Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben lise mezunuyum ve 4 yillik universteden 2. Sinifta terkim. Onlisans diplomamda yok bu 2 seneyle ilgili egitim ile ilgili bilgileri nasil doldurmaliyim? Lise diplomam haric unide aldigim derslerle ilgili bir belge goturmem gerekiyor mu?

• Herkese merhabalar,

DS-260 icin hazırladığınız DV2021 açıklama pdfine bakarak formu dolduruyordum. Sayfa 29'da "Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? (Lise veya daha ustu eğitim, öğretim kurumlarına gittiniz mi?)" sorusu kafama takıldı. Youtube videosunda da u pdfte de su an universitede öğrenciysem de buraya yazacağımı belirtmişsiniz. Sisteme girince ve bitiş tarihini bugunun veya gelecegin tarihi olarak yazarsam sistem kabul etmiyor. Su anki okulumu da yazmam gerektiğine emin misiniz acaba sadece bitirdiğim okulları mi yazmam lazım diye düşünüyorum da?

Sorgulamamı lütfen yanlış anlamayın sadece her seyin doğru oldugundan emin olmak istiyorum. Tüm emekleriniz için çok teşekkürler.

• @gokces, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Öncelikle kazanan herkesi tebrik ediyorum. Sorularım şu şekilde:

1-Work/education/Tarining kısmında-> JobTitle /Duties açıklamaları Türkçe yazılsa olur mu? İngilizce mi olması gerekiyor?
    2-Boşanmış biri için daha önceden kullanılmış Soyadı varmı bölümüne şu şekilde yazmak mı gerekli? Çünkü Adı alanını da zorunlu tutuyor.
    Daha önceden kullanılan soyadı: şimdiki soyadı ve Evli iken kullandığı 2. soyadı
    Daha önceden kullanılan adı: Mevcut adı (değişiklik olmadığı için)

1- Ingilizce olmalı.
    2- Dediğiniz gibi.

• @actuntas, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben lise mezunuyum ve 4 yillik universteden 2. Sinifta terkim. Onlisans diplomamda yok bu 2 seneyle ilgili egitim ile ilgili bilgileri nasil doldurmaliyim? Lise diplomam haric unide aldigim derslerle ilgili bir belge goturmem gerekiyor mu?

Hayır. Lise diplomanız yeterli.

• @Ryback sanirim ilk gc basvuru formunu doldururken some university courses secmistim. Tam da hatirlayamadim simdi. 🙂

• @actuntas, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ryback sanirim ilk gc basvuru formunu doldururken some university courses secmistim. Tam da hatirlayamadim simdi. 🙂

Sorun olmaz 🙂

• Arkadaşlar selam,
    DS-260 formuna yazmamız gereken pasaportumuzda yer alan Amerika vizesi üzerindeki vize numarası sağ altta kırmızı ile yazan kısım mı, yoksa sağ üstte control number dediği kısım mı? Control number zaten sığmıyor ama yine de sorayım dedim, kafam karıştı adreslerden sonra 🙂
    Teşekkürler.

• @islek merhaba sağ alt kırmızı harf ile başlayan sayı ile devam eden

• Hepinize merhaba.
    Süreç içindeki desteğiniz için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Benim birkaç sorum olacak.

1. Green Card bana çıktı. Pasaportum var ancak eşimin ve kızımın yok. DS 260 doldurmak için pasaport çıkana kadar bekleyelim mi yoksa other travel document seçeneği ile mi gidelim? Başımız ağrır mı ilerde?
    2. Master yaptım ancak şimdi başka bir üniversitede daha öğrenciyim. Bitiş tarihi bırakamıyorum, sistem ileri tarih yazmaya da izin vermiyor. Mezuniyet olarak bugünün tarihini yazmam sıkıntı olur mu? Veya hiç yazmasam mı? (.pdf dokümanda bugünün tarihini yazın önerisi var.)
    3. Eşimin ve küçük kızımın kullandığı e-mail adresi yok. Her ikisinin de mailine kendi mail adresimi yazayım mı?
    4. Gidilecek yer olarak arkadaşımın bir tanıdığının oturduğu FL - Miami adresini göstereceğim. Yaşam pahalı mıdır? Banka hesabı sebebiyle ret yeme olasılığım nedir?
      Saygılarımı sunuyorum.

• @ZoZO teşekkür ederim

• @sagan merhaba

1-Başınız ağrımaz ama daha fazla uğraşırsınız en kısa sürede pasaportları çıkartıp formu öyle doldurun daha rahat edersiniz.
    2-Hali hazırda üniversite mezunusunuz masterda yapmışsınız yazmayabilirsiniz sorun olmaz.
    3- İkiside olur isterseniz onlarada hızlıca bir email adresi alın bu vesile ile email sahibi olsunlar lazım olabilir 🙂
    4- FL büyük bir eyalet pahalıda ekonomikte yerleri mevcut ama neticede Florida pahalılık açısından elbette diğer eyaletlere göre yüksektir. Finansal durumlardan Ret yeme gibi bir durum şu ana kadar olmadı . En fazla daha fazla para gösterin ,iş teklifi getirin yada sponsor bulun denildi. Bu yıl genelde aileler için 20.000$ üzeri birikimlerde çok sorun olmadı ama ne kadar yüksekek gösterirseniz o kadar garanti olur elbette buna ilave mesleğiniz dil bilginiz vs diğer faktörler etki edecektir.

• @ZoZO o selamlar, cevaplar için çok teşekkür ederim. Kızım henüz 3 yaşında 🙂 Yeni pasaportları elçilikte verebilirsiniz demişlerdi. Form gönderimi için geç kalmak da istemiyorum. Corona durumları malum.

• @Cengstro üniversite öğrencisi olduğunuz için şuan mezun olmadığınız dan lise mezunu yazacaksiniz. Mülakat tarihine kadar mezun olursanız konsoloslukta üni diplomanizi vererek güncelleme yapabilirsiniz.

• @sagan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO o selamlar, cevaplar için çok teşekkür ederim. Kızım henüz 3 yaşında 🙂 Yeni pasaportları elçilikte verebilirsiniz demişlerdi. Form gönderimi için geç kalmak da istemiyorum. Corona durumları malum.

Meraklanmayın geç kalınacak bir durum yok 🙂 Süreç daha yeni başladı. pasaport çok kısa sürede çıkmakta. Ayrıca elçilikten önce Pasaportları KCC evrak istediğinde submit etmeniz gerekmekte. Ama elbette karar sizin.

• @crazycells 2021 talihlisiyim yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum

• Ds-260 formunu doldurmanın en son tarihi nedir?

• ⭐⭐⭐

@Ryback, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@abdllhmlty, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

20 yaşımda gittim.25 yaşımda döndüm. 5 yıl kaldım, Kırgızistan'da

Tamam kucukken kaldiysaniz adli sicil kaydi istemeyebilir diyecektim. Sizden ister.

@crazycells in bir uyeye 0-2 yas araligi icin bile adli sicil kaydi alinmasi gerektigi ile ilgili mesajini hatirliyorum, haberiniz olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ryback, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@abdllhmlty, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

20 yaşımda gittim.25 yaşımda döndüm. 5 yıl kaldım, Kırgızistan'da

Tamam kucukken kaldiysaniz adli sicil kaydi istemeyebilir diyecektim. Sizden ister.

@crazycells in bir uyeye 0-2 yas araligi icin bile adli sicil kaydi alinmasi gerektigi ile ilgili mesajini hatirliyorum, haberiniz olsun.

16 yaşına kadar gerek yok hocam.

• ⭐⭐⭐

@Rhonster yurt disindaki police recorddan bahsediyorum.

Edit: mesaji buldum bu arada. Tam dogru hatirlayamamisim. 16 yasindan ufak iken 2 yil yurtdisinda bulunmus bahsettigim uye. -> https://yesilkartforum.com/forum/post/109241

• ⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Rhonster yurt disindaki police recorddan bahsediyorum.

evet biliyorum annem almanya doğumlu 14 yaşında geri dönmüşlerdi sorduğumda 16 yaş altına gerek yok demişti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |