Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@cervantes Teşekkür ederim bir bakayım dediğiniz yerlere.
    @Mustafa-Sayılan Teşekkür ederim size de hayırlı olsun umarım vizeyi alırız.

• merhaba ben 2021 talihlisiyim. 260 formunu doldurmaya başladım. ancak benim formda adres kısmında herhangi bir hata yapmasam bile 'bu siteye ulaşılamıyor' diye sistemden atıyor. kızımın formunu doldururken sorun yaşamadım.ama benim formda adres kısmını bir türlü geçemiyorum. ne yapabilirim?

• Yasaklı

Tekrar herkese merhaba. Lütfen şu 3 soruma yardımcı olur musunuz ? KCC belgelerı hakkında.
    Askerlik Kaydi
    (E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

1)Arkadaşlar ben 28 yaşındayım ama 2 yaşından beri türkiye de yaşıyorum, ailemle beraber ama henüz TC vatandaşı degılım. Ayrıca Turkıye de okudum. Askerlik yapmadım bir kulağım sağır diye, askerlık belgemde bu yazıyor. Askerlık belgemi azerbaycandan aldım. Bu askerlik belgesini ingilizceye çevirip kcc ye göndermem gerekıyor mu ?

1. Sicilim temiz. Ben sicil belgesini sadece Türkiyeden mi alacağım ? Azerbaycandan da almam gerekecek mi ? Dediğim gibi orada hiç yaşamadım, yılda birkaç kez ziyaret amaçlı gidip geldim.

2. KCC benden fotoğraf isteyecek mi ? Okudum ama göremedim. Sanırım fotoğrafımı mülakata götüreceğim ama emin olamadım.

• @cenkduzum Merhaba bende turist vizesinden 215 b (verdikleri kağıtta yazıyor) maddesinden red yedım ..DS 260 ta neden kısmına ingilizce olarak ne yazabilirim acaba yardımcı olabılır mısınız tesekkürler.

• Merhaba,
    submıt edip gönderirken herkesin kendi pasaport numaralarını girecegız degilmi?
    sadece talihlinin pasaport numarasını girmeyecegiz.
    teşekkurler.

• @crazycells @cyya

o soruya cevap veremediğim için anne ve babanın adreslerini ayrı ayrı yazdım iki defa sanırım problem olmaz

• Merhaba
    @crazycells Aşağıdaki sorularla ilgili bilgi ve fikirlerini almak isterim:
    1-) Have you ever applied for a Social Security number? Were you issued a number?
    2008 yılında Work and Travel'a gitmiştim ama Social Security Number'ım var mı yok mu bilmiyorum aradan epey bir süre geçti, hatırlamıyorum. Her Work and Travel'a gitmiş kişinin SSN'i olmalı mı? ve SSN düzenlenmiş midir? Sence bu soruların cevaplarına ne desem daha doğru olur? (Şimdilik her iki sorunun cevabına Yes, Yes deyip, SSN noyu ise bilmediğimi mi işaretledim)

2-) Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?
    Bu numara ise sanırım uzun süre ABD'de kalan ve çalışan kişilere veriliyor bundan dolayı WAT yapanlara böyle bir numara verilmiyordur diye düşünüyorum o zaman bu sorunun cevabına "No" mu desem daha doğru olur?

3-) İki ay sonra başka bir firmada yeni bir işe başlayacağım, fakat şu anki koşullara göre formu doldurduğumuzdan çalıştığım yere hali hazırda çalıştığım mevcut işimi yazıyorum ve yeni işe geçtiğimde ise sadece iş değişikliğini güncellemek için formu açtırmayı düşünmüyorum, mülakatta sorarlarsa söylerim?

• @Ryback teşekkurler

• @crazycells teşekkurler.

• ⭐⭐

@crazycells yapmayı düşündüğünüz mesleğe aşçılık yemek dağıtımı olanı işaretledim şu anda ne iş yapacağımı ben bile bilmiyorum (tabii aşçılık sertifikamda yok) bu bana konsolosluk dahil sıkıntı çıkartırmı

• Sevgili arkadaşlar hepinize öncelikle green card sürecinde başarılar dilerim. Benim bir sorum var:
    Şuan da Kyiv de yaşamaktayım 3 senedir ve otururum var. Dolasıyla mülakata da Kyiv'de gireceğim. Acaba evraklarımı yine e-devlet üzerinden alıp sadece İngilizceye tercüme ettirip (yeminli tercüman tarafından) o şekilde mi upload etmem gerekecek? Bu kısım tamam ama kafama takılan bu E-devletten aldığım evrakları ekstra Türk konsolosluğundan ayrıca bir mühür ile onaylatmam falan gerekiyor mu? kompleks bir soru oldu ama eğerki benim gibi türk vatandaşı olup green card görüşmesine başka bir ülkenin büyük elçiliğinden girecek olan ve bu konuda bilgisi olan varsa sorumu cevaplarsa memnun olurum! Herkese şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@asilelif nasıl aşçılık yapacaksınız sorusuna okula gideceğim deyip yeterli maddi kaynak göstermezseniz sorun çıkabilir. Bir restorana yardımcı personel olarak girip kendimi yetiştirmeyi düşünüyorum derseniz sorun çıkmaz 🙂
    Önemli olan planınızın maddi olarak da tutarlı olması.

• ⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@asilelif nasıl aşçılık yapacaksınız sorusuna okula gideceğim deyip yeterli maddi kaynak göstermezseniz sorun çıkabilir. Bir restorana yardımcı personel olarak girip kendimi yetiştirmeyi düşünüyorum derseniz sorun çıkmaz 🙂
    Önemli olan planınızın maddi olarak da tutarlı olması.

Tamam ben kararımı verdim ben tr ev idaresi bölümü mezunuyum sağolsun @ayvalik10 güzel bir fikir verdi complex management yazıcam 😁

• Merhabalar,
    Benim sorum görüşmede ibraz edilecek finansal konular ile alakalı. Yeterli miktarda yatırım olmaması durumuna karşılık sponsor düşünüyoruz ancak sponsor bir kişi olabiliyor mu yoksa illa ki tüzel mi olmalı? Şirket olmadan bir şahsı bireysel olarak sponsor gösterebiliyor muyuz?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Her birimize iyi şanslar.

• 2021 talihlisiyiz, ds-260 formumda özellikle dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? Tşk ler 🙏

• @Berk-Şendil @crazycells merhabalar cevabınız bizim için çok önemli ve değerli, kusura bakmayın lütfen hiçbir hata yapmak istemediğimiz için sizlerin bilgilerine göre hareket etmeye çalışıyoruz 🙂

• merhabalar

1-- amerikada ne iş yapmak is istiyorsunuz sorusuna ne yazmak daha mantıklı olabilir? ben meslek lisesi motor bölümü mezunuyum, yüksek okulda da otomotiv bölümünü bitirdim fakat 25 yıldır bilgisayar kullanıyorum, 13 yıldır bilgisayar satışı, tamiri, toner ve kartuş dolumu, tablet dokunmatik değişimi, notebook tamiri ile ilgili çalışıyorum, hep kendi işimi yaptım başka bir yerde çalışmadım, sadece 1 yıl lise zamanında hyundai servisinde stajer olarak çalışmıştım

2-- okuduğum lisemin adı gazi endüstri meslek lisesi idi, lise bilgisine "gazi endüstri vocational high school" mu yazmalıyım yoksa nasıl yazmalıyım,

3-- burada ne demek istiyor? eş bilgisindeki "spuses adress kısmına "same as present adress" mi yazmak gerekiyor? çevirisine baktığımda mevcut adres ile aynı demek diye gösteriyor, eşinizin ev adresini ile sizin ev adresiniz aynımı diye soruyor ?

• @cevizagaci54ua Merhaba, öncelikle tebrikler. Ben Cape Town’da yaşıyorum. Eğer sürecimiz devam eder ve mülakata çağrılırsak Johannesburg şehrinde görüşmeye gitmemiz gerekecek. Bildiğim kadarıyla bazı belgeleri zaten İngilizce seçeneği ile e-devletten alabiliyor. E-devletten alınan belgeler dil sorunu yoksa ekstra bir büyükelçilik onayı istemiyor. Ama yolun başında olan biri olarak(umarım devamı da olur) size verilecek yanıtları da bilgi için takip ediyor olacağım.

• @Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar,

1-- amerikada ne iş yapmak is istiyorsunuz sorusuna ne yazmak daha mantıklı olabilir? ben meslek lisesi motor bölümü mezunuyum, yüksek okulda da otomotiv bölümünü bitirdim fakat 25 yıldır bilgisayar kullanıyorum, 13 yıldır bilgisayar satışı, tamiri, toner ve kartuş dolumu, tablet dokunmatik değişimi, notebook tamiri ile ilgili çalışıyorum, hep kendi işimi yaptım başka bir yerde çalışmadım, sadece 1 yıl lise zamanında hyundai servisinde stajer olarak çalışmıştım

2-- okuduğum lisemin adı gazi endüstri meslek lisesi idi, lise bilgisine "gazi endüstri vocational high school" mu yazmalıyım yoksa nasıl yazmalıyım,

3-- burada ne demek istiyor? eş bilgisindeki "spuses adress kısmına "same as present adress" mi yazmak gerekiyor? çevirisine baktığımda mevcut adres ile aynı demek diye gösteriyor, eşinizin ev adresini ile sizin ev adresiniz aynımı diye soruyor ?

Merhaba,

1- Turkiye'de oldugu gibi "Computer technical support service" alaninda calismak istiyorum diyebilirsiniz.

2-Gazi Endustri Meslek Lisesi'nde "endustri" kelimesi meslek kelimesinin sifati oldugu icin "Gazi Industrial Vocational High School" demek bana daha mantikli geldi, ama "Gazi Industry Vocational High School" seklinde tercume eden arkadaslarda olacaktir. Ikisi de olabilir.

3- Evet, esinizin adresi de sizin suan ki adres ile ayni mi diye soruyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |