Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @igunci selam vize görüşmenizin detaylarınıda sabırsızlıkla bekliyoruz. Hayırlısı olsun 🙂

DV2018 - Case no: 10xxx

DS-260 Submit : 07.05.2017

• @igunci hayırlı olsun. bu senenin ilk vize alanı olma hikayenizi de bekliyoruz.

Aşı kartınızın birkaç tane fotokopisini almayı unutmayın. pek çok yerde lazım olabilir.
    yeniden çıkarması oldukça güç.

• @igunci geçmiş olsun, sorunsuz vizenizi de almanız dileklerimle darısı bizlerin başına...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth sistem nasil veriyorsa oyle goturebilirsiniz, bir sorun olmaz. bu belgenin dogrusu ya da yanlisi yok 🙂 onemli olan ptt adresinin kayitlarda gorunmesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vdulkadiroglu bu durumda ne KCC'nin ne de DOS'un yapabilecegi bir sey yok aslinda, direkt olarak CBP (Custom and Border Protection)'ye direktif veremezler... ne olacagini da ulke icindeki dinamikler belirleyecek gibi...

Yaziyi ayrintili okumadim ama ismi gecen ulkeler sunlar:
    Chad, Iran, Libya, North Korea, Syria, Venezuela,Yemen, Somalia

Yazanlar da ulkeden ulkeye degisiyor... hepsi icin farkli bir aciklama var, bazi ulkeler icin hem gocmen hem de gocmen olmayan vizelerin gecisi durdurulmus, bazilarinda B1/B2 vize sahiplerine vurgu yapmis, bazilarinda acikca F/M/J ogrenci ve egitim vizeleri dahil degil diyor...

Yazinin asagisinda da istisnai durumlar olarak cifte vatandaslar ve LPR'ler verilmis. Sanirim buradaki karisikliga avukatlarin cevap vermesi lazim 🙂 LPR'ler haric diyor ama ayni zamanda gocmenlerin yasaklandigi ulkeler de var, bu durumda halihazirda Green Card'i olanlar acaba yasaktan etkilenmiyor mu? (her ne kadar bu arkadaslarin hepsinin uzun sure kapida bekletilecegini bilsek de) yoksa bahsettikleri gocmen giris, Green Card'i olmayip gocmen vizeyi yurtdisindaki konsolosluklarda alan kisiler mi? Teorik olarak bu arkadaslar ilk girisi yapmadan LPR kabul edilmiyorlar cunku...

• ⭐⭐

8000 civarında vize açığa çıkıyor şu anda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt nasil yani sayin arnblt?

• ⭐⭐

DV2018 den 8000 civarı selectee etkileniyor. Tabii bu ülkelere mülakat tarihi verilecekmi belli değil. Soru cevap kısmında devam eden süreçleri kesmeyin diyor ama yasaklama süresiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt tamamdir, simdi anladim. dogru soyluyorsunuz, cok fazla belirsizlik var durumda, bekleyip ne olacagini gormek lazim.

• Bende belki bir umutla bekliyorum. Ek çekiliş yapılır mı diye.
    Süre olarak biraz geç oldu bu durum ama Bakalım neler olacak.

• @arnblt 115k küsür seçilen insandan tam olarak 9.325 seçilenin durumu tehlikeye giriyor. Görüşmelerin başlamasına ramak kala böyle bir karar alınması çok manidar. Bildiğim kadarıyla İran vatandaşları da Türkiye' de görüşmeye giriyorlar. Eğer onları çağırmazlarsa Türkiyedeki konsolosluk bu sene çok rahat çalışacak demektir.
    @crazycells halihazırda greencard ' ı olanlarda bir problem görünmüyor diyor Brit amca, ama yeni alacaklar için durum biraz vahim zannedersem.

Ortadoğu tam bir cadı kazanı, inşallah bizimkiler arayı iyi tutarlar USA' le 🙂

• @smesut Bu sene ek çekiliş yapılacağını sanmam çünkü kazanan sayısı zaten geçen yıla göre çok fazla (2017-83.910kişi / 2018-115.968 kişi).

Ama tabi esas belirleyici kazanan değil DS260 dolduranların sayısı olduğu için belli de olmaz. Birde iptal olanlardan boşalan vize olur ise neden olmasın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vdulkadiroglu aynen öyle... fakat yine de dikkatli olunmasında fayda var. gecen sefer de Green Cardlı olanlar geçebiliyorlardı, fakat mahkeme kararı askıya alana kadar saatlerce havalimanlarında beklettiler.

• birinin üzülmesiyle sevinmek istemem ama bu yasaklı ülkeler olayi gerçekleşirse nisanı beklemeden şubatta gideriz artık amerikaya 😃

• Bende birinin üzülmesine sevinmem elbette ancak bu konuda benim yapabileceğim birşey yok.
    Kararı veren Amerika sonuçta. Kaldiki vakit biraz geç oldu artık yeni başvuru zamanı geldi.
    pek de umudum yok ek çekiliş yapılacağından. Ağustos gibi olsaydı daha bir umutlu olabilirdim.

• ⭐⭐

Sn @asilcenk 2017 de 83 bin kişi kazandı ama ek çekilişle 95 bin civarı olduğu biliniyor.

• İçimdeki bir his burdaki tüm herkes amerikaya gidecek ve buluşma ayarlicaz orada 😃

• ne güzel dilekler Sn @yekta 🙂 Kasım visa bulletin yayınlasa da bu sefer yüksek rakamları görüp sevinsek 🙂 beklemek zor..

• Bu arada mülakata 1NL'i götürmemiz gerekiyor mu ? Ben onun çıktısını almadım da.. sadede 2NL'i görebiliyorum şuanda.

• @arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @asilcenk 2017 de 83 bin kişi kazandı ama ek çekilişle 95 bin civarı olduğu biliniyor.

Evet haklısınız, ama rakamları ek çekiliş öncesi vermemin sebebi bu yılki ek çekiliş ihtimalini değerlendirmek içindi.

Geçen yıl ek çekiliş öncesi kazanan sayısı bu yıla göre zaten çok az olduğu için ek çekiliş yapılabilmiş. Geçen senenin ek çekiliş ile bile kazanan sayısı bu yılkinden yaklaşık 20.000 kişi düşük.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |