Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• birkaç soru daha sormak istiyorum.

1-Pasaportumun süresi bitti Nisan ayında ve yeni alıcam fakat mülakatta eski pasaportu istiyorlarmış ama yeni pasaportu alırken nüfus müdürlüğü eski pasaportumu istiyor nasıl bir yol izlemeliyim, kaybettim desem nasıl olur acaba?
    2-askerliğim 2021 12.ayda ve tecil hakkım kalmadı. Greencard aldıktan sonra askerliği erteletebiliyor muyum öyle bir hakkım var mı?
    3- current olma ne oluyor tam olarak?
    4-usa de tanıdığım hiç kimse yok greencard ımı gönderebileceğim ne yapmam gerek?
    Ds260 formunu haftaya dolduracağım geç doldurmam mülakat tarihini uzatır mı ve kazanamama riskim artar mı?

Çok teşekkürler..

• @Umut-Pınarbaşı kaybettim demeyin hocam, kaybetmenin belli bir yaptırımı vardı sanırım, öyle hatırlıyorum ama yanlış da olabilir. Nüfus müdürlüğüne pasaportun sizde kalması gerektiğini söylersenzi pasaportu delerek geçersiz hale getirip size verebilirler diye düşünüyorum. Askerlik konusunda ise, göçmen olarak ABD'ye girip ikametinizi ABD'ye aldırdığınızda göçmen vizenizle veya green card'ınız ile askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Current olmak, case numaranızın visa bulletin'de önümüzdeki ay için aktif olacağının açıklanmasıdır. Case numaranız current olduktan sonra o case numarasına kadar olan mülakat tarihleri verilmeye başlanır. Adres konusu ise forumdan vs. bulabilirsiniz diye düşünüyorum, ya da facebook'da yesilkart forum grubunda gönderi açarak birinin adresini kullanabilmek için izin isterseniz bunu kabul edecek onlarca insan var. DS-260 formunu geç doldurmanız aşırı geç olmadığı sürece önemli değil, haftaya doldurabilirsiniz bu geç sayılmaz. Hayırlı olsun.

• Merhaba bu sene lottery çıktı. DS-260 formunu dolduruyorum ancak birkaç sorum var. Şu an üniversite son sınıftayım.

1. Üniversite yıllarımda ve öncesinde yazları kısa süreli çalışmıştım (e-devlet hizmet dökümünde görünüyor) ama bunlar şu anki okuduğum mesleğe ait işler değildi genelde önemsiz işlerdi. Üniversitenin son iki yılında da okul tarafından zorunlu tutulan yaz stajlarımı yaptım (e-devlette görünmüyor). Şu an öğrenci olmama rağmen tüm bu geçmiş çalışmalarımı yazmalı mıyım? Hayırsa, herhangi birini yazmalı mıyım?

2. Üniversite süresince 1 yıl yurtta ve 4 yıl evde kaldım. Ancak resmi ikametgahımı taşımamıştım. Sadece e-devlette görünen resmi ikamet ettiğim adresi mi DS-260 formuna girmeliyim yoksa üniversite zamanında yaşadığım adresleri de mi girmeliyim?

3. Lottery'e başvuruyu yaparken kullandığım ailemden dolayı aldığım eylül 2021 geçerlilik tarihli yeşil pasaportum var. Ancak bu birkaç ay içersinde üniversiteyi bitiriyorum ve dolayısıyla bordo pasaporta geçmem gerekiyor. Bu konuda sizce ne yapmalıyım?

Çok soru sordum kusura bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐

@Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

birkaç soru daha sormak istiyorum.

1-Pasaportumun süresi bitti Nisan ayında ve yeni alıcam fakat mülakatta eski pasaportu istiyorlarmış ama yeni pasaportu alırken nüfus müdürlüğü eski pasaportumu istiyor nasıl bir yol izlemeliyim, kaybettim desem nasıl olur acaba?
    2-askerliğim 2021 12.ayda ve tecil hakkım kalmadı. Greencard aldıktan sonra askerliği erteletebiliyor muyum öyle bir hakkım var mı?
    3- current olma ne oluyor tam olarak?
    4-usa de tanıdığım hiç kimse yok greencard ımı gönderebileceğim ne yapmam gerek?
    Ds260 formunu haftaya dolduracağım geç doldurmam mülakat tarihini uzatır mı ve kazanamama riskim artar mı?

Çok teşekkürler..

1)Eski pasaportunuzu iptal edip tekrardan sizlere veriyorlar, endişelenmeyin gönül rahatlığı ile yeni pasaport çıkarabilirsiniz.
    Sayın @gokayK dediği gibi delerek sizlere geri veriyorlar.
    2) 2021 /12. aya kadar vizenizi almış olacaksınız eğer her şey yolunda giderse. Yurt dışı ikamet kaydı bulunanlar konsolosluklar aracılığıyla askerliğini 38 yaşına kadar tecil ettirebiliyor. Bu konuyu araştırırsanız daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
    3)Hayır, Ağustos ayından önce doldurursanız sürecinizde bir gecikme yaşamazsınız. Acele etmeden kontrol ederek doldurun. Yeterince vaktiniz var
    Bol Şans

• @jinglebells tebrik ederim hayırlı olsun
    süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi girin lütfen

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz

• @sailor
    Tebrik ederim, hayırlı olsun
    ilk önce çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz, yaklaşık 15 milyon kişi içinden seçildiniz, case nunaranız için şu an hiçbir şey söyleyemiyoruz, ama umutsuzluğa kapılacak bir şey yok

İlk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075
    ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz

• ARKADAŞLAR DS260 FORMUNU DOLDURMAK İÇİN GÜVENİLİR DANIŞMAN VAR MI ACABA BU İŞTEN ANLAYAN ...Dosya Numarasi: 2021EU27XXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• @ErayG tebrik ederim hayırlı olsun, doğru karar mülakat deneyimleri ve sizinle alakalı tüm forum başlıklarını okumak bu dönemde çok faydalı olacaktır

Ayrıca süreç hakkında işleyişi görebilmeniz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi girebilirsiniz

• merhaba arkadaslar pasaportum ekim ayinda bitiyor sizce ds 260 formu doldururken su an ki pasaportu eklesem sikinti olur mu?

• @Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ARKADAŞLAR DS260 FORMUNU DOLDURMAK İÇİN GÜVENİLİR DANIŞMAN VAR MI ACABA BU İŞTEN ANLAYAN ...Dosya Numarasi: 2021EU27XXX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Biz variz 😊 gerek yok danismana burda biz bize her seyi danismanlardan daha iyi cozeriz ustelik ucretsiz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alikrdvt adli uyemiz israrla bu basligi kullanmayip (kendisini yonlendirmis olmama ragmen) her sorusu icin 4 kez yeni baslik olusturmaya calistigi icin forumdan banlanmistir. Butun DV2021 talihlileri, sorulari icin bu basligi kullanmalilar. Forum duzenine israrla saygi gostermeyen uyeler banlanacaktir, bilginize.

@ametdgn @Yusuf-UZUN @AHMET90 @Cengstro ... arkadaslar sizlerin de beklemede olan iletileriniz onaylanmayacak. DV2021 sureciyle ve DS-260 formuyla ilgili sorular icin yeni baslik olusturmayip, tum sorularinizi bu baslik altinda sormalisiniz...

• Yasaklı

@sailor Teşekkur ederım ne olur ne olmaz apartman ismini ve numarasını yazdım hocam.

• Merhaba;
    Bu seneki talihlilerden biriyim. DS-260 formunu doldurmak için evlilik işlemlerini tamamlamamı mı önerirsiniz? Daha sonra case açtırıp revizyon talebinde bulunmak daha mı doğru olur?
    Bu soruların cevaplarını siz bu mesajı gördüğünüzde araştırıyor olacağım. İlerleyen süreçlerde kazanan arkadaşlara bol şans diliyorum.
    Listeye ekleme konusunda 9. arkadaşın üstüne mi altına mı ekleyeceğimi bilemedim. Bir mesaj atarsanız halledelim.
    Sevgilerle
    Reha

• Merhaba bu sene lottery çıktı. DS-260 formunu dolduruyorum ancak bir sorum var. Şu an üniversite son sınıftayım ve Corona izin verirse yakın zamanda mezun olacağım. Lottery'e başvuruyu yaparken kullandığım ailemden dolayı aldığım eylül 2021 geçerlilik tarihli yeşil pasaportum var. Ancak üniversite bitince bordo pasaporta geçmem gerekiyor. Bu konuda sizce ne yapmalıyım? Pasaport değişikliği yapıp sonra mı DS-260'ı o pasaportun bilgileriyle yollayayım? Bu durumda ilk lottery'e girdiğimden başka pasaportla DS-260 başvurusu yapmam problem yaratır mı?

• Yasaklı

Arkadaşlar selamlar. İsim yazarken bir ingilizce bir de türkçe alfabe olarak yazın diyor. Benim ismim azerbaycan dilinde orxan, ingilizcesi pasaportta orkhan diye geçiyor. Oraya orkhan ve orxan şeklinde mi yazacağım ? Yoksa ikisine de orxan mı yazacağım ?

• ⭐⭐⭐

@remeus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba;
    Bu seneki talihlilerden biriyim. DS-260 formunu doldurmak için evlilik işlemlerini tamamlamamı mı önerirsiniz? Daha sonra case açtırıp revizyon talebinde bulunmak daha mı doğru olur?
    Bu soruların cevaplarını siz bu mesajı gördüğünüzde araştırıyor olacağım. İlerleyen süreçlerde kazanan arkadaşlara bol şans diliyorum.
    Listeye ekleme konusunda 9. arkadaşın üstüne mi altına mı ekleyeceğimi bilemedim. Bir mesaj atarsanız halledelim.
    Sevgilerle
    Reha

Öncelikle tebrik ederim, eğer evliliği yakın tarihte yapmayı planlıyorsanız tamamlayıp doldurmanızı tavsiye ederim. Evliliği gerçekleştireceğiniz tarihe göre bu durum değişebilir
    Bol Şans

• ⭐⭐⭐

@Cengstro, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bu sene lottery çıktı. DS-260 formunu dolduruyorum ancak bir sorum var. Şu an üniversite son sınıftayım ve Corona izin verirse yakın zamanda mezun olacağım. Lottery'e başvuruyu yaparken kullandığım ailemden dolayı aldığım eylül 2021 geçerlilik tarihli yeşil pasaportum var. Ancak üniversite bitince bordo pasaporta geçmem gerekiyor. Bu konuda sizce ne yapmalıyım? Pasaport değişikliği yapıp sonra mı DS-260'ı o pasaportun bilgileriyle yollayayım? Bu durumda ilk lottery'e girdiğimden başka pasaportla DS-260 başvurusu yapmam problem yaratır mı?

Yeşil pasaportunuz artık önemi yok bu süreçte. Sizlere tavsiyem 10 yıllık bordo pasaport çıkartarak onun bilgilerini girmeniz olacaktır.
    Eski pasaportunuzu mülakat gününe kadar muhafaza etmeyide ihmal etmeyin
    Bol şans

• ⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selamlar. İsim yazarken bir ingilizce bir de türkçe alfabe olarak yazın diyor. Benim ismim azerbaycan dilinde orxan, ingilizcesi pasaportta orkhan diye geçiyor. Oraya orkhan ve orxan şeklinde mi yazacağım ? Yoksa ikisine de orxan mı yazacağım ?

Kimliginizde nasıl yazılı ise onu yazmanız gerekiyor. Azarbeycan dilinde olanı yazıyorsunuz. Diğerlerinde pasaportta yazılı olanı kullanacaksınız

• @bolatmali DV-260 başvuru için son gün nedir? Forumu okuyorum ama kayboldum diyebilirim.
    Teşekkürler

• Yasaklı

@redsat2000, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Kimliginizde nasıl yazılı ise onu yazmanız gerekiyor. Azarbeycan dilinde olanı yazıyorsunuz. Diğerlerinde pasaportta yazılı olanı kullanacaksınız

Öncelikle teşekkur ederım. Doğru anlamış mıyım lutfen soyler mısınız ?
    Benım kimliğimde ad soyad ORXAN CABAROV yazıyor. Pasaportta ingilizce ad soyad kısmında ORKHAN JABAROV diye yazıyor.

Surname kısmına: JABAROV
    Given names kısmına: ORKHAN
    Full name in native alphabet kısmına: ORXAN CABAROV

Böyle mi yapmam lazım hocam?

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 36
  • 654
  • 1673
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |