Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gunelll, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Arkadaşlar merhaba, ben Azerbaycanlıyım ve şu an İstanbuldayım. Sınırlar kapalı olduğu için bir süre daha burada kalıcam gibi duruyor. Ben gerekli belgeleri Türkiyedeki Azerbaycan konsolosluğundan talep edebiliyor muyum? Çok değişik bir zamanda kazandım, nasıl ilerlesem bilemedim. 🙂 Böyle bir tecrübesi olan varsa paylaşsın lütfen.

Tebrik ederim👏 Aşı karnesi vs gibi belgeler disindakileri konsolosluktan alabilirsiniz ( dogum hakkinda belge eger yaninizdaysa cevirisi - pasaport cevirisi, adli sicil kaydi vs gibi ) ama masraflari daha fazla cikacak. Sinirlar ise zaten kisa sure sonra acilacak. Oradan posta yoluyla veya birileriyle de getirtebilirsiniz.

• @Merika teşekkür ederim. 🙂 Formu doldurmak için biraz acele etmeye çalışıyorum o yüzden sınırların açılmasını beklemek istemiyorum. Umarım kısa sürede açılır tabii.
    Belgelerden en önemlileri: Doğum belgesi ve Azerbaycandan adli sicil kaydı belgesi

Diğerlerini burdan hallediyorum diye biliyorum. Bu iki belgeyi konsolosluk veriyorsa süper olur.

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salam hamınıza. Aranızda Azerbaycan dilindeki ev adresini ingilizce dilinde yazmama yardım edebilecek birisi var mı ? ( Azerbaycan dilim yaxsı değil )

Salam,
    ev adresinin tercumesine gerek olmadigini dusunurem, resmi senedlerde oldugu kimi yazsaniz kifayet eder mence. Siz deqiqlesdirin, eger yene mutleq lazimdirsa, yardimci ola bilerem.

Salam. Atamın azerbaycandaki adresini yazmalıyam ama Ə herfi var adreste. İngilizce dilinde bunu nece yazacam bilmirem. Bir de bizim dilde adres yazmayı bilmirem, Turkıye de böyümüşem. Mene kömek eleyebilersiz ? Özelden size adresi yazsam ingilizceye göre çevirebilersiz?

• @Merika Salam belgeleri ingilizce diline çevirmeliyik düzdü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@Merika, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salam hamınıza. Aranızda Azerbaycan dilindeki ev adresini ingilizce dilinde yazmama yardım edebilecek birisi var mı ? ( Azerbaycan dilim yaxsı değil )

Salam,
    ev adresinin tercumesine gerek olmadigini dusunurem, resmi senedlerde oldugu kimi yazsaniz kifayet eder mence. Siz deqiqlesdirin, eger yene mutleq lazimdirsa, yardimci ola bilerem.

Salam. Atamın azerbaycandaki adresini yazmalıyam ama Ə herfi var adreste. İngilizce dilinde bunu nece yazacam bilmirem. Bir de bizim dilde adres yazmayı bilmirem, Turkıye de böyümüşem. Mene kömek eleyebilersiz ? Özelden size adresi yazsam ingilizceye göre çevirebilersiz?

"E" olarak yazabilirsiniz diye dusunuyorum.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salam,

Teşekkur ederım. Adreste bir de KÜÇ. Küçe kısaltması var onu nece yazmalıyam. Adresi buraya yazsam kömek eleyersiz? Bakı şeh. Ə. vƏliyev küç. ev7A,m.98
    Bele yazım? E.VELIYEV 7A M.98 Herhalda çox önemli bir şey değil bu adres.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salam,

Teşekkur ederım. Adreste bir de KÜÇ. Küçe kısaltması var onu nece yazmalıyam. Adresi buraya yazsam kömek eleyersiz? Bakı şeh. Ə. vƏliyev küç. ev7A,m.98
    Bele yazım? E.VELIYEV 7A M.98 Herhalda çox önemli bir şey değil bu adres.

e.veliyev kuc ev7A m98 olarak yazabilirsiniz, sehre de baki yazabilirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim beni bir yükten kurtardınız. Dünden beri şu adrese takılıp kalmıştım. 😃

• Arkadaşlar merhaba, ben gerekli belgelerle ilgili Azerbaycan konsolosluğuna sordum belgelerin aslı yanımızda değilse yardımcı olamıyorlar. Yani Azerbaycandan postayla göndertmemiz gerekiyor. 😕 Ben hepsi burda yapılır sanıyordum. Farklı bir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz-Kozibayev sorulariniz icin bu basligi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll sizin adiniza ZAGS'tan birileri alabilir ve size gonderebilir diye dusunuyorum.

• @crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim, ZAGS hangi kurum acaba ben google'dan baktım evlilikle ilgili bir şey çıktı? Bide belgeleri büyük ihtimal birine vekalet vererek Azerbaycandaki kurumlardan aldırmam lazım öyle mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim, ZAGS hangi kurum acaba ben google'dan baktım evlilikle ilgili bir şey çıktı? Bide belgeleri büyük ihtimal birine vekalet vererek Azerbaycandaki kurumlardan aldırmam lazım öyle mi?

Suradan bakin isterseniz:

ZAGS deyince daha once Azerbaycanli arkadaslar anliyorlardi hangi kurum oldugunu, ben de hangi kurum oldugunu net bilmiyorum, "Bureau of Acts of Civil Status" olarak geciyor sitede... Baska bir arkadasiniza sorun isterseniz, buyuk ihtimal biliyorlardir...

• @Gunelll ZAGS ruscadı (ЗАГС - за́писи а́ктов гражда́нского состоя́ния ) "ASAN xidmət" mərkəzləri
    Şəhər və rayon qeydiyyat şöbələri əslində ZAGS ın işini görürlər. Sizə hansı sənədlər lazımdı ?

• @Masda teșekkür edirem. Mene doğum haqqında șehadetname, mehkumluq haqqında arayıș ve bir neçe bașqa sened lazımdır. Eslinde bütün senedleri yeni yığmağa bașlayıram. Türkiyede ola ola nece elde ede bilerem? Ancaq etibarname ile götürdüb bura yollatmalıyam göresen? Sefirliye zeng etdim biz esli sizsolande olan senedleri terc.tesdiq.apostil edirik dedi

• @Gunelll men bilen ds260 formasını doldurmaq üçün qeyd etdiyiniz senedler lazım deyil. DS260 yollandiqdan sonra KCC o senedleri isteyecek yeni hele vaxtınıza bir xeyli var. Sabah men öz senedlerimi sahmana salmağa başlayacam . inşallah müeyyen qeder melumat alıb size bildirerem. Orjinalını evdekiler buradan yollaya bilerler ve yaxud başqa variant da çıxa bilər mence telesmeyin. Yüz ölçüb bir biçin necə deyərlər. Uğurlar.

• @crazycells merhaba, lise diploması olan ama bulamayanlar ne yapabilir? Yani benim diplomam var 2014 yılında Turkiyeye gelirken noterde tercume onay da yaptırmıșım ama șu an nerede hatırlamıyorum, bulmaya çalıșıyoruz,

Ama lisans ve yüksek lisans diplomalarım var onlar yanımda. Bu durumda yine de lise diplomasını yollamak önemli mi?

• @Masda men de senedleri yigib sonra formu yollamaq isteyirem ki basim rahat olsun 🙂 size de ugurlar, yeni melumat olarsa paylasin zehmet olmasa. Men de arasdirmaya davam edim sagolun 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells merhaba, lise diploması olan ama bulamayanlar ne yapabilir? Yani benim diplomam var 2014 yılında Turkiyeye gelirken noterde tercume onay da yaptırmıșım ama șu an nerede hatırlamıyorum, bulmaya çalıșıyoruz,

Ama lisans ve yüksek lisans diplomalarım var onlar yanımda. Bu durumda yine de lise diplomasını yollamak önemli mi?

en yuksek diplomanin olmasi yeterli. Eger universiteyi Turkiye'de okuduysaniz lise diplomanizi universiteye vermissinizdir. Genelde universiteler lise diplomasini alip size universite diplomasini veriyor, lise diplomaniz da kendilerinde kaliyor.

• @crazycells tamamdır teșekkür ederim, o zaman ben bunu bi sordurayım, ben lise diplomasinin aslini bi yere verdigimi hic hatirlamiyorum, umarim okuldadir, olmazsa da universite diplomasini kullanabiliyoruz o zaman, bu guzel haber 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |