Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera , içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    @crazycells Aşağıdaki sorularla ilgili bilgi ve fikirlerini almak isterim:
    1-) Have you ever applied for a Social Security number? Were you issued a number?
    2008 yılında Work and Travel'a gitmiştim ama Social Security Number'ım var mı yok mu bilmiyorum aradan epey bir süre geçti, hatırlamıyorum. Her Work and Travel'a gitmiş kişinin SSN'i olmalı mı? ve SSN düzenlenmiş midir? Sence bu soruların cevaplarına ne desem daha doğru olur? (Şimdilik her iki sorunun cevabına Yes, Yes deyip, SSN noyu ise bilmediğimi mi işaretledim)

2-) Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?
    Bu numara ise sanırım uzun süre ABD'de kalan ve çalışan kişilere veriliyor bundan dolayı WAT yapanlara böyle bir numara verilmiyordur diye düşünüyorum o zaman bu sorunun cevabına "No" mu desem daha doğru olur?

3-) İki ay sonra başka bir firmada yeni bir işe başlayacağım, fakat şu anki koşullara göre formu doldurduğumuzdan çalıştığım yere hali hazırda çalıştığım mevcut işimi yazıyorum ve yeni işe geçtiğimde ise sadece iş değişikliğini güncellemek için formu açtırmayı düşünmüyorum, mülakatta sorarlarsa söylerim?

1. Evet, WAT yapanlarin SSN'si oluyor... dogru yapmissiniz. eger bulamadiysaniz bilmiyorum diye isaretleyebilirsiniz

2. no diyebilirsiniz...

3. hayir, bu tur degisiklikler icin formu actirmamalisiniz. Su anki bilgilerle formu doldurmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells yapmayı düşündüğünüz mesleğe aşçılık yemek dağıtımı olanı işaretledim şu anda ne iş yapacağımı ben bile bilmiyorum (tabii aşçılık sertifikamda yok) bu bana konsolosluk dahil sıkıntı çıkartırmı

En iyi tahmin ve planiniz neyse onu yazabilirsiniz, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sevgili arkadaşlar hepinize öncelikle green card sürecinde başarılar dilerim. Benim bir sorum var:
    Şuan da Kyiv de yaşamaktayım 3 senedir ve otururum var. Dolasıyla mülakata da Kyiv'de gireceğim. Acaba evraklarımı yine e-devlet üzerinden alıp sadece İngilizceye tercüme ettirip (yeminli tercüman tarafından) o şekilde mi upload etmem gerekecek? Bu kısım tamam ama kafama takılan bu E-devletten aldığım evrakları ekstra Türk konsolosluğundan ayrıca bir mühür ile onaylatmam falan gerekiyor mu? kompleks bir soru oldu ama eğerki benim gibi türk vatandaşı olup green card görüşmesine başka bir ülkenin büyük elçiliğinden girecek olan ve bu konuda bilgisi olan varsa sorumu cevaplarsa memnun olurum! Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Dili ingilizce degilse ingilizceye cevirtmeniz gerekiyor. barkodlu belgeler icin ayrica onaya gerek duyulmuyor. e-devletten alabildiklerinizi alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@asilelif nasıl aşçılık yapacaksınız sorusuna okula gideceğim deyip yeterli maddi kaynak göstermezseniz sorun çıkabilir. Bir restorana yardımcı personel olarak girip kendimi yetiştirmeyi düşünüyorum derseniz sorun çıkmaz 🙂
    Önemli olan planınızın maddi olarak da tutarlı olması.

Tamam ben kararımı verdim ben tr ev idaresi bölümü mezunuyum sağolsun @ayvalik10 güzel bir fikir verdi complex management yazıcam 😁

siz bence biraz daha dusunun sayin @asilelif 🙂 formu hemen gondermeyin... bu kadar hizli karar degisikligi hayra alamet degil 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ida, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    Benim sorum görüşmede ibraz edilecek finansal konular ile alakalı. Yeterli miktarda yatırım olmaması durumuna karşılık sponsor düşünüyoruz ancak sponsor bir kişi olabiliyor mu yoksa illa ki tüzel mi olmalı? Şirket olmadan bir şahsı bireysel olarak sponsor gösterebiliyor muyuz?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Her birimize iyi şanslar.

tam tersi tuzel olmamali 🙂 bir sahis olmali...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sendur-aydın-0, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

2021 talihlisiyiz, ds-260 formumda özellikle dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? Tşk ler 🙏

Formu doldururken forumun hem gorsel hem de yazili kaynaklarini beraber kullanin, bir sorun yasamazsiniz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roninn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,ds-260 belgesini doldururken eğitim kısmında "high school" yerine direkt lise yazmıstım okul isminde bu durum bir problem yaratır mı ?
    Mülakata giderken görüşmeye job offer ile gitmek gösterecegimiz nakit miktarı konusunda yardımcı olur mu ? (Örnegin 15k dolar yerine 10k dolar.)
    Teşekkürler.

1. sorun olmaz.

2. yardimci olur.

• Merhabalar,

Amerikada geçen sene kurduğum bir LLC şirketi var.Su an için hiç bir faaliyet yapmıyor ama kısa zamanda orada e-ticaret yapmayı düşünüyorum.(geçtiğimiz sene içinde vergi için beyanname vermiştim Amerika da)Bunu göstermem gerekir mi ? yoksa hiç karıştırmayıp sadece türkiyedeki çalıştığım firmaları mı yazmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells 39000ler bu yıl virüs, yerel olaylar vs. gibi etkenlerden dolayı Amerika yolcusu olabilirlermi sizce? Çünkü global çapta olaylar var ve insanlar hiç olmadığı kadar tedirgin ülke değiştirmeyi sizce göze alabilirlermi, yorumunuzu merak ediyorum.

Birde tüm numaraların current olması tüm numaraların konsolosluğa çağrılması ve bir sorun olmadıkça Amerika ya girebilmeleri anlamına mı geliyor?

birde forumda en yüksek case numarası ile vize alabilen kimler var bildiğiniz ?

Teşekkürler

henuz numaralar arasindaki boslugu bilmiyoruz, surec baslayinca bu konular hakkinda fikir sahibi olacagiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gm1991, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells

"If the passport used by the principal applicant to enter the DV program differs from the one currently being submitted, you should also include a photocopy of the principal applicant’s passport listed on the DV entry with a written explanation for the change to KCC. "

Böyle dedi KCC. Anladığım kadarıyla iki pasaportu da göndereceğim ve güncelleyecekler. Peki bu DS260'a aç kapa yapılacağı anlamına mı geliyor yoksa DS260'ı etkilemeyecek mi? Case numaram gerilerde olduğu için sıkıntı yaşamak istemem bu kaosta.

DS-260'da guncel pasaport bilgisi olmasi onemli. O nedenle KCC degistirmezse bile siz degistirin o kismi yeni pasaport aldiginizda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba...
    Aklıma takıldı; Ds 260 formuna ekim 2020 yılında vizesi dolan pasaportumu eklemistim. Sorun olurmu ki acaba?
    Teşekkürler...

sorun olmaz, yenisini alinca guncellemeyi unutmayin.

• ⭐⭐

@crazycells ama bu olmadı ya zaten kafam bir milyon ben bu formu herhalde hiç gönderemicem ama ne güzel gaza gelip kararımı vermiştim bu seferde siz kafamı karışırtırdınız bu durumda çözmek te size düşer ne yazayım sizde bir fikir verin bari 🤯🤯🤯🤯🤯

• @crazycells

Tekrar DS260 mı açtırmalıyım o zaman? Yoksa mülakat esnasında veya mülakat tarihim belli olduktan sonra konsolosluktan halledebileceğim bir olay mıdır?

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Tekrar herkese merhaba. Lütfen şu 3 soruma yardımcı olur musunuz ? KCC belgelerı hakkında.
    Askerlik Kaydi
    (E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

1)Arkadaşlar ben 28 yaşındayım ama 2 yaşından beri türkiye de yaşıyorum, ailemle beraber ama henüz TC vatandaşı degılım. Ayrıca Turkıye de okudum. Askerlik yapmadım bir kulağım sağır diye, askerlık belgemde bu yazıyor. Askerlık belgemi azerbaycandan aldım. Bu askerlik belgesini ingilizceye çevirip kcc ye göndermem gerekıyor mu ?

1. Sicilim temiz. Ben sicil belgesini sadece Türkiyeden mi alacağım ? Azerbaycandan da almam gerekecek mi ? Dediğim gibi orada hiç yaşamadım, yılda birkaç kez ziyaret amaçlı gidip geldim.

2. KCC benden fotoğraf isteyecek mi ? Okudum ama göremedim. Sanırım fotoğrafımı mülakata götüreceğim ama emin olamadım.

1. Yapmadiysaniz gerek yok. Ama o belgeyi yine de alin bence ve ingilizceye cevirin, daha sonra baska isler icin lazim olabilir.

2. Azerbaycan'dan da almaniz gerekiyor. Dogdugunuz ulkeden adli sicil kaydi almaniz gerekiyor.

3. Mulakata gotureceksiniz.

Teşekkür ederim hocam. Azerbaycan'dan adli sicil belgesi nasıl alacağımı araştıracağım, covid-19 yüzünden bu sene azerbaycana gidemedım, hala yollar kapalı. Açılsa bile 2. dalga olur geri dönemem diye korkuyorum. Umarım konsolosluk verir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ama bu olmadı ya zaten kafam bir milyon ben bu formu herhalde hiç gönderemicem ama ne güzel gaza gelip kararımı vermiştim bu seferde siz kafamı karışırtırdınız bu durumda çözmek te size düşer ne yazayım sizde bir fikir verin bari 🤯🤯🤯🤯🤯

pazara kadar dusunun en uygun meslegi 🙂 pazar gunu son kez kontrol edip gonderirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gm1991, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells

Tekrar DS260 mı açtırmalıyım o zaman? Yoksa mülakat esnasında veya mülakat tarihim belli olduktan sonra konsolosluktan halledebileceğim bir olay mıdır?

Eger pasaport konusunda guncel bilgiyi icermiyorsa, konsolos DS-260 formundaki bilgiyi degistirecektir. Fakat biraz sagduyulu olmamiz lazim 🙂 kendi ustumuze duseni yapip hem KCC gorevlilerinin hem de konsolosluk gorevlilerinin isini kolaylastirmaliyiz. Aksi durumda herkesin dosyasinda gecikmeler yasanacaktir 🙂 Ne kadar az isi kendilerine birakirsaniz, mesai saatleri icerisinde o kadar hizli calisabilirler.

• @crazycells

Katılıyorum da malum sıra 30k olunca ds260 konusunda daha hassas oluyor insan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burc-Hasergin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

teşekkürker @ZoZO

bir sorum daha olacaktı.

su anki çalıştığım işimi sorduğu yeri doldurdum.Burada tam 10 senedir çalışıyorum.

were you previously employed? sorusunda yes seçeneğine tıkladığımızda son 10 yıllık deneyimimizi soruyor.Bu kısmımda no kısmını mı seçmeliyim yoksa herseye ragmen tüm çalıştığım yerleri yazmam daha mı iyi olur ?

o zaman no diyebilirsiniz.

• @crazycells Guncellemeyi illa Ds formunda mı yapmalıyım? Elçilik randevusuna gittiğimde yeni pasaportumu beyan etsem olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Üniversite mühendislik lisansı mezunuyum,

Ds260 formunda üniversite alanında;

Course of Study: ....ENGINEERING
    Degre, Diploma or Certificate Received: BACHELOR OF SCIENCE
    yazmam uygun mudur?

Lise diplomamda ise bölümü: Fen Bilimleri yazıyor
    Öğrenim süresi 3 yıl
    Course of Study: SCIENCE
    Degree, Diploma or Certificate Received: DIPLOMA
    olarak yazmam uygun mudur?
    Orta okul ve liseyi aynı yerde okumustum, giriş çıkış tarihlerine sadece 3 yıllık süreyi gireceğim değil mi? Yani ortaokul başlangıç tarihi değil de 3 yıllık lise başlangıç tarihini?

Teşekkürler 🙂

hepsi dogru gorunuyor, course of study "academic" de olabilir, ama bu sekilde kalmasi da problem degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |