Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: [DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari]

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Acikcasi waiverla ilgili bahsettiginiz konuyu bilmiyordum. Nerden ulasabilirim? 2 year home residency i waive etmeden ABDnin kabul etmesi ihtimalini acikcasi dusunmemistim.

Sizin icin sanki CP daha mantikli gibi... Numaraniz biraz buyuk... Ayrica okumussunuzdur waiver konusunda, konsolosluk cogunlukla waiver bile istemiyor...

1 b) Butun surec eger bir fiscal year da bitmeliyse, diversity visa talihlileri icin AOS genel olarak cok nadir durumlarda mantikli diyebilir miyiz?

Farkli bekleme sureleri olabilecegini bilmiyorudum. Ama yine de sanirim yine de risk.

Hayir, mantikli oldugu durumlar var. USCIS'in sitesindeki bekleme tarihleri DV icin degil, DV icin olanlar daha kisa suruyor ama tam bir tarih vermek mumkun degil.

1. Eger CP secenegini secsem vize mulakati icin tek secenek Ankara mi?

Aklinizda baska neresi var?

Istanbul olurdu.

--- Anladigim kadariyla DS 260 her durumda doldurulmasi gerekiyor. Onceki cevaplarinizdan birinde randevu yerinin USCIS yazilmasi gerektigini belirtmistiniz. Simdi sanki AOS gibi dusunup sonra CP surecine gecebilir miyim?

Tekrar tesekkurler.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Yunus-Kaya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

33.34 binlerin duruu nedir sizce dostlar. Gelirmi bize sira ? Tecrubesi bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim

su an icin butun numaralara gelme ihtimali var 🙂 gidisati ancak zaman ilerledikce gorebilecegiz...

Butun numaralar aktif oldugunda (current yazdiginda 🙂 ) herkese green card cikmasi anlamina gelir mi? (Interview de yapildigini farzedersek)

• @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    kısaca anladıgımı ıfade etmeye çalışayım.
    1-ds 260 formuna ilk girdigimizde kendi adımıza doldurduk.
    formun en başına dönüp eş için ds 260 doldurduk bitirdik.
    tekrar başa döndük birinci çocuk için ds 260 formu doldurduk bitirdik.
    tekrar başa döndük ikinci çocuk için ds 260 formunu doldurduk ve tamamladık.
    şimdi bütün aile için ayrı ayrı DS 260 FORMU doldurmak böyle oluyor değilmi?
    gerçekten bu büütün aile fertlerinin ayrı ayrı DS 260 formunun ayrı ayrı gönderilmesi nasıl oluyor anlamadım.
    teşekkür ederim

• 1- 2016 da 6 ay civarı üniversitede yurtta kalmıştım belirtmem gerekiyor mu?
    2- 2014 de lise stajı olarak bir bankada 9 ay staj yaptım bunu belirtmem gerekiyor mu iş tecrübesi olarak?
    3- üniversitede ilk 1 dönemden sonra yatay geçiş ile farklı üniversiteye geçtim bunuda belirtmem gerekir mi yoksa sadece mezun olduğum okulu mu belirtmem gerekiyor
    Teşekkürler.

• DS 260 Formu iş tecrübeleri bölümünde takıldım kaldım. Şu an çalıştığım işyerini kaydettiği sekmenin ilerisinde son 10 yılda çalıştığınız işler bölümünde evet mi diye hayırlı acaba? Hali hazırda 2008 den beri aynı işyerinde calısıyorum

• @parametri butun numaralarin current olmasi, ilgili yildaki tum numaralarin mulakat tarihi alabilecegi anlamina gelir. Green kart almaya, ancak mulakkatan sonra hak kazanilir veya kazanilmaz.

• @Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

1- 2016 da 6 ay civarı üniversitede yurtta kalmıştım belirtmem gerekiyor mu?
    2- 2014 de lise stajı olarak bir bankada 9 ay staj yaptım bunu belirtmem gerekiyor mu iş tecrübesi olarak?
    3- üniversitede ilk 1 dönemden sonra yatay geçiş ile farklı üniversiteye geçtim bunuda belirtmem gerekir mi yoksa sadece mezun olduğum okulu mu belirtmem gerekiyor
    Teşekkürler.

1- 6 aydan fazla ikamet ettiyseniz, adresi belirtebilirsiniz.

2- Belirtebilirsiniz.

3- Yatay gecis sonrasi mezun olup diploma aldiysaniz, diplomayi aldiginiz egitim kurumunu belirtebilirsiniz.

• @cckayra son 10 yilda ayni isyerinde calistiginiz icin, hali hazirdaki isyerinizi belirtebilirsiniz

• @Sefa hali hazırdaki işyerini yazdığımda çıkış tarihini istiyor yazmadığımızda sistem save etmiyor. oysa kı ben hala aynı iş yerinde 12 yıldır çalışmaktyım anlayamadım vlla 🙂

• Merhaba. Kazanan arkadaşlar tebrikler umarım süreciniz sorunsuz bir şekilde başarırsınız. Sabıka kaydı ve ds260 formu ile bir kaç sorum olacak. Yurt dışı sabıka kaydı almak o ülkenin konsolosluğu ile görüştüm sabıka kaydı için en geç Temmuz ayında randevu alabilirsiniz dediler başvurduktan sonra sabıka kaydı gelmesi en az 1 ay sürüyormuş. Benim elimde mahkeme kağıtları var onları İngilizceye çevireceğim. Ds260 formu doldurmak için sabıka kaydını beklemem gerekiyor mu? Eğer beklemem gerekmiyorsan Criminal kısmı nasıl doldurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim

• @crazycells Başvuruya 3. pasaportumla katıldım. Bana daha önceki pasaport bilgilerimi soruyor sistem.

Vukuat yaşadığım ilk olan yeşil pasaportum idi. Evlendikten sonra adres değiştirirken vs. artık tam hatırlamıyorum 8 yıl önceki ilk pasaportumu şu anda bulamıyorum. Aramaya devam ediyorum.

İkinci pasaportum bordo ile iş için 3-4 kez Almanya'ya gidip gelmiştim süresi doldu ama o pasaportum duruyor.
    Bu başvurduğum pasaport ile de bir iki kez yurtdışına çıktım ve bunun süresi devam ediyor yani güncel pasaportum.

Sıkıntı ilk olan yeşil pasaportumdan without cancelled yemiştim. Ve o pasaportumu bulamıyorum.
    İlk pasaportumun bilgilerini girmesem orada sistemde görebilirler. Girsem, pasaportuma iat bilgilere ulaşamıyorum 😞 Ya da nereden ulaşabilirim onu araştırıyorum.

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim alt sayfalarda kalmış yeni fark ettim.

• @crazycells merhaba bir sorum olacak kardeşime greencard çıktı ama eşinin daha önce Kanada'da iltica talebinde bulunup daha sonra talebi geri çekti ama deport yedi bunu DS260 formu yazmasa sorun olur mu ?

• Merhabalar, Ds260i doldurdum ancak sign and submit bolumunde case numasaini yazinca hata veriyor ve bir sekilde formu sonlandiramiyorum. bilgisi olan yardımcı olabilecek olan var mı?

• @Sefa current olup olmadığına nerden bakılıyor?

• Herkse Merhaba! Ben yaklaşık sekiz yıl önce Ukraynaya Üniversite eğitimi için geldim. Üniversiteyi bitirdikten sonra Ukraynalı bir bayanla evlendim, o zaman eşimde üniversite öğrencisi oldugu için soy isim ve adres kaydı değişikliğine gerek duyamadık, kurada eşime greencard çıktı, sizce eşimin benimle aynı soy ismini taşımıyor ve ikamet adreslerimiz farklı olması bu sorun teşkil eder mi? ( 2 Yıl 3 ay önce evlendik) @crazycells

• Arkadaslar merhaba, bir sey danisacaktim:

Is yerlerini girerken supervisor soruyolar yani eski mudur isimlerimizi. Yazmak zorunda degiliz ama gorusmelerde ve arastirmada bir etkisi oluyor mu bu maddenin? Daha once verilen bir isimle iletisime gecildi mi?

Cok tesekkurler.

• @Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sefa current olup olmadığına nerden bakılıyor?

• @ZoZO Cevap için çok teşekkür ederim. Yani Ds-260 forumunu 15 Ekim 2020'ye kadar geçerli pasaportumun bilgileri ile doldurup, sonrasında istenilen evraklar için yeni pasaportu kullanabilirim.

• Herkese merhabalar;
    2021 de seçildim, ds-260 ve diğer evrakları kendim, eşim+2 çocuğum içinde mi doldurmalıyım ve mülakata 4 ümüz birlikte mi girmeliyiz bilginiz varsa ve paylaşabilir seniz şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

• Arkadaşlar merhaba, çok önemli bir durum var lütfen yardımcı olursanız cok sevineceğim iki sorum var

1.DS 260 formunu henüz doldurmaya başlamadım fakat incelediğimde daha önce amerikada bulunduysanız çıkış tarihi, hangi vizeyle ve alien numarası soruyor hiçbirini hatırlamıyorum çıkmıştım ama 13 sene önce work and travela gittim. Bu bilgiyi nereden edinebilirim.
    2.Eşim iş gereği Türkiyede kalması gerekiyor en az bir sene bu süreci nasıl devam ettireceğiz. Vize görüşmesine benimle birlikte gelmeli mi,6 ay içinde çıkılması gerekiyor çıkmadı varsayarsak hakkı yanar mı ben tek çıkarken bir problem olur mu o daha sonra nasıl bir başvuru sürecine başlamalı. Lütfen bir hayırsever arkadaş yönelndirirse sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |