Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Basak bildigim kadariyla ek yatan 600 $(CARES Act)calissaniz da calismasanizda 600 $ olarak yatiyor.Yanlis bilgilendiriyorsam birisi duzeltir muhtemelen ama issizlik maasinin belli bir kismindan (bu nj de %20 si kadar ) fazla kazanc sagliyorsaniz kazancinizla orantili bir dusus oluyor.Daha aciklayici olmasi acisindan 400 $ aliyorsaniz ve state sizin %25 i kadar calismaniza iomkan veriyorsa 100$ a kadar alacaginiz paranin issizlik maasina etkisi olmaz.Eger gecerse gectigi kadarini kesiyorlar 400 den fazlaysa alamazsiniz.Ayrica kendi eyaletinizin sitesinden de ayrica basvuru gerekip gerekmedigini kontrol etmenizde fayda var.

• @Basak ben de virginiadayım bir sorun yaşamadık 600dolarla ilgili. umarım kısa zamanda çözülür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@crazycells ben part time çalışıyordum para kesin yatacaksa işe gitmiyim o zaman.Çünkü sanırım işteki kazancımı o gönderilen paradan kesecekler yine ayni hesaba denk gelecek

Bence isinizi birakmayin. Sayin @aliarmgn 'in dedigi gibi kazandiginiz oranda bazi kesintiler olabilir; fakat bu yardimlar gecici yardimlar ve bunlar bitince yeniden bir is bulmaniz cok zor olabilir ve isi biraktiginiz icin pisman olabilirsiniz. Ekonomi acilinca herkese yetecek kadar is olmayacak bir sure...

• merhaba,
    amerikada ki haftalık yardım parası formu nasıl doldurur

• Sanirim unemployment/issizlik odemesini soruyorsunuz. Bulundugunuz eyaletin labor departmentina basvuracaksiniz. Tum eyaletlerin kendi websitelerinde online yapiliyor.

• https://does.dcnetworks.org benim eyaletin sitesi bu aşamaları gösteren bir video felan mevcutmu ınternette bulamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper sorunuzu ilgili basliga tasidim... bu basliktaki bilgileri incelemenizi tavsiye ederim.

• Merhabalar, pua ya başvurdum, onaylandı. Part-time çalıştığım için 125$ bürüt, net 113$ hesabıma yattı. İlave 600 $ neye göre yatıyor, 600$ diye bir şey gözükmüyor ekranda. Bilgi verirseniz sevinirim.

• @divionyedi, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Merhabalar, pua ya başvurdum, onaylandı. Part-time çalıştığım için 125$ bürüt, net 113$ hesabıma yattı. İlave 600 $ neye göre yatıyor, 600$ diye bir şey gözükmüyor ekranda. Bilgi verirseniz sevinirim.

Otomatik olarak yatacak oda. 113$ I bugun aldiysaniz, yarin ya da obur gun yatmasi lazim.

• @Ryback teşekkürler

• @crazycells mrb tekrar.Bana haftalardır pue yatmıyordu bu hafta ise gitmediğim için ekstra gelir göstermedim ve 758$ yatmış.Ama biliyorsunuz önceki haftalar işten kazancım 200-330 arasıydı haftalık.Ne 158 ne 600 hiç yatmadı.Telefonla da maille de ulaşamadım.Ufak bile olsa gelirim olduğu için yatmamış olabilir mi yoksa hala hata olduğunu mu düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells mrb tekrar.Bana haftalardır pue yatmıyordu bu hafta ise gitmediğim için ekstra gelir göstermedim ve 758$ yatmış.Ama biliyorsunuz önceki haftalar işten kazancım 200-330 arasıydı haftalık.Ne 158 ne 600 hiç yatmadı.Telefonla da maille de ulaşamadım.Ufak bile olsa gelirim olduğu için yatmamış olabilir mi yoksa hala hata olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Size 158 dolar yatan her hafta icin 600 dolar almaniz gerekiyor diye dusunuyorum. Yani yasalarda bu ima ediliyordu, partial alip almamaniz bunu etkilememeli diye dusunuyorum. Hangi eyaletti hatirlatir misiniz?

Ben de %100 emin degilim, ama biriyle telefonda konusabilirseniz cok iyi olur. Basvuran sayisi cok oldugu icin gozden kacan bir hata da olabilir...

Evet, ilginc bir durum oldu su anda, eger partial calisinca 600 odemezlerse bu durumda Temmuz sonuna kadar para kazanmamak sizin icin daha avantajli bir duruma donustu...

• @crazycells isin garibi 158 bile yatmadı. Hic fikrim yok..Virginiadayim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells isin garibi 158 bile yatmadı. Hic fikrim yok..Virginiadayim

Daha onceki haftalarda 158'in yattigi ama 600'un yatmadigi oldu mu? Ben durumu oyle hatirladim...

Yoksa ne 158, ne de 600 hicbirinde yatmadi mi?

• @Basak @crazycells Virginia da haftada 50 $ ın üzerinde kazancınız var ise o hafta işsizlik maaşına hak kazanamıyorsunuz. Bu konuda şu siteyi takip edebilirsiniz.
    https://www.reddit.com/r/Unemployment/comments/gbgdxe/virginia_pua_update/?sort=new

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ckanak, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@Basak @crazycells Virginia da haftada 50 $ ın üzerinde kazancınız var ise o hafta işsizlik maaşına hak kazanamıyorsunuz. Bu konuda şu siteyi takip edebilirsiniz.
    https://www.reddit.com/r/Unemployment/comments/gbgdxe/virginia_pua_update/?sort=new

bilgilendirme icin tesekkurler... Evet ben de ilk konuya yazarken bilgileri reddit'ten okuyup, derleyip buraya aktarmistim. Ayrintili bilgi ve deneyimler icin oraya bakmak iyi olur...

• @Basak siz haftalik bildiriminizi yapin,eger yatmasi gereken bir para varsa mutlaka yatacaktir.Diger 600$ da buna dahil.Eger yapmazsaniz yapmadiginiz hafta icin ne issizlik maasi ne de pau u yatmiyor.Telefonla ulasamiyorsaniz mail atmayi deneyin site uzerinden.Karisiklik olmasi muhtemel bir durum.

• @crazycells hayır hiçbiri yatmadı sadece bu hafta çalışmadığım için 758 yattı.

• @ckanak inceledim sanırım o yüzden 158+600$ yatmıyor hiç.Birde ben bir haftalık claimimi yanlış doldurdum onu nereden duzelttirebilirim?(aramak hariç)

• @ckanak ama bide şöyle bir durum var ben 10.haftada başvurdum 9 haftalık Claim yapmıştım ve 1200$ yattı.O zaman da haftalık 50$ den fazla çalışıyordum.O neden yattı o zaman?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |