USCIS sitesinden yapmak icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• DV2020 talihlileri için çok üzgünüm :(( Açıkçası Konsolosluğun Eylül'e kadar (ennn erken) açılmayacağını ve malesef hakların yanacağını düşünüyorum. 30 Eylül fiscal year sonudur, değiştirilemez bir tarihtir. Hak devri, erteleme vs. gibi durumlar asla olamaz. Bunun için yasa değiştirmeleri lazım. Kanada elçiliği sene sonuna kadar hiçbir vize işlemini tam randımanlı yapmayacağını belirtti, benzerini Amerika da yapabilir. Tabi ki bunlar sadece tahmin, analiz ve biraz da bilgiye dayalı bir yorum. Kimsenin moralini bozmak istemem ancak ben çok umutlanılmamasını tavsiye ederim.

• @Gokce-Taskiran Bir B planları yoksa 2021 de çok sıkıntılı.

• @crazycells Ar-11 Forma baktım da form number soruyor nedir o ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Ar-11 Forma baktım da form number soruyor nedir o ?

Bir seyi yanlis yapiyorsunuz kanimca 🙂

su konuyu inceleyip, sorunuzu yine orada sormanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gokce-Taskiran Ankara'daki Konsolosluk'tan "off-the-record" olsa da bir bilgi veya duyumunuz var mi? Acaba konsolosluk calisanlari bu konuda ne dusunuyor/konusuyor...

• Sadece seyahat kısıtlaması olsaydı vizemizi alsaydık ne olur du sanki.O kadar insan kim bilir ne hayaller kurdu, ne planlar yaptı,neleri erteledi nelerden vazgeçti bu sürede.Çok yazık oldu...

• Korkulan oldu. Dün demiştim 😞 Çok üzgünüm sizin adınıza

• Ne oldu şimdi işlemler bitti mi? Vize görüşmeleri yapılan vize alıp gitmeyenler de etkilenecek mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |