DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Orhan-Cabarov kastettiginiz yasli bakimi ise eldercare

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

home services

Genel olarak butun ev hizmetlerini kastediyorsaniz "Household services" de diyebilirsiniz.

• Yasaklı

@ZoZO
    @hardrock

Öncelikle teşekkür ederim. Sosyal güvenlik kurumunda şöyle geçiyor.

Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, alışveriş ve bahçe işleri ile çocuk, yaşlı veya özel bakıma ihtiyacı olan kişilerin bakım işlerinin ev halkı dışındaki bireyler tarafından yapılması işleri ev hizmeti sayılacaktır.

Çocuk, yaşlı veya özel bakım işinin ev hizmetinde çalışanın evinde ya da hastane, bakımevi vb yerlerde yapılması da ev hizmeti sayılacaktır.

Bu durumda Home services eldercare mi yazayım yoksa Household eldercare mi yazmam doğru olur. Tekrar teşekkür ederim, sanırım household services eldercare daha doğru dimi ?

• @Greylist

Bahsettiğiniz isimleri bilmiyorum ama Amerika'daki göçmenlik avukatlarının bile bilmediği, yorum yapmaktan kaçındığı bir durumda bu tarz iyimser veya kötümser söylemlerin bir geçerliliği yok. En kötü "hiç kazanmamaktan iyidir" diye düşünebilirsiniz.

• @Orhan-Cabarov

Home services de olur household services de olur. Home service sanki ev bakim anlami veriyor--tamirat vs. O yuzden ben olsam household services yazardim.

Hic kafayi takmayin bu ayrintilara, tercumeden dolayi ufak hatalar da olsa buyukelcilik calisanlarinin cogu Turkce biliyor, ne demek istediginizi anlayacaklardir.

• @ZoZO teşekkür ederim.

• Yasaklı

@hardrock Teşekkür ederim. Household services eldercare diye yazdım. Yaşlı birisinin bakımını yapıyorum, ilaçlarını fılan alıyorum. O sebeple yanına eldercare ekledım ne yaptıgım bellı olsun dıye.

• Yasaklı

Merhaba izninizle bir sorum daha var arkadaşlar. Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?

Ben yılda bir kere löseve fitre yardımı yapıyorum, buraya yes dememe gerek yok değil mi ? No deyip geçiyorum. Bu soru sanırım yardım kuruluşuna üye olmak ve onlar için çalışanları ilgilendiriyor.

• @Orhan-Cabarov

Uye olmadiniza gore bence de NO diyebilirsiniz.

• Yasaklı

@hardrock Teşekkür ederim. No dedim.

• Yasaklı

Tekkrar merhaba. Can you speak and/or read languages other than your native language?

A2 seviyesine kadar ingilizce kursuna gittim. Basit cümleleri anlıyorum ve yazabiliyorum, sizce burayı Yes mi No mu işaretlemeliyim ? Yes işaretlersem kutucuğa ne yazmamı tavsiye edersiniz ?

Bir de ben Azerbaycan vatandaşıyım ama Turkıye de okuyup büyüdüm. Oraya Turkish yazmama gerek var mı ? Hem Azerice Hem Türkçe biliyorum.

• 2021 talihlisiyim pasaportumun süresi ekim 2021 de bitiyor, yenilemem gerekirmi ?

• @Orhan-Cabarov Soyle yazabilirsiniz:
    English (beginner) and Turkish (fluent)

• Yasaklı

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

English (beginner) and Turkish (fluent)

Teşekkür ederim.

• Yasaklı

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?

Aşılarım tam ama belgem nerede bilmiyoruz. Belgemiz yoksa hastane bize belge veriyor mu arkadaşlar ? Benim aşılarım azerbaycan da yapıldıldı belgesi var ama rusça olması lazım, eğer bulabilirsem tercüme mi etmem gerekiyor ? Bulamazsam Turkıye dekı hastaneler belge verıyor mu?

• ⭐⭐

Annenizin kızlık soyadı kısmında ben kendiminkini doldururken kendi kızlık soyadım mı yoksa anneminkimi ikinci çocuklarımınkini doldururken benimkimi yoksa boş mu bırakıcam

• @Orhan-Cabarov ankaradaki doktor randevusunda bu belgeleri verecekler

• @asilelif kendi formunuzu doldururken annenizin kızlık soyadını soruyorsa annenizin kızlık soyadını yazın, çocuklarınızın ds formunu doldururken anne kızlık soyadı soruluyorsa kendi kızlık soyadınızı yazın

• Yasaklı

@cervantes Teşekkür ederim. Ben azerbaycan vatandaşıyım yine de ankaradaki doktor bu belgeyi bana verir mi acaba? Bu konuda bilginiz var mı ? Azerbaycana gidip bulmaya çalışacağım ama covid19 yüzünden yollar kapalı gidemıyorum.

• @Orhan-Cabarov hocam önceki yazılanları okusanız hepsinin cevabı var. doktor muayenesine giriyorsunuz, orda gerekli aşıların hepsini yapıyorlar, muayeneden sonra sağlık bilgilerini içeren belgeleri bir zarfın içinde veriyorlar, uyruğunuzun önemi yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

182

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |