Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @somebody merhaba, allignment için bir kaç tire shop gezseniz bulursunuz. Aynı zamanda tire balance da yaptırmanızı tavsiye ederim. Rot ve tire balans bozukluklarından dolayı araç şerit içinde geziyordur. Allignment yaptırırken tire rod ve low control arm'ların kontrol edilmesini de isterseniz iyi olur. Unutmadan ekleyeyim lastik basınçlarınızı da kontrol edin.

• @mara çok teşekkürler

• @MySea açıkçası uzun okudum poliçeyi, anladığım şu, PIP araçta bir kişi daha olursa onun kaza masrafını veya ölüm durumunda cenaze masrafıyla ilgili bir ödeme ve her koşulda yapılacak, waiver ı seçince bu paketi almamış olunmuyor, sadece %28 ini karşılayacak şirket...gibi anladım, doğru mu bilmiyorum. İmzaladım gitti

• @MySea PIP, 6 ayda 30 dolar tutuyor, waiver istemezseniz, 900 dolar..waiver dedikleri masraftan kaçma aslında..gibi

• @somebody, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@MySea PIP, 6 ayda 30 dolar tutuyor, waiver istemezseniz, 900 dolar..waiver dedikleri masraftan kaçma aslında..gibi

Aynen oyle, masraftan kacma olayi. PIP genelde no-fault odeme yapar. Kaza sirasinda kusur sizde veya karsi tarafta farketmez, eyaletine gore. Her eyalette sigorta kurallarinda farkliliklar vardir.

• ⭐⭐

@MySea sigorta firması mı masraftan kaçıyor sigortanın anlamı kalıyor mu o zaman

• @haymatlos_ hayir, waiver yaparak siz sigorta odemelerinizde masraftan kaciyorsunuz. Kaza yapmazsaniz, ne mutlu! Ama bir kaza aninda, arac sigortasi PIP waiver yapilmissa, hastane masrafi odemez. Saglik sigortasina kalirsiniz.

• Arkadaşlar acil yardım lazım. Arabayı dealer dan aldım, inspection yaptırdım, geçti, (biraz para yedi tabii) ancak biliyorsunuz title ve tag geçici. DMV burada (MD) 8 haziranda açılıyormuş, gidip Tag ve plate alabilir miyim? Ehliyetim hala Türkiye. Driving lisence sınavı yapılmıyor henüz.

• @mara inspection da görüldü ki lastik problemliymiş, zaten direksiyonda titreme yoktu, yinede araba şeritde gitmede zorlanıyordu, lastik değişti, bakalım düzeldi mi göreceğiz,, sağolun

• @somebody, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Arkadaşlar acil yardım lazım. Arabayı dealer dan aldım, inspection yaptırdım, geçti, (biraz para yedi tabii) ancak biliyorsunuz title ve tag geçici. DMV burada (MD) 8 haziranda açılıyormuş, gidip Tag ve plate alabilir miyim? Ehliyetim hala Türkiye. Driving lisence sınavı yapılmıyor henüz.

Nerede oldugunuzu bilemiyorum ama burada butun o islemleri dealer yapmak zorunda. Emk=in misiniz dealer olduguna?

Yada kullanicidan gelen bir arabayi Title ile birlikte direk size mi verdiler?

• @semavi Bana title ve geçici plaka taktı, kendin gidip 2 ay içinde yapabilirsin, dedi, DMV kapalı ya belki ondan..

• Valla zaten Dealer in ofisi DMV ye 10 dak. Birşey olursa direk giderim, baya büyük bir galeri, üçkağıt yapmazlar herhalde

• Maryland arac alim-satim ve inspections konusunda biraz cins ve sikintili bir eyalet. Ikinci el arac satislarinda dealer size sadece gecici plaka ve title verir. Diger tum islemleri kendiniz yapmak durumundasiniz.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Maryland arac alim-satim ve inspections konusunda biraz cins ve sikintili bir eyalet. Ikinci el arac satislarinda dealer size sadece gecici plaka ve title verir. Diger tum islemleri kendiniz yapmak durumundasiniz.

Orasi farkli demekki, burada dealer olarak veremiyoruz. Devlet bizi bir nevi tax toplama merkezi olarak kullaniyor. Farkliymis orasi...

• ⭐⭐

Merhaba bizde ayni durumdayiz malesef arabayi kisiden aldik Atlanta'da. Sonra fl e geldik ,dmv ler kapandi . Sigorta yaptirdik . Simdi 22 haziranda appointment aldik ama tag surrender diye olan secenegi sectim dogrumu yapmisim ?

• Merhaba,

Benim de bu covid belasindan isler karisti. Turkiye ehliyetim var, Maryland'de ehliyeti alacagim ama internet sistemleri inanilmaz sikintili. Ariyoruz acmiyorlar. Rast gele bir randevu aldim bari gidip konusayim diye ama o bile Temmuz 11'de ancak.

Uzun lafin kisasi, ben yesil kart sahibi bir insan olarak, gidip araba alip, Turkiye ehliyetim ile sigortalayabilir miyim arabayi? Arabaya ihtiyacim var ise gidip gelmek icin ama ehliyet yok ortada. 60 gun icinde Maryland resident'i olduktan sonra degistirmek lazimmis ama bu gidisle o 60 gun gececek gibi.

Neyse, uzun lafin kisasi, araba alip sigorta yapmak mumkun mu Turkiye ehliyeti ile Maryland'de?

Tesekkurler

• @xyz bende Maryland deyim evet Türk ehliyeti ile alabilirsiniz, zaten alırken sigorta yapacaksınız, driving lisecence sonra alsanız da oluyor, bende Largo daki DMV için randevu aldım, ama tag title için, ehliyet sınavlarını o gün soracağım, haziran içinde, size yazarım buradan

• @xyz kuralları biliyorsanız sürersiniz, sorun olmaz, bilmiyorsanız dikkat edin, burada araba sürmek dikkat ister bayağı. sigorta progressive kulladım ben.

• Arkadaşlar geçici tag-title aldıktan sonra DMV de kayıt işlemi yaptırmadan önce arabayı satabiliyor muyuz? bilgisi olan var mı?

• @somebody https://mva.maryland.gov/drivers/Pages/md-drivers-license.aspx#mddlexchangingcountry

Hocam sunu gormussunuzdur zaten. Burada esasinda anlatiyor sureci. Ben su 3 saat drug-alcohol sertifikasi icin course kismini bitirdim online. Yarin da online sinavi yapacagim elimde bari o hazir olsun diye ama ehliyet icin bilgi aldiginizda bana da bildirirseniz cok sevinirim gercekten.

Sigorta icin alirken yaptiriyorsunuz derken aldiginiz yerde mi yaptirdiniz? Bir de ne kadar acaba aylik odemesi?

Cok tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |