Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @frusciante evet eğer anayasaya aykırılığına karar verilirse süreç çok hızlı sonuçlanacak

• @Muhtaradana @tuncayarat
    Cevaplarınız için teşekkür ederim

• @nicely, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@marvin Austin'e gittim 1 Hafta, arkama bakmadan kaçtım. Texas için oyle diyorlar, birtane göl var başka bir şey yok. Gölün tesisine gittim, limonata istedim bildiğin Doğanay Limonata geldi. Salaş yaşamı seviyorsanız, sıcağa bayılıyorsanız, aşırı büyük yollardan hoşlanıyorsanız, yürümeyi sevmiyorsanız, büyük böceklerden korkmuyorsanız Texas'a gidin diyebilirim. Diğer tüm durumlarda North West bölgesinde nereye giderseniz gidin, buralar harikaaaa

Çok güzel özetlemişsiniz, adeta çöl hayatı gibi, sıcaktan dışarıda durulmuyor, toz, sinek, böcek hayatı bunaltıyor. North West kadar iyi bir bölge varsa o da North East'tir 😉

• Bu kararın asıl mimarı Stephen Miller ın düşüncesini öğrenmek için güzel bir yazı ⬇

https://thehill.com/homenews/administration/494572-stephen-miller-indicates-immigration-pause-will-be-long-term-report?amp#click=https://t.co/bnJG0KqjJ4

Başka bir link

https://www.washingtonpost.com/immigration/stephen-miller-audio-immigration-coronavirus/2020/04/24/8eaf59ba-8631-11ea-9728-c74380d9d410_story.html

Stephen Miller (Beyaz Saray kıdemli danışmanı) ve Ken Cuccinelli (iç güvenlik bakan yardımcısı ve uscis müdür vekili) nin Göçmenliğin geleceği ile bir ses kaydının olduğu söyleniyor

Ses kaydına göre 23 Nisan 2020 Executive order kararları için

Miller, "en önemli şeyin yeni göçmen emeğinin musluğunu kapatmak" olduğunu ve geçici yasağın "takip eden göç zincirlerini"sınırlayacağını söyledi

Burada göç zinciri dediği kısım greencardlıların eş ve çocuklarına sponsor olup greencard almalarını sağlaması, vatandaş olduktan sonra aynı şekilde kendi Anne ve babalarına ve kardeşlerine greencard almalarına vesile olması olarak tanımlanıyor, yani family sponsored (Aile sposorluğuyla alınan tüm greencard alma) yöntemleri engellenmek isteniyor

Bu geçici yasaklamanın aslında büyük sınırlamalar için bir adım olduğu yukarıdaki bahsedilen zincir göçleri tamamen önünün kesilmek istendiği ifade ediliyor

Stephen Miller ın gündem ne olursa olsun başkanı göçmenlerin bir problem olduğuna ve bu konuda adım atması için ikna ettiği söyleniyor

Hatta bazı göçmen avukatları son mayıs bültenine şüpheyle yaklaşmak gerektiğini büyük artışın sadece çeşitlilik vizesi üzerinde yapıldığını ancak diğer göçmen vize çeşitlerinde çok sınırlı bir artış olduğunu zaten engellenecek olan vize çeşidine artış yaparak göz boyandığını,bülten üzerinde siyasi baskının olup olmadığının açıklanması gerektiğini, bülten üzerinde buna dair işaretler olduğunu tespit ettiklerini ifade ettiler

Sayın @crazycells

Sizce göçmenlik vizelerinde her zaman olumsuz etkisi olan Stephen Miller amacına ulaşabilir mi, Uscisin açılmaması tamamen greencard alımlarının engellemek üzerine siyasi bir karar olabilir mi (Covid-19 sebep gösteriliyor mu sizce de? )

Executive order kararlarının 30 gün sonunda diğer geçici vizeleride kapsayarak genişletilmesi sizce de mümkün mü?

Sanırım forumda Executive order kararları sadece dv Lottery talihlilerini etkiliyor gibi bir izlenim oluştu, bunun greencard sahiplerinin eşlerinin, çocuklarının, Amerikan vatandaşlarının ise anne ve baba ve kardeşlerine greencard almasına engel olduğu ve bunun ilerde kapsamının dahada genişletilerek bildiğimiz göçmenlik sisteminin tamamen önünü tıkayacağı farkedilmedi

Bu konu hakkında fikirlerinizi öğrenmek isteriz

• herkesin current olmasına ve gelen son olumlu haberlere çok sevindim. tum 2020 talihlilerine bol şans diliyorum. umarım her şey istediğiniz gibi gider ve isteyen herkes vizesini sorunsuz bir şekilde alır. 2020 talihlisi olarak nasıl bir zor süreçten geçtiğimizi çok iyi biliyorum, Mayıs 2019dan beri neredeyse 1 senedir hop oturup hop kalktık. o yüzden bu sürecin dışında olan arkadaşların yazılarında hassas olmalarını rica ediyorum. ateş düştüğü yeri yakıyor.
    Durum netleşsin buradan haberleri ve görüşlerimi de paylaşırım.

• Arkadaslar, vizeler elimize gecmeden hayatimizi derinden etkileyecek bir harekette bulunmayalim. Keza, ben bankada gostermem gereken miktari elde edebilmek icin benim icin onemli olabilecek islere giristim. Kimisi evini arabasini satti, kimisi isini birakti, kimisi borclandı. Sozu cok uzatmayayım, " işini kış tut, yaz gelirse bahtına" diye konuyu ozetleyeyim. Allah ramazanda dualarımızı kabul etsin, hayırlıysa da her beraber vizemizi alalım insallah.

• @Muhtaradana Bunların asıl derdi Çin ve Hindistan’dan gelen göçmen abi, ABD yönetimi ordan istemiyor göçmen ama adamlar sürekli lottery dışındaki yöntemlerle green Card alıp ailelerinide taşıyorlarmış! Son açıklanan Visa bültende zaten Çin ve Hindistan ile ilgili birşeyler olmuş konuşuluyor ama anlamadığım green Card vize alma türleri olduğu için birşey söyleyemiyeceğim ne olmuş.Bilgisi olan arkadaşlar daha iyi açıklar.

• Bu ileti silindi!

• Herkes kendi batısına hayran ama doğusundan da nefret ediyor, doğusundaki de ona hayran fakat batısındaki de ondan nefret ediyor. ne demiş ozan "önce insan olmalısın dünyalıyım diyebilen"

Bu arada Çin'in ve Hindistan'ın iyisi de kötüsü de bizden fazladır:)

• @TMMZ ırkçılık maruz kalınınca acıtan bir siddet. Bazıları çok rahat o millet şöyle bu millet böyle diyor ama bilmiyor ki onuda şöyle böyle diye aşağılıyorlar.

• @volkan_ist, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Semihmete O rezil milletleri almasınlar zaten. Nasıl bir illettir bunlar.

Çin ve hindistanın ülke olarak pek temiz olmadığı ortada. Ama bir insan hintli veya çinli olduğu için niye rezil görülsün. Daha önce müslümanlara yapılmıştı benzer durum ve hiç hoş bir durum değildi. Aynı şekilde bu da hoş olmaz.
    Ayrıca sizin bu dedikleriniz amerikaya gidecek biri için yakışıksız sözler. Umarım abd halkı bu tabirleri size karşı kullanmaz

• @volkan_ist bakın sizin zihniyet neler yapıyor

• Her yerde siyaset yapmaya alistik. Burada bile.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan_ist forumda baska milletleri asagilamak veya nefret soylemleri yasaktir, bilginize.

• @turcouz Kesinlikle katılıyorum hatta North East daha medeni bir bölge muhtemelen avrupaya daha yakın olmasından dolayı zamanında o taraf daha çok ziyaret edilmiş tarihi açıdan. Biz Maddi anlamda daha uygun ve yaşanılabilir olduğu için North West tercih ettik. Porland, Seattle, Boston, NYC arasında kaldığımızda en yaşanılabilir Portland, OR olduğu için birde buradaki Pembe ve Beyaz ağaçlar North East de yok ondan dolayı 😃 North East turuncu var, koyu kırmızı var. Ağaçlar önemli 😃

• Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun
    22 nisan Executive Order kararlarına karşı AILA (Amerikan Göçmenlik Avukatlar Birliği) ve JAC ( Adalet Eylem Merkezi) birlikte 25 Nisan tarihi itibariyle Portland da kararların uygulanmasını durdurmak için dava açtı

https://www.aila.org/infonet/aila-tro-april22-presidential-proclamation

Özellikle JAC ın sitesinde ve Twitter adresinde açıklan dava ile ilgili çok güzel açıklamalar var nasıl Anayasaya aykırı olduğundan, aslında kararın mantıksızlığından ve Amerikaya yarardan çok zarar getireceğine dair uzun bir yazı var okumanızı tavsiye ederim ⬇

https://justiceactioncenter.org/civil-rights-coalition-files-emergency-motion-to-halt-implementation-of-president-trumps-immigration-ban-2/

Bu arada Dv 2020 talihlilerinin başına bir süre bela olan Ekim 2019 da imzalanan ve kasım mülakatlarında baya etkisini hissettiğimiz, göçmenlerden vize almadan önce geçerli bir sağlık sigortası veya bunu karşılayabilecek maddi birikim göstermesini isteyen 9945 kararlarını durdurulması davasında çalışan ekip yine AILA ve JAC mış

AILA ve JAC ın Twitter hesaplarını takip etmek isterseniz

JusticeActionCenter (@jactioncenter) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/jactioncenter?s=09

AILA (@AILANational) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/AILANational?s=09

İnşallah hepimiz için mahkemeden hayırlı sonuçlar çıkar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana aynen sayin @Muhtaradana , bu Stephen Miller denilen adam saglam pabuc degil, yani bizimle oynuyor da olabilirler. Ismi daha onceki gocmen yasaklarinda da gecmisti...

Turkiye'de verilen DV vizelerinin sayisi fazla, talihlilerin sayisi forumda da fazla oldugundan 🙂 bu problemleri daha cok duyuyoruz; ama dediginiz gibi ABD vatandaslarinin anne/babalari (bu arada ben de farketmemistim, ama cok fazla IR5 vizesi de veriliyormus) ve GC sahiplerinin aile uyeleri de bu yasaklardan etkilendi (F ile baslayanlarin cogu).

(5. ve 6. sayfalarda Ankara'da verilen vizeleri bulabilirsiniz)

Executive Order, maalesef ki gocmen olmayan vizeleri de etkileyecek sekilde genisletilebilir; boyle bir ihtimal var ne yazik ki; ama zaten yaz boyunca gocmen olmayan vizelerde bir dusus olacaktir. Konsolosluklarin da cogu kapali, bundan istifade baskanlik secimlerine yonelik 'show' amacli boyle bir karar alabilirler.

Fakat ulkedeki tum kurumlar acildiginda USCIS'in de eski haline donmesi lazim. Ama bu acilma hem konsolosluklarda, hem de USCIS gibi ofislerde kademeli olacak diye dusunuyorum, yani eskiye kiyasla bir gunde daha az sayida mulakat vererek insanlar arasindaki fiziksel mesafeye dikkat etmeye calisacaklardir. Ne zaman eski kapasiteyle calisirlar ben de bilemiyorum maalesef, bunun icin ya insanlarin cogunun hastaligi gecirmis olmasi ya da tedavi ve asilarin uygulanmaya baslanmasi lazim.

• @crazycells belki ay içindeki mülakat gün saysını arttırırlar

• @Muhtaradana böyle bir dava açıldığında bizide kapsarmıki? Okudum bizimle ilgili değil aile bütünlüğü ile ilgili. Geçici durdurma kararı böyle birşey olursa bizde içinde olurmuyuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |