Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak-albayrak, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Merhabalar,
    Bu sene arkadaşımla Green Card çekilişine ilk kez başvurduk. Arkadaşıma çıktı fakat bana çıkmadı. Arkadaşım vizesini alıp Amerika'ya giriş yaptıktan sonra evlenmemiz mümkün müdür? ( ikimizde erkeğiz, eşcinsel değiliz. Gerçekten arkadaşız. ) Bana da green card verirler mi? Yada nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sahte evlilik ile islemleri yurutmemelisiniz. Federal kanunlari cigneyerek suc islemis olursunuz.

• @burak-albayrak Sn. @crazycells 'in verdiği uyarıya ek olarak, zaten siz Türkiyedeyken nasıl erkek arkadaşınızla evleneceksiniz ? Bu söylediğiniz senaryo, sizin de bir şekilde ABD'ye girişinizle ancak mümkün... Bildiğim kadarıyla onda da Türkiye'den (vatandaşlıktan) temelli banlanıyorsunuz.

• @stardium @crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Şunu belirtmek istiyorum. Green cart çekilişini kazanan arkadaşım Amerika'ya gidip green card'ını teslim aldığında evlenebilir miyiz? Ben de bir şekilde turist vizesiyle Amerika'ya giriş yapabilirsem tabii. Bu mümkün müdür? Evet dediğiniz gibi bu Türkiye'de yasak fakat Amerika'da serbest.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak-albayrak, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@stardium @crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Şunu belirtmek istiyorum. Green cart çekilişini kazanan arkadaşım Amerika'ya gidip green card'ını teslim aldığında evlenebilir miyiz? Ben de bir şekilde turist vizesiyle Amerika'ya giriş yapabilirsem tabii. Bu mümkün müdür? Evet dediğiniz gibi bu Türkiye'de yasak fakat Amerika'da serbest.

Gocmenlik yasalarindan istifade edebilmek amaciyla sahte evlilik yapmak federal bir suctur, bilginize.

• @crazycells geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Amerika'ya gitmeyi çok istediğimden en basitinden böyle bir yol denesek nasıl olur acaba diye düşünmüştük, fakat suç olduğunu öğrenince vazgeçtik. Müsaadenizle bir soru daha sormak istiyorum;

-Green Card kazanan arkadaşım Amerika'da şirket kursa ve beni yanına çalışanı gibi almak istese yapabilir mi? Bu kuracak olduğu şirketin üzerinden belirli bir süre geçmesi gerekir mi? Ve şirketin hesabında sponsorluk için ne kadar para olmalıdır?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• @burak-albayrak kurduğu şirkette en az 10 kişiyi çalıştırmalı diye biliyorum

• Selam herkese, bir sorum var @crazycells ya da bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim: calisma iznimin oldugu EAD kartim eve gonderdilmis tracking numbera gore ama bulamadim postaneyi aradik onlarda yokmus. Bu durumda ne yapmam lazim uscis’in yeni bir ead kart gondermesi ne kadar surer, yeni kart talebi sureci nasil baslatili bilenler yardimci olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Amerika'ya gitmeyi çok istediğimden en basitinden böyle bir yol denesek nasıl olur acaba diye düşünmüştük, fakat suç olduğunu öğrenince vazgeçtik. Müsaadenizle bir soru daha sormak istiyorum;

-Green Card kazanan arkadaşım Amerika'da şirket kursa ve beni yanına çalışanı gibi almak istese yapabilir mi? Bu kuracak olduğu şirketin üzerinden belirli bir süre geçmesi gerekir mi? Ve şirketin hesabında sponsorluk için ne kadar para olmalıdır?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Onun farkli sartlari vardir, maalesef bu konuda cok bilgi sahibi degilim. ama sizi alabilmesi icin isin size uygun olmasi lazim. Sizin egitiminize, kariyerinize ve tecrubelerinize uygun bir is olmali, ayrica neden bir ABD vatandasini ise almadigini da gosterebilmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Selam herkese, bir sorum var @crazycells ya da bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim: calisma iznimin oldugu EAD kartim eve gonderdilmis tracking numbera gore ama bulamadim postaneyi aradik onlarda yokmus. Bu durumda ne yapmam lazim uscis’in yeni bir ead kart gondermesi ne kadar surer, yeni kart talebi sureci nasil baslatili bilenler yardimci olursa sevinirim.

USPS size ulastirdigini mi soyluyor? Bazen otomatik oyle atiyorlar ve sonra dagitima cikiyorlar, eger USPS acik bir sekilde posta kutusuna birakildigini soylemediyse birkac gun daha bekleyin isterseniz.

• @crazycells usps kutuya birakildigini soyledi ve suanda onlarda olmadigini bildirdi. Biz de dc deki protestolar vs derken gecikebilecegini dusundugumuz icin uscis’le kontakt kurmakta acele etmedim ama yarin arayip durumu bildirecegiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells usps kutuya birakildigini soyledi ve suanda onlarda olmadigini bildirdi. Biz de dc deki protestolar vs derken gecikebilecegini dusundugumuz icin uscis’le kontakt kurmakta acele etmedim ama yarin arayip durumu bildirecegiz.

O durumda iyi edersiniz, USCIS call center'i arayip yeniden istekte bulunun.

bir de suradan, I did not get the card deyip yeniden isteyin...

Form ismini I-765 olarak secin.

• @crazycells cok tesekkur ederim. Peki bu islemi yaptiktan sonra asagi yukari yeni kartin teslim suresi hakkinda bilgin var mi, ne kadar surer aceba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cok tesekkur ederim. Peki bu islemi yaptiktan sonra asagi yukari yeni kartin teslim suresi hakkinda bilgin var mi, ne kadar surer aceba?

Normal kart ile ayni olacaktir maalesef. Belki USCIS call center'i ararsaniz, onlarin hizlandirma ihtimali olabilir.

• @crazycells nasil yani en az 3-4 ay mi, sanki isleme yeniden baslanmis gibi mi ilerleyecekler? zaten o surede greencard gorusme tarihimiz gelir yuksek ihtimalle dolayisiyla basvurmaya bile gerek kalmaz bu durumda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells nasil yani en az 3-4 ay mi, sanki isleme yeniden baslanmis gibi mi ilerleyecekler? zaten o surede greencard gorusme tarihimiz gelir yuksek ihtimalle dolayisiyla basvurmaya bile gerek kalmaz bu durumda.

evet, eger kaybolmussa yeniden cikartilacak. Resmi bekleme suresinden emin degilim maalesef, ama yeniden baslanmis gibi ilerleyecekler...

USCIS call center'i arayip bir sormaniz iyi olur...

• Teşekkürler bugünden itibaren islemleri başlattım once post office gittim daha once aramistik ama bir de yuz yüze sordum yoktu. USCIS kayıp formunu doldurduk ama ileri bir tarihe cevap maili aldık. USCIS'le contact kurmak imkansıza yakin call center uzun bekleyişlere ragmen dusmuyor. Zaten devamla internet sitesine yönlendirip duruyorlar çok can skci. ilerleme sagladikca buraya deneyimleri aktaririm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Teşekkürler bugünden itibaren islemleri başlattım once post office gittim daha once aramistik ama bir de yuz yüze sordum yoktu. USCIS kayıp formunu doldurduk ama ileri bir tarihe cevap maili aldık. USCIS'le contact kurmak imkansıza yakin call center uzun bekleyişlere ragmen dusmuyor. Zaten devamla internet sitesine yönlendirip duruyorlar çok can skci. ilerleme sagladikca buraya deneyimleri aktaririm.

sanirim california zamaniyla acilis yapiliyor, onun tam acilis zamanini ogrenin ve o dakika aramaya baslayin... Bu sekilde 2-3 saatlik bekleme suresini 10 dk'ya indirmeniz mumkun 🙂 bol sanslar...

• @crazycells aradim konustuk uzun bekleyisten sonra ama pek tatmin edici degildi ve bazi sorulari cevaplayamadi. Mesela dediki sureci yeniden baslatacaksinkz sifirdan basliyormus gibi formu doldurun ve bekleyin bu da demek oluyor ki aylar surecek yine.

Ben de dedim ki yakin zamanda gorusme gunu verecekler bu durumda i765’in gelis suresinden daha erken zamanda greencardimi alacagim dolayisiyla ead carda basvurmam mantikli degil oyle degil mi, call centerdaki kisi cevaplayamadi birseyler geveleyerek absorve etti soruyu gecistirdi.

Greencard gelince zaten otomatikmen calisabilecegim tum haklari elde ediyorum dedigimde ead kart olmadan calisilmiyor dedi. Ben mi yaniliyorum, greencard varsa serbestsin zaten. Kaldi ki ead kart greencard alinana kadarki surecte kisinin islerini halletmesi icin verilen bir ara kart yani gecici kart, dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aradim konustuk uzun bekleyisten sonra ama pek ic acidj degildi ve bazi sorulari cevaplayadi. Mesela dediki yeniden baslatacaksinkz sifirdan basliyormus gibi formu doldurun ve bekleyin bu da demek oluyorli aylar surecek yine. Ben de dedim ki greencard gorusme gunum verilmek uzere yakin zamanda gorusme gunu verecekler bu durumda i765’in gelis suresinden daha erken zamanda greencardimi alacagim dolayisiyla ead carda basvurmam mantikli degil oyle degil mi, call centerdaki kisi cevaplayamadi birseylwr geveledi.

Greencard gelince zaten otomatikmen calisabilecegim tum haklari elde ediyorum dedigimde ead kart olmadan calisilmiyor dedi. Ben mi yaniliyorum, greencard varsa serbestsin zaten. Kaldi ki ead kart greencard alinana kadarki surecte kisinin islerini halletmesi icin verilen bir ara kart yani gecici kart, dogru mudur?

Dogrudur, normalde Green Card'in onaylandigini gosteren belgelerle SSA'ya gitseniz dahi SSN vermeleri gerekiyor, dolayisiyla EAD'ye cok da gerek olmayacak o zaman... Ama Green Card'in gelmesi de uzun suruyor, EAD'yi bu surede cuzdanda tasiyip kullanabiliyordunuz...

• @crazycells ssn var ama uzerinde calisamaz yaziyor. Suanki case durumum greeencard icin ready for schedule asamasinda. Acikcasi ben yeniden formlari doldurmaktansa grencard gorusmesine girip onu beklemeyi daha mantikli buluyorum su asamada. Cunku sure olarak daha kisa olacak gibi gorunuyor cok arada kaldim malesef.
    Yasal olarak ead kartim olmasa bile greencardi alabilirim degil mi, gorusmede benden ead kartla ilgili birsey isterler mi bu konuda bilgin var mi aceba, ona gore hareket edecegim?

Benzer Başlıklar

• 4816
  • 57
  • 10445
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |