Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Semihmete Cuma ya da önümüzdeki hafta başı itibariyle L-1, H-1B, H-2B ve J-1 vizeleri için EO'nun çıkacağı, yayınlandığı tarih itibariyle geçerli olacağı ve büyük ihtimalle mahkeme kararıyla iptal olacağı söylentisi mevcut.

• @mkonca ekşi sözlükteki yazıda birileri konsolosluğun temmuz ayı için randevu vermeyeceğine değinmiş onlara göre Ağustos eylül mülakatları kalıyor

• @takvimcas Bu bilgileri nereden alıyolar acaba, konsolosluk çalışanlarının bile durumdan haberi yokken birileri bilgi alıyor.

• @Alper-Kocatepe artı hadi temmuz açıldı e ağustos kadar o memur tabi başka işi vardır ama hiç mi dv dosya bakmıcak bence bu iş temmuzda konsolosluk açılırsa 22 haziran pazartesi haftası bile mail gelebilir özellikle iptal edilen nisan mülakatları için olabilir böyle bir şeyi hatırlarsanız bir ay önce yaşadık rus cumhuriyetlerinden bir talihliyi telefonla aradılar bu hafta görüşmeye gel yoksa konsoloslukları kapayacağız dediler örneği hepimiz bizzati yaşadık bakalım son perdedeyiz filim nasıl bitecek

• Covid-19 pandemisinden önce en son hangi numara çağrıldı mülakata? Konuya dışarıdan henüz yeni giren biri olarak merak ediyorum açıkçası. Daha önce talihli olup hakkı sıra gelmediği için yanan biri olarak umarım en az zararla atlatılır son 2,5 ay ; en az zarar diyorum çünkü zamanın kısalması ve hala mülakatların başlamaması nedeniyle neredeyse kesinleşti ki bazı arkadaşların durumu olumsuz sonuçlanacak maalesef.

• @this-time89 sanırım 14 bin en son mülakata giren kişi

• ⭐⭐⭐

@takvimcas, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca ekşi sözlükteki yazıda birileri konsolosluğun temmuz ayı için randevu vermeyeceğine değinmiş onlara göre Ağustos eylül mülakatları kalıyor

Eksi’deki hangi konuda yazıyor bu?

• @Sono ben ekşide olduğunu buradan okudum instagramada yorumlarada birisi yazmış

Kaynak neresi belli değil instagram yorumlar kısmına bakabilirsiniz

• E hadi bakalım yavaş yavaş

• Herkese selam. 17 sene başvurduktan sonra nihayet DV2020'yi tutturmuş biri olarak yazıyorum 🙂 17 senede neler oldu neler. Başvurular internet üzerinden yapılmaya başlandı, evlendim, dv2020 başvurduğumda 1 cocuk vardı, açıklandığında 2. cocuğum olmuştu, kafada saç kalmadı 🙂 Case number current olacak mı derken bu sefer pandemiden sokağa cıkamaz olduk. Neyse hem güzel şeyler hem kötü şeyler yaşandı. Tam umudumu kesiyorken bugün evrak onay maili aldım. Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bir umut işte. Bakalım EO kararı ne olacak. Daha gitmeden bu süreç epeyce yordu beni. Hem burdaki diplomayı, ruhsatı bir kenara bırak hem iki cocukla bilinmeyene git. İyi mi olur, kötü mü olur onu zaman gösterecek. Bu forumda yardım aldım, yardımcı olmaya calıştım. Umarım herkes için hayırlısı olur. Herkese teşekkürler. Biraz içimi dökeyim dedim ...

• @BlackEagle hayırlı olsun, adınıza sevindim.

• @BlackEagle tebrik ederiz herşey iyi olacak inşallah evrak onaya çok sevindim

• @BlackEagle Çok sevindim, darısı başımıza inşallah. immigration.com forumunda da asya ve avrupa için onay maillerinin bugün yeniden gönderilmeye başladığına dair bilgiler var. Numaralar hala 34.500 den büyük değil ama artacak umarım.

• @teonyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Semihmete Cuma ya da önümüzdeki hafta başı itibariyle L-1, H-1B, H-2B ve J-1 vizeleri için EO'nun çıkacağı, yayınlandığı tarih itibariyle geçerli olacağı ve büyük ihtimalle mahkeme kararıyla iptal olacağı söylentisi mevcut.

mahkemenin iptal edeceğinden nasıl bu kadar emin oluyorlar? sorun zaten mahkemelerde değil sorun anayasa mahkesinde, supreme courtta çoğunluk cumhuriyetçilerde(2 sene evvel demokratlar baskındı) turuncu kafa bu nedenle böyle pervasız sonuçta en üst mahkemeye gidince olay oradan geri dönüyor.

tek güzel haber dv vizelerine bu sefer ilişmeyecekler gibi.

ben bu trump'a cidden ayar oluyorum böyle abuk sabuk hareketler yapıp sonunda çin denen psikopatlar sürüsünün eline bırakacaklar dünyayı. sonra bütün dünya olarak bu ırkçı, bencil, faşizan kafalı cücelerin elinde kurbanlık koyuna döneceğiz. abd sütten çıkma ak kaşık değil ama abd sıtmaysa çin ölüm, bir an evvel abd nin kendine gelmesi lazım.

• @BlackEagle Hayırlı olsun.Görünen o ki KCC bir aralık belirlemiş o araya düşen CN lere onay emaili gönderiyor.

• Merhabalar,
    Bilgi amaacli paylasiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @Adama-Coulibaly 'in paylastigi video'nun ozeti:

• ABD Disisleri Bakanligi tum konsolosluklarin acilmasi icin emir vermedi, boyle bir emir vermesi de beklenmiyor; bunun yerine konsolosluklarin bulunduklari ulkeye gore teker teker (DOS'tan izin alarak) acilmasi bekleniyor...

• ABD konsolosluklarinin cogunlugu hala kapali olsa da; bazilari tamamen acildi, bazilari limitli hizmet veriyor, bazilari ise Sonbahar icin mulakat tarihi tayin etmeye basladi...

• 1 Haziran itibariyle bazi bolgelerdeki (~18 sehir) Visa Application Center'lar acilmaya baslandi (maalesef Turkiye'deki konsolosluklar listede yok)

• Butun konsolosluklarda acil durumlar icin hizmet almak mumkun, bunun icin ilgili konsolosluga ulasilmasi yeterli.

• Sn. @crazycells Cok guzel ozetlemisiniz... Ellerinize saglik 👍

• @Adama-Coulibaly Bu yıl sabır limitlerini oldukça zorluyorlar.Sonu Nasıl olacak bakalım.

• @crazycells ABD nin Türkiye konsolosluğu kapanmak için fırsat kolluyor zaten😊Adamların konsolos çalışanına 8 yıl hapis cezası vermişiz😊 Hayırlısı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |