Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @hasanmakinaci ya bizde 2023 vergi ödemesi yapmadık ben 26 aralıkta dq oldum bana hala mail gelmedi biz nvcden 2022 taxden onay almıştık sizce güncelleme yapmazsam sorun teşkil eder mi? Çünkü 7 bin küsür dolar tekrar ödeme yapacakmışız

• @Onur-Karaca Pasaportunuzu teslim aldıktan sonra giriş yapabiliyorsunuz. Sağlık kontrolünüzün tarihinden 6 ay sonrasına kadar süreniz var giriş yapmak için. Vizenizde bu tarih yazılı olacak zaten. Pasaportunuzdaki vize girişinizde damgalanıyor ve 1 yıl boyunca geçici green card görevi görüyor. Fiziksel green cardınız girişinizden sonra ABD adresinize teslim ediliyor, Türkiye'ye değil. Pasaportunuzu teslim aldıktan sonra $220 dolar green card ücretini ABD'ye giriş yapmadan ödemeniz tavsiye ediliyor, ödemeyi unutmayın.

• @hasanmakinaci teşekkürler

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@hasanmakinaci ya bizde 2023 vergi ödemesi yapmadık ben 26 aralıkta dq oldum bana hala mail gelmedi biz nvcden 2022 taxden onay almıştık sizce güncelleme yapmazsam sorun teşkil eder mi? Çünkü 7 bin küsür dolar tekrar ödeme yapacakmışız

gonderdikleri vize email de yazani aynen paylasiyorum
    IRS Transcript (Upload to CEAC), From petitioner and any co- sponsors for the most recent year. If the petitioner did not file a tax return, they must provide a letter explaining why., for the most recent year.
    diyor, sizin randevu muhtemel mayisin ilk hastasi gibi olur, tax return nunu sorarlar ve isterler diye ongoruyorum. siz $7bin odemek istemiyorsaniz, hali hazirda verdiginiz eski evraklar ile bir deneyebilirsiniz,
    Net konusmayayim, oladabilir, bence muhtemelen olacak olan, pasaportunuz onlarda kalir, sizden hemen tax return yapip bir nushasini yollamanizi isterler diye ongoruyorum.

• @hasanmakinaci çok teşekkür ederim

• @hasanmakinaci daha önce eski evrakla mülakata gidenler hakkında bilginiz var mı ??

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@hasanmakinaci daha önce eski evrakla mülakata gidenler hakkında bilginiz var mı ??

ben varim, eski esimi eski evraklar ile konsolosluga vize gorusmesine yollamistim, pasaport konsoloslukta kaldi, yenisini yapsin demislerdi, bende yaptim. onun disinda yok

• @hasanmakinaci hasan bey çok ama çok teşekkür ederim

• @ygmbx Teşekkürler hocam cevap için

• @Onur-Karaca 13 martta oldum, evrakların hepsini yükledim accepted oldu sadece benim 1 belgem submitted görünüyor hala, ona rağmen DQ yapmışlar,süreci etkilermi bilgili arkadaşların yorumuna mutlu olurum 🙏

• @Zehra-Cho hocam bende hepsi submitted görünüyor ama bende 2023 tax return dq olduktan sonra yukledim, umarım doğru yapmışımdır,

sizin durumunuzda dq yazıyor ise çok sıkıntı olacağını sanmıyorum

• @Zehra-Cho, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Onur-Karaca 13 martta oldum, evrakların hepsini yükledim accepted oldu sadece benim 1 belgem submitted görünüyor hala, ona rağmen DQ yapmışlar,süreci etkilermi bilgili arkadaşların yorumuna mutlu olurum 🙏

DQ olduktan sonra yukledigim evraklar, submitted diyor,halada demeye devam ediyor, bende yuklemeye devam ediyorum, aylarca oyle kaldi, sanirim DQ olduktan sonra case ini vize randevu sirasini bekliyor ve ekleyeceginiz evraklar sureci etkilemiyor. Nisanin 2 sinde randevu var.

• Benden ve eşimden istenilen ve yüklediğimiz tüm evraklarımız accepted olmuştu DQ'da olmuştum. Konslosluk görüşmem den sonra davam hala eksik evrak olarak devam ediyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• @D-K sizin neden bukadar uzun sürdü? konsolosluk görüşmesinden sonra 1 ay da alınıyor vize diye yorumluyorum genelde.

• @D-K eksik evraklarınız neler

• Arkadaslar yeni randevular ay baslarinda mi veriliyor her gelen maile heyecanlanmamak icin soruyorum? 🙂

• @Busra-Akdag W-2 2022 Formu ve IRS Tax transcript diye belirttiler.

• @Alihan-Demir hocam daha yeni aralıkta dq olanlara randevu verildi hatta bir arkadaş aralık 26 da sanırım dq olmasına rağmen randevu verilmemiş, ocak ayında dq olan var mı bilmiyorum ama ben şubat 6 da dq oldum ne zamana randevu gelir bende dört gözle bekliyorum

• @Onur-Karaca umarim en kisa surede herkesin randevulari verilir. Yorucu ve yipratici bir surec

• @Zehra-Cho Biz çözemedik aylardır evrak yüklüyoruz. Floridada ev var,bankada mali kanıtımız var buna rağben biz den join sponsor istediler arkadaşımız oldu fakat oda kendi evi bizim gibi kendi işletmesi bankada mali kanıt bizden daha yüksek sundu fakat vize ala bilmem için W-2 2022 formu ve TAX Tranship 2022 istiyorlar. önceden bu belgeleri istenmedi daha değişik belgeler istendi şimdi sadece bu belgeler isteniyor. Şaşkınız ve daha böyle saçma devam ederse davayı kapatacağız maalesef hastalık sahibi olduk karı koca :((

Benzer Başlıklar

• 8
  • 1
  • 2
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |