Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@BeFe, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@crazycells Online olarak danışman firmanın önerdiği bir siteden doldurdum. IRS üzerinden herhangi bir başvuru yapmadım. Sadece tax return başvurusu yaptığım aracı sitede görünen tutarı, IRS ödeme seçeneklerinden biri olan online ödeme şekliyle ödedim. Eksik veya yanlış yaptığım bir şey var mı ?

O siteden size email ile bilgi gelmesi lazim, "IRS accepted your tax return" diye... Veya hesabiniza girip gorebilmeniz lazim son durumu... Eger bir guncelleme yoksa henuz IRS gonderinizi degerlendirmemis demektir (ama telaslanacak bir durum degil, bu aralar IRS'in yogun olmasi normal)...
    Siz yapacaginizi yapmissiniz zaten, simdi top IRS'te... Onlarin cevabini beklemelisiniz.

• @crazycells evet, accepted maili başvuru yaptığım site tarafından gelmiş. Hatta 2 hafta önce IRS tarafından evime bir posta dahi geldi. Aynı tutar orada da yazıyordu ve 21 gün içinde ödediyseniz dikkate almayın ibaresi vardı. Ben posta gelmeden 7 ay önce ödemeyi yapmıştım. Yalnız aklıma takılan şey, 2019 nisan ayını geçirdiğim için herhangi bir ceza oluşmuş mudur? Başka bir gönderide sayın @MySea ‘nin 2018 Tax Return için son tarihin 2022 yazdığını gördüm. Fakat IRS anasayfada deadline olarak 2019 Nisan ayı görünüyordu.

• @BeFe @crazycells 2019 yili tax return yapma suresi salgin nedeniyle 15 Temmuza uzatildi. O nedenle, sure ile ilgili ceza gelmez.

• @MySea benim bahsettiğim 2018 yılı için tax return.

• @BeFe Pardon yanlis anlamisim. Evet gec file yaptiginiz icin vergi borcunuzun ustune ceza ve faiz eklenmesi lazim. Odediginiz miktara bu henuz eklenmemisse, arkadan posta ile sizi bildirirler. Ancak, anladigim kadariyla IRS den mektup gelmis ve ayni odediginiz miktar yaziyormus. Bu durumda zaten o odediginiz miktara ceza ve faiz eklenmis olabilir.

• @MySea şu durumda benim herhangi yapmam gereken bir işlem var mı? Extra bir durum için iletişime geçmem gereken bir yer? Varsa cezanın tutarını nasıl öğrenebileceğim? Ve sayın @crazycells olası bir negatif durum ileride gerçekleşebilecek olan vize mülakatıma yansır mı ? Eğer yansıyacaksa, elimden geleni yaptım ve yapmak istiyorum.

• @BeFe Verecegim linkten borcunuz varsa gorebilirsiniz.

• @MySea maalesef buradan da account oluşturamıyorum. Son Tax Return formumdaki bilgilerle aynı bilgileri girdiğim halde 'kayıtlarımızla eşleşmiyor' diye bir hata alıyorum. Umarım dediğiniz gibi varsa cezanın yansıtılmış halini ödemişimdir. Mülakatta önüme çıkma olasılığı nedir, var mı bir bilginiz ?

• @BeFe Mulakatiniza bir etkisi olacagini sanmiyorum. Icinizin rahat etmesi icin odeme yaptiginizi gosteren ciktiyi yaninizda goturebilirsiniz.

• @MySea Teşekkür ederim ilginiz için.

• @BeFe Rica ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet, accepted maili başvuru yaptığım site tarafından gelmiş. Hatta 2 hafta önce IRS tarafından evime bir posta dahi geldi. Aynı tutar orada da yazıyordu ve 21 gün içinde ödediyseniz dikkate almayın ibaresi vardı. Ben posta gelmeden 7 ay önce ödemeyi yapmıştım. Yalnız aklıma takılan şey, 2019 nisan ayını geçirdiğim için herhangi bir ceza oluşmuş mudur? Başka bir gönderide sayın @MySea ‘nin 2018 Tax Return için son tarihin 2022 yazdığını gördüm. Fakat IRS anasayfada deadline olarak 2019 Nisan ayı görünüyordu.

hayir, o durumda IRS ayni miktari istemezdi, su an icin bir hata gorunmuyor... Onemli olan odemeyi Nisan'dan once yapmak, daha gec doldurmak icin izin isteyebiliyorsunuz ama bu tarihi sadece vergi bildirimi icin uzatmis oluyorsunuz, vergi odemesi icin degil... Dolayisiyla siz ustunuze dusen her seyi yapmissiniz ve su an bir sorun gorunmuyor bence...

• @crazycells ben maalesef ödemeyi Nisan ayından önce yapmadım. Sorun oluşur mu diye ısrarla sormam bu sebepten 🙂 Nisan ayından sonra hem Tax Return başvurumu, hem de başvuru esnasında görünen borcu aynı gün içerisinde ödedim. Özetle;
    2018 yılı tax return başvurusu için son tarih olan 2019 Nisan ayını geçirdim, 2019 kasım ayında hem başvuru, hem ödeme yaptım. Bu tarihin son tarih olduğunu ve Tax Return'ün zorunlu olduğunu bilmiyordum. Buradan yapacağınız çıkarımla, bir sorun oluşur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben maalesef ödemeyi Nisan ayından önce yapmadım. Sorun oluşur mu diye ısrarla sormam bu sebepten 🙂 Nisan ayından sonra hem Tax Return başvurumu, hem de başvuru esnasında görünen borcu aynı gün içerisinde ödedim. Özetle;
    2018 yılı tax return başvurusu için son tarih olan 2019 Nisan ayını geçirdim, 2019 kasım ayında hem başvuru, hem ödeme yaptım. Bu tarihin son tarih olduğunu ve Tax Return'ün zorunlu olduğunu bilmiyordum. Buradan yapacağınız çıkarımla, bir sorun oluşur mu ?

yani soyle diyeyim size, eger sizden daha fazla para isteselerdi zaten ya sizin doldurdugunuz formda ya da sonradan IRS'ten gelen mektupta bu istek yer alirdi. Sizin doldurdugunuz gunun Nisan ayi veya sonrasi oldugunun IRS farkinda, o nedenle zaten formlarda bu miktari da eklemislerdir diye dusunuyorum. Sizin yapabileceginiz farkli bir sey yok. Siz, odediginiz normal vergilere gore daha fazla odediginizi soyleyebiliyor musunuz? Gecmis yillarla kiyaslayarak bu miktarin eklenip eklenmedigini anlayabilirsiniz, ben o sekilde anlamistim.

• 16 nisanda tax return yaptirdim. 1.200 yardımı aldım ama tax iadem yapılmadı. Ayrıca IRS den tax yapıldıgına dair mail de almadım. Ne yapmalıyım 25 gün oldu.

• @MySea yapıyorum ama 21 gün bekleyin diyor benim 25 gün oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@MySea yapıyorum ama 21 gün bekleyin diyor benim 25 gün oldu.

biraz daha bekleyin isterseniz, bu aralar IRS yogun...

• SSN numarası olan ögrenci vizeli biri diledigi kadar uber doordesh gruphup
    yapabilirmi, bildigim kadarıyla 40 saatten fazla çalışmıyor ayrıca 5 yıldır ABD de yaşıyor ve hiç taxreturn yapmamış ilginç geldi bana. Sizce bu kişi yalanmı konusuyor veya suç mu işliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

SSN numarası olan ögrenci vizeli biri diledigi kadar uber doordesh gruphup
    yapabilirmi, bildigim kadarıyla 40 saatten fazla çalışmıyor ayrıca 5 yıldır ABD de yaşıyor ve hiç taxreturn yapmamış ilginç geldi bana. Sizce bu kişi yalanmı konusuyor veya suç mu işliyor

Hayir, yasal olarak boyle isler yapamaz. Gelir kazandigini sakladigi icin vergi bildirmemistir, bu tur yasal olmayan islere bulasmanizi tavsiye etmem.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 24
  • 1
  • 85
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |