Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dünyayı sarsan olay, Irak havalimanı yakınlarında meydana geldi. ABD başkanı Donald Trump'ın emri ile ABD ordusu tarafından IRAK havalimanı yakınlarında füze ile öldürüldü.

Öldürülen "İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasim Süleymani" İran'da ulusal kahraman olarak görülüyor ve emirleri direkt olarak İran'ın dini lideri "Ayetullah Ali Hamaney" komutasından alıyordu.

Olay tüm dünya basınında son dakika olarak yankı bulurken, prtak temenni İran'ın karşılık vermemesinden yana oldu. Orta doğuda İran ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerginlik bu olayın ardından dahada tırmanacak gibi görünüyor.

1. Dünya Savaşı için yeterli bir sebep olmaması temennisi ile gelişmeleri takip edecegim. İnşallah büyük bir sorun yaşanmaz.
  • ⭐⭐

Gerçekten büyük bir olay umarım dünya için kötü sonuçları olmaz

• @asilelif inşallah bir sıkıntı çıkmadan çözülür olay. Iran karşılık verecek orası kesin ama sonu nasıl biter belli değil. ABD, IRAK havalimanına yaklaşan tüm uçakları vuracağı açıkladı. İRAN güvenlik konseyi acil olarak toplandı. Sonuç ne çıkar belirsiz ama iyi şeyler olmayacağı kesin.

• ⭐⭐⭐

iran elbette karşılığını verecektir ama bu savaşta Türkiye kimden taraf olucak bi tarafta komşumuz iran diğer tarafta müttefikimiz amerika.

• Bu arada, bu olay sonrasi ABD disisleri bakanligi ABD vatandaslarinin derhal Irak'i terketmelerini istedi.

• ⭐⭐

@MySea amerikanın bunu yapması mecburi değil mi ve vatandaşların uyması (yani gitmeyin dediği yere gitmemek çıkın dediği yerden ayrılmak gibi )

• ⭐⭐

trump yeni açıklamalar yapmış iran hiçbir savaşı kazanmadı ama hiçbir müzakereyi de kaybetmedi demiş

• @haymatlos_, içinde söyledi: Kasim Süleymani Öldürüldü! Emri Donald Trump Verdi

@MySea amerikanın bunu yapması mecburi değil mi ve vatandaşların uyması (yani gitmeyin dediği yere gitmemek çıkın dediği yerden ayrılmak gibi )

Acil bir durum veya tehlike oldugu zaman seyahat uyarilari yaparlar. Asagidaki websitesinden takip edilebilir:

• ⭐⭐

@MySea uyarıya uymak mecburi mi?

• Genelde uyari veriyorlarsa, o bolgede hayati tehlike var demektir. Yani uyariya uymaz ve herhangi bir sorunla karsilasirsaniz, size yardim ve mudahele yapamazlar. Zaten boyle durumlarin oldugu yerlerin cokda ABD vatandaslarinin turistik ziyaret olarak gittigi yerler oldugunu sanmiyorum, ornegin Irak, Suriye, Libya, Somali gibi ulkeler...

• ⭐⭐

@MySea ama çıkamıyorsan çıkmana yardımcı olurlar herhalde ulaşım güvenli bir ülke vs.

• @haymatlos_ O kadar detayini bilemiyorum. Filmlerde kurtarmak icin teamler falan gonderiyorlar ama gercek hayatta kafasinda kulotlu corap, poposunda ic camasirini sergileyen dusuk jean pantolonla Irak'in daglarinda (turist turist) gezen African-American bir ABD vatandasini kurtarmaya giderler mi bilemem 🙂

Note: Kuzey Kore'de tutuklanan iki ABD vatandasi gazeteciyi, Obama doneminde (2009) eski baskan Clinton ucakla gidip geri getirmisti.

• ⭐⭐

• ⭐⭐ Yasaklı

Abd isidi destekledigini tescil etti

• Aslında sorulması gereken soru şu: ABD bu adamı İran sınırları içinde mi vurdu.
    Sorunun cevabı İran’ın bir şey yapıp yapamayacağını belirtir.

• ⭐⭐

@mehmet-JS iran dışında vurdu ama sebebini konsolosluk saldırısını iran destekledi diye zaten iranda bunu nasıl yaparsın hesap sorarım diyor sorar mı etrafı amerika üssü biraz zor gibi bence

• ⭐⭐

Iran ortadogudaki ABD usleri ve elciliklere saldirmaktan oteye gidemez bence. Bu saldirilari da bolgesel orgutler ile yapar muhtemelen. ABD vs Iran savasi cikacagini sanmiyorum.

• @Edelweiss, içinde söyledi: Kasim Süleymani Öldürüldü! Emri Donald Trump Verdi

Iran ortadogudaki ABD usleri ve elciliklere saldirmaktan oteye gidemez bence. Bu saldirilari da bolgesel orgutler ile yapar muhtemelen. ABD vs Iran savasi cikacagini sanmiyorum.

Aynen katılıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |