Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• Herkes stresten birbirini yiyor bence. Empati kurun. Bencil olmayın. O zaman herkes birbirini anlar. Ne olcaksa olcak zaten.

• @maestro O zaman bence beni bekle, gidersem gelme.

• cidden evden çıkamadıkça, stresten millet ete para vermeyip birbirini yiyor. sakin gençler :))

• trump.jpg

• @Old-Traveler, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Bana kizacaksiniz belki ama adamlarin istedigi veya oynadigi veya vs.vs. şey gocmeni bu salgin surecinde ulkemden uzak tuttum demek. Dogru mu? Doğru.
    Şimdi hal böyle iken bu kararini, toparlanma surecine girdik bi 60 daha demesi ve bunu yapacak olmasi çok çokkk büyük ihtimal mi? Evet.
    Bunları planlayan, düşünen, uygulamaya koyan bir devletten kanunlari ile sabit, hic esnetilmemiş bir olayı Mali Yılı esnetmesini beklemek ummak doğru mu? Bence yanlış.
    Neden - Mali Yıl = Buna bağlı herşeyin esnetilmesi demek. 55.000 talihli için bilmem kac trilyon dolarlik bir ekonominin heleki böyle bir dönemde, böyle bir yonetimin, esneklik sağlayacağına inanıyor musunuz? Başinda dedimya bana kizacaksıniz, gerçekler bazen acıdır ve bunlari söylerken bu sene kazansak dahi ayni durumda olacagimiz duygu ve dusuncesi icerisindeyim. Bana bunlari niye diyosun hevesimizi neden kiriyosun. Moralimizi bozdun demeyin hiç. Bunlar o adamların gercekleri. Dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümüne imza atmış bir ülkeye yaşamaya gitmek için cabalıyoruz. 55.000 talihlinin gelmesisi gitmesi vs. 1 gr bile umurlarinda olmaz.

Siz ne önerirsiniz bu durumda; ne yapsak, nasıl davransak size göre uygun olur sayın Old-traveller.?

• Birbirimizi kırmayalim arkadaşlar, tüm dualarımız 2020 kazananları için. Umarım en kısa zamanda sorunsuz süreçleriniz tamamlanır. Hepinizi seviyorum

• Herkes birbirini ne de çabuk yargılıyor, lütfen olgunca davranalım. Morali bozulan ve bu isyanını dile getiren arkadaşlara "umutsuzsun, ümitsizsin böyle olmaz" gibi beylik cümleler kurmayın arkadaşlar, psikolojimiz ve stresimiz bir hayli yüksek. Benim başıma geldi bu cümleyi duymak inanın daha iyi hissettirmiyor 🙂 Sonucu kimse bilmiyor, tabii ki pozitif bakış açısı çok önemli fakat Polyannacılık ve hayalperestliğin de alemi yok. Biz her zamanki gibi hayırlısıysa olsun / sağlıklı bir şekilde nasip olsun diyelim, güzel bir şans gülmüş bize 2020 talihlisi olmuşuz, umarım bir an önce en hayırlı şekilde hepimiz hayallerimize kavuşuruz. ❤ Bekleyip göreceğiz.

• @heroinchains Güzel yazmışın👍🏾

• @heroinchains Gidemezsek canı cehenneme haklısın.

• @volkan_ist e sizinkini de iptal etsinler o zaman topluca 2022 içim başvuralım. Sizin içinde işsizliğin, virüsün olmadığı bir dönemde gitmek daha iyi olur

• Şimdi bu karar DV2020'yi mi etkiliyor yoksa DV2021'e katılanları mı anlamadım 60 gün geçerli dediler, Kimse anlamadı sanırım ama 😃

• Volkan Bey, DV2021 seçimini iptal etmeliler paylaşımınız birçok adayın moralini bozuyor.

• @mkonca vizeyi alıp almıyacağı belli olmadan evini arabasını sattı diye vize verilmediği çok oldu haberiniz olsun, suyu görmeden paçayı sıvamak olmuş sizinki maalesef

• @tuncayarat zekana hayran kaldım dostum.👏

• Hukumet karari uzerine forumda kimse kimseyi uzmesin. Bu is kader kismet meselesi bir noktada. Bir arkadasimiz zamaninda cekilis kazandi lakin cekilis iptal oldu, teknik sebeplerden. Herkes uzuldu, kizdi. İki sene sonra bu arkadasin esine cikti bu sefer. Cok gergin bir zaman, hak veriyorum ama bu surecte olanlar hic kimsenin elinde degildi. Herkes okuduklarina, duyduklarina, es dost tavsiyelerine uyarak kendince bir takim kararlar alarak bu noktaya kadar geldi. Su anki surecten sonra islerin nasil ilerleyecegini yasayarak gorecek herkes. Sistemin bir takim kesin kurallari var, esner mi degisir mi bilemeyiz, tecrube bazi seylerin degismedigini gosteriyor. Ne kendinizi uzmenin, ne sinirlenmenizin ,siz dahil, kimseye faydasi olmayacak. Akli selim bir sekilde devam etmek en dogrusu. Etrafimizda salgin sebebi ile hasta olan ya da sevdiklerimizi gidip goremedigimiz gunler geciriyoruz. Bazen her iste bir hayir var diyerek devam etmek gerekir. Bu olanlar kimsenin kontrol edebildigi bir durum degil. Saglikla kalin.

• Bu ileti silindi!

• @cnpist Haklısın.

• @zinos merhaba. Sadece sükunetle beklemekten baska yapabilecegimiz birsey yok. Surekli bizi alsinlar sonrasini iptal etsinler. Hakkimiz hukukumuz vs. Vs. Yorumlar kendi ve diger adaylarin 2020 veya 2021 farketmez artmis olan stresini daha da arttirir. Baska bi ise yaramaz. Konusmicazmi kardesim denebilir konusucaz ama şuan inceleyin yazilanlari 2020 ler bizim hakkimiz gerisini bos ver 2021 ler biz insan değilmiyiz. Baska bisey yok. Ayni swyleri papagan gibi tekrarlamanin gerginligi koruklemenin bi anlami yok.

1. Adamlarin kanunlarina gore hareket etmek zorundayiz.
    2. Gc talihlisi olmak ona veya buna, sana veya bana hiç bir hak vermedi.
    3. Şimdiye kadar hic bir şart altinda 30.09 tarihi esnetilmedi.
    4. Yönetim zaten göçmene karşı, biz hala biseyler yaparlarmıyı tartışıyoruz kiii. Millet olarak genel sorunumuz Bütünü gorememek.
    5. Herşey GC değil, orada olmak, yaşamak istiyorsan yasal daha bir çok yolu var.

Rabbiniz Yar ve Yardımcınız Olsun.

• o onunkini iptal etsin bu bununkini iptal etsin demek yerine hem dv2020 hem de dv2021 için güzel dileklerde bulunsak sizce de daha iyi olmaz mı? Burada ne yazarsak yazalım sadece yazdığımızla kalırız. Eminim her iki sene için de gayet olumlu geçecek ve kimse mağdur kalmayacak

• yoksa hepimiz biliriz umrumda değil sizinkini iptal etsinler demeyi ama sizler gibi herkesin bir hayali var, bu hayaller asla hiçe sayılmamalı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

58

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |