Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gunelll xanım. Bu gün maraqlandım. Məhkumluq Haqqında Arayış və Doğum Haqqında Şəhadətnaməni burada sizi tanıyan yaşı 18dən yuxarı olan hər hansı bir şəxs vasitəsilə Asan Xidmətdə tərcümə və təsdiq elətdirə bilərsiniz. Xüsusi Etibarnamə və ya başqa Arayışa ehtiyac yoxdur. Scan edib sizə yollaya bilərlər. KCC sənədləri pdf və ya jpg formada istəyəcək çox güman.

• @Masda salam, he ne yaxsi, bunu formu yollamaq ucun ede bilerem👍 Intervyuda da senedlerin eslini isteyecekler deyesen, onlari da vaxt yaxinlasanda yollatmaq olar zaten. Teșekkür edirem.

• Salam hamıya. Ben Türkiye de yaşıyorum 2 yaşından beri ( 28 yaş ) KCC için Azerbaycandan da adli sicil belgesi gerekiyormuş ( Azericesi nedir bilmiyorum bilenler yazsa sevinerem ) Turkıye den nasıl azerbaycan adli sicil belgesi alabilirim, daha önce aranızda bunu yapanlar oldu mu ?

• @Orhan-Cabarov Azərbaycan dilində məhkumluq haqqında arayış kimi gedir. Azərbaycanda sizi tanıyan birisi Asan Xidmətdə tərcümə , təsdiq daha sonra scan elətdirib sizə yollaya bilər. Orjinalını isə daha sonra sizə yollaya bilər .Təxmin olunan Viza görüşməsinə qədər sərhədlər açılmağı gözlənilir. Ona görə bu vəziyyətdə özünüz qərar verməlisiniz. Uğurlar.

• @Masda Çok sağolun. İngilizce diline tercüme elemeliyem düzdü yoxsa Türkçe diline ? Tanışlara deyim baxım eleyerler. Serhedler güya 15'i açılacaqdı, indi deyirler ağustos da açılacaq. Ele uzayır.

• @Orhan-Cabarov KCC sizdən sənədləri ingiliscə tələb edəcək. Lazım olan sənədlərin tərcümə və təsdiqi scan olundugdan sonra pdf formatda KCC ye yolllanır və daha sonra visa bulletində case numberinizin aktiv olmasını gözləyəcəksiniz. Viza görüşməsinə həm sənədlərin orjinalını həm də tərcümə və təsdiq olunmuş versiyalarını aparacaqsınız. KCC evrak istegi ile visa bulletinde case numberinizin current olma arasindaki sure en az 1 ay ve o surede kolayca evraklar;n hepsini toplaya bilirsiniz. Ugurlar 😉

• @Masda Çox sağolun minnettaram. 🙂

• @Orhan-Cabarov Mesela bu gün KCC nin tüm evrak istegini ayrintili inceledim .Tum evraklari toplamak ichin maximum 1 hafta yeterli oluyor ASAN Xidmetler chox yaxshi ishleyir. Inshallah KCC den en kisa zamanda evrak istegini alirsiniz.

• @Masda Çox sağolun, inşallah siz de en kısa zamanda evrak isteği alarsız. Menim azerbaycan da gohumum yoxdu ama anamın tanışı var bir qadın ona deyecem baxım menim yerıme asan xidmetten kağız alabilecek ya yox. Gorxuram vermezler men olmadan. Gelişme olduqca yazaram buraya.

Edit: Masda deyirler azerbaycan da 15 gün sokağa çıkma yasağı varıymış, izinle çıxırlarmış. Asad xidmet bağlıymış. Sizin bu konuda bilginiz var ? 😞

• Sokağa çıxma yasağı (5 july qədər) olacaq. Ama çox güman Asan Xidmət fəaliyyətini dayandırmaycaq. Yalnızca her bir şəxsin küçəyə çıxması üçün vaxt limiti tetbiq olunacaq (2 ve ya 3 saat). Sms onayı ile .

• @Orhan-Cabarov Səhv etmirəmsə siz Azərbaycan vətədaşısınız. Siz yəqin bütün orijinal sənədlərinizi özünüz ilə Azərbaycandan Türkiyəyə aparmısınız ?

• @Orhan-Cabarov Bir de şu var KCC evrak isteği için deadline ve ya zaman limiti uygulamıyor ama case numberiniz düşük olduğu için evrakları ne kadar erken yollarsanız o kadar iyi .

• @Masda Teşekkür edirem masda. Evraklarım mendedi ama sicil belgesi yoxdu, indiye geder hec lazım olmamıştı azerbaycanın sicil belgesi.

Onu bir baxım nece almaq olacak. Tanıdığım var ona deyecem asana zeng vurup soruşsun eğer olsa gedip alıp tercüme eleyip mene sclaner ile gonderer.

Edit: Asan xidmete yazdım. Dedi noterden etibarname vermeliyem ele almaq olarmış ama etibarnamenin esli olmalıdı onu nece bakıya gonderıcem bilmedim. 1. gün zeng eleyip danışmayı düşünürem.

Edit 2: Xeyr. Qəbul olunmur. "ASAN xidmət" mərkəzlərində sənədlərin və ya bağlamanın çatdırılması xidməti ilə bağlı Express Poçt xidməti həyata keçirilir. Sənədlərin Türkiyədən Azərbaycan Respublikasına göndərilməsinin mümkün olub-olmayacağı barədə məlumat əldə etmək üçün 012 409 96 14 və ya 070 255 50 11 nömrələri ilə əlaqə saxlamağınız xahiş olunur.

Edit3: Xeyr. Yalnız notarial qaydada təsdiq edilmiş və apostil möhürü ilə tanındıqdan sonra etibarnamənin əsli ölkəyə göndərilməli, təsdiq edilib tərcümə edildikdən sonra nümayəndə tərəfindən arayış əldə oluna bilər.

• @Orhan-Cabarov Azerbaycanın Türkiyedeki Konsolosluğuna da bir sorun derim. Ireliye dönük nasıl bir yol izlemeniz gerektigi ile ilgili kafa karışıklığınızın son bulması açısından faydalı ola bilir diye düşünüyorum.

• @Masda Bu hafta içi arayıp konusacagım, bakalım telefonu açacaklar mı. 🙂

• @Orhan-Cabarov iki saat önce aradım tam dört dakika Vagif Mustafazadeyi dinledim 🙂 Cevap vermiyorlar ...

• @Masda Hahaha 😃 Bizimkiler beledi malesef. Men mail atmıştım cevap vermediler.

• @Masda Burada birisi var azerbaycan da 1. noterin böyüküdü, dedi 120 dollara 10 güne getirerem. Mence çoxdu belki endirim eleyer ama en son çare ondan isteyecem. Turkıye de bele işler görür ne kağız lazımdı getirir ama çox bahalıdı.

Bu hefte baki'daki tanışım asan xidmete zeng vuracaq. Baxax bu işler neçeye başa gelir, ferg az olsa pul verip buradan aldıracam.

• @Orhan-Cabarov Həqiqətən 10 günə həll edirsə yaxşıdı. Ama sefirlikten filan da tam araştır sonra qerar ver. inşAllah yaxşı olacaq her şey 🙂

• @Masda Bu hefte baki daki tanış öğresin baxım arada ferg az olsa ele bu adama elettirerem. Xeber vererem. Azerbaycan dilince yaxsı yazabilmirem. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |