Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berkpnt evet

• ingiltere vize işlemleri dairesi vizesi olup giriş yapamayan ve vizesi biten her vize için yıl sonuna kadar üçretsiz uzatma yapacak.
    belki aynı şekilde abd ve diğer ülkelerde böyle bir yol izleyebilir.

• @birumut soz konusu allahsiz trumpsa bu mumkun olmayabilir dv2020 icin

• @mkonca ingilterede göçmen avukatları dilekçe verdiler diye biliyorum.abd de bu şekilde adımlar atılırsa olabilir.yaşayıp göreceğiz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sevgili mulakat bekleyen DV2020 talihlisi arkadaslar,

hepimizin gorebildigi gibi DV2020 mulakatlari kisa bir sure icine sikisacak; bu onumuzdeki donemde birilerinin vize alip birilerinin vize alamamasini su anda belgelerin KCC tarafindan onaylanmis olmasi veya olmamasi belirleyebilir. KCC, mulakatlari belgeleri tam olup onaylanmis kisilere verecektir oncelikle... O nedenle belgeleri gonderip onay emaili (Records indicate diye baslayan email) almamis arkadaslara tavsiyem, KCC'yi arayip belgelerinin alinip alinmadigini kontrol etmelerini saglamalari.

KCC elindeki listeye gore bunlari kontrol edip onay gonderiyor, bunu biliyoruz. Lakin su an hicbir sey yapmamis olmaktansa, en azindan belgelerin alinip alinmadigini onaylayabilirsiniz diye dusunuyorum. Belgelerin dogrulugunu onaylamaktan bahsetmiyorum, cunku bunu KCC siraya gore yapmak isteyecektir (tabii bunu da sormakta bir sakinca yok), lakin en azindan alindigini ve bu konuda bir sorun olmadigini bilmek bile su an onemli diye dusunuyorum. Eger telefonda kibar bir sekilde "Can you at least confirm the receipt of the documents, please?" diye sorarsaniz yardimci olacaklarini umuyorum.

Herkese bol sanslar ve sabirli beklemeler.

sizin bu mailinizden sonra ben de dahil bir çok arkadaşımız KCC' yi aradık ama aşağıda yazdığım gibi farklı cevaplar alıyoruz.

*evraklarınız gelmiş
    *evraklarınız gelmemiş
    *evrakları göremiyoruz
    *evraklarınız ulaştı, artık onay maili gelmeyecek, sadece mülakat maili alacaksınız.

siz bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?

• @nfs741 evrak onayı için kcc ile bir iletişiminiz oldu mu ?

• @oktayusa evet hemde 2 defa aradık evraklar bizde suan bir sıkıntı yok denildi bekleyin denildi

• olmazsa bır daha aratacagım baska bir arkadaşla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aristoi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

hepimizin gorebildigi gibi DV2020 mulakatlari kisa bir sure icine sikisacak; bu onumuzdeki donemde birilerinin vize alip birilerinin vize alamamasini su anda belgelerin KCC tarafindan onaylanmis olmasi veya olmamasi belirleyebilir. KCC, mulakatlari belgeleri tam olup onaylanmis kisilere verecektir oncelikle... O nedenle belgeleri gonderip onay emaili (Records indicate diye baslayan email) almamis arkadaslara tavsiyem, KCC'yi arayip belgelerinin alinip alinmadigini kontrol etmelerini saglamalari.

KCC elindeki listeye gore bunlari kontrol edip onay gonderiyor, bunu biliyoruz. Lakin su an hicbir sey yapmamis olmaktansa, en azindan belgelerin alinip alinmadigini onaylayabilirsiniz diye dusunuyorum. Belgelerin dogrulugunu onaylamaktan bahsetmiyorum, cunku bunu KCC siraya gore yapmak isteyecektir (tabii bunu da sormakta bir sakinca yok), lakin en azindan alindigini ve bu konuda bir sorun olmadigini bilmek bile su an onemli diye dusunuyorum. Eger telefonda kibar bir sekilde "Can you at least confirm the receipt of the documents, please?" diye sorarsaniz yardimci olacaklarini umuyorum.

sizin bu mailinizden sonra ben de dahil bir çok arkadaşımız KCC' yi aradık ama aşağıda yazdığım gibi farklı cevaplar alıyoruz.

*evraklarınız gelmiş
    *evraklarınız gelmemiş
    *evrakları göremiyoruz
    *evraklarınız ulaştı, artık onay maili gelmeyecek, sadece mülakat maili alacaksınız.

hmm, ilginc... ayni kisiye mi bir gorevli evrakiniz gelmis, digeri gelmemis diyor? Yoksa bunlar farkli kisilerin aldigi farkli cevaplar mi?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

*evraklarınız gelmiş
    *evraklarınız gelmemiş
    *evrakları göremiyoruz

hmm, ilginc... ayni kisiye mi bir gorevli evrakiniz gelmis, digeri gelmemis diyor? Yoksa bunlar farkli kisilerin aldigi farkli cevaplar mi?

Aynı kişiye bir görevli evraklarınız gelmemiş derken ertesi gün arandığında başka bir görevli yetkimiz yok evrakları göremiyoruz cevabı veriyor.

• Herkese merhaba,

Rusya dv 2020 forum sitesinde 'dredd' adlı kullanıcının şöyle bir yazısı var ;

''Amerikalıları tanıyarak, vize verme şartlarının uygulamaları seçilenlerin lehine değişeceğinden% 99 emin olabilirsiniz. Seçim tarihinin değiştirilmesi sadece bu tezi doğrulamaktadır.''

Bununla ilgili olarak bir duyum alan veya bir yorumu olan varmı acaba?

• @Aziz-Guliyev herhangi bir bildirim aldınızmı peki yakın zamanda.

• Herkese merhaba. Zor donemlerden geciyoruz. Ucuslar kapali(tahliye haric) seyehat saglik acisindan riskli. Konu basligi burasi degil ama ilgilendiriyor az cok. Gecen gun yine burada sordum, esi abd vatandasi, hanimi vizeyi almis ir1, ama son giris tarihinden once girememis.(bu hanim abla bana ulasti burda gormus birdaha yaziyorum o sebeple)

Dedigi sey su, evet tahliye ucusu vardi ama gidemiyorim cunku donusu yok. Ayrica en dogal hakkim olarak sagligimi riske etmek istemiyor, o yuzden ticari ucuslarin acilmasini bekleyecegim ve bu aradada konsolosluk acildiginsa tekrardan onlarla iletisimi gececegim yazmis. Bu onun yazdiklari birebir. (Kendisi uye degil face ten yazdi neyse)

Cevap bekliyor. Uzatirlarmi vizesini bu ablanin? Avukatlara vs sormus ustu kapali cevaplar almis, ucret istiyorlar diyor.

Ben cevap veremiyorum cunku bende bilmiyorum:)

• @dogodogo hayır, henüz hiç bir gelişme yok.

• Ben de burdaki arkdaşlar gibi KCC yi aradım emaili gönderdiyim tarihi, automatic cevap aldığımı söylesemde emailimin ulaşmadığını, KKC nin mailine yazmam gerektigini, ordan bana cevap geleceğini söylediler ordan da bu gün aldığım cevap DS-260 formunun işlemde olduğunu belirten bir mesaj oldu ama ben bunu sormamışdım bile)) Açıkcası ne yapmak istediklerini anlamış değilim eğer bilgi vermek istemiyorlarsa açıkca söylesinler ama gönderdiğim emailin bulunmaması anlamsız geliyor bana. Okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar da bunun gibi cevaplar almış bazılarına cevap bile vermemişler garip bir durum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

*evraklarınız gelmiş
    *evraklarınız gelmemiş
    *evrakları göremiyoruz

Aynı kişiye bir görevli evraklarınız gelmemiş derken ertesi gün arandığında başka bir görevli yetkimiz yok evrakları göremiyoruz cevabı veriyor.

Ha, bu dediginiz olabilir. Sisteme bakip kontrol eden bir gorevli bulana kadar aramanizi ve kibarca sormanizi tavsiye ederim. Sozum meclisten disari... Turkiye'deki devlet ofislerindeki gorevli sizin islemlerinizi ne kadar onemsiyorsa, KCC'de calisan gorevliler de o kadar onemsiyorlar... Dolayisiyla bu insanlarin hayat amaclarinin size yardimci olmak ve tum vakitlerini size ayirmak oldugunu dusunmeyin 🙂 Sadece bir devlet ofisinde calisan kisiler kendileri... O nedenle ulasmis veya gelmis gibi bir cevap alana kadar aramanizi tavsiye ederim. Eger kibarca rica ederseniz birilerinin yardimci olacagina eminim, o sekilde cevap alanlar da var cunku...

Eger gelmemisse sanki ilk sefer gonderiyormus gibi tum evraklari eksiksiz gonderin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senayw, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba,

Rusya dv 2020 forum sitesinde 'dredd' adlı kullanıcının şöyle bir yazısı var ;

''Amerikalıları tanıyarak, vize verme şartlarının uygulamaları seçilenlerin lehine değişeceğinden% 99 emin olabilirsiniz. Seçim tarihinin değiştirilmesi sadece bu tezi doğrulamaktadır.''

Bununla ilgili olarak bir duyum alan veya bir yorumu olan varmı acaba?

Ben cumleyi net anlayamadim maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz-Guliyev Bu tur durumlarda evraklari yine gonderin... Sonra telefon acip, "ben dun aramistim, evraklarin ulasmadigini ve tekrar gondermemi istemistiniz; acaba yeniden kontrol etmeniz mumkun mu?" deyin... Surecin durdugu su aralar, boyle kucuk beyaz yalanlar kimseye zarar vermez 🙂

• @berkpnt şu anda IR1 vizeleri Executive Order kısıtlamaları içinde olmadığı için bir sıkıntı çıkmaması lazım, isterseniz bu soruyu ilgili başlıktada sorun ⬇

IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak) https://yesilkartforum.com/forum/post/3820

Şimdi farkettim sorunuza cevap verilmiş sanırım⬇

Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz https://yesilkartforum.com/forum/post/135089

• @air_technic hocam imzanizda evrak onayini 1 gunde aldiginiz görünüyor.. Yanlislik mi var, sizin dosyanizda bilmedigim bir durum mu var acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |