Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Turkiyede malpraktis yani yanlis tedavi ya da tani sonucu acilan davalar ile ilgili tam bir istatistiki bilgi yok maalesef. Arastirdigim kadari bununla ilgili fazla bilgi toplanmiyor. Hem Turkiyede hem Amerikada doktorlarin son seneler icerisinde zor vakalara bakmamaya, baska hastanelere gondermeye calistigi bilgisi okudugum yazilarda mevcut maalesef. Turkiyedeki verilen sayilar ile Amerkayi kiyaslar isek burada dava sayilarinin cok az oldugunu goruyoruz tabi tam bir sayi vermek mumkun olmuyor.
    Okumak isterseniz bir iki linki asagiya birakiyorum

İki taraftada doktorlar bu konulardan sikayetci, Turkiyede devlet hastanelerinde is yuku yogunlug, bakilmasi gereken hasta sayisinin fazla olmasi en basta gelen sikayet konusu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası poliçesi keseriz. Bu poliçe sayesinde ödemeler yapılıyor zaten. Ayrıca böyle bir olay olsa standart mahkeme süresi işlemiyor. Türkiye tabibler kurumu bir heyet geliyor. Ona karşı savunma yaparsın. Ayrıca şirketin avukatları seni korur.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

ordro

Türkiyede de dünyanın bilimum ülkesinde de hiç bir hizmet bedava değil. Ya direkt ya da dolaylı olarak o para cebinden çıkıyor. Mesele çıkan paranın hakkını almak. Türkiyede sadece babasının emekliliğinden faydalanıp hayatını her tür saçma hastalık bahanesiyle hastanelerde geçiren insanlar var. Sağlık sistemi onlara göre çok güzel. Her taraflarını elletiyorlar doktorlara, ilaç yazılırsa %10 ödüyorlar ve başka para çıkmıyor ceplerinden. Bu insanlar boş kalmaktan sıkıldıkça hiç bir rahatsızlıkları olmasa bile ''dur şuramı da göstereyim, nasılsa sigortam var'' mantığında insanlar. Hepimiz tanıyoruz bu kitleyi. Bunlar Türkiyede sağlık sistemi üzerinde birer yük. Bu kafayı hazmetmiş, bundan rahatsız olmayan kişiler, Amerikada bu rahatlıkta hastane kullanımının bedava olmamasından dolayı burada kötülüyorlar. Türkiyede SGK sistemi çalışanların sırtına yüklenmiş bir paravandan ibaret. Hiç kullanamayacağım şehir hastaneleri, göstermelik hastalar tezgahıyla sürekli birilerinin değirmenine su taşıyor. Benim ablam da Allianz acentesi. Yıllarca kendime sağlık sigortası aldım, o zamanlar yıllık 600-700 tl ye mesela. SGK ya 2 ayda ödenen paraya. (evet sgk da başka kalemlerdeki kesintilerin toplamı var ama örnek olsun diye anlatıyorum) Ciddi bir sorun hissettiğimde ayakta tedavi %20 sini ödeyerek acıbadem-amerikan vs bilimum özel hastaneden dilediğimce faydalanıyordum. Sözün kısası, başkalarının sırtındaki yük ile oluşturulmuş sağlık sisteminden bedava faydalanmak elbet keyiflidir. Sosyal devletin ihtiyaç sahibine sunduğu hizmetten bahsetmiyorum. İşi beleşçiliğe vuranlardan bahsediyorum. Ama Amerika öyle bir yer değil. Baştan anlaşalım. Yoksa bol bol Shamless ruhunu tadarsınız.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ayvalik10, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

ordro

Türkiyede de dünyanın bilimum ülkesinde de hiç bir hizmet bedava değil. Ya direkt ya da dolaylı olarak o para cebinden çıkıyor. Mesele çıkan paranın hakkını almak. Türkiyede sadece babasının emekliliğinden faydalanıp hayatını her tür saçma hastalık bahanesiyle hastanelerde geçiren insanlar var. Sağlık sistemi onlara göre çok güzel. Her taraflarını elletiyorlar doktorlara, ilaç yazılırsa %10 ödüyorlar ve başka para çıkmıyor ceplerinden. Bu insanlar boş kalmaktan sıkıldıkça hiç bir rahatsızlıkları olmasa bile ''dur şuramı da göstereyim, nasılsa sigortam var'' mantığında insanlar. Hepimiz tanıyoruz bu kitleyi. Bunlar Türkiyede sağlık sistemi üzerinde birer yük. Bu kafayı hazmetmiş, bundan rahatsız olmayan kişiler, Amerikada bu rahatlıkta hastane kullanımının bedava olmamasından dolayı burada kötülüyorlar. Türkiyede SGK sistemi çalışanların sırtına yüklenmiş bir paravandan ibaret. Hiç kullanamayacağım şehir hastaneleri, göstermelik hastalar tezgahıyla sürekli birilerinin değirmenine su taşıyor. Benim ablam da Allianz acentesi. Yıllarca kendime sağlık sigortası aldım, o zamanlar yıllık 600-700 tl ye mesela. SGK ya 2 ayda ödenen paraya. (evet sgk da başka kalemlerdeki kesintilerin toplamı var ama örnek olsun diye anlatıyorum) Ciddi bir sorun hissettiğimde ayakta tedavi %20 sini ödeyerek acıbadem-amerikan vs bilimum özel hastaneden dilediğimce faydalanıyordum. Sözün kısası, başkalarının sırtındaki yük ile oluşturulmuş sağlık sisteminden bedava faydalanmak elbet keyiflidir. Sosyal devletin ihtiyaç sahibine sunduğu hizmetten bahsetmiyorum. İşi beleşçiliğe vuranlardan bahsediyorum. Ama Amerika öyle bir yer değil. Baştan anlaşalım. Yoksa bol bol Shamless ruhunu tadarsınız.

Farkli bir bakis acim var 🙂

Burada Mc Burger gibi yerlerde icecek icin bir kere odeme yapiyorsunuz, kalani free refill, ama Turkiye'de degil 😃

Iste buradan yuruyebiliriz aslinda 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

free refill

Yaw o da sırf amarigan malı golayı daha bol bol tükettirmek için.. Zarar için hep. Türkiye de öyle mi ya, kalori hesabı yapıyor. Kalori hesabı dedim de, sağlık konusundan bahsetmişken, daha önce de anlattım galiba, 5-6 yıl önce Ankarada yaşarken, hava sert soğuk, sırtıma bir ağrı girdi. Lan dedim o kadar para veriyorum, hiç hastaneye gitmiyorum. Bi gideyim. Gittim devlet hastanesine, anlattım danışmada derdimi, Dahiliyeye gönderdi, Dahiliye bi röntgen aldı bir kaç gün sonra gece 10 a randevu verip, sonra Ortopediye yönlendirdi. Ortopedi baktı etti, Kalp Damar a gönderdi. Kalp Damar eforlu EKG falan aldı, bu tabi 10 - 15 güne yayıldı olay. işi gücü bıraktım hastanede geziyorum. EKG den sonra Diyetisyene yolladı, Elimde herkese dağıtılan bi A4 sayfa boyunda 14 günlük dönemleri gösteren diyet listesiyle çıktım hastaneden. O arada iyileşmiştim zaten. Sağlık sistemi o kadar ileri işte memleketimizde. Farkına bile varmıyorsun tedavi edildiğinin.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@newman Sizden bahsetmedim sayın newman. Sizinki de kel fıkrasına döndü. Siz zaten gidip görmüş bildiğinizi yazmışsınız. Ben a haberden başka bir şey izlemeyip körü körüne kötüleyenlerden bahsettim.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@newman Sizden bahsetmedim sayın newman. Sizinki de kel fıkrasına döndü. Siz zaten gidip görmüş bildiğinizi yazmışsınız. Ben a haberden başka bir şey izlemeyip körü körüne kötüleyenlerden bahsettim.

Boyle dusunmenize sevindim Ibrahim bey. Bende herhangi bir art niyet tasimadigimi bilmenizi isterim.

• @newman Güzel yazmışın.👍🏾

• @semavi Turkiyede Carls Junior basladi ona 🙂 reklam gibi oldu ama neyse artik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@newman, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Boyle dusunmenize sevindim Ibrahim bey. Bende herhangi bir art niyet tasimadigimi bilmenizi isterim.

Yok hocam, bilen bildiğini yazsın, bilmeyen az geride dursun. Ben de kendi çapımda bir kaç ülke gezdim. Onların da sağlık alanında ve ya toplum yaşayışı alanında Türkiyeye kıyasla iyi olduğu ya da kötü olduğu yönler var. Yeri gelir anlatırız. Fakat bağı çözülmüş itler falan foruma yakışmayan ifadeler. Biri yekten size söverse siz de onu şikayet edersiniz. Herkes okuyor yazılanları. Biraz kültürlülüğümüze yakışan şekilde ifadeler kullanalım. Olmaz mı?

• @ayvalik10 orada da sikintilar var , ozel hastanelerin bazilari isi doktorun uzerine yikiyor. Zor meslek acikcasi, sirket avukatlarinin da bazi davalari sirket icin siki takip ettikleri ama doktor ile olan kisimda takip etmedkleri de oluyor. En cok da kadin dogumcular dertli anladigim.

• Forumda konu basligindan uzaklasmalar oluyor. Kisitli girdigim zamanlarda alinti ve karsilikli kisisellesmis icerikler zamanimi caliyor. Blok sistemi alintiyla bypass olunca ister istemez konuyu takibi birakiyorum.

• @newman kel derken dikkat edelim, Suleyman Soylu bu konuda cok alingan 🙂

• @caglaror hakli , bunu linkledim konu dagilmasin

• Covid sonrasi flort donemi nasil olacak acaba ? Yeni tanisan, birbirinden hoslanan iki insan elele gezecek mi , gezmek isteyecek mi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Turkiyede malpraktis yani yanlis tedavi ya da tani sonucu acilan davalar ile ilgili tam bir istatistiki bilgi yok maalesef. Arastirdigim kadari bununla ilgili fazla bilgi toplanmiyor. Hem Turkiyede hem Amerikada doktorlarin son seneler icerisinde zor vakalara bakmamaya, baska hastanelere gondermeye calistigi bilgisi okudugum yazilarda mevcut maalesef. Turkiyedeki verilen sayilar ile Amerkayi kiyaslar isek burada dava sayilarinin cok az oldugunu goruyoruz tabi tam bir sayi vermek mumkun olmuyor.
    Okumak isterseniz bir iki linki asagiya birakiyorum

İki taraftada doktorlar bu konulardan sikayetci, Turkiyede devlet hastanelerinde is yuku yogunlug, bakilmasi gereken hasta sayisinin fazla olmasi en basta gelen sikayet konusu.

bir hemşire olarak söyleyeyim zaten isteselerde gerçek sayılara ulaşamazlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiye amerika kim kimi döver saçma tartışmaya girdik te ailemizin üyeleri neler yapıyor onlardan uzun zamandır haber alamıyoruz @roccorocco @sash @redsat2000 @saulgoodman @ONROZR @nwtzki @NeverGiveUP @ksezen92 @morpenguen @omertug @eem1978 @FBazer @Rüzgar @gizemyavuz92 unuttuklarım vardır aklına gelenler yazabilir mi

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar abi sizin yazılarınız gerçeği tamamen yansıtıyor. Her harfinize katılarak size teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar abi sizin yazılarınız gerçeği tamamen yansıtıyor. Her harfinize katılarak size teşekkür ederim

Eğer dalga geçmiyorsan, ben de teşekkür ederim. Kimin ne manada ne yazdığını çıkartamıyorum artık. Sonra her söz polemiğe bağlanıyor 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |