Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @turcouz çok teşekkür ederim, çok bilgilendirici bir yazı olmuş, elinize emeğinize sağlık

• @turcouz yazı çok teşekkürler teşekkür ederim. Bu firma hakkındaki bilgileri nerden aldınız? Siz bu firmayı yakından tanıyor musunuz?

• @aaktas29 Merhaba, New Jersey'de tırcılık yapan arkadaşlarım var, sürekli olarak konuştuğumuz bir konu. Araştırmayı forum siteleri, şirkette daha önce çalışanların yorumları, programa devam edenlerin güncellemeleri, şirketin kendi sayfası gibi akla gelebilecek her yerden yaptım. Bunun gibi birkaç şirket daha var ama bu en iyisi gibi bir fikrim oluştu. Eğer ilgiliyseniz Prime Inc ve Millis Transfer Inc gibi şirketleri de araştırabilirsiniz.

• @Muhtaradana Ben teşekkür ederim

• @turcouz Merhaba, evet ilgiliyim ABD'ye gidince bu işi yapmak istiyorum. Ne kadar iyi ortamda bulunursak o kadar iyi diye düşünüyorum. Mümkün olduğunca araştırıyorum ama sizin bu konuda bilginiz daha fazla gibi sizden istifade etmek isterim 🙂

• @Serkan-Acar Bu şekilde gidecekseniz şanslısınız. Bildiğim kadarıyla Turktrucker (fatih yıldırım) kardeşini bile yanına alamıyordu.

• MErhabalar istanbulda 30 yasındayım bekarım ailemle yasıyorum açıkögretimlise mezunuyum ingilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum 1 senedir yurtdısına nasıl çıkarım diye araştırıyorum amacım hayatımı amerikada sürdürmek yalnız nasıl bir yol izlemem gerekli hangi şartları yerine getirmem lazım bilen birileri yardımcı olursa bu konuda minnettar kalırım şimdiden teşekkür ederim 🇹🇷

• @Yolcu30, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

MErhabalar istanbulda 30 yasındayım bekarım ailemle yasıyorum açıkögretimlise mezunuyum ingilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum 1 senedir yurtdısına nasıl çıkarım diye araştırıyorum amacım hayatımı amerikada sürdürmek yalnız nasıl bir yol izlemem gerekli hangi şartları yerine getirmem lazım bilen birileri yardımcı olursa bu konuda minnettar kalırım şimdiden teşekkür ederim 🇹🇷

Dalga mı geçiyorsunuz bu forumda yaşı 18 olan ve 12/13 yaşından beri yurtdışına gitmeyi hedefleyen çocuklar var.

O kadar kolay değil

• @huseyin, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@cannavaro1903 Bilgiler icin tesekkurederim ben sunu sormak istiyordum bu tir ehliyetini alirken sinavlari turkce veren yada tercüman kullandiran okullar varmi acaba

hayir bu her eyalette ingilizce olarak girmeniz gereken bir sinav. tercuman sozluk vs kullanamiyorsunuz.

• Şoförlük için hala iyi Bir meslek fakat tır sahibiyseniz şu sıralar çok sıkıntılı.
    5 tırı olan bir akrabam tırları satıp pizza dükkanı satın aldı.
    Artık tır sahiplerine mil başına 1.50/1=60 verildiği söyleniyor ve buda kâr marjini epey düşüyor.

2018de mil başı 2.5/3 dolar alanlar çoktan bıraktı tır işini.

• @iacar selamın aleyküm . Ben size biraz geniş bilgi vere bilirim bu konuda . Cdlstudy.com diye bir ben site var soruları satın ala bileceğiniz . 3 bilgi etrafında test sınavına gireceksiniz. 1.general knowledge 2.Air brake 3. Combination vehicle. Burdan soruları satın alın ezberleyin . Soruların hepsini ezberlerseniz testten geçersiniz (hepsini ezberlemek şart) . Testten geçtiğimiz taktirde DOT sonuçlarını almak için bir kliniğe baş vuracaksınız (sidik , kandaki şeker , görme , duymanızı ölçen bi sistem ). DOT sonuçlarınızı aldıktan sonra DMV( motorlu taşıtlar şubesi )ye vermeniz gerek , verdiğiniz taktirde size Driver permit verilecek sürmeyi öğrenmeniz için . Ben kurslardan daha ziyade size şahsi öğretmen tavsiye ederim . Saat başına 100-150 dolar aralığında para ödersiniz öğretmene . Sürüş testi de 5 kısımdan ibaret . 1.pre-inspection 2. Düz arkaya geri geri tırı park etmek .3 . Arka paralel line-a park etmek 4.90 derece arka arkaya park ve şehir ve highwayda sürüş . Ve tebrikler ehliyet aldınız ! Kurs masraflı, bide vakit kaybınız çok olur . 6 ders gittim toplamda . Bi ayı bulmadı zaman olarak ta

• @kaukazis aleyküm selam, bilgilendirme için çok teşekkürler, zaten henüz gidemedik, green card çıkmadı, çıkarsa ama bu iş alternatiflerim arasında, Türkiye de bilgi teknolojileri alanında çalışıyorum, kendi ufak firmam. lakin herkesin yazılıma IT alanına yönelmeye çalıştığı şu durumda ben biraz fazla sıkıldım bu işten sanırım. bu nedenle öyle bakmıştım birşeylere internetten. imkan olduğunda hala mesleğimi yapmak istemeyeceğim aşikar. tır da o işlerden biri. sonuçta bekarım, yalnız kalmayı seven bi tarafım var. şartlar oluştuktan sonra güzel olacağına inandığım bir iş bu. ama araştırmalarım bu bahsettiğiniz bilgileri içermiyordu. çok yerinde oldu yazınız, okuduklarımız ve izlediklerimiz daha kolay gösteriyordu her şeyi. tekrar teşekkürler. siz USA da yaşıyorsunuz sanırım ? meslek tır şöförlüğü mü ?

• Merhaba green card talihlisiyim. Hiç aklımdan tırcı olmak geçmemişti ama araştırmama göre abd de yapılacak en iyi bekar işi bu gibi gözüküyor. Wat la abd de çalışmıştım basit bir işte yıllar önce. Tecrübem olmasına rağmen abd zor biliyorum ama burası daha da zor

• @Tolgahan, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Merhaba green card talihlisiyim. Hiç aklımdan tırcı olmak geçmemişti ama araştırmama göre abd de yapılacak en iyi bekar işi bu gibi gözüküyor. Wat la abd de çalışmıştım basit bir işte yıllar önce. Tecrübem olmasına rağmen abd zor biliyorum ama burası daha da zor

parasi guzel dogru ama bekarsan ve okumak gibi bir dusuncen varsa tir isini okumayi etkileyebilir, tirda calisan arkadaslar cogunlukla yollardalar. hep okuyup hem calisabilecegin isler daha guzel olur sanki hemde uber lyft yaparakta guzel para kazanabilirsin buyuk sehirlerde hemde okursun. tir isine ben cesaret edemiyorum mesela evde cocuklar var diye evden uzak kalmak istmedigim icin. yapan arkadaslar var. ne kadar yollarda olduklarini soyleyebilirler parasini guzel kazanabilirsin biraz tecrubeden sonra o da hemen degil tabi. ne yapman gerektigine karar vermek gerekir senin icin

• Tır işini sadece haftalarca eve gelinmeyecek diye düşünme. Eyalet içi işlerle de her gün eve gelinebilecek şekilde yapılabilir. Ayrıca Tır ehliyetini aldıktan sonra istenilen yetki belgeleriyle kimyasal madde yada yakıt taşımacılığı yaparak, her gün evine gelerek bir uzak yol şöförü kadar kazanılabilir.

• @I-E-E, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Tır işini sadece haftalarca eve gelinmeyecek diye düşünme. Eyalet içi işlerle de her gün eve gelinebilecek şekilde yapılabilir. Ayrıca Tır ehliyetini aldıktan sonra istenilen yetki belgeleriyle kimyasal madde yada yakıt taşımacılığı yaparak, her gün evine gelerek bir uzak yol şöförü kadar kazanılabilir.

dogru ama ayni para olmaz ozellikle her gun evde olacagin isler icin soyleyebilirim burada bir bayan tanismistim tesla`da tirda calisiyordu her gun evdeydi brut 1100 aliyorum demisti (2 ay once) tanker isleri belki daha fazla olabilir ama o isler icin de genelde tecrubeli eleman ariyorlar yani endorsment alacak tecrube edinecek felan derken yine 2 sene hafta da 800-1000 dolara calisacak ben o parayi uberde de yapiyorum ve kendime patronum ki arkadas bekar istedigi gibi de calisabilir misal ben olsam sabah aksam calisir gunduz okula giderdim. illaki yapacam derse de lokal felan ugrasmasin new york california arasi uzun calissin hatta bir team yapip hic durmadan yollarda guzel para yapar tercih meselesi.

• @gkhanfeez yaş olmuş 30 bu yaştan sonra okumam. Seyahat engelim yok burada çok sıkıcı bir hayatım var ama Oray gelince burayı ararmıyız bilemiyorum.

• 2-3 sene çalış para biriktir. Aynı eyalette 1 yıl ikamet ettiğinde okul ücretleri çok uygun hale geliyor. Yazılım - IT alanında 2 yıllık bir kolej okuyabilirsin. Talihli olduğumda benim planım bu olacak. Bölümü kendi ilgi alanına yada yaşadığın eyalet iş potansiyeline göre belirlemekte fayda var

• @Tolgahan, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@gkhanfeez yaş olmuş 30 bu yaştan sonra okumam. Seyahat engelim yok burada çok sıkıcı bir hayatım var ama Oray gelince burayı ararmıyız bilemiyorum.

:)))))))))) ben 37 yasindayken dusunuyorsam senin cok daha fazlalarini dusunmen lazim ki hanim da ingilizceye gidiuor oda okuyacak iki yillik yani yasi yok bu isin. tir isini gelir gelmez yapman zor cunku once normal ehliyet alacaksin sonra tir sinavini gecip sonra onun surus sinavini gecmen gerekecek. bu dediklerim rahat 3-4 ay tabi cdl basvurmak icin bir ekstra vakit yoksa. zaten bende lokal dusunuyorum kotu is degil yanlis anlama sadece vakit acisindan kisitli olur sadece onu demeye calisiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |