DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkür ederim 🙏🏻

• Merhaba sizi karşıma gerçekten Allah çıkardı.Geçen hafta tek bir bilgiye ulaşamamışken sizin grafikli anlatımlarınız sayesinde 2 günde CDC onayımızı aldık.Çok teşekkür ederim muhteşemsiniz

• Selamlar,

Almanya'dayım Eşim ve bana green card çıktı. şimdi ABD yolculuğumuz başladı. Avrupaya kedi köpek getirme konusunda kitap yazarım ancak, Türkiye'den. Biz Almanya'dan geleceğiz, Almanya'dan ABD ye daha önce pet götüren oldu mu ? Bana biraz yardımcı olabilir misiniz ?
    Kedilerimizin Pasaportu, Çipi, Kuduz Aşıları güncel. Titre testi gerekli mi Almanya'dan gelişlerde ?

merak ettiğimiz konular var. Eğer destek olabilirseniz bu Cevap altında Avrupa'dan ABD ye pet götürme detaylarını paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5ileriyasa 1 ağustos 2024 itibariyel yürürlüğe girecek yeni kuralları kontrol etmek için lütfen ilgili toolu kullanın;

af7a4d44-9ed1-459c-b0ee-95c5484ecb98-image.png

• @gucarslan bu kurallara göre eylül 2024 tarihinde amerikaya götüreceğim köpeğimi götüremiyor muyum?
    Haziran ayında titrasyon testi yapılmış olacak ancak gidiş tarihi eylül olacaktı

• ⭐⭐⭐

@Rabia-Çakır Ilgili linke baktiniz mi? Lutfen Bot (DogBot)'u inceleyin ve kullanin.

• Merhabalar. Forumda cok degerli bilgiler var. Öncelikle herkese tum paylasimlar icin teşekkür ederim. Daha onceden bahsedilmedi sanırım ama ABD'ye köpeğini çıkaranlardan (ozellikle SVAN statüsünde service animal/hizmet köpeği) tatil icin tekrar Turkiye'ye götürmüş olanların nasıl bir süreç yasadiklarini merak ediyorum. Seyahat icin Turkiyeye giriş/cikislarda ve tabii ABD geri giris/cikislarda nasıl bir yönetmelik var bilen varsa biraz bahsedebilir mi? Arastirdigim kadariyla ABD tarafında USDA (Tarim bakanligi) IHC (International Health Certificate) istiyor onu da yolculuktan 10 gun once akrediteli veterinerden imzalanıp 2 gun kala APHIS (bakanligin hayvanlarla ilgili bolumunden) tastiklenmesi gerekmekte. Onun disinda CDC'nin de yukarda bahsedilen DogBot sorgulamasını yapinca eğer 1 Ağustos sonrası geri dönüş olacaksa online bir form doldurup kuduz asisi icin ABD'den ayrılmadan ayrı bir sertifikanın alınması lazım. Turkiye tarafında ise girişte köpeğin pet pasaport veya karnesi birde ABD deki veterineri tarafından ülkeye varis oncesi T.C. Tarim bakanliginin kendi sağlık sertifikasın imzalanması istiyor diye biliyorum. ABD de pet pasaport olmadıgından (ve daha once Turkiye'den de alinmadiysa / suresi dolmadiysa) karnesini istiyorlar sahibini kim oldugunu gösteren fakat bunun bir taslağı ornegi varsa bunu bulamadım. Tam olarak nasıl bir karne isteniyor; ABD deki veterinerden microcip, asilari, sağlık kontrolu vs ciktisini alsak yeterli olur mu acaba? Son olarak da THY tarafı DOT formlarının email ile yollanıp rezervasyona SVAN kopek islenmesi disinda bir ihtiyacı yok sanırım (hem gidiş hem dönüşte). Eğer atladigim birseyler varsa bilgilendirirseniz cok memnun olurum. Yazin Turkiye seyahatinde yanımızda götürmek istiyoruz köpeğimizi. Şimdiden ilginiz icin tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.1k

| | | |