Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sailor hızlı cevap için teşekkür ederim.

1. bölümde seçeneklerde her ikisini de Business seçtiğimden dolayı kabul etmemişti. ikinci de geçerli olabilecek farklı bir dal belirtip her iki işimide ekleyebilirim sanırım
    2. bölümde ise, evet daha önce çalışıp şu anda çalışmadığım 2 yer var ama biri 18 sene önce diğeri 20 sene önce. oysaki yes i seçtikten sonra şu yazı geliyor. "Provide the following information on all of your employers from the last ten years, starting with the most recent employer." son 10 senekileri istiyor. Bu durumda No demele yanlış bilgi vermemiş oluyorum sanırım

• @Ahmet-Karamanlargil aynen dediğiniz gibi yapabilirsiniz. zaten lise ve üstü diplomanız var ise çalıştığınız yerlerin pek önemi kalmıyor.

• merhaba
    bu sene talihlilerden biri benim dv 260 formunu dolduruyorum. 2018 de 21 gün bedelli askerlik yaptım
    Have you ever served in the military? (Hic askerlik yaptiniz mi? ) kısmını nasıl doldurmam lazım. şimdiden teşekkür ederim.

• Burada bizlere yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Sorular biraz uzun oldu affedin.

1- Tecrübelilere eminim bilirler, Açık öğretim lisesi mezunları adres bilgisi olarak ne girmeli? Does not apply seçeneği yok.

2-Açık öğretim lisesinden önce 2 örgün liseye gittim ancak en son açık öğretim lisesine geçip oradan mezun oldum. Bu iki liseyi belirtmem gerekli mi sadece mezun olduğum açıköğretim lisesini eklemem yeterli olur mu?

3- Aynı şekilde bir üniversiteyi bıraktım, başka bir üniversitede eğitimime devam ediyorum ve gelecek yıl haziran ayında mezun olacağım. Bunu da university no degree olarak eklemeli miyim yani toplam 5 okul mu girmeliyim?

4- Üniversiteden gelecek yıl haziran ayında mezun olacağım ve case number 10binlerde. Zaman kazanmak adına DS260ı biraz geç submit etmem doğru olur mu? Ne önerirsiniz?

5- son 5 yılda 1 haftalığına Irak’a gittim, bunu eklersem mi başım daha çok ağrır eklemezsem mi gerçekten bilmiyorum.

6- Üniversite bilgilerimde konum olarak Cyprus yazdım ancak e devlet üzerinden güncel adresim İstanbul olarak gözüküyor, ben KKTC’de ikamet ediyorum. Üniversite adres bilgisinde Cyprus yazdığından dolayı orda ikamet etmem gerekir diye düşünerek present adresi Cyprus yapmamın doğru olacağını düşünüyorum ancak resmi ikametim İstanbul olduğu için yalan beyan vermiş sayılır mıyım?

• ⭐⭐

Ds260 formunu doldurmaya daha yeni başladım bana çıktığı için önce kendim için doldurcam daha sonra eşim oğlum ve kızım için hata yapmayım diye doldururken ki halimi görseniz gülersiniz bir taraftan @crazycells videosu açık bir taraftan ds260 formunun türkçe açıklaması elimde bir taraftan ds260 formunun kendisi açık diğer taraftan elimde telefon takılırsan kime sorarım diye form ve telegram açık 🤪🤪🤪

• ⭐⭐

@crazycells aynı kurumda çalışıp aynı kuruma bağlı birkaç ilde çalıştıysam hepsini mi forma girmeliyim yoksa kurum aynı olduğu için tek yer yazsam yeterlimi mesela o kurumun ana merkezindeyim şu anda onu yazmam yeterlimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysberg34, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhaba Ds 260 formunda adres girerken sürekli hata veriyor ilk satıra adresin hepsini yazamıyorum ikinci satıra yazınca kabul ediyor örneğin

İlk satıra Fener yazıyorum
    İkinci satıra mahallesi diye devam edince kabul ediyor

Böyle yazsam sorun olurmu

eger dogru karakterler kullaniyorsaniz boyle de kabul etmesi lazim... bir satir sadece 5 karakter kabul ediyor olmamali... Ama sadece yazdiginiz sekilde oluyorsa da sorun degil.

• ⭐⭐

@crazycells aaaa yanlış yere mi yazmışım 😱😱😱

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pelin-Yeloğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells WhatsApp Image 2020-06-13 at 19.12.00.jpeg bu soru 🙂

tum soruyu copy paste yaparsaniz sevinirim, form onumde acik degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Agah-Kartal, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler inanın üzerimizdeki baskıyı ve stresi büyük oranda kaldırdı.
    4. soruyla ilgili cevap için immigration office çalışabilirsin dedi ama Ankara konsoloslugu exchange status sürecinde niye çalıştın yada çalışamazdın yada süreci ihlal ettin gerekçeleri ile olumsuz geri dönüş yapmalarından çekindiğim için yazmamayı planlıyordum.
    5. soruyla ilgili SSN imizin aktif olup olmadığı yada çalınıp çalınmadığını kontrol edebileceğimiz bir site vb bir yer var mıdır ?
    Teşekkürler

4.sorun degil, ABD icinde Green Card aliyor olsaydiniz bunlar problem olabilecek seylerdi ama konsoloslar genelde bunlari sorun etmiyorlar.

5.Surada credit history'i nasil alabileceginiz anlatiliyor, o siteyi kullanabilirsiniz diye dusunuyorum:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/80/kredi-skoru-credit-history

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim yanıtınıza . Profilimi güncelledim . Birde bana danıştığım bir avukat Türkiye’de şuan konsolosluk kapalı ya ve konsolosluk açılsa bile yeşil kart için yasak kalkar mı bilemiyorum dedi hatta çok umutsuz konuştu kesinlikle kalkmaz gibi davrandı siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

siz DV2020 talihlisi misiniz? imzanizda o sekilde yaziyor... kazandiginizi yeni mi ogrendiniz yoksa 2021'yi mi yanlis yazdiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut-gndgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells dosya numaramız 2021EU22XXX

ne zaman evlenmeyi dusunuyordunuz?

Bir gecikme yasamamak icin 2020 yili bitmeden evlenmenizi ve formlari guncellemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@radid, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Evet belgeleri saglamakla ilgili bir sikinti yok. Teşekkür ederim cevapladiginiz icin bir miktar olsa da beni rahatlattı .

Konsolosluk acildiktan sonra isterseniz onlara anonim bir soru gonderin site uzerinden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut-gndgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba,
    Ds-260 formunu türkçe doldurabiliyor muyuz?

ingilizce doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Baki-Katılmaz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dostlar merhaba,

3 gündür formu doldurmaya çalışıyorum ama adres kısımlarını doldururken site bu sayfa görüntülenemiyor deyip beni sistemden atıyor. gerçekten delireceğim. kaybettiğim her gün benim aleyhime işliyor. bu konuda ne yapmam gerekiyor.

teker teker hizlica yazip kaydetmeniz lazim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Karamanlargil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Arkadaşlar
    benim 2 sorum olacak. yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ederim.

1. kendime ait aktif bir şirketim var ancak aynı zamanda başka bir şirkette SGK lıyım. "Present Employer or School Name" bölümünde hangisine yer vermeliyim.
    2. Were you previously employed? bölümüne, evet diyorum ancak evet dediğimde son 10 sene içinde çalıştığım yerleri soruyor. Ama ben 22 senedir kendi şirketimde çalışıyorum. bu sebeple bu bölüme kendi işimden daha önce çalıştığım şirket bilgilerini girmeme gerek var mı? Girmem gerekmiyorsa, Bu soruya hayır cevabı vermem gerekiyor. Bu durumda da doğru bilgi vermemiş oluyorum.
      Yardımlarınız için teşekkür ederim.

sayin @sailor 'in cevabina ek olarak...

sizin icin daha onemli olan is hangisiyse onu ana meslek olarak belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ

Lutfen bu tabloyu bu foruma uye olsa da olmasa da; bu satiri okuyan butun DV2021 kazananlari doldursun. Bu cizelge, butun DV2021 kazananlari icin faydali bir dokuman olacak. Bu tabloda ben yokum niye yada nasıl o tabloya eklenicem bilen varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Karamanlargil mesleginizi yazarken hangi tarihlerde calistiginizi belirtmiyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktyknc, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba
    bu sene talihlilerden biri benim dv 260 formunu dolduruyorum. 2018 de 21 gün bedelli askerlik yaptım
    Have you ever served in the military? (Hic askerlik yaptiniz mi? ) kısmını nasıl doldurmam lazım. şimdiden teşekkür ederim.

21 gun askerlik yaptiysaniz evet diye isaretleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamzecyz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Burada bizlere yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Sorular biraz uzun oldu affedin.

1- Tecrübelilere eminim bilirler, Açık öğretim lisesi mezunları adres bilgisi olarak ne girmeli? Does not apply seçeneği yok.

2-Açık öğretim lisesinden önce 2 örgün liseye gittim ancak en son açık öğretim lisesine geçip oradan mezun oldum. Bu iki liseyi belirtmem gerekli mi sadece mezun olduğum açıköğretim lisesini eklemem yeterli olur mu?

3- Aynı şekilde bir üniversiteyi bıraktım, başka bir üniversitede eğitimime devam ediyorum ve gelecek yıl haziran ayında mezun olacağım. Bunu da university no degree olarak eklemeli miyim yani toplam 5 okul mu girmeliyim?

4- Üniversiteden gelecek yıl haziran ayında mezun olacağım ve case number 10binlerde. Zaman kazanmak adına DS260ı biraz geç submit etmem doğru olur mu? Ne önerirsiniz?

5- son 5 yılda 1 haftalığına Irak’a gittim, bunu eklersem mi başım daha çok ağrır eklemezsem mi gerçekten bilmiyorum.

6- Üniversite bilgilerimde konum olarak Cyprus yazdım ancak e devlet üzerinden güncel adresim İstanbul olarak gözüküyor, ben KKTC’de ikamet ediyorum. Üniversite adres bilgisinde Cyprus yazdığından dolayı orda ikamet etmem gerekir diye düşünerek present adresi Cyprus yapmamın doğru olacağını düşünüyorum ancak resmi ikametim İstanbul olduğu için yalan beyan vermiş sayılır mıyım?

siz biz diye bir ayrim yok 🙂
    dosya numaraniz 2020 ile mi basliyor?

1. suradaki genel adresi girebilirsiniz: http://aol.meb.gov.tr/

2. iki turlu de yapabilirsiniz, hepsini belirtmenizi tavsiye ederim.

3. evet, o sekilde girin.

4. Aralik basinda gonderebilirsiniz.

5. Ekleyebilirsiniz, bir sorun olmaz.

6. Gercek adresleri yazmalisiniz, e-devlette gorunenleri degil.

Benzer Başlıklar

• 154
  • 89
  • 36
  • 654
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |