Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @MySea bu konuda muslimban da olduğu gibi bir süreç bekleniyor, eğer bu şekilde ilerlerse durdurulma kararından sonra yüksek mehkemenin kararının sonuçlanması Kasım ayına kadar sürebileceğini öngeren göçman avukatları var, umarım süreç Kasım sonuna kadar sarkar
    O vakitte ne Covid-19 u nede İşsizlik oranlarını konuşuyor oluruz İnşallah
    Belki göçmenlere daha sempati duyan bir başkan bile olabilir

• Merhabalar. Benim bir sorum var. 2020 talihlisi değilim ancak merak ettim. Şimdiki bültende yayınlanana göre herkes Current olmuş. Yılda 55 bin vize dağıtılıyor ancak 55 bin kişiden daha fazla çekiliyor herkes alamıyor diye. Şimdi herkes Current olduğu için ve her current olan kişi Evrak onayı yaparsa Eylüle kadar herkesi mülakat yapıp 55 bin vizenin üzerine mi çıkacaklar yoksa 55 binde bitecek mi?

• Ais.usvisa sitesindeki 24 nisan tarihli bilgi

On April 22, President Trump signed a proclamation suspending entry into the United States of certain immigrants who present risk to the U.S. labor market during the economic recovery following the COVID-19 outbreak. The proclamation is effective at 11:59 p.m. EDT on April 23 and expires in 60 days, unless continued by the President. U.S. citizens, lawful permanent residents, and those holding valid immigrant visas on the effective date of the Proclamation, are not subject to the proclamation. No valid visas will be revoked under this Proclamation. Routine visas services have been suspended at U.S. posts worldwide, but as resources allow, embassies and consulates will continue to provide emergency and mission critical visa services for applicants who are not subject to this presidential proclamation. The full text of the presidential proclamation is available on the White House website at: https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-immigrants-present-risk-u-s-labor-market-economic-recovery-following-covid-19-outbreak/.

• @Muhtaradana süreç kasim sonuna kadar sarkarsa 30 Eylül ileri bir tarihe mi atar yani anlamadim?

• @mkonca, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana süreç kasim sonuna kadar sarkarsa 30 Eylül ileri bir tarihe mi atar yani anlamadim?

Hayır. Mahkeme önce Trump’ın kararnamesini durdurup, daha sonra kararını kasım sonuna kadar alabilir demek istemiş. Bu durumda 30 eylüle kadar vizeler basılabilir.

• @deagerz 55 bin'e gelince vize vermeyi kesiyorlar diye biliyorum ben. Daha iyi bilgi sahibi biri sorunuza cevap verecektir

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@cnpist, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

interview verilmesi harici KCC ve konsolosluklar calisiyor mu su an ? Gelen evraklari degerlendiriyorlar mi halen ?

ikisi de calisiyor. Ama Turkiye'deki konsolosluklar sadece acil durumlar icin vize gorusmesi yapiyor.

vize vermek manasinda degil ama en azindan evrak degerlendirmek ve acildiklari zaman hizli bir sekilde tekrar interview lara baslayacaklarini varsayabliriz o zaman.

• @tuncayarat, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@deagerz 55 bin'e gelince vize vermeyi kesiyorlar diye biliyorum ben. Daha iyi bilgi sahibi biri sorunuza cevap verecektir

Toplam vize sayısı kadar vize basabilirler, elde kalan vize sayısına göre overall current olarak bekleyen adaylara bülten yayınlanıyor. Eger yeteri kadar elde vize kalmazsa, bülten ilerlemiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

interview verilmesi harici KCC ve konsolosluklar calisiyor mu su an ? Gelen evraklari degerlendiriyorlar mi halen ?

ikisi de calisiyor. Ama Turkiye'deki konsolosluklar sadece acil durumlar icin vize gorusmesi yapiyor.

vize vermek manasinda degil ama en azindan evrak degerlendirmek ve acildiklari zaman hizli bir sekilde tekrar interview lara baslayacaklarini varsayabliriz o zaman.

hayir, bu bizim temennimiz ve sure kazanmak icin mantikli bir hareket. Ama konsolosluk bu sekilde bir karar almak zorunda degil.

• umarim tüm talihliler gelir, buralar çok güzel, ayrıca türk nufusuna ihtiyacımız var herkesi abd yi tavsiye ederim. Bekar evli ogrenci turkiyede ne olursaniz olun bura herkese hitap ediyor. Ayrica gocmenligi durdurmalari konusunda merak etmeyin sayilar current olmuş zaten, yuksek rakamlilarda bence mulakata girer cunku gc kazanipta kazandigindan haberi bile olmayan ve kazanip gelmeyen çok insan var. 20 bininci ile 40 bininci arasinda fazla fark yok. Bizzat ben mülakata gittigimde sirada beklerken ve elcilik icindeyken 30 kisinin statusunu ogrendim. Gc mulakati icin bekleyen sadece ben vardim. Camli bir alanda mulakata giriyorsunuz ve hoperlorden herkes rahatlikla konusulanlari duyabiliyor. Kazanipta gitmeyen çok insan var. Ds 260 doldur bekle.

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@mkonca, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells iyi olur mu mahkemeye taşınması. trump kindarlik yapar mi

yapabilir, Trump'in akli basinda biri olmadigini biliyoruz... Yapacak bir seyi kalmayinca, gocmenlik sistemine saldiriyor...

mahkemelerin ne kadar hizli karar aldigini bilmiyorum maalesef, tek temennim COVID-19 yasaklari kalkinca bu yasayla ugrasmiyor olmak...

Trump'ın göreve geldiği ilk günlerde getirdiği, bazı ülkelere yönelik seyahat yasağı kararının hukuki süreci...

• @marvin Austin'e gittim 1 Hafta, arkama bakmadan kaçtım. Texas için oyle diyorlar, birtane göl var başka bir şey yok. Gölün tesisine gittim, limonata istedim bildiğin Doğanay Limonata geldi. Salaş yaşamı seviyorsanız, sıcağa bayılıyorsanız, aşırı büyük yollardan hoşlanıyorsanız, yürümeyi sevmiyorsanız, büyük böceklerden korkmuyorsanız Texas'a gidin diyebilirim. Diğer tüm durumlarda North West bölgesinde nereye giderseniz gidin, buralar harikaaaa

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @volkan_ist al benden de o kadar... olmazsa darıca 🙂

• @deagerz dv 2020 sürecinde dağıtılması düşünülen vize sayısı Nacara programından gelen 4650 vize ile birlikte 54650 oldu,
    bu sayıya ulaştıklarında vize işlemleri durur, bu sayıya ulaşmak zorundada değiller

Dv 2020 de toplam kazanan sayısı 83884 kişi (aile üyeleri ile birlikte) yani normalde maksimum sayı olan 54650 kişiye ulaşılsa bile açıkta 83884-54650= 29234 vize kalıyor yani yetmiyor gibi görünüyor

Fakat buna response rate (sürece devam oranı) nı dahil ettiğimizde olay değişebiliyor yanı ortalama bir dv sürecinde sürece devam oranı %60-70 oranında olabiliyor, bunun sebebi ise öylesine çekilişe başvuranlar ve talihli olduğunu dahi bilmeyenleri dahil edebiliriz

Birde vizelerin yetmesi için refused(mülakata girip Red alan) sayısıda önemli bu sayı oranında diğer talihliler vize alabilir

Süreci daha iyi anlayabilmek için özellikle sayılarla DV 2018 başlığında yazılanları, sonrasında sayılarla DV 2019-2020 başlığında yazılanları okumanızı tavsiye ederim⬇

Sayılar ile DV 2018 https://yesilkartforum.com/forum/post/6464

Sayılar ile DV 2019 https://yesilkartforum.com/forum/post/18467

Sayilarla DV2020 https://yesilkartforum.com/forum/post/65333

Birde sayın @crazycells in dv sürecine bakış üzerine yazdığı kapsamlı yazıyı okuyabilirsiniz⬇

Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış https://yesilkartforum.com/forum/post/3072

Ayrıca dvcharts.xarthisius.xyz sitesinde geçmiş dönemin istatistiklerini görebilirsiniz⬇

Simon beyin bloğundaki bilgilerden de istifade edebilirsiniz⬇

https://dvcharts.xarthisius.xyz/

Son olarak dvstack.com sitesi var yeni bir site olmasına rağmen güzel bilgiler vardı ama maalesef uzun süredir bilgilerde güncelleme olmuyor, yinede incelemek isterseniz ⬇

• @Ali-Naci-Okay evet bu kötü mü oldu iyimi oldu ileride sonuçlarını göreceğiz, zaten yakın zamanda konsoloslukların rutin vize işlemlerine başlanması beklenmiyordu, uscis bile yüzyüze görüşmeleri 4 Hazirana erteledi maalesef

En azından bu dönemde mülakatları yapmayı umuyorduk, umarım mayıs sonlarına doğru tüm dünyada Covid-19 un etkisi iyice baskılanımış olur

• @mkonca evet sayın @Ryback in dediği gibi Eo kararlarının mahkeme tarafından durdurularak dv 2020 talihlileri üzerindeki etkisi sınırlandırılabilir, bu aşamadan sonra yüksek mahkeme kararları sonuçlanana kadar dv 2020 talihlileri vize almaya devam eder, mahkemenin sonuçlanması Kasım ayına kadar devam ederse o sırada başkan değişebilir yada Covid-19 virüsünün işşizlik üzerindeki etkisi yok olursa, kararın dv talihleri aleyhine çıkması bile manasız olur

• Bu habere göre bu şekilde düşüş gerçekleşirse bence DV2020 talihlileri için olumlu etkileri olur, Trump her defasında ülkeyi açmaktan ekonominin yeniden canlanmasından bahsediyor. Bunun için adım atar ve iş yerleri yavaş yavaş açılmaya başlarsa göçmenlere yapılan engeli de kaldırmak zorunda kalır. Aksi bir durumda tepkiler daha fazla olur bence

• @crazycells evet şu anda Ais ana sayfasındaki bilgiye göre konsolosluklar bu 60 günlük süre zarfında rutin vize işlemleri yapmayacakmış⬇

https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/announcements#565-information_for_visa_applicants_regarding_novel_coronavirus_20200424172330

Benzer Başlıklar

• 19
  • 1
  • 1
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

60

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |