Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

gelmez şimdi cumartesi

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

gelmez şimdi cumartesi

Düşünsene 30 Haziran’a atıyorlarmış 😂

• ⭐⭐

@tanti hahahah isyan çıkar forumda

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Allahtan 30 çekiyor revize ettim 😂

• @tanti askerliği böyle diye diye erken bitirdim. Hep eksi 2 😀

• ⭐⭐⭐⭐

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sabahlar olmasın ver çoşkuyu 😃

• Youtubeta elemanın biri 10 katı falan diye sallıyordu bişeler. Ses çıktı mı ondan birdaha bu konuyla ilgili?

• ⭐⭐

gelmez şimdi cumartesi

Düşünsene 30 Haziran’a atıyorlarmış 😂

Açıklama da şöyle "burası fena karıştı a dostlar ortalık yangın yeri gerçi siz Türkiye'den daha hakimsiniz olaylara , yani anlayacağınız bu ay çekiliş yok umarız Haziran mayıstan daha iyi olacak "

• @mkilyar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Youtubeta elemanın biri 10 katı falan diye sallıyordu bişeler. Ses çıktı mı ondan birdaha bu konuyla ilgili?

Bir sonraki başvuru için demişti o bu değil

• @tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mkilyar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Youtubeta elemanın biri 10 katı falan diye sallıyordu bişeler. Ses çıktı mı ondan birdaha bu konuyla ilgili?

Buda gol değil yani.

• @mkilyar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mkilyar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Buda gol değil yani.

Pas ofsayt da olabilir kısmet bakalım

• @TughanTug bağlaçlar ve prepositions bilen bana kalırsa ingilizceyi çözer. gerisi kelime ki hiç bilmiyorum diyen bile zaten gündelik 200-300 kelimeyi biliyordur.

• @mett bu durum tamamen mülakatınızı yapacağınız konsolosluk görevlisinin kararına bağlı olacaktır ama anlattığınız olaya göre mülakatta bu sorun olmayacaktır

• ⭐⭐⭐

Uykular haram oldu 🙈

• @cüneyt-tarıkman
    Dv 2021 çekilişine dünya genelinde toplam başvuran kişi sayısını, muhtemelen temmuz 2020 de yayınlanacak vize bülteninde öğrenebilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, hayırlı haberlerinizi bekliyoruz dört gözle 🙏

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sabahlar olmasın ver çoşkuyu 😃

%1 ciler gelecek şimdi. Çok da şeyetmemek lazım diyecekler. Çoşmayalım 😁

• @Hyller çok teşekkür ederim, kusura bakmayın yazınızı biraz geç gördüm, bayram sırasında biraz dinlenmek istemiştim, bu yüzden 4-5 günlük bir eksiğim var

Maşallah dv 2021 de hiç boş durmamış 😁 yaklaşık 40 sayfa geriden geliyorum, geçmiş mesajlara verdiğim cevaplar için kusura bakılmasın, hayır sohbetin tümü hep dolu konuşmalar okumadanda geçemiyorum

Dv 2021 bekleme odasını çok önemsiyorum, umarım sizin gibi bilinçli insanlardan 6 haziranda bol bol sevindirici haber alacağız, bende arkadaşlar gibi bu sene forumdan daha fazla talihli olacağına inanıyorum, hepinize bol şanslar

• @haymatlos_ inanın sürecin başvurduktan vize alıncaya kadar ki sürenin 22 ay kadar olabileceği anlatılsa bir çok kişi vazgeçebilir, sonucu öğrendikten sonra bilet alınıp gidildiğine inanan insanların var olduğuna eminim
    Hatta bazı dv mülakatını yapan arkadaşlarımızdan, bazı talihlilerin ne forumdan nede chat gruplarından haberi olmadan mülakata geldiklerini duyuyoruz, sanırım bu insanlar azımsanmayacak kadar çok ve aracı şirketlerle işlemlerini yürütüyor

• @Hyller "%1 'ciler" dediğinde aklıma geldi. Bir de kendilerine "%1 'ci" diyen motosikletçiler var. Bu sözün/felsefenin çıkışı aşağıdaki yazıda...

1947 temmuzunda Kaliforniya'nın Holister kasabasında Amerikan Motosiklet Birliği (AMA) tarafından düzenlenen organizasyonunun sonrasında, motorcuların bir kısmı, sözde polis olaya el koyana dek fazla alkolün etkisiyle kasabayı ele geçirmiş; caddelerde yarışmış; bir sürü insanı yaralayıp, kazaların olmasına neden olmuşlardır. Life adlı dergi İri yarı, sakallı, dövmeli, sarhoş adamın Harley-Davidson motorunun üzerindeki fotoğrafının altında sadece 115 kelimelik makale, "Haftalık olaylar" başlığında yayınlandı. Bütün ülkede büyük bir gürültü koparttı.

Aslında olay ters yönlü anlatılmıştır. Biz motorcuların yalancısıyız...

Motorculara göre olay şöyle gelişir. Kötü organizasyon ve fazla katılımcı sonucu yatacak yer ve yiyecek bulamayan bir grup motorcu sokakta sabahlamak zorunda kalır. Motorculara göre öfke alkolden değildir. Alkolü her zaman aldıklarını iddia ederler. Öfke hiçe sayılmalarından doğmuştur ve kavgaların bir kısmı bu nedenle gerçekleşmiştir.

Life 'ın haberinden sonra Amerikan Motosiklet Birliği bir açıklama yapmak zorunda kalır...

" ... Motorcular yasalara saygılı iyi vatandaşlardır. Bu kargaşayı yaratanlar olsa olsa motorcuların %1'lik kısmıdır. %1'lik kısma bakıp hepimizi yargılamayın..."
    Bu sözlerin ortalığı yatıştırması lazımdı. Fakat, bu bir hakarettir!
    Motorcular bu duruma alınmaz, hiç bir yere saldırmaz. Sadece kabullenirler.

"Evet, biz %1'iz..."

Hemen deri montlara "%1'er" logoları yapıştırılır.
    İşin garip yanı AMA 'nın arşivlerinde böyle bir açılamaya rastlanmamaktadır. AMA 'nın halkla ilişkiler müdürü Tom Lindsay şöyle bir açıklama yapar: " Bize mal edilmiş olan 'one-percenter' terimi hiçbir AMA elemanı tarafından basına verilmemiştir. Verildiği hakkındaki sözler uydurmadır."

'One-percenter' yani %1'ci terimini benimsemişlerdi. Bu onların kötü insanlar oldukları anlamına gelmiyor. onlar, sadece motosikletlerini haftada 7 gün her hava şartında süren, eğlenmeyi seven topluma sıra dışı gibi gösterilen, ama kendilerine göre normal olan kişilerdi. yurt dışında 80'lerde yasa yapıcılar, %1'ci nin anlamını, neyi temsil etmesini istiyorlarsa, ona uygun olarak değiştirdiler. anlamın, gerçek dışı olmasına önem vermeyerek, %1'cileri topluma ve mahkemelere kötü insanlar olarak tanıttılar. bu da doğal bir tepkiye dönüştü. kendilerini %1' ci diye adlandıran motorcular "birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" felsefesi ile hareket etmeye başladılar.

Dünya'da halen "%1er" logolu motorculara rastlanabilir. Ülkemiz'de de %1'ci felsefesi kullanılır. En büyük örneği "Anatolian Tigers MC" isimli motosiklet kullanıcıları derneğidir. Bu grubun üyelerinin montlarında bol bol %1er logosu görebilirsiniz. Anadolu kaplanları resmi sitelerinde mevzudan şöyle bahsetmişlerdir: " Yurt dışında olduğu gibi %1'cilerin agresif kişiler olduğunu söylemek tamamen kusurlu bir düşünce tarzıdır. "Anatolian Tigers MC" bir motosiklet kulübüdür ve kulübümüzün amaçlarından birisi %1'ci hayat tarzını çoğaltmaktır."

Kaynak: https://www.facebook.com/TorkTv/posts/766668290082172:0

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |